STRONA GŁÓWNA

WRZESIEŃ

4 września -  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
>>>zobacz zdjęcia<<<
Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęliśmy 4 września. Uczennice klasy siódmej przywitały wszystkich zebranych, a po komendzie: „Baczność” poczet sztandarowy wprowadził sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy.
Następnie Pan Dyrektor serdecznie przywitał uczniów, nauczycieli i rodziców w nowej ośmioletniej szkole podstawowej.
Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy szóstej.
Na koniec uczniowie rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami i przypomnieli sobie, jak bezpiecznie zachowywać się w szkole i w drodze do szkoły.
15 września - Uroczystość pamięci rodziny Mackiewiczów i Jerzego Piwowarczyka
>>>zobacz zdjęcia<<<

15 września uczniowie naszej szkoły zorganizowali uroczystość poświęconą pamięci  rodziny Mackiewiczów i Jerzego Piwowarczyka.  Po uroczystym przemarszu pod obelisk upamiętniający ich śmierć odśpiewano hymn Polski, wierszem uczczono tych, co polegli za Ojczyznę, złożono kwiaty i zapalono znicze. Dyrektor szkoły pan Jakub Wiśniewski poprosił o minutę ciszy. W uroczystościach wzięli udział: prezydent Sosnowca pan Arkadiusz Chęciński,   członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Krąg Harcerski „Korzenie” oraz przedstawiciele władz samorządowych. Swoją obecnością zaszczycił nas także mieszkaniec Ostrów Górniczych pan Tadeusz Górka, który chętnie opowiada o tamtych wydarzeniach.   Dla wszystkich uczestników wydarzenia była to piękna lekcja patriotyzmu.

opis DA

zdjęcia AS

20 września - Wycieczka do Osikowej Doliny
>>>zobacz zdjęcia<<<

20.09.2017 r. w ramach działalności świetlicy środowiskowo-socjoterapeutycznej „Uśmiech dziecka” zorganizowana była wycieczka do Osikowej Doliny. Dzieci zapoznały się z  mało znaną techniką rękodzielniczą. Miały okazję odkryć swoje zdolności artystyczne i kreatywność poprzez własnoręcznie wykonanie kolorowej papugi i jeżyka z osikowego drewna. Każdy uczestnik warsztatów zabrał swoje prace do domu, a w prezencie – niespodziance każde dziecko dostało Minionka. Wyjazd sponsorowany był przez Wydział Zdrowia UM Sosnowiec.

opis i zdjęcia JP


21 września - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach
>>>zobacz zdjęcia<<<
Akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w komunikacji drogowej oraz zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych. W myśl założeń akcji, nauczyciele przeprowadzili rozmowy z uczniami na godzinach wychowawczych oraz wykonano plakaty – bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
opis i zdjęcie AK
28 września - Dzień Języków Obcych
>>>zobacz zdjęcia<<<
W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Dzień Języków Obcych w naszej szkole. Z tej okazji uczniowie kl. IIIa, Va, Via oraz IIag zabrali nas w podróż do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, gdzie mogliśmy zwiedzić ciekawe miejsca i poznać kulturę i zwyczaje Brytyjczyków. Wszyscy dobrze się bawili.

opis OCh
zdjęcia OCh,KK

29 września - Dzień Chłopaka w kl. Va
>>>zobacz zdjęcia<<<
Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów z klasy krótki program artystyczny oraz sprawdziły chłopców w zadaniach wymagających od nich odwagi, mądrości i powagi. Na koniec chłopcy otrzymali ordery Super Chłopaka oraz drobny upominek od koleżanek z klasy. Wszyscy dobrze się bawili.

opis i zdjęcia OCh

29 września - Wybory Samorządu Uczniowskiego
29 września wybraliśmy Zarząd Samorządu Uczniowskiego.
Przewodniczącym SU został KACPER WANIK
Zastępcą 1 przewodniczącego – Rozalia Malina
Zastępcą 2 przewodniczącego – Magdalena Dobrakowska
GRATULUJEMY! 
30 września - Festyn rodzinny
>>> zobacz zdjęcia<<<

 PAŹDZIERNIK 

3 października - Młodzieżowy Budżet Obywatelski

WNIOSKI POZYTYWNIE ZAOPINIOWANE PRZEZ KOMISJĘ KONSULTACYJNĄ
3.10.2017r.

