STRONA GŁÓWNA


 

WRZESIEŃ

>>>zobacz zdjęcia<<<

1 września  odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009-2010.

Tradycyjnie, rok szkolny rozpoczęto o godz. 08:30 mszą św.  w intencji uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Główne uroczystości miały miejsce na sali gimnastycznej.

Po wprowadzeniu sztandaru odśpiewano hymn państwowy.  Pani Dyrektor Anna Woszczek powitała zebranych, nauczycieli, uczniów i rodziców. Został odczytany list Ministra Edukacji Narodowej oraz Śląskiego Kuratora Oświaty. W swoim przemówieniu Pani dyrektor życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Zapoznała klasy z przydziałem  wychowawstw oraz przedstawiła nowych nauczycieli. Szczególnie serdecznie przywitała uczniów klasy 1a oraz klasy Ia i Ib gimnazjum.

Po części oficjalnej zobaczyliśmy humorystyczne scenki oraz tańce przedstawione przez uczniów klasy Va.

Mamy nadzieję, że w czasie wakacji wszyscy "naładowali akumulatory" i z zapasem nowych sił przystąpią do pracy i nauki.   

IW

„OWOCE W SZKOLE JUŻ WKRÓTCE”

11 września 2009 r. nasza szkoła została wpisana przez Agencję Rynku Rolnego na listę szkół zarejestrowanych do programu „Owoce w szkole”. Od 19 października uczniowie klas I – III szkoły podstawowej będą mogli bezpłatnie skorzystać ze świeżych owoców i warzyw (jabłka, gruszki, marchew, papryka, ogórek, rzodkiewka). Będą one dostarczane przez 10 wybranych tygodni w I semestrze roku szkolnego 2009/10.

 

MK 

15 września - Nasi uczniowie laureatami ogólnopolskiego konkursu!

W czerwcu 2009 dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną przygotowały prace na konkurs plastyczny „Mój zaczarowany Zwierz-ak” . Konkurs ten był organizowany przez księgarnię artystyczną „Aspa” w Gdańsku. Na konkurs wpłynęło ponad dwa tysiące prac z całej Polski.

15 września ogłoszono wyniki. Wśród dzieci nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły:

II miejsce w kategorii wiekowej 10-12 lat zajęła ADRIANNA DEREDAS

Wyróżnienie w kategorii wiekowej 6-9 lat zdobyła JULIA DEREDAS

Dodatkowo w głosowaniu internautów wyróżnione są również prace:

Adrianny Deredas, Julii Deredas oraz Weroniki Szymańskiej

MK

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

22 września - Udział w „Osobliwościach Świata Fizyki” 2009

Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie naszej Szkoły biorący udział w zajęciach „Koła młodego przyrodnika” prowadzonego przez p. Beatę Piątek odwiedzili Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i uczestniczyli w „Osobliwościach Świata Fizyki”.

Tematy tegorocznych wykładów to: „Na skrzydłach Fizyki” , „Światłem malowane” oraz „Rezonanse.

Można było również wzbogacić swoją wiedzę w ramach interaktywnej wystawy poświęconej największemu na świecie urządzeniu badawczemu zbudowanemu przez fizyków w Europejskim Ośrodku Badań Jądrowych CERN w Genewie. Wielki Zderzacz Hadronów budził ogromne zainteresowanie.

Kilka odkryć i wynalazków umożliwiło człowiekowi latanie w powietrzu. Czyhają tam jednak na nas różne niebezpieczeństwa, a fenomeny wywoływane w przyrodzie przez wiatr wciąż nas zadziwiają…

Prawa odbicia i załamania światła należą do najprostszych praw rządzących optyką. Opisane nimi zjawiska są jednak często zdumiewające, a powstające w naszym mózgu wrażenia wzrokowe wymagają bardzo wnikliwej interpretacji…Zjawisko rezonansu, powodujące efektywny przepływ energii drgań można spotkać wszędzie - w nowoczesnej diagnostyce medycznej, analizując przyczyny katastrof budowlanych czy choćby podziwiając kolory…Jak zwykle było SUPER!!!                                                                                                                              

   BP

>>>zobacz zdjęcia<<<

23 września w naszym gimnazjum  odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. O funkcję przewodniczącego ubiegało się 3 kandydatów. Wybory poprzedziła kampania wyborcza, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. W tym roku przewodniczącą wybraną w demokratycznych wyborach została uczennica klasy Ibi Anna Krasińska ,a jej zastępcą uczeń tej samej klasy Maciej Tomsia. Dzień później odbyły się wybory do samorządu w szkole podstawowej. Tutaj przewodniczącą została Nicole Szerszeń z klasy VIa, a jej zastępcą Oskar Sierka.

 

Życzymy powodzenia i wielu sukcesów.

                                                                                                                                       HH

>>>zobacz zdjęcia<<<

24 września - Zajęcia terenowe

 

Uczniowie naszej Szkoły uczęszczający na zajęcia „Koła młodego przyrodnika”, uczniowie klasy Va  oraz młodzież gimnazjalna pod opieką p. Beaty Piątek, p. Bożeny Błaszkiewicz i p. Joanny Piekarz wzięli udział w zajęciach przyrodniczych na terenie zapadliska przy ul. Maczkowskiej.

Prowadzący warsztaty: dr Edyta Sierka- geobotanik oraz dr Wojciech Sierka- zoolog, bardzo interesująco przedstawili temat: „Zbiorniki w nieckach osiadania-szkody górnicze: dobre czy złe dla przyrody?”

Bezpośrednia obserwacja prowadzona pod okiem specjalistów uświadomiła wszystkim wieloaspektowość wpływu przemysłu wydobywczego na środowisko przyrodnicze.  Zajęcia odbywały się pod egidą Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. Mieszkamy na terenie bardzo ciekawym i zróżnicowanym pod względem przyrodniczym. Wystarczy tylko szeroko otworzyć oczy, aby zobaczyć piękno otaczającego świata. Zachęcamy do spacerów i do odkrywania bogactwa natury!                         

 

   BP

opis zdjęć JP

>>>zobacz zdjęcia<<<

29 września - Apel podsumowujący nasze działania w ogólnopolskiej Akcji

 

 

 

      >>>zobacz prezentację<<<

 

 

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

 

 

 

 

30 września uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w IV Zagłębiowskich Igrzyskach Sportowych. Igrzyska odbyły się na hali widowiskowo- sportowej MOSiR w Zagórzu.

 Na wstępie, reprezentanci zaproszonych szkół zaprezentowali swoje umiejętności w pokazie artystycznym. Młodzież naszej szkoły wystąpiła z piosenką i własnoręcznie wykonanym plakatem.

