W  NASZEJ  SZKOLE  PROMUJEMY ZDROWIE

„ZDROWY ŚWIAT – LEPSZY ŚWIAT”

PROGRAM PROMOCJI ZDROWIA

2009 - 2012

2012 - 2015

W RAMACH PROJEKTU

„SZKOŁY PROMUJĄCE ZDROWIE”

Nasza szkoła od 2008 r. uczestniczy w programie „Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie”. Mając na uwadze prawidłowy rozwój dzieci oraz wpojenie im prawidłowych nawyków żywieniowych na bieżąco realizujemy program „Zdrowy świat – lepszy świat”.

12 marca 2014 r.

Uroczystość wręczenia Krajowego Certyfikatu

12 marca 2014 r. odbyło się posiedzenie Kapituły, gdzie po przeanalizowaniu całej dokumentacji, przyznano naszej szkole Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. 9.12.2014 r. nastąpiło uroczyste wręczenie certyfikatu w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie. Wręczenia certyfikatów dokonał Sekretarz Stanu w MEN – Tadeusz Sławecki oraz pomysłodawczyni i przewodnicząca Kapituły Krajowego Certyfikatu SzPZ – prof. dr hab. med. Barbara Wojnarowska. Wiceminister edukacji wręczając szkołom certyfikaty pogratulował ich przedstawicielom i życzył dalszych sukcesów w kształtowaniu postaw prozdrowotnych dzieci i młodzieży. Następnie pani Katarzyna Stępniak – Krajowy Koordynator SzPZ dokonała prezentacji osiągnięć szkół ubiegających się o certyfikat.
Uroczystość uświetnił występ zespołu wokalno-tanecznego Młodzieżowego Domu Kultury – „Fasolki”.
Certyfikat dla naszej szkoły odebrały pani Olga Chodakowska i pani Marta Lipińska, które są koordynatorkami Programu Szkoła Promująca Zdrowie

25 maja 2013 r.

W tym roku szkolnym staramy się o Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie, w związku z czym przeprowadziliśmy autoewaluację z naszych działań, a jej wyniki zostały publicznie przekazane w dn. 25.05.2013 r. w trakcie festynu „Rodzinnie i zdrowo na sportowo”. Na spotkaniu obecny był pan Tomasz Wojtasik, który jest konsultantem ROM-E Metis w Katowicach.

>>>ZOBACZ PREZENTACJĘ<<<

10 grudnia 2010 r  >>> ZOBACZ FILM<<<

Podczas UROCZYSTYCH OBCHODÓW 110 ROCZNICY
ISTNIENIA SZKOLNICTWA W OSTROWACH GÓRNICZYCH Koordynator