Szkoła Podstawowa nr 33 
1. Szafki dla uczniów klasy 6b
2.Wyposażenie do pracowni geograficznej (kompasy, globusy, mapy…)
3. Nowe stoliki i ławki do klas
4. Projektor multimedialny do sali nr 29
5. Laptop do pracowni geograficznej
6. Sprzęt sportowy i piłki (rękawice bramkarskie, mini bramki)

Gimnazjum nr 27
1. Miejsce odpoczynku na korytarzu (pufy)
2. Dobry start w nauki przyrodnicze (mikroskopy, model DNA…)
3. Piłki i rękawice do piłki nożnej
4. Ciekawa Matematyka z GeoGebrą  - tablica interaktywna

Już wkrótce dokonacie wyboru, który wniosek będzie  realizowany w naszej szkole. Każdy uczeń ma do dyspozycji jeden głos. Karty do głosowania wypełnione niewłaściwie, niezawierające wymaganych danych będą uznane za nieważne. Już wkrótce dalsze informacje.

opis DA

3 października - Pielgrzymka gimnazjalistów do Kalwarii
>>> zobacz zdjęcia<<< Człowiek potrzebuje Boga. Gimnazjalista potrzebuje Boga. Z taką myślą gimnazjaliści udali się do Kalwarii zawierzając cały rok szkolny opiece Maryi i Jezusa. Czas dla nich trudny, okres dojrzewania, czas pierwszych miłości i ciągłe odkrywanie świata, mogą młodemu człowiekowi przysporzyć wiele zmartwień. Jak się odnaleźć w nowej sytuacji. W Kalwarii odnajdujemy nie tylko spokój i ciszę, ale przede wszystkim siłę do kroczenia za Bogiem. W pierwszym punkcie wyjazdu znalazła się modlitwa, następnie konferencja oparta na biblijnym bohaterze Noem, Msza Święta i akt zawierzenia. W drodze powrotnej zadbano o ciało, bo przecież człowiek to istota cielesno – duchowa.
opis GK
9 października - Bezpieczny przejazd
>>> zobacz zdjęcia<<< 9 października funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei gościli w naszej szkole. Uczniowie klas szkoły podstawowej zostali przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych i wokół nich. Dodatkowo funkcjonariuszom towarzyszył pies, dzięki któremu dzieci mogły dowiedzieć się jak bezpiecznie zachować podczas ataku agresywnego zwierzęcia.
6 - 16 października - GŁOSOWANIE NA BUDOWĘ BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO

Szanowni Rodzice, Mieszkańcy Ostrów

oraz Przyjaciele naszej placówki

 

Zwracamy się z ogromną prośbą o  oddanie głosu na budowę boiska wielofunkcyjnego, które ma szansę powstać przy edycji Budżetu Obywatelskiego. Wartość tej inwestycji to 700 tys. zł. Wasze naszej szkole w ramach IV głosy to szansa na realizację tego projektu! Z boiska będziemy korzystać nie tylko my, ale również całe nasze rodziny oraz wszyscy mieszkańcy Ostrów.

Aby nasze marzenie się spełniło potrzebujemy Waszych głosów!

Uczniowie  SP 33

KTO MOŻE GŁOSOWAĆ?

Każdy mieszkaniec Sosnowca (nawet niepełnoletni) – wystarczy nr PESEL i zameldowanie w Sosnowcu.

Głosujący ma do dyspozycji 3 głosy i może głosować na dowolne projekty z terenu całego miasta:

    a) jeden głos można oddać na projekt z Lokalnych Stref Konsultacyjnych
    b) drugi głos na projekt ze Strefy Edukacji (ze strefy szkolnej)
    c) trzeci głos na projekt ze Strefy Przedszkolnej

 

JAK GŁOSUJEMY?

Zapamiętaj! Głosowanie odbywa się tylko elektronicznie. 

Swój głos możesz oddać z każdego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu (np. komputer, laptop, tablet, telefon).

Na formularzu elektronicznym należy podać adres zamieszkania, numer PESEL, imię matki, numer telefonu, a także zaznaczyć oświadczenie.

 

głosowanie elektronicznie: https://obywatelski.sosnowiec.pl/glosowanie

   

 UWAGA!  

- Mieszkaniec może zalogować się tylko jeden razw celu oddania głosów na wszystkie strefy, zgodnie z pkt 4. Nie ma możliwości powtórnego logowania się do systemu, w celu oddania ewentualnych pozostałych mieszkańcowi głosów, jeżeli nie wykorzystał wszystkich za pierwszym razem.
 - W przypadku osób małoletnich konieczne jest podpisanie oświadczenia przez rodzica lub opiekuna prawnego.
 

 Więcej informacji na stronie www.obywatelski-sosnowiec.pl

Młodzieżowy budżet obywatelski - tak głosowaliście
Szkoła Podstawowa nr 33
1. Szafki dla uczniów klasy 6b – 35 głosów
2. Wyposażenie do pracowni geograficznej – 7 głosów
3. Nowe stoliki i ławki do klas – 20 głosów
4. Projektor multimedialny do sali nr 29 – 12 głosów
5. Laptop do pracowni geograficznej – 15 głosów
6. Sprzęt sportowy i piłki – 42 głosy


Gimnazjum nr 27
1. Miejsce odpoczynku na korytarzu (pufy) – 1 głos
2. Dobry start w nauki przyrodnicze – 8 głosów
3. Piłki i rękawice do piłki nożnej – 10 głosów
4. Ciekawa Matematyka z GeoGebrą – 18 głosów


     GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM
11 października 2017 r. - Europejski Tydzień Kodowania Code Week