            Uczniowie rywalizowali w siedmiu konkurencjach, które polegały na:

- Biegu wahadłowym z pałeczką sztafetową;

- Trafieniu piłką tak jak kulą do kręgli w ustawione butelki plastikowe;

- Biegu do pudełka tekturowego i szukaniu kart z liczbą 7;

- Rzucaniu piłkami do kosza jak największą ilość razy w czasie 2 min.;

- Przenoszeniu piłki siatkowej w parach na dwóch tyczkach plastikowych i wrzucaniu jej do pudełka tekturowego;

·        Zawiązaniu jak największej ilości węzłów na wspólnym dla danej drużyny sznurku, leżącym w odległości 15 metrów. Każdy zawodnik miał na to zadanie 10 sekund.

Nasza drużyna spisała się na medal, wszyscy uczniowie dzielnie poradzili sobie z każdym zadaniem i zostali nagrodzeni medalami i dyplomem dla szkoły.

Organizatorami Igrzysk Sportowych byli:

  • Zagłębiowskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjno- Sportowe „Wulkan”;

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Sosnowcu;

  • Wydział Kultury Sportu i Rekreacji UM w Sosnowcu.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miłą zabawę.

ASZ

 

     PAŹDZIERNIK   

>>>zobacz zdjęcia<<<

        

7 października ruszyły "POLA NADZIEI"

 

Zarząd Hospicjum św. Tomasza Ap.  w imieniu całego ruchu hospicyjnego zaprosił  na wspólne sadzenie cebulek żonkili w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Pola Nadziei". 

 

Uczniowie naszej szkoły również aktywnie włączyli się w tę Ogólnopolską Kampanię.

IW

zdjęcia D. Korolow

>>>zobacz zdjęcia<<<

13 października APEL IX DNI PAPIESKIE

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

14 października  Uroczyste Ślubowanie Uczniów Gimnazjum

 

Po uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie  uczniów pierwszych klas naszego  gimnazjum. Następnie pierwszoklasiści wzięli udział w „otrzęsinach”, które przygotowali dla nich nauczyciele wychowania fizycznego. Uczniowie klas pierwszych i ich wychowawcy musieli  wykazać się w kilku konkurencjach. Było to między innymi:

- picie mleka przez słomkę na czas
- slalom z jajkiem
- chodzenie po linie z zawiązanymi oczami
- kręcenie „hula hop”
-dmuchanie balonu do czasu aż pęknie.
Uczniowie sprawdzili się we wszystkich konkurencjach , pokazali też że umieją malować (mieli namalować portret swojego wychowawcy) wobec czego stali się pełnoprawnymi  uczniami  naszego gimnazjum.  

      HH

>>>zobacz zdjęcia<<<

14 października  ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

 

 

>>>zobacz filmiki<<<

>>>zobacz zdjęcia<<<

21 października  KONKURS "TANECZNYM KROKIEM"

 

W SP nr 15 odbyła się II Edycja Międzyświetlicowego Konkursu "Krokiem tanecznym..."

Każda z 10 świetlic zaprezentowała się w dwóch kategoriach: dzieci młodsze i starsze. Uczestniczki naszej popołudniowej świetlicy "UŚMIECH DZIECKA"  zarówno w I (A. Deredas, K. Kluczna, K. Laskowska, M. Mosur, M. Mosur), jak i w II grupie wiekowej (J. Deradas, W. Staroń, A. Pasek, E. Chudek, P. Mikła) zdobyły III miejsce.

 

GRATULUJEMY!!!

IW

>>>zobacz zdjęcia<<<

22 października PRZEDSTAWIENIE KUKIEŁKOWE

 

W tym dniu gościliśmy w naszej szkole Teatr Każdej Sztuki z Nowego Sącza.

Uczniowie klas I-III z wielkim zainteresowaniem oglądali przedstawienie kukiełkowe pt. Szewczyk Dratewka

 

IW

zdjęcia D. Grabołus

 
>>>zobacz zdjęcia<<<

29 października UROCZYSTE ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY Ia

 

W tym dniu uczniowie klasy Ia stali się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności szkolnej. Po zaprezentowaniu wiadomości i umiejętności zdobytych w ciągu niespełna dwóch miesięcy nauki, uroczyście ślubowali być dobrymi uczniami i rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Pasowania na ucznia dokonała pani dyr. Anna Woszczek. Wszystkim dzieciom z kl. Ia serdecznie gratulujemy! Życzymy pierwszakom bardzo dobrych wyników w nauce oraz wielu przyjaźni i radosnych przygód w naszej Szkole.

 

tekst BP

zdjęcia ASz

 

        LISTOPAD

>>>zobacz zdjęcia<<<

 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada 2009 roku w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 91 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program przygotowali uczniowie klasy VI i Ibi wraz z wychowawcami.

tekst AS

zdjęcia MM

>>>zobacz zdjęcia<<<

Prezentowane pieśni i wiersze patriotyczne było można jeszcze raz usłyszeć w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Ostrowach Górniczych podczas mszy w intencji Ojczyzny 11 listopada o godzinie 11.00.

 

 

>>>posłuchaj<<<

tekst AS

>>>zobacz zdjęcia<<<

23 listopada - Wizyta pierwszoklasistów w Bibliotece

 

 

Z okazji przypadającego Dnia Pluszowego Misia dzieci z klasy Ia uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez p. Urszulę Płatek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowach Górniczych.

Było wspólne czytanie „Kubusia Puchatka”, rysowanie misiaczków, układanie puzzli oraz zabawy ruchowe. A na koniec coś, co misie lubią najbardziej – miodowe cukierki i lizaki!

 

BP

>>>zobacz zdjęcia<<<

       

24 listopada - „DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH”

 

Uczniowie zaprezentowali wierszyki, piosenki i scenki w j. angielskim oraz j. rosyjskim pokazując tym samym jak ważna jest znajomość języków obcych oraz, że przydaje się nam ona  w życiu codziennym.  Uczestnictwo w apelu wzbogaciło umiejętności językowe uczniów oraz zachęciło do dalszej nauki.

 

Program przygotowali uczniowie z klas IIIa, Va, VIa, Ia i Ibi pod kierunkiem p. U. Małoty, p. A Cyran oraz p. O. Chodakowskiej. 

OCH

>>>zobacz zdjęcia<<<

26 LISTOPADA -  ANDRZEJKOWA DYSKOTEKA

 

ZDJĘCIA HH

>>>zobacz zdjęcia<<<

27 LISTOPADA - Wycieczka do Miechowa

 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc uczniowie z „Koła Młodego Przyrodnika” wraz ze swym opiekunem p. Beatą Piątek odwiedzili zakład „DECORA” w Miechowie produkujący ozdoby choinkowe.

Każdy uczestnik wycieczki dekorował według własnego pomysłu wybrane przez siebie bombki.

Wszyscy pracowali z wielkim przejęciem i z ogromnym zaangażowaniem

Zapoznaliśmy się również z poszczególnymi etapami produkcji ozdób choinkowych. Wiemy, kim jest „dmuchacz”, „dekorator” i „pakowacz”.

