STRONA GŁÓWNA

WRZESIEŃ
*
3 września - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

>>>zobacz zdjęcia<<<

Po dwóch miesiącach wakacji pełni energii i zapału do pracy wróciliśmy do szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie zabrał głos pan dyrektor Jakub Wiśniewski, który przywitał uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. W dalszej części zaprezentowali się uczniowie klasy VIa w programie artystycznym „Sfrustrowana nauczycielka, czyli marzenia do spełnienia” skierowanym  do klas starszych. Natomiast część artystyczną dla klas młodszych przygotowali uczniowie z klasy IIIa. Zaprezentowali piosenki i wierszyk, którymi przywitali szkołę i swoich kolegów. Po uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

opis i zdjęcia OCh, MR, ML, JK

*

7 września - Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej 100. Rocznicy powstania ZHP oraz 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

Program Obchodów

*

10 września - Szkolny konkurs fotograficzny "Wakacyjne spotkania z przyrodą okiem obiektywu"
 

>>>czytaj więcej<<<

organizator
p. Jolanta Cecherz

 

*

14 września - Biegi przełajowe o Puchar Dyrektora Klubu "Maczki"

>>>zobacz zdjęcia<<<

14 września odbyły się zawody w biegach przełajowych o „Puchar Dyrektora Maczki”. W biegach brały udział dziewczęta: Klaudia Kubiczek, Laura Krzymień, Kinga Brzezoń, Alicja Mazur oraz chłopcy: Mikołaj Gałoński, Paweł Kotliński, Sebastian Kuc, Szymon Drabek, Filip Sypień. W klasyfikacji generalnej nasza reprezentacja zdobyła III miejsce. Indywidualnie w biegu Mikołaj Gałoński  zdobył I miejsce.


zdjęcia i opis p. MR

*

15 września - International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki

>>>zobacz zdjęcia<<<

Z radością informujemy, że w tym roku nasza szkoła, po raz pierwszy, włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest o święto kreatywności, zabawy i twórczości, odwagi w pokonywaniu trudności, które zapoczątkowała książka Petera Reynoldsa pt. „The Dot” („Kropka”).  Bohaterka jego książki – Vashti – to mała dziewczynka, która dzięki wsparciu nauczycielki plastyki zyskuje wiarę w siebie i swoje możliwości.

Zainspirowani historią Vashti uczniowie na całym świecie podejmują się różnych twórczych działań, uczą się i bawią jednocześnie, odkrywają swoje talenty i mocne strony. Magia kropki zadziałała także w naszej szkole, gdzie 17 września (poniedziałek) nauczyciele wybrane zajęcia poprowadzili inaczej niż zwykle, dając pole do popisu kreatywności dzieci.

 >>>zobacz film<<<

organizator IW

*

17 września - Uroczystość rocznicy zamordowania rodziny Mackiewiczów i Jerzego Piwowarczyka

>>>zobacz zdjęcia<<<

17 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości poświęconej rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz uczczenia pamięci ofiar systemu komunistycznego, który zapanował w Polsce po drugiej wojnie światowej. Pod obelisk upamiętniający śmierć rodziny Mackiewiczów i Jerzego Piwowarczyka przybyli m.in. Prezydent Sosnowca pan Arkadiusz Chęciński, Przewodniczący Rady Miejskiej Wilhelm Zych, przedstawiciele władz samorządowych, posłowie, członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, przedstawiciele Rycerzy Kolumba oraz poczty sztandarowe z sosnowieckich szkół. Przemówienie prezydenta było lekcją historii i patriotyzmu skierowaną do młodzieży i przybyłych gości.

opis i zdjęcia p.DA

*

20 września - Zajęcia z regionalizmu: „Spacer sosnowiecki z historią w tle”

>>>zobacz zdjęcia<<<

20 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Spacerze sosnowieckim z historią w tle”. Historyk pan Grzegorz Onyszko w sposób ciekawy przybliżył uczestnikom spotkania dzieje naszej dzielnicy. Opowiedział o zabytkach architektury oraz osobach, które odwiedziły tą część Sosnowca. Była to niezapomniana lekcja historii i patriotyzmu.

opis i zdjęcia p.DA

*

21 września - Ekorajd Biała Przemsza – Sztoła

>>>zobacz zdjęcia<<<

Uczniowie klasy 8a i III ag wzięli udział w Ekorajdzie Biała Przemsza – Sztoła, który odbył się 21 września 2018 r. Organizatorami imprezy byli: Związek Stowarzyszeń „Zielony Ring Przemszy” oraz PTTK Jaworzno. Uczestnicy pokonali trasę Maczki – Schronisko Młodzieżowe Sławków Niwa, gdzie odbyło się uroczyste zakończenie imprezy. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów.

opis i zdjęcia p.DA

*

26 września - Europejski Dzień Języków Obcych

Apel z okazji .Europejskiego Dnia Języków odbył się 3 października.