Drugi raz przystąpiliśmy do akcji Europejski Tydzień Kodowania. 11 października odbyły się zajęcia pt.: >>>Duzi i mali razem kodowali_2<<<, podczas których uczniowie szkoły podstawowej próbowali swoich sił w kodowaniu i programowaniu na  platformie scratch.mit.edu. Wszyscy mieli okazję utworzyć kartkę, animację z okazji zbiżajacego się świeta "Dnia Nauczyciela". >>>scratch.mit.edu_Dzień Nauczyciela<<<.


opis i zdjęcia MP
13 października - Dzień Edukacji Narodowej
>>> zobacz zdjęcia<<<

Uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowała klasa 4a pod kierunkiem pani Anny Szczepańskiej. Uczniowie zaprosili wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły na uroczysty „koncert życzeń”. Były nastrojowe wiersze z życzeniami i piękne piosenki, zaśpiewane przez uczniów klasy czwartej i szkolny chór. Występy zakończył taniec szkolnej grupy tanecznej, przygotowany pod kierunkiem pani Małgorzaty Rejdych. Młodzi artyści wręczyli nauczycielom własnoręcznie wykonane laurki z podziękowaniami za cierpliwość, wyrozumiałość i trud włożony w ich wychowanie

„Prosimy przyjmijcie nasze szczere życzenia.  Za dar najpiękniejszy, za SERCE ! KOCHANI, bądźcie wciąż z nami ! Czy jesteśmy duzi, czy mali. Życzymy Wam szczęścia na następne lata.

16 października - Wyniki konkursu fotograficznego „Cuda Polski”

W związku z dużą ilością nadesłanych prac oraz różnorodnością spojrzenia na architekturę Polski Jury konkursu postanowiło podzielić zgłoszenia na cztery kategorie i odpowiednio w nich przyznać miejsca.
W załączniku wyniki konkursu.
16 października - Konkurs szkolny - Mistrz pięknego czytania
>>> zobacz zdjęcia<<<
16 października odbył się konkurs "Mistrz Pięknego Czytania". Celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, podniesienie poziomu czytelnictwa, kształcenie umiejętności pięknego czytania na głos i rozumienia czytanego tekstu oraz wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzenia wolnego czasu. Konkurs adresowany  był do uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej. Do konkursu przystąpiło: 11 uczniów. Zadaniem uczestników było przeczytanie dowolnego wybranego przez ucznia prozy lub poezji. Jury oceniało następujące elementy: płynność czytania, poprawność, wyrazistość, tempo, intonację oddającą sens i klimat czytanego tekstu.Komisje konkursowe wyłoniły najlepiej czytających uczniów.

Mistrzem Pięknego Czytania zostali:
I Miejsce – Aleksandra Wąs – klasa VI b
           Hanna Janas – klasa VI b
II Miejsce – Oliwier Jaroszewski – klasa IV b
III Miejsce – Szymon Matusiewicz – klasa IV b
Wyróżnienie: Mateusz Gajdeczka – klasa VI b

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w innych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.
opis i zdjęcia MP
20 października –  Dzień papieski
>>> zobacz zdjęcia<<<
20 października po raz kolejny wspominaliśmy nauczanie papieża Jana Pawła II w ramach obchodów Dnia Papieskiego. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Idźcie naprzód z nadzieją”. Z tej okazji uczniowie z naszej szkoły pod opieką p. Anny Pietraszkiewicz oraz ks. Grzegorza Kopysia,  przygotowali piękny montaż poetycko - muzyczny, oddający sens nadziei chrześcijańskiej ściśle związanej z wiarą i miłością. Zarówno przygotowane teksty literackie jak i piosenki bardzo wzruszyły publiczność i zmusiły do refleksji.
opis i zdjęcia AP
26 października – Udział w konkursie świetlic środowiskowych „Mini playback show – Tanecznym krokiem”
>>> zobacz zdjęcia<<<
To już kolejna edycja konkursu organizowanego przez świetlicę środowiskowo – socjoterapeutyczną „Arkadia” przy Szkole Podstawowej nr 15. W konkursie wzięły udział dzieci ze świetlic środowiskowo – socjoterapeutycznych działających w Sosnowcu. Naszą świetlicę reprezentowały dwie grupy: młodsza w składzie: Jagoda Walotek, Zuzanna Tyrakowska, Zosia Kaczmarzyk, Paulina Sobota, Magdalena De Costres i Wojtek Walotek oraz starsza w składzie: Klaudia Kubiczek, Oliwia Bożenta, Laura Krzymień i Emilia Osajda. Młodsza grupa zaśpiewała piosenkę „Miała baba koguta” zajmując I miejsce, natomiast grupa starsza zaprezentowała się w piosence „Tamta dziewczyna” zajmując IV miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Opis O. Chodakowska, zdjęcia M. Kozioł
26 października –  Uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów

26 października odbyła się uroczystość „Pasowania pierwszoklasistów na uczniów”. Imprezę przygotowali wspólnie Rodzice i wychowawczyni klasy pierwszej Grażyna Pniak. W części artystycznej uczniowie z wielkim przejęciem recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Następnie p. dyrektor  dokonał uroczystego pasowania na ucznia, dotykając jego ramienia dużym ołówkiem, a wychowawczyni wręczyła nowiutkie legitymacje szkolne. Rodzice wręczyli rogi obfitości. Dyrekcja szkoły, wychowawca i rodzice gratulowali wszystkim pierwszakom. Były zdjęcia. Przedstawiciele rodziców zaprosili wszystkich do klasy na słodki poczęstunek.
Opis, zdjęcia GP
30 października –  Gang Świeżaków w klasie 3a


>>> zobacz zdjęcia<<<
W związku z realizacją programu „Owoce i warzywa w szkole”, w klasie 3a odbył się cykl zajęć dotyczących zdrowego żywienia. Oprócz rozmów na temat konieczności urozmaicania codziennego jadłospisu zdrowymi i wartościowymi produktami żywnościowymi, uczniowie bawili się doskonale układając i rozwiązując owocowo – warzywne zagadki i rebusy. Najwięcej radości sprawiła im jednak zabawa w teatr. W małych zespołach układali scenariusze, a potem występowali na zaimprowizowanej klasowej scenie. Rekwizytami były przyniesione do szkoły kolorowe pluszaki – uśmiechnięte i zabawne owoce i warzywa, zwane Świeżakami. One też zostały bohaterami wykonanych w klasie prac plastycznych. Uczniowie świetnie się bawili, a przy okazji chwalili się swoją wiedzą.
opis i zdjęcia MD
31 października –  Bal Wszystkich Świętych
>>> zobacz zdjęcia<<<
31 października w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych młodsi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w Balu Wszystkich Świętych. Uczestnicy balu poprzebierali się w piękne stroje przypominające wybranego świętego. W czasie tańców i zabaw uczniowie mogli zdobyć sprawność świętego. Wszystkim dopisywał dobry humor, o co zadbali przygotowujący imprezę: p. Anna Pietraszkiewicz, ks. Grzegorz Kopyś oraz wolontariusze z Koła Wolontariatu: Oliwia Dziadek, Sara Dubaj, Katarzyna Kucharska,  Tomasz Pietraszkiewicz. Zapraszamy serdecznie za rok.
opis i zdjęcia AP

LISTOPAD

4 listopada –  Akcja "Drzewka"
>>> zobacz zdjęcia<<< 4 listopada sadziliśmy drzewka w naszym parku szkolnym. Dopisała pogoda i humory. Dziękujemy Wszystkim, którzy znaleźli chwilę czasu i byli z nami.
Samorząd Uczniowski
6-10 listopada –  mBot odwiedził naszą szkołę 

Od firmy trobot otrzymaliśmy (na tydzień) do przetestowania mBot. Robot to urządzenie ułatwiające naukę podstaw programowania. Dzięki robotom edukacyjnym prowadzenie zajęć z dziećmi staje się przyjemniejsze, a nauka bardziej przypomina zabawę. Co więcej, jej efekty widać nie tylko w postaci budzących respekt ciągów znaków na ekranie, ale też… robota posłusznie wykonującego zadania. Można go programować zarówno w środowisku tekstowym (Arduino IDE), jak i graficznym (Scratch), co daje całkiem spore możliwości prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą. Posiada czujniki światła, odległości i linii, ale można go też rozbudowywać o dodatkowe elementy, np. czujniki temperatury czy dźwięku. Inne zalety robota to możliwość sterowania za pomocą różnych urządzeń (laptopa, tabletu, smartfona), bezprzewodowa komunikacja przez Bluetooth, darmowe oprogramowanie z polskim interfejsem.

opis i zdjęcia MP
10 listopada –  Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości 

Jak co roku nasza szkoła uroczyście obchodziła Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji przedstawiona została uroczysta akademia, poprowadzona przez harcerzy. Zaprezentowali oni krótką historię naszej Ojczyzny, którą uświetniły wiersze patriotyczne i pieśni wykonane przez chór szkolny. Montaż słowno muzyczny przedstawiony został również mieszkańcom naszej dzielnicy na uroczystej Mszy Świętej poświęconej Ojczyźnie.

opis i zdjęcia AK

10 listopada –  Żywa lekcja historii
>>> zobacz zdjęcia<<<
10 listopada 2017 w naszej szkole po raz kolejny gościło Bractwo Rycerskie „KERIN”. Tematem żywej lekcji historii był Starożytny Rzym. Uczniowie poznali barwną historię początku Rzymu, wcielili się w legionistę, niewolnika, czy też zamożną patrycjuszkę. Nie zabrakło pokazów sztuki walki. Wszystko było okraszone ciekawą narracją, w którą zawsze z ogromną przyjemnością wsłuchują się nasi uczniowie. 
Serdecznie dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie.
opis i zdjęcia DA
16 listopada - Klasa 3c wita w  Hanoi!