A w drodze powrotnej – wizyta w McDonald`s. Było świetnie!

 

 

TEKST I ZDJĘCIA BP

X EDYCJA GÓRY GROSZA

 

Od 23 listopada do 4 grudnia dzieci i młodzież z całej Polski będą zbierać groszowe monety.
Celem akcji, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.
Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet groszowych (od 1 gr. do 50 gr.)
Możliwa jest zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji najważniejszym jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że nawet najdrobniejsze monety mogą w tak dużej liczbie stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW, NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY

DO UDZIAŁU W  TEJ AKCJI

IW

 

                                                    GRUDZIEŃ

>>>zobacz zdjęcia<<<

4 grudnia  – Wyjazd do Teatru Zagłębia w Sosnowcu

 

Piątkowe popołudnie trzydzieścioro dzieci uczęszczających na zajęcia Świetlicy socjoterapeutycznej „Uśmiech dziecka” wraz ze swymi wychowawcami spędziło w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu na przedstawieniu pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Wszyscy zachwyceni byli zarówno grą aktorską, jak i przepiękną scenografią oraz kostiumami.

Wyjazd w całości został sfinansowany przez Urząd Miasta.

Dziękujemy!

TEKST I ZDJĘCIA BP

>>>zobacz zdjęcia<<<

4 grudnia  – Mikołajki

Tradycyjnie, jak co roku, św. Mikołaj nie zapomniał o dzieciach z naszej szkoły. Uczniowie klasy IVa, pod opiekę swojego wychowawcy p. Marka Mizgajskiego, przygotowali dla pierwszoklasistów mikołajkowe przedstawienie.

Wszystkie dzieci otrzymały paczki, ale niegrzeczne, przy odbiorze słodkich upominków, musiały obiecać poprawę.

Było bardzo wesoło!

TEKST BP

 ZDJĘCIA MM

>>>zobacz zdjęcia<<<

8 grudnia - Apel z okazji "Dnia Górnika" przygotowany przez klasę IIa pod opieką wych. p. Małgorzaty Dworczyńskiej

>>>zobacz zdjęcia<<<

8 grudnia - Zakończenie corocznej Akcji "I TY ZOSTAŃ ŚW. MIKOŁAJEM"

      

>>>zobacz zdjęcia<<<
15 grudnia - Wizyta klasy IIa w Miejskiej Bibliotece
Uczniowie klasy IIa wraz z wychowawca Małgorzatą Dworczyńską wzięli udział w świątecznej imprezie pt. "Niezwykła 
Gwiazdka u Smerfów", zorganizowanej w Bibliotece Publicznej w Ostrowach Górniczych.
Panie bibliotekarki przygotowały dla dzieci wiele atrakcji. Każdy uczeń dostał "smerfowe" imię i tradycyjna białą czapeczkę. 
Po wysłuchaniu fragmentów przygód małych Smerfów, rozpoczęły się "smerfowe" pląsy przy muzyce. 
Dzieci rozwiązywały zagadki, wykazując się przy tym dużą znajomością przygód i cech charakteru tych małych 
zabawnych ludzików.
Sprawnie i szybko układały tez "smerfowe" puzzle. 
Na zakończenie imprezy otrzymały od pan kolorowe karty świąteczne i słodkie upominki. 
To było bardzo mile spotkanie. 

TEKST I ZDJĘCIA MD

1 i 15 grudnia 2009r. oraz 5 stycznia 2010r. w ramach programu społecznego „Szkoła bez przemocy” odbyły się spotkania uczniów klas Va, VIa szkoły podstawowej i Ia, Ib gimnazjum z policjantem z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Uczniowie wysłuchali wykładu dot. demoralizacji nieletnich oraz ich prawnej odpowiedzialności. Szczególną uwagę poświęcono problematyce agresji i przemocy a także konsekwencjom picia przez młodzież alkoholu.

                                                                                                               JK

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

17 grudnia   Wigilijne spotkanie w Świetlicy Środowiskowej "Uśmiech Dziecka"

Już po raz dziesiąty wychowawcy pracujący w popołudniowej świetlicy "Uśmiech Dziecka" zorganizowali wigilijne spotkanie dzieci i ich rodzin.

W tym roku  naszymi gośćmi byli:  p. dyr. Anna Woszczek, p. wicedyrektor Elżbieta Targosz, p. Jan Andrzej Wieja - Naczelnik Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej, p. Jan Bosak - Radny Rady Miasta, Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji UM w Sosnowcu ,  p. Urszula Płatek, kierownik Filii nr 11- Ostrowy Górnicze Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu, p. Witold Kuc komendanta Kręgu Seniorów ZHP „Korzenie”, Irena Kuc członek Stowarzyszenia "Szkoła dla Ostrów - Ostrowy dla szkoły", p. Józef Korniluk inspektor bhp.

Dzieci i Młodzież historię narodzenia  Jezusa "nie z nieba, nie z ziemi, lecz ze strony piekła pokazali"

Aniołowie, diablęta oraz kolędnicy wystąpili w pięknych strojach zakupionych dzięki funduszom Urzędu Miasta Sosnowiec - WZiOS.

Podczas przedstawienia "Mali kolędnicy" mogliśmy usłyszeć piękne kolędy i pastorałki oraz zobaczyć diabelskie tańce.

Dzięki wsparciu naszych sponsorów dzieci zostały obdarowane upominkami.

Po przedstawieniu wszyscy zasiedli do wigilijnych stołów na słodki poczęstunek.

TEKST IW, JP

 ZDJĘCIA IW, OCH

PIĘKNE KARTKI WYKONANE PRZEZ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY NA ZAJĘCIACH KOMPUTEROWYCH

>>>zobacz zdjęcia<<<

22 grudnia dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach świetlicy popołudniowej wraz z wychowawcami przedstawiła całej społeczność naszej szkoły na jasełka.