 

 

 

organizatorzy

p. A. Cyran

p. O. Chodakowska

p. J. Mercik

*

28 września - Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

>>>zobacz zdjęcia<<<

28 września w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy kandydaci przygotowali ciekawe plakaty, zaprezentowali swoje programy w klasach i zaprosili wszystkich uczniów do głosowania. Wcześniej wychowawcy klas przeprowadzili lekcje lub pogadanki na temat „Wybory, czyli młodzi mają głos” a na gazetce Samorządu Uczniowskiego znalazły się informacje dotyczące spraw formalnych – ordynacja wyborcza. W piątek z niecierpliwością czekaliśmy na wasze decyzje. I tak – szkołę oddaliście w ręce Katarzyny Kucharskiej, której pomogą w pracy Antoni Jochymek i Rozalia Malina.

Gratulujemy!!!

opis i zdjęcia p.DA

*

28 września - Szkolny konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

>>>zobacz zdjęcia<<<

Wspominając nasze wakacyjne przygody przystąpiliśmy do konkursu fotograficznego pod hasłem "Wakacyjne spotkania z przyrodą okiem obiektywu”, opracowanego przez p. Jolantę Cecherz – nauczyciela biologii. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V-VIII oraz III klasy gimnazjum. Tematem zdjęć były obiekty przyrody zrobione samodzielnie podczas tegorocznych wakacji. Napłynęło aż 26 pięknych prac.

28 września br. konkurs został rozstrzygnięty!

Zwyciężyły prace, na które zagłosowało najwięcej uczniów. A oto wyniki głosowania:

I miejsce – Aleksander Mazur z kl. IIIag za "magiczne" zdjęcie Kuli odwracającej obraz.

II miejsce – Weronika Wielgus z kl. VIa za zdjęcie Skorpiona z antycznej Puli.

III miejsce – Anna Sosur z kl. VIa za zdjęcie tajemniczej Jaszczurki.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy gorąco wszystkim uczniom, którzy zgłosili swoje zdjęcia. Mamy nadzieję, że konkurs ten pobudzi pasję uważnego przyglądania się otaczającej nas przyrody.

opis i zdjęcia p. JC

*

28 września - XVI Turniej Sportowy

>>>zobacz zdjęcia<<<

.

>>>sprawozdanie z wydarzenia już wkrótce<<<

 

*

29 września - XII FESTYN RODZINNY

 

 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w organizacji festynu,

a wszystkim gościom za miłą atmosferę i wspaniałą zabawę!

 

ORGANIZATOR
Stowarzyszenie „Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły”
oraz Szkoła Podstawowa nr 33 w Sosnowcu

 

 

>>>sprawozdanie z wydarzenia już wkrótce<<<

 

>>>filmik"Nasze talenty"<<<

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

*

30 września - Dzień Chłopaka

Z okazji Waszego Święta, my, dziewczyny, życzymy każdemu chłopcu:

- Dziewczyny - tylko tej najfajniejszej,

- Ciastek - tylko tych najsłodszych,

- Samochodów - tylko tych najszybszych,

- Zabaw - tylko najweselszych,

- Przygód - tylko najciekawszych

- ... i butów - takich, co najlżejsze, w których wszędzie mógłbyś dotrzeć,

   aby spełnić swe marzenia!

*

30 września - Dzień Chłopaka w klasie 1b

>>>zobacz zdjęcia<<<

W naszej szkole jest taki zwyczaj, że pierwszy miesiąc nauki kończy się bardzo miłym dniem, zwłaszcza dla chłopców. To święto w tym roku obchodziły również „świeżo upieczone” pierwszaki. Dzień od rana pełen był niespodzianek. Rodzice przygotowali prezenty dla chłopców i drobne upominki dla dziewczynek. Były życzenia i tradycyjne „sto lat”. Czas upłynął nam na miłej zabawie. Pierwsza klasowa uroczystość dostarczyła nam wiele radości.

Zdjęcia i opis M. Dworczyńska

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

 

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

KWIECIEŃ

 

MAJ

CZERWIEC

 

Copyright © 2016 www.zso6.neostrada.pl , All rights reserved.  Designed by: nolia