Hin cháo! W czwartek razem z Hoanem wybraliśmy się do Wietnamu. Poznaliśmy tradycje i obyczaje tego kraju, mieliśmy okazję zobaczyć jego stolicę - Hanoi. Wiemy, że Wietnam leży w Azji, a jednym z tutejszych przysmaków są lody fasolowe! Niesamowicie jest poznawać kraj tak bardzo różniący się od naszego. I właśnie o to chodzi. Różnimy się i to jest w nas piękne. Ciekawe jaki zakątek świata odwiedzimy następnym razem.

opis i zdjęcia ECh
17 listopada –  Wyjście do MDK  w Kazimierzu Górniczym
17 listopada byliśmy (klasy 4 - 6) w MDK w Kazimierzu Górniczym na inscenizacji Teatru Współczesnego w Krakowie pod tytułem „Mity”. Była to pełna przygód opowieść, która w przystępny i zabawny sposób wprowadziła nas w świat mitycznych  bogów, herosów, i stworów. Przy akompaniamencie autorskich piosenek tak dobrze się bawiliśmy, że  nawet nie zauważyliśmy, ile się nauczyliśmy. Po spektaklu spotkaliśmy się z aktorami, którzy opowiadali nam o swojej trudnej i wymagającej wielu umiejętności pracy.
opis AS
17 listopada –  XII Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Dzieci i Młodzieży

17 listopada nasze uczennice odwiedziły Halę Sportową na Osiedlu Stałym w Jaworznie, którą w tym dniu opanowali scrabbliści przybyli na  XII Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Dzieci i Młodzieży. W słownych potyczkach wzięło udział ponad 50 uczestników podzielonych na trzy kategorie wiekowe: dzieci z klas III – VI szkół podstawowych, uczniowie gimnazjum oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Scrabbliści rozegrali 4 rundy, w których najlepsi zdobywali nawet przeszło 450 punktów. Poziom rozgrywek był zróżnicowany, ale wola walki  graczy ogromna. Nasze debiutantki: Magda Dobrakowska, Nikola Mierzejewska, Wiktoria Durleta, Kamila Czech, Paulina Miodek i Julia Jaroszewska już planują udział w następnym turnieju. Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Na stronie Polskiej Federacji Scrabble dostępne są oficjalne wyniki:
http://www.pfs.org.pl/turniej.php?id=988#klasyfikacja

22 listopada - Książka na kolana?
>>> zobacz zdjęcia<<<
Czemu nie! Na lekcji języka polskiego? Jeszcze lepiej! Kiedy trzeba usystematyzować wiedzę z gramatyki – wspaniale! Zadanie uczniów klasy VIa składało się z dwóch etapów: wykonanie lapbooka dotyczącego części zdania i zaprezentowanie wyników swojej pracy pozostałym uczniom. Lapbooki (zbudowane z grubszej teczki, w środku której przykleja się papierowe książeczki, kieszenie, harmonijki itp.) prezentowały się wspaniale.
Po otwarciu teczki zmieniły się w deski rozdzielcze umożliwiające sprawne poruszanie się po zawartości. A co uczniowie umieścili w niezliczonych kieszonkach? Tego można się dowiedzieć zaglądając do sali 49. Zapraszamy!
opis i zdjęcia AS
24 listopada - Nasze piątkowe spotkania
>>> zobacz zdjęcia<<<

Uczniom klasy 4b nie jest straszna dodatkowa godzina zajęć. W dodatku spotykamy się w piątek J, tuż przed weekendem. Wynagradza nam to wspólna zabawa, gry, rozmowy. Uczymy się prawidłowej komunikacji, współdziałania i współpracy zespołowej, nabywamy pewności siebie….. Jednym słowem, bierzemy udział w bardzo ciekawych zajęciach.

opis i zdjęcia DA

25 listopada - Turniej tenisa stołowego
>>> zobacz zdjęcia<<<
Sobota 25 listopada, dla 6 śmiałków nie lada wyzwanie, bo mogą zmierzyć swe siły w walce o puchar biskupa Sosnowieckiego i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. To już XXI raz kiedy to organizowane jest takie wydarzenie w historii naszej Diecezji Sosnowieckiej. Ks. Konrad Mruk Diecezjalny Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza dołożył wszelkich starań, by wszystko odbyło się na światowym poziomie. Hala „Mosiru” w Olkuszu pięknie przygotowana, do dyspozycji 16 stołów pingpongowych, bardzo dużo zgłoszonych drużyn ministranckich wraz z odpowiedzialnymi duszpasterzami. Wykwalifikowani sędziowie czuwali nad całością rozgrywek, do boju zagrzewali naszych wojowników wielkie osobistości na czele z ks. Henrykiem Chmiełą i dyrektorem „Mosiru” w Olkuszu. Dla każdego duchownego kawa i przepyszny sernik, a dla uczestników pączek i bardzo smaczny gulasz przyrządzany w miejscowej restauracji. Rozgrywki odbywały się w 5 kategoriach wiekowych: 1) klasy 3 i 4; 2) klasy 5 i 6; 3) klasy 7 i gimnazjum; 4) szkoła średnia; 5) księża. Naszą wspólnotę parafialno – dekanalną, a zarazem szkołę reprezentowali: Piotr Strojecki, Maciej Głowania, Daniel Dubaj, Kacper Wanik, Kacper Głowania, Jakub Pajor. Pomimo wysiłku i ogromnej determinacji niestety nie udało się osiągnąć podium. Wierzymy, że choć w tym roku się nie udało, to jednak na przyszłości podium może być nasze. Porażka nie powinna dołować, ale motywować.
Opis i zdjęcia ks.GK
28 listopada - Wesołe czary – mary, czyli wróżby andrzejkowe