 

Po przedstawieniu odbyły się wigilijne spotkania z wychowawcami 

 

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

                                                 STYCZEŃ 2010

Organizatorzy akcji – Biuro Poselskie Posła na Sejm Jarosława Pięty – „Sosnowiec Dzieciom”, serdecznie dziękują uczniom naszej szkoły, za przyłączenie się do Świątecznej Zbiórki. Zebrane przez nas ubrania, zabawki, książki i artykuły piśmiennicze zostały przekazane najbardziej potrzebującym miłości i opieki dzieciom i młodzieży z placówek opiekuńczo – wychowawczych znajdujących się w naszym mi

Ja również bardzo dziękuję uczniom, którzy są zawsze gotowi nieść pomoc innym.                                                                                         Dorota Adamczyk

„Szczęście znajduje się w tobie. Zaczyna się na dnie twojego serca, a ty możesz je wciąż powiększać, pozostając życzliwym tam, gdzie inni bywają nieżyczliwi; pomagając tam, gdzie już nikt nie pomaga...”  Phil Bosmans

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

 7- 8 stycznia - Festiwal Jasełek

W Festiwalu Jasełek wzięło udział 5 przedszkoli, 7 szkół podstawowych i 2 gimnazja. Grupy przedszkolaków występowały w pierwszym dniu festiwalu. I miejsce zajęła grupa dzieciaków z Przedszkola nr 31. Natomiast uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych stanowiły jedną kategorię wiekową. Nasze przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, otrzymaliśmy wiele pochwał i ciepłych słów, ale w efekcie tylko, albo AŻ wyróżnienie! Jesteśmy zadowoleni, ponieważ było tylko jedno pierwsze miejsce, które zostało przyznane uczniom reprezentującym Gimnazjum nr 15. Nie było II i III miejsca, tylko 2 wyróżnienia, w tym nasze (niestety trudno było nam dorównać  15-16 letnim gimnazjalistom)

TEKST JP

 ZDJĘCIA JP, BP

>>>CZYTAJ WIĘCEJ<<<

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

15 stycznia klasa IIIa z wychowawcą p. Justyną Klich odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Ostrowach Górniczych.

 

Tematem zajęć było spotkanie ze Smerfami. Najpierw uczniowie dostali śmieszne białe czapeczki, i każdy uczeń wybrał sobie "smerfne" imię. Następnie dzieci słuchały opowieści o przygodach niebieskich ludzików.

W czasie konkursu tańca na gazetach i zabawy z balonami było mnóstwo śmiechu i radości. Wszyscy doskonale poradzili sobie z ułożeniem "smefnych" puzzli.

Na zakończenie dzieci otrzymały piękne kolorowe plany lekcji, kolorowanki i pyszne lizaki.

Uczniowie klasy III w świetnych humorach wrócili do szkoły

TEKST i  ZDJĘCIA JK

21 stycznia - DZIEŃ BABCI, 22stycznia- DZIEŃ DZIADKA

Tak wiele mnie nauczyłaś,
tak wiele uśmiechu mi dałaś,
na spacery ze mną chodziłaś,
kiedy byłam jeszcze mała.
Do snu nuciłaś piosenki,
byłaś zawsze blisko mnie
więc podziękować Ci, Babciu
za to wszystko chcę.
Żyj długo w spokoju i uśmiechaj się,
bo uśmiech jest najważniejszy
i to, że kocham Cię.

 Tyle już minęło lat,
kiedy droga moja mama,
będąc dzieckiem jak dziś ja,
wierszyk Wam mówiła sama.
Płyną lata... Dzisiaj ja
składam Wam życzenia w kwiatach...
I wiedzcie, że Was kocham tak,
jak mama w dawnych latach

Poetą nie jestem,

 wierszy nie układam.

Lecz Tobie dziadku

najszczersze życzenia składam:

Uwielbiam gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
Lubię gdy na kolanach mnie sadzasz
i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
Lubię gdy uśmiechasz się do mnie,
po prostu kocham Cię ogromnie!

>>>zobacz zdjęcia<<<

21 stycznia  MDK Kazimierz - Przedstawienie teatralne

 Uczniowie klas I-III oglądali w Miejskim Domu Kultury w Kazimierzu Górniczym przedstawienie pt. „Śnieżka”. Adaptację sceniczną bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” braci Grimm zaprezentował zespół aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Wszyscy świetnie się bawili, ponieważ spektakl był niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany. Pierwszoklasista Patryk został mianowany „zawodowym całuśnikiem”, co wzbudziło ogromny aplauz publiczności. Dobrze, że możemy się chociaż na chwilę przenieść w cudowny, tajemniczy świat bajek…

 

TEKST I ZDJĘCIA BP

>>>zobacz zdjęcia<<<

21 stycznia - Wyjazd do kręgielni

W ramach dodatkowej lekcji w-fu odbył się kolejny wyjazd uczniów do kręgielni. Tym razem pod opieką pana Marka Mizgajskiego dziewczęta i chłopcy z klasy IVa mogli doskonalić swoje umiejętności w zbijaniu kręgli. Było sporo emocji!

 

ZDJĘCIA MM

>>>zobacz zdjęcia<<<

22 stycznia "JASEŁKA POKOLEŃ"

Dzięki inicjatywie pani prezes STOWARZYSZENIA „SZKOŁA DLA OSTRÓW-OSTROWY DLA SZKOŁY” dyrektor Annie Woszczek gościliśmy w  naszej szkole rodziny naszych uczniów oraz mieszkańców dzielnicy na  przedstawieniu pod wspólnym tytułem "Jasełka pokoleń".  Wielu wzruszeń i artystycznych wrażeń dostarczyli nam zarówno aktorzy z drużyny harcerskiej Kręgu seniorów „Korzenie”, jak i ze świetlicy środowiskowej "Uśmiech dziecka". Publiczność gromkimi brawami nagrodziła dwa pokolenia aktorów. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy!

 

 

Obchody 65. rocznicy wyzwolenia Sosnowca

27 stycznia przy pomniku Żołnierzy Radzieckich w Ostrowach Górniczych ul. Gen. Waltera " Janke" odbyły się obchody 65. rocznicy wyzwolenia Sosnowca.

W uroczystościach wzięli udział mieszkańcy Sosnowca, przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Związku Inwalidów Wojennych, Związku Sybiraków, Kręgu Seniorów "ZHP", młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 33 /ZSO nr 6/, poczet sztandarowy Straży Miejskiej, wiceprezydenci Zbigniew Jaskiernia i Ryszard Łukawski oraz poseł na sejm RP Witold Klepacz.  

 

Po przemowie wiceprezydenta Zbigniewa Jaskierni, pamięć poległych została uczczona minutą ciszy. Następnie Zastępca Konsula Generalnego Federacji Rosyjskiej - Iwan Ulitik podkreślił, iż na ziemiach polskich pozostało na zawsze 600 tys. żołnierzy rosyjskich, a rozważając o historii stosunków polsko-rosyjskich należy pamiętać nie tylko o złych wydarzeniach, ale również o tych dobrych.

źródło: sosnowiec.pl

>>>zobacz zdjęcia<<<
 

28 stycznia – Wyjazd do Panewnik

 

      Uczniowie klasy Ia uczęszczający na zajęcia zintegrowane „Iskierka” pod opieką p. Beaty Piątek mieli możliwość obejrzenia największej w Europie szopki bożonarodzeniowej.

      Do budowy całej scenerii żłóbka prezentowanego w Bazylice ojców Franciszkanów w Katowicach - Panewnikach wykorzystuje się około 120 różnych figur drewnianych, gipsowych i z masy żywicznej. Najstarsze figury (pastuszek i kobieta z dzbanem), według ustnych przekazów liczą ok. 130 lat. Figury są różnej wysokości - do 150 cm. Ten przepiękny tryptyk oświetlają setki żarówek.

