Mistrzowie Kodowania to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Projekt realizowany jest przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszeniem "Rodzice w Edukacji" przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP.

W naszej szkole w projekcie biorą udział uczniowie klas IV, V i VI, którzy podczas zajęć komputerowych tworzą w języku Scratch animacje i proste gry logiczne

ROK SZKOLNY 2017/2018

zajęcia kodowania -

ROK SZKOLNY 2016/2017

zajęcia kodowania - piątek 13.30 - 14.25

I. Wąsowicz

M. Patyk

21 października 2016 r. - Europejski Tydzień Kodowania Code Week

Pierwszy raz przystąpiliśmy do akcji Europejski Tydzień Kodowania. 21 października odbyły się zajęcia pt.: >>>Duzi i mali razem kodowali<<<, podczas których uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum próbowali swoich sił w kodowaniu i programowaniu na  platformie scratch.mit.edu code.org. Wszyscy mieli okazję utworzyć prostą grę lub program.

>>> zobacz zdjęcia<<<

7 grudnia 2016 r. - Godzina Kodowania w ZSO nr 6

Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata (w 2016 roku: 162 116 wydarzeń na całym świecie, 1 192 w Polsce). W tym roku również i my włączyliśmy się w Hour of Code. Kodowali uczniowie klasy 3a i 3b oraz uczestnicy kółka komputerowego.

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

14 lutego 2017 r. - Poczta walentynkowa

>>>przypominajka<<<  - autor Kinga B.

14 maja 2017 r. - Urodziny Scratch'a

14 maja obchodzimy 10 urodziny Scratch'a. Nasza szkoła zarejestrowała 2 wydarzenia na specjalnej stronie kodującego kota. Uczniowie wykonają specjalne kartki urodzinowe dla solenizanta: >>>scratch.mit.edu_Dzień Scratcha<<< oraz kartki z okazji Dnia Matki:  >>>scratch.mit.edu_Dzień Matki<<<

26 maja 2017 -  Ozobot na zajęciach koła komputerowego

Od firmy Edu Sense https://www.edu-sense.com otrzymaliśmy (na tydzień) do przetestowania ozobota. Jest to robot, idealny do szkolnych zadań dydaktycznych. Wędrował on po różnych klasach aż 26 maja trafił na zajęcia kółka komputerowego. Bawiliśmy się świetnie!

opis p. IW,  zdjęcia p. MP

29 maja 2017 - III miejsce młodych programistów w Ogólnopolskim Konkursie Barbie Mistrzynie Kodowania

Konkurs był skierowany dla uczniów klas 1-3. Uczniowie mieli za zadanie zilustrować hasło "Możesz być, kim chcesz" w programie Scratch.

Projekt zespołu w składzie:

- Agnieszka Gajdeczka - klasa 3a,

- Olivier Jaroszewski - klasa 3b,

- Wiktoria Kowal - klasa 3a

>>>zdobył 3. miejsce<<<

GRATULUJEMY!!!

Szkoda, że i nasz drugi projekt wykonany przez zespół w składzie:

- Kornelia Kaszubowska - klasa 3a,

- Łukasz Królikowski- klasa 3b,

- Antonina Stępel - klasa 3b

nie znalazł się wśród laureatów, ponieważ dzieci włożyły w jego realizację dużo pracy i jest równie ciekawy! >>>zobacz projekt<<<

Wam też serdecznie GRATULUJEMY!

2 czerwca 2017 - Zakończenie V edycji Mistrzów Kodowania

Przez 10 miesięcy razem uczyliśmy się kodować. Zdobyliśmy wspólnie wiele umiejętności. Niestety, już się zbliża koniec roku szkolnego, więc musimy pożegnać się na 2 miesiące!

Do zobaczenia za rok!

WAŻNE LINKI:
strona główna projektu: mistrzowie kodowania
strona scratch.mit.edu
studio SP 33: scratch.mit.edu/studios