Raz w roku zdarza się taki dzień, gdy możemy sprawdzić co nas czeka w przyszłości…. to oczywiście Andrzejki. A kto z nas ciekawy swojej przyszłości? Dlatego też uczniowie klasy Va zorganizowali wróżby nie jest andrzejkowe. Wszyscy z dużym zainteresowaniem zgłębiali tajniki wróżb i zwyczajów andrzejkowych chcąc w ten sposób poznać swoje życiowe przepowiednie. Wspólna zabawa sprawiła wszystkim dużo radości.
Opis i zdjęcia OCh
30 listopada - Wesoło i zgodnie z tradycją czyli Andrzejki w 3a


>>> zobacz zdjęcia<<<

Jest taka okazja w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem czarów i wróżb. Od dawna młode panny i kawalerowie zbierali się, aby poznać, jaka będzie ich przyszłość. Te niezwykłe chwile zdarzyły się również w naszej klasie. Były więc wspólne wróżby z kart, serduszka z imionami – przekłuwane szpilką, tajemnicze przedmioty pod kubeczkami i karteczki losowane z czarodziejskiego worka. Zuzia Woda upiekła dla nas pyszne ciasteczka z wróżbami na przyszłość. Na koniec nasze buty powędrowały przez całą długość klasy, aż do drzwi.
Nasza klasowa impreza była wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudziły naszą wyobraźnię, pozwoliły oderwać się na chwilę od rzeczywistości i przeniosły nas w świat marzeń i fantazji.

opis i zdjęcia MD

GRUDZIEŃ


5 grudnia - Dzień zwariowanych fryzur i kolorowych ubrań
>>>zobacz zdjęcia<<<
6 grudnia - Mikołajki - Godzina Kodowania 2017

>>>Animacje<<<

Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata (w 2017 roku: 131,975 na świecie 1,803 w Polsce). W tym roku również i my włączyliśmy się w Hour of Code. Kodowali uczniowie klasy 6b oraz uczestnicy kółka komputerowego.

6 grudnia - Mikołajki  2017 

>>>zobacz zdjęcia<<<
6 grudnia - Mikołajki  w klasie 3a


>>>zobacz zdjęcia<<<

6 grudnia każdego roku budzi duże emocje. Każdy przecież lubi miłe niespodzianki i prezenty. W klasie 3a ten dzień zaczął się zgodnie z planem zajęć, ale już rano dało się zauważyć, że będzie inny, niż zwykle.
W sali zjawili się uczniowie w mikołajkowych strojach. Na zajęciach królowała mikołajkowa tematyka, a wykonane przez dzieci prace plastyczne ozdobiły szkolny korytarz. Miłym akcentem była wizyta Świętego Mikołaja w naszej klasie. Na koniec szkolnego dnia zrelaksowaliśmy się w kinie sferycznym ,oglądając – w pozycji leżącej – ciekawy film o rafie koralowej.

Niech Mikołaj wie, że szkoła, to nie tylko miejsce nauki, ale również świetnej zabawy.
opis i zdjęcia MD
15 grudnia - Wycieczka do Krakowa klasa 2ag
>>>zobacz zdjęcia<<<

15 grudnia klasa II gimnazjum wybrała się na jednodniową wycieczkę do dawnej stolicy Polski, Krakowa razem z opiekunami: panią Agnieszką Cyran, księdzem Grzegorzem Kopysiem i panią Martą Patyk. Podczas wypadu uczniowie zwiedzili podziemne muzeum oraz krakowski rynek, gdzie zobaczyli coroczny świąteczny kiermasz.

opis Wiktoria Durleta 
zdjęcia MP

16 grudnia - Zajęcia sportowo - rekreacyjne
>>>zobacz zdjęcia<<<

16 grudnia o godzinie 17.00 odbyły się w szkole zajęcia sportowo - rekreacyjne dla dzieci z rodzicami. W zajęciach uczestniczyli rodzice ze swoimi pociechami. Spotkaniu towarzyszyła sportowa atmosfera zgodnie z zasadą fair play.

16 grudnia - Konkurs na Najładniejszy karmnik dla ptaków
>>>zobacz zdjęcia<<<

W grudniu Mały Samorząd Uczniowski  zorganizował konkurs dla klas I-IV pt. Najładniejszy karmnik dla ptaków.  Liczba chętnych uczniów biorących udział w konkursie przeszła nasze najśmielsze oczekiwania . Wykonane prace były funkcjonalne, oryginalne i różnorodne.