      Oprócz tradycyjnego żłóbka w Bazylice dzieci zwiedzały żłóbek ruchomy, a następnie żywy żłóbek w klasztornym ogrodzie, w którym dodatkową atrakcją są żywe zwierzęta: kucyk, strusie, owce, kozy, świnki wietnamskie, bażanty, kaczki miniaturki i gołębie.

      Jeżeli jeszcze ktoś ma ochotę i czas, aby udać się do Panewnik, to serdecznie zachęcamy, bo rzeczywiście warto!

TEKST I ZDJĘCIA BP

>>>zobacz zdjęcia<<<

28 stycznia - Wyjazd do kręgielni

 

W ramach dodatkowej lekcji w-fu odbył się kolejny wyjazd uczniów do kręgielni. Pod opieką pana Marka Mizgajskiego tym razem to uczniowie z klasy VIa doskonalili swoje umiejętności w zbijaniu kręgli.

ZDJĘCIA MM

 

LUTY

 

                                   >>>>ZOBACZ RELACJE Z FERII ZIMOWYCH <<<

 

>>>zobacz zdjęcia<<<
   9 lutego - Lekcja historii na żywo
>>>zobacz zdjęcia<<<
 14 lutego - Walentynki

klasy I - III

 

klasy starsze

>>>zobacz zdjęcia<<<
 
>>>zobacz zdjęcia<<<
>>>zobacz zdjęcia<<<
 26 lutego - Wyjazd na basen do Jaworzna
 

                                                          MARZEC

>>>zobacz zdjęcia<<<

5 marca uczniowie klasy I a pod opieką swoich pań udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowach Górniczych na spotkanie z bajką pt. „Uparta Florentyna”. Pierwszaki  z uwagą wysłuchały czytanej przez p. Urszulę Płatek historii Florentyny, kolorowały przygotowane obrazki, a następnie samodzielnie czytały wybrane przez siebie książeczki. Dzieci znają już litery, więc mogą w pełni korzystać ze skarbów zgromadzonych w Bibliotece.

 

 

tekst i zdjęcia BP

 

8, 9, 10 marca REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

 

 

8 marca Dzień Kobiet

 

 

 

 

Życzę Ci abyś odnalazła:

w ciszy

swoje myśli i marzenia,

w bliskich Ci osobach

siłę i piękno stworzenia,

w otaczającym świecie

 radość istnienia,

w kolorach, smakach i zapachach

wielkość natchnienia,

 a w sobie miłość.

Tajemnicą jesteś,

 z księgi czarów - zbiegłą,

 mgłą zaklętą,

którą nieliczni tylko przejdą.

Kobieto - puchu marny,

a nie do zdobycia.

Kobieto - ile w tym słowie

- piękna, miłości i życia.

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

10 marca Przegląd małych form teatralnych "Tacy sami"

 

"Zabawa, pomoc i integracja, czyli ósmy przegląd krótkich form teatralnych w Szkole Podstawowej nr 27 w Sosnowcu. Wspaniała idea znosząca bariery, pozwalająca na równe traktowanie, przynosząca radość najmłodszym. Festiwal cieszy się ogromnym zainteresowaniem, w tym roku wzięło w nim udział 190 dzieci, które poprzez zabawę uczą się integracji z niepełnosprawnymi rówieśnikami."

 

źródło TVS, 2010-03-10

 

15 marca Sukces naszych uczennic w zawodach sportowych!

Anna Karkosz i Katarzyna Dobrakowska zdobyły drużynowo I MIEJSCE oraz w klasyfikacji indywidualnej I i II miejsce w Mistrzostwach Sosnowca Szkół Podstawowych w badmintonie dziewcząt.

Do zawodów Anię i Kasię przygotował pan Jakub Wiśniewski

GRATULUJEMY!

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

18 marca PRZEDSTAWIENIE KUKIEŁKOWE

 

W tym dniu gościliśmy w naszej szkole Teatr Każdej Sztuki z Nowego Sącza.

Uczniowie klas I-III z wielkim zainteresowaniem oglądali przedstawienie kukiełkowe pt. "Złoty ptak"

 

 

                                           

22 marca 2010r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu miała miejsce debata publiczna „Wolność, a róbta co chceta. Dorośli są odpowiedzialni za to, jak spędzamy czas wolny", w której uczestniczyli przedstawiciele sosnowieckich szkół. W dyskusji głos zabrali: przedstawiciele Rady Miasta, Naczelnik Wydziału Edukacji oraz Wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Również nasi uczniowie – Ania i Łukasz – przedstawili swój punkt widzenia na w/w temat. Zostali nagrodzeni oklaskami.

  opis Dorota Adamczyk

>>>zobacz zdjęcia<<<

25 marca 2010 r. – Wyjazd do Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

 

Uczniowie klasy VI a oraz I a i I b Gimnazjum w ramach Festiwalu Nauki wzięli udział w wykładzie pt. „Prywatne życie roślin”.

W tajemniczy świat różnorodnych form, przedziwnych kształtów i miejsc życia, oraz zachwycających barw roślin poprowadzili zgromadzonych dr Edyta Sierka i dr Wojciech Sierka. Zajęcia były bardzo interesujące. Po wykładzie można było zakupić ciekawe  okazy roślin.

Wyjazd był sponsorowany przez Dyrekcję Szkoły. Dziękujemy!!! 

opis i zdjęcia BP

 
>>>zobacz zdjęcia<<<

30 marca w naszej szkole odbył się apel  na temat „ Co możemy zrobić , aby nasi koledzy nie przejawiali agresji słownej” . Uczniowie w trakcie programu dowiedzieli się co to jest agresja słowna , kiedy występuje i jak się przed nią bronić. W wyniku wspólnej debaty ustalili  kilka  zasad przeciw tej formie agresji, których zamierzają przestrzegać.

 

 

HH

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

30 marca w SP nr 40 w Sosnowcu odbył się WIELKANOCNY TURNIEJ


  MINIKOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT ROCZNIKA 98
  Naszą szkołę reprezentowały: Małgorzata Mosur, Natalia Śpiewak,
 Aleksandra Majak oraz Daria Soczówka

 

zdjęcia i opis JW

>>>zobacz zdjęcia<<<

31 marca - Wyjazd do kręgielni i na basen

 

W ramach dodatkowej lekcji w-fu odbył się kolejny wyjazd uczniów do kręgielni i na basen. Tym razem pod opieką pana Marka Mizgajskiego dziewczęta i chłopcy wybrali się do Aqua Parku Nemo w Dąbrowie Górniczej

 

ZDJĘCIA MM

 

 Wszystkim życzymy  Świąt pogodnych, spokojnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości. 

Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja"

Niech radość i szczęście pozostaną z Wami,

 
 

                                               KWIECIEŃ

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

8 kwietnia SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY!!!

 Sprawdzian jest egzaminem przeprowadzanym w szóstej klasie szkoły podstawowej. Jest on powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Na sprawdzianie badany i oceniany jest poziom osiągnięć uczniów w zakresie pięciu obszarów umiejętności:
- czytania,
- pisania,
- rozumowania,
- korzystania z informacji,
- wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Sprawdzian rozpoczął się punktualnie o godzinie 9.00 i trwał 60 minut
Maksymalnie na sprawdzianie można uzyskać 40 punktów

 

Życzymy wszystkim szóstoklasistom powodzenia!!!

 

 

            

 
>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 kwietnia odbył się w naszej szkole apel poświęcony pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Zgromadzeni wysłuchali przemówienia pani dyrektor Anny Woszczek a następnie  zobaczyli film opowiadający o tragedii ostatnich dni oraz zbrodni katyńskiej. Uczciliśmy śmierć 96 tragicznie zmarłych osób minutą ciszy

 

14 kwietnia uczestniczyliśmy we mszy św., która odbyła się w intencji tragicznie zmarłych 10 kwietnia w Smoleńsku oraz ich rodzin.

 

20 kwietnia -  Dzień Ziemi

 

 

                                    >>>zobacz i przeczytaj więcej<<<

  

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

21 kwietnia - w SP nr 27 odbył się X PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ ŚWIETLIC ŚRODOWISKOWYCH

Naszą popołudniową świetlicę "Uśmiech dziecka" reprezentowała grupa 20 uczniów.

zdjęcia JP 

>>>zobacz zdjęcia<<<

22 kwietnia w ZSO nr 6 w Sosnowcu odbył się konkurs ortograficzny dla gimnazjów specjalnych z terenu Zagłębia. W tym roku była to już VI edycja, która przebiegała pod hasłem „Przygody chochlika”. W konkursie brała udział młodzież z: Gimnazjum nr 16 z Dąbrowy Górniczej, Gimnazjum nr 20 z Sosnowca

oraz  uczniowie z Oddziałów Specjalnych Gimnazjum nr 27 – drużyna gospodarzy.

Uczniowie zmagali się z zadaniami w sześciu różnych konkurencjach. W wyniku zmagań konkursowych następujące miejsca zajęli:

1.      Oddziały Specjalne z Gimnazjum nr 27 z Sosnowca

2.      Gimnazjum nr 20 z Sosnowca

3.      Gimnazjum nr 16 z Dąbrowy Górniczej

Wszyscy uczniowie świetnie poradzili sobie z rozwiązaniem poszczególnych zadań, chociaż emocji było sporo. Każda drużyna otrzymała dyplom i nagrody indywidualne dla uczniów: pisaki oraz zestaw długopis i ołówek. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

opis MK 

>>>zobacz zdjęcia<<<

23 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Marszu Nadziei”, który odbył się w ramach Pierwszego Żonkilowego Festiwalu Przyjaciół Hospicjum Domowego św. Tomasza – „Pola Nadziei 2010”.

od 26 do 28 kwietnia - odbyła się GIEŁDA KWIATÓW

 

 

 

27-29 kwietnia Egzamin gimnazjalny

 

a)‎ część humanistyczna – 27 kwietnia (wtorek), godz. 9.00‎
b)‎ część matematyczno-przyrodnicza – 28 kwietnia  (środa), godz. 9.00‎
c)‎ język obcy nowożytny – 29 kwietnia  (czwartek), godz. 9.00

 

Dyrekcja, wszyscy nauczyciele oraz uczniowie życzą klasie III g powodzenia

                    

>>>zobacz zdjęcia<<<

30 kwietnia - udział naszych uczniów w FESTIWALU PIOSENKI "TĘCZOWE NUTKI", który odbył się w MDK w Kazimierzu Górniczym

 

 

 

 

 

                                                     MAJ

3 MAJA - ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA Uczniowie naszej szkoły wystąpią podczas uroczystej mszy w  Kościele, w Ostrowach Górniczych p.w. MBNP.

5 MAJA - 5-TE URODZINY eTWINNINGU W EUROPIE

Zobacz jak w naszej szkole świętowaliśmy 5-te urodziny e Twinningu

tutaj możesz zobaczyć zdjęcia i filmiki  :)

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

7 maja  filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. G Daniłowskiego w Ostrowach Górniczych po raz drugi nauczyciele ZSO nr 6 oraz pracownicy biblioteki zorganizowali wieczór bajek. Tegoroczny temat spotkania nosił tytuł „W krainie krasnoludków”.   Dzieci poznały różne nazwy krasnoludków, ułożyły kodeks dobrego postępowania skrzatów. Wspólnie utworzono oddział krasnoludków, który nosił specjalnie przygotowane czapki. Uczestnicy spotkania bawili się
w liczne zabawy i gry, zdobywali różne sprawności. Miło spędzili czas oglądając bajkę o Śpiącej Królewnie. W czasie spotkania zorganizowany był słodki poczęstunek, a wszyscy otrzymali pamiątkowe upominki.

opis AP

>>>zobacz zdjęcia<<<

11 maja -  uczniowie z klasy I a i I b uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z chemii zorganizowanych w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Temat zajęć: „Jaka to reakcja? - Typy reakcji chemicznych”

Uczniowie mieli okazję zastosować w praktyce posiadane wiadomości i umiejętności chemiczne. Każdy uczeń samodzielnie wykonał sześć doświadczeń: „Duch z salmiaku”, „Chemiczny wulkan”, „Czary-mary z wody utlenionej”, „Barwny płomień”, „Ogródek chemiczny”, „Reakcja cynku z kwasem solnym”. Młodzież  uczestniczyła również w dwóch pokazach.

zdjęcia i opis JP

>>>zobacz zdjęcia<<<

11 maja - Wycieczka Buczkowice-Szczyrk

 

O godzinie 8.30 „Młodzi przyrodnicy” z klasy VI a oraz klasy IV a pod opieką
p. Beaty Piątek i p. Aleksandry Stroińskiej udali się na wycieczkę w góry. Zarówno pogoda, jak i humory dopisały. Wesołe zabawy, smaczny obiad, a przede wszystkim wspaniałe widoki przypominają o tym, że wakacje już niedługo. Było świetnie – świadczą o tym zdjęcia, do obejrzenia których zachęcamy.

 

zdjęcia i opis BP

>>>zobacz zdjęcia<<<

12 maja - w  Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. G Daniłowskiego w Ostrowach Górniczych odbyło się uroczyste Pasowanie na czytelnika uczniów klasy Ia

 

Uczniowie klasy I a poznali już wszystkie litery. Wzięli więc udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowach Górniczych. Uroczystość uświetniły swym występem
dzieci z Przedszkola nr 31. Pląsy i tańce były miłym akcentem tej uroczystości.

zdjęcia i opis BP

>>>zobacz zdjęcia<<<

12 maja - Świetlica „Uśmiech Dziecka” już po raz piąty brała udział w konkursie plastycznym „Po stopniach tęczy”. Konkurs ten składał się z dwóch etapów. W pierwszym - uczniowie samodzielnie przygotowywali prace plastyczne pod hasłem „Podwodny świat”. W drugim - malowali prace w drużynach pod hasłem „Moja piracka przygoda”. Prace zostały nagrodzone – Ewa Chudek I miejsce, Gabrysia Woźniak III miejsce i Julia Deredas wyróżnienie. Uczennice zostały nagrodzone puzzlami i maskotkami.

zdjęcia i opis OCH

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

17 maja odbyło się rozstrzygnięcie II Regionalnego Konkursu  Origami pod hasłem „Kolorowy świat roślin i zwierząt” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8 w Dąbrowie Górniczej oraz przez Pałac Kultury Zagłębia również w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie uczestniczący na zajęcia świetlicowe wykonali prace plastyczne metodą orgiami. Konkurencja była duża ponieważ wpłynęły aż 202 prace. W wyniku eliminacji dwie nasze uczennice zostały wyróżnione – Julia Deredas, kl. IIa i Martyna Galaś, kl. Ia. Dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Na uroczystość wręczenia nagród została również zaproszona pani dyrektor Anna Woszczek. 

zdjęcia AW, opis OCH

 

18 maja odbył się konkurs „Bądź Bezpieczny” adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów miasta Sosnowca.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pożarowego i obrony cywilnej oraz zapobiegania przestępczości i aspołecznych zachowań. Ponadto pytania dotyczyły zakresu pracy Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej.

Do konkursu przystąpiło 45 uczniów z 16 sosnowieckich szkół  podstawowych i gimnazjów.

 

1 miejsce w kategorii dziewcząt gimnazjum zdobyła uczennica naszej szkoły Anna Krasińska oraz

3 miejsce w kategorii chłopcy gimnazjum  Łukasz Malinowski.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

opis MM

 

 

   26 maja Święto Naszych Mam !!!

 

Za miłość, za dobroć, za czułe spojrzenie,
Za troskę, opiekę i zrozumienie,
Za czas radości i wspólnej zabawy,
Za wsparcie i długie szczere rozmowy,
Za wiarę we mnie gdy inni zwątpili
Za Twa nadzieje, gdy inni tracili.
Dziękuję za wszystko co dajesz mi mamo,
Za to, że jesteś - niezmienna tak samo -
w swoim matczynym uczuciu kochana,
zawsze serdeczna, zawsze oddana.
Powtarzać bez końca więc Tobie chcę:
Mamo, Mamusiu ja kocham Cię.

 

 

 

 

Życzę Ci, mamo,

spokoju i słońca,
dni wolnych od trudu,

 wakacji bez końca
i marzeń spełnionych,

przyjaciół bez liku
i pięknych dla Ciebie

pisanych wierszyków.
Chcę, żebyś codziennie

budziła się rano
z wesołym uśmiechem,

bo kocham cię Mamo
i nie wiem cóż mogę

powiedzieć Ci więcej.
Dziękuję Ci mamo,

całuję twe ręce.

Zielona szkoła – SZCZYRK 2010

         Jak szybko mija czas…. Dopiero szykowaliśmy się do wyjazdu, a już wspominamy nasz pobyt w Szczyrku. Niestety, pogoda nam nie dopisała, ale tylko pogoda, bo na naszych buziach najczęściej gościł uśmiech.  Mimo ciągłych opadów deszczu, udało nam się pozwiedzać bliższe i dalsze okolice. Chodziliśmy nawet po górach. Udało nam się popływać, poćwiczyć na sali gimnastycznej, a wizyta w Galerii Sztuki Beskidzkiej na długo zapadnie w naszej pamięci. A gdy do tego dojdą pyszne posiłki i wieczorne dyskoteki, to sami dojdziecie do wniosku, że mamy za czym tęsknić. Ale zobaczcie sami…

opis DA

>>>zobacz zdjęcia<<<
>>>zobacz zdjęcia<<<
zdjęcia cz. I p. Grażyna P. zdjęcia cz. II p. Dorota A.
>>>zobacz zdjęcia<<<

 

Zielona szkoła – Bukowina Tatrzańska klasa IIIa
Na przełomie maja i czerwca klasa IIIa z wych. Justyną Klich i opiekunami – panią Danutą Korolow i panią Martą Lipińską przebywała na zielonej szkole w pięknej górskiej miejscowości Bukowinie Tatrzańskiej.
Z pensjonatu Zbójnicówka, gdzie zamieszkaliśmy, rozciągał się przepiękny widok na ośnieżone szczyty Tatr. Mimo, że pogoda nie zawsze była dla nas łaskawa, przebyliśmy wiele kilometrów, zwiedzając najbliższą okolicę i nie tylko. Byliśmy w Tatrzańskim Parku Narodowym, odwiedziliśmy Zakopane, gdzie spacerowaliśmy po urokliwych Krupówkach, zobaczyliśmy również skocznie narciarskie, zabytkowe górskie kościółki, Muzeum Przyrody Tatrzańskiej – prezentujące zwierzęta żyjące w Tatrach. Chodziliśmy też po Tatrach i dotarliśmy na Halę Rusinową i Wiktoriankę, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Tatrzańskiej. Deszcz nie był dla nas straszny, ponieważ pławiliśmy się wtedy w gorących basenach termalnych. Wiele wiadomości na temat fauny i flory tatrzańskiej, życia mieszkańców gór, architektury Zakopanego dostarczyli nam pan Marek Zaniewski wraz z żoną, rodowitą góralką , którzy przygotowali dla nas pokaz zdjęć 3D i lekcję muzealną. Panie kucharki bardzo się starały i przygotowywały dla nas pyszne posiłki i potrawy kuchni regionalnej. Wieczorami bawiliśmy się i śpiewaliśmy na dyskotekach. Czas na zielonej szkole minął szybko i zostawiając za sobą zalane słońcem najwyższe szczyty Tatr wróciliśmy do Sosnowca.

zdjęcia i opis JK

>>>zobacz zdjęcia<<<

24 maja nasi uczniowie – Patryk Kępa i Michał Piotrowski uczestniczyli w  V edycji Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Corrida na polskim – czyli walczymy z bykami” organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie świetnie poradzili sobie ze wszystkim konkurencjami i zdobyli I miejsce.  

 

zdjęcia i opis OCh

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

IW

29 maja

III TURNIEJ świetlic środowiskowo – socjoterapeutycznych „Harcerski ruch – Spartakiady duch”

 

 

 

 

>czytaj więcej<

 

 

 

 

 

 

>TURNIEJ W OBIEKTYWIE DRUHA KAMILA< 

>>>zobacz zdjęcia<<<

W naszej szkole odbył się apel włączający się w akcję „Owoce w szkole”. Program przygotowali uczniowie klasy II. W czasie swojego występu przypomnieli oni swoim koleżankom i kolegom o konieczności jedzenia warzyw i owoców. Widzowie dowiedzieli się jakie są grupy warzyw, co zawierają w swoim składzie, oraz jak jedzenie warzyw i owoców wpływa na nasz organizm. W czasie apelu ogłoszono konkurs na wykonanie najciekawszej pracy plastycznej pt. „Moje ulubione owoce sportowca”

opis AP 

W ramach kampanii społecznej „Szkoła bez przemocy” w kl. Va został zrealizowany program profilaktyczny pt. „Przeciw przemocy”. Odbył się on w dwóch turach. W czasie zajęć, prowadzonych przez terapeutów ze Stowarzyszenia EPSILON w Bielsku Białej, aktywnie pracowali piątoklasiści wraz ze swoją wychowawczynią.

                                                                                                                         JK

 

                                                                                          CZERWIEC

>>>zobacz zdjęcia<<<
 1 czerwca -  Sportowy Dzień Dziecka
>>>zobacz zdjęcia<<<

 1 czerwca - Dzień Dziecka zorganizowany przez Wydział Ruchu Drogowego KMP w Sosnowcu na Placu Papieskim

 

 

zdjęcia MM 

>>>zobacz zdjęcia<<<

7 czerwca w naszym zespole szkół został zorganizowany Dzień Szkoły Bez Przemocy. Z tej okazji w dniach

1 - 7.06.2010 r., uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wykonywali plakaty związane tematycznie z tym dniem.

7 czerwca plakaty zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

8 czerwca na lekcjach wychowawczych w klasach, zostały przeprowadzone pogadanki, dot. problematyki agresji i przemocy. Przypomniano także i omówiono zasady, jakimi należy kierować się na co dzień w czasie kontaktów z kolegami.

Nawiązanie do Dnia Szkoły Bez Przemocy miało również miejsce podczas zawodów sportowych, które odbyły się 28 maja br. Rozgrywając poszczególne konkurencje szczególną uwagę zwracano na zasadę fair play.

 

                                                                                            Tekst JK

                                                                                            Zdjęcia IW

>>>zobacz zdjęcia<<<

8 czerwca - wycieczka

Uczniowie klasy IVa, Va i Igim pod opieką pana Marka Mizgajskiego, pani Hanny Haberko oraz pani Bożeny Błaszkiewicz udali się na wycieczkę w góry. W promieniach letniego słońca wędrowali po górskich szlakach, wjechali na Szyndzielnię, zwiedzili Pszczynę oraz Bielsko.

 

Jak można zobaczyć na zdjęciach humory wszystkim dopisywały. Nasza wspólna wyprawa była bardzo udana. Żałujcie, że Was tam z nami nie było!

 

opis i z   zdjęcia MM

>>>zobacz zdjęcia<<<

11 czerwca

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w Turnieju sportowo-rekreacyjnym „SPORTOWE POWITANIE LATA” zorganizowanym przez Miejski Klub „Maczki” oraz ZSO nr 11.

 

W turnieju PETANQUE I miejsce zajęła Dominika Miodek

                                         IV miejsce – Nicol Szerszeń

 

W turnieju STREETBALLA IV miejsce zajęła drużyna: Małgorzata Mosur, Natalia Śpiewak, Aleksandra Majak

                                                  VI miejsce: Katarzyna Dobrakowska, Anna Karkosz

 

W sportowych zmaganiach uczestniczyli uczniowie z SP 32, SP 35, SP 33, SP 36, SP 37 i SP 40

opis i zdjęcia JW 

>>>zobacz zdjęcia<<<

11 czerwca - wycieczka

 Uczniowie klasy I a i 4 osoby z klasy I bi gimnazjum pod opieką pani Doroty Adamczyk i Agnieszki Cyran udali się na wycieczkę do Ogrodzieńca. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku oraz Grodu na Górze Birów. Zarówno pogoda jak i nastroje wszystkim dopisały.

opis i zdjęcia AG 

15 czerwca odbył się apel dotyczący zasad zachowania bezpieczeństwa na drodze jak i w życiu codziennym .Zaproszeni goście naczelnik wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Sosnowcu p. Waldemar Kozłowski wręczył nagrodę w konkursie Bądź Bezpieczny, w którym to nie tak dawno nasi uczniowie brali udział.

Anna Krasińska I miejsce - kamera, Ł. Malinowski III miejsce - album i mp4

 

Następnie Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego mł. insp. Arkadiusz Baran przypomniał nam podstawowe zasady zachowania się na drodze. Zaraz po apelu odbył się egzamin na kartę rowerową, w którym uczniowie klasy IV licznie wzięli udział.

opis i z   zdjęcia MM 

>>>zobacz zdjęcia<<<

17 czerwca - Wizyta przedszkolaków w klasie Ia

 

Koniec roku szkolnego za pasem, a po wakacjach nasza szkolna rodzina powiększy się o absolwentów zerówki. Dzieci razem ze swoją wychowawczynią – p.  Iwoną Kołodziej odwiedziły uczniów klasy I a, którzy za kilka dni otrzymają swoje pierwsze świadectwo. Wspólna wesoła nauka i zabawa była tylko małą namiastką tego, co czeka na naszych miłych gości już za dwa miesiące. Póki, co, dzieci miały możliwość sprawdzenia swoich oczekiwań. Bardzo nam miło, że już teraz nikt nie płacze i nie może się doczekać 1 września.

opis i z   zdjęcia BP

 

18 czerwca 2010 r.

Ostrowy Górnicze zapraszają na festyn

 „Rodzinnie i zdrowo na sportowo”

 

                                                              >PROGRAM FESTYNU>                CZYTAJ WIĘCEJ

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

21 czerwca -Wycieczka uczniów kl.I a i kl. IIa do Wygiełzowa i Lipowca.

W ostatni poniedziałek roku szkolnego 2009/2010 uczniowie kl. I a pod opieką p. Beaty Piątek i p. Grażyny Pniak, a także uczniowie kl.II a pod opieką p. Małgorzaty Dworczyńskiej zwiedzili Skansen  w Wygiełzowie i Zamek w Lipowcu. Na początku wędrówki po Nadwiślańskim Parku Etnograficznym uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „W szkole naszych dziadków” i „Życie codzienne dawnych mieszkańców wsi i małych miasteczek”. Ciężko było sobie wyobrazić ,jak to dawniej było. Bez wody, bez światła, no i bez komputera!!! No, a jakie kary!!! Skansen i Zamek wszystkim się bardzo podobał. Zachęcamy