Wyniki konkursu są następujące:
I miejsce - Piotr Wójcik 3b
II miejsce -  Hubert Boryń 2a
                   Konrad Schufreida 3b
III miejsce -  Magdalena Łapaj 1a
                   Patrycha Krusiec 3a

Wyróżnienie otrzymali:
Aleksandra Szubert 3a
Zuzanna Szota 3b

 
Julia Bilska 3b

Karmniki można podziwiać przed naszą szkołą oraz w parku szkolnym

opis i zdjęcia ASZ

19 grudnia - Szkoła Demokracji - Festiwal Internetowy
>>>zobacz zdjęcia<<<
>>>wywiad z dyrektorem<<<
>>>wywiad z uczniami<<<

19 grudnia wzięliśmy udział w Festiwalu Internetowym organizowanym przez CEO w ramach projektu „Szkoła Demokracji”. Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Kucharska, Rozalia Malina, Tomasz Pietraszkiewicz, Kacper Wanik i Kacper Głowania pod nazwą #karnawałowcyFISD. Uczniowie ci mieli godzinę czasu na wykonanie zadania, zrelacjonowanie go na Facebooku i skomentowanie wpisów innych drużyn. I tak od 8.00 do 14.00. Wszyscy dobrze się bawili, a ja jestem pełna podziwy dla kreatywności naszej młodzieży. Zapraszam na relację na stronie szkoły (zdjęcia, wywiady, filmiki).

opis DA zdjęcia samorząd uczniowski
19 grudnia - Wyjazd na kręgle kl.4b
>>>zobacz zdjęcia<<<
Mamy za sobą pierwszą wspólną wyprawę – wypad na kręgle. Zabawa była udana. Już planujemy kolejne, wspólne wyjazdy.

opis i zdjęcia DA

20 grudnia - Bombka dla Hospicjum

>>>zobacz zdjęcia<<<

Nasza szkoła włączyła się do konkursu organizowanego przez Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu, polegającego na wykonaniu bombki i zbieraniu do niej datków na rzecz Hospicjum. Wolontariusze przez dwa tygodnie prowadzili kwestę, a w dniu 20 grudnia przekazaliśmy bombkę do nowej siedziby Hospicjum w Sosnowcu - Klimontowie. Serdecznie dziękujemy za pomoc w wykonaniu bombki oraz za kwoty przekazane na wspomnianą placówkę.

opis i zdjęcia AP
22 grudnia - Podsumowanie konkursu "Ratownictwo"

>>>zobacz zdjęcia<<<
>>>prezentacja<<<

22 grudnia nastąpiło podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego Ratownictwo. Prace wykonane przez uczniów zostały wywieszone na gazetkach oraz nagrodzone. Prezentacje multimedialną dotyczącą tego tematu możemy oglądać na stronie szkoły.

22 grudnia - "Podróż w krainę Baśni z ulubionym bohaterem"
>>>zobacz zdjęcia<<<

22 grudnia nastąpiło wręczenie dyplomów oraz nagród książkowych uczniom którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce oraz wyróżnienie w konkursie plastycznym "Podróż w krainę Baśni z ulubionym bohaterem" organizowanym przez Filię 7 Biblioteki Miejskiej w Sosnowcu. Wszystkie nadesłane prace można obejrzeć w siedzibie BIBLIOSFERY przy ul. Kalinowej w godzinach otwarcia placówki.
Laureaci:

I miejsce - Nikola Gutowska kl. 1a
II miejsce - Zuzanna Ziętek kl. 2a
Wyróżnienie - Malwina Płatek kl. 3a

WSZYSTKIM NAGRODZONYM GARTULUJEMY !

22 grudnia - Jasełka
>>>zobacz zdjęcia<<<
22 grudnia - Życzenia świąteczne od uczniów
>>> Animacje<<<

>>> Filmik Samorządu Uczniowskiego<<<
22 grudnia - Koncert Wigilijny w klasie 3a
>>>zobacz zdjęcia<<<

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w klasie 3a odbył się Wigilijny Koncert Muzyczny pt. „Hej kolęda, kolęda…”. By w sali panował odświętny nastrój, uczniowie z wielkim zapałem, przez kilka dni wykonywali świąteczną dekorację. W galerii plastycznej na ścianach pojawiły się więc piękne prace plastyczne – choinki, aniołki, postacie Św. Mikołaja, kolorowe łańcuchy. Uczniowie sami ustawili stół wigilijny, a na nim opłatek i wiele przysmaków, o które zadbali rodzice. Nasze uzdolnione muzycznie uczennice – Zuzia Woda, Otylia Malina, Ola Szubert i Dominika Cieślik – pięknie zaprezentowały polskie kolędy, grając na saksofonie, skrzypcach, gitarze i organach. Nasze wspólne kolędowanie  wprowadziło nas w cudowny nastrój nadchodzących świąt.

opis i zdjęcia MD
23 grudnia -Kacper Głowania "Ministrant z opłatkiem w ręku"
>>>zobacz zdjęcia<<<

Sobota 9:00 rano, dla wielu to dobra okazja, by pospać dłużej, lecz nie dla wszystkich. Grono naszych wspaniałych aspirantów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy wraz z ks. Proboszczem i ks. Wikariuszem spotkało się na nietypowym wydarzeniu. W przeddzień wigilii przybyli, by wraz ze swymi duszpasterzami, którym posługują na co dzień przy ołtarzu, połamać się opłatkiem, złożyć świąteczne życzenia i posilić się Słowem Bożym. Początek spotkania - modlitwa prowadzona przez prezesa Liturgicznej Służby Ołtarza – Kacpra Wanika. Prosiliśmy by Bóg, który jest Ojcem nam pobłogosławił, a Maryja – nasza patronka miała nas w swojej opiece. Tekst Ewangelii odczytał lektor Maciej Głowania. Św. Łukasz przypomniał nam wydarzenie, które stało się dla nas źródłem radości – Jezus przyszedł na świat, by dać nam Zbawienie. Ważnym momentem spotkania były życzenia, które jako pierwszy złożył opiekun LSO. Następnie każdy z obecnych łamiąc się opłatkiem składał życzenia świąteczne swoim kolegom. Po życzeniach wszyscy zasiedliśmy do stołu, by zakosztować wypieków przygotowanych przez mamę Macieja Miodka. Wszyscy w radosnych nastrojach raczyli się tymi smakołykami. Podczas naszego opłatkowego spotkania nie mogło zabraknąć prezentów. Tegoroczny opłatek miał wyjątkowy charakter, gdyż wszystko zostało uwiecznione zdjęciami, które wykonał p. Andrzej Bzówka.

STYCZEŃ

3 stycznia - Międzyszkolny konkurs charytatywny "Najpiękniejsza choinka"
>>>zobacz zdjęcia<<<

W grudniu uczniowie klasy 3b wzięli udział w międzyszkolnym konkursie charytatywnym Najpiękniejsza choinka organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Sosnowcu. Zadanie polegało na wykonaniu dowolną techniką najciekawszej choinki bożonarodzeniowej. Kilka dni temu poznaliśmy wyniki konkursu i z radością możemy poinformować, że uczennica Julia Sikora zajęła II miejsce, natomiast Piotr Wójcik otrzymał I wyróżnienie w tym konkursie. Wszystkie prace konkursowe zostały sprzedane podczas Wieczoru jasełkowego organizowanego 03.01.2018r. w SP nr 9 w Sosnowcu, a cały dochód ze sprzedaży prac konkursowych został przeznaczony na potrzeby Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu.

11 stycznia - Wycieczka klasy 3 gimnazjum do Parku Trampolin

W dniu 11.01.2018 uczniowie klasy 3 gimnazjum wybrali się na sportowa wycieczkę do Sosnowieckiego Parku Trampolin.
24 stycznia - Jasełka Pokoleń
>>>zobacz zdjęcia<<<

Od kilku lat tradycyjnie odbywają się w naszej szkole Jasełka Pokoleń. Gromadzą one zarówno uczniów i ich rodziców jak też szerszą społeczność lokalną. To przedsięwzięcie ma na celu kultywowanie tradycji oraz integrację środowiska. Ma także służyć dobrej zabawie. W tym roku w imprezie wzięli udział harcerze z kręgu Korzenie, którzy reprezentowali pełnoletnią grupę społeczności lokalnej, młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum i po raz pierwszy grupa przedszkolna z naszego przedszkola. Dziękujemy zarówno artystom jak i widzom i zapraszamy za rok.

opis i zdjęcia AP
25 stycznia - Bal karnawałowy klas I - III

Karnawał to czas hucznych zabaw i radości. W związku z tym, w naszej szkole odbył się bal przebierańców. Dzieci wspaniale tańczyły przy dźwiękach najpopularniejszych przebojów. Brały też udział w konkursach z nagrodami. Wspólnym śpiewom i pląsom nie było końca.
opis i zdjęcia MD
25 stycznia - Bal Przebierańców klas 4 - 7 oraz Gimnazjum

W czwartek dobrą zabawą pożegnaliśmy I półrocze. SU zaprosił wszystkich uczniów klas 4 – 7 SP oraz gimnazjalistów na Bal Przebierańców.  Muzykę zapewnili nam Dominik Połetek i  Kuba Mikła. Dzielnie wspierała ich Marysia Bukowska i Weronika Podlejska , a w rolę wodzireja wcieliły się Kasia Kucharska i Weronika Korzec. Oprócz tańców, był konkurs na „Królową i Króla Balu”.  Wygrali Paulina Koput i Miłosz Walotek, którzy otrzymali owacje od wszystkich balowiczów oraz słodki upominek.

opis i zdjęcia DA


LUTY 

MARZEC

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC

Copyright © 2016 www.zso6.neostrada.pl , All rights reserved.  Designed by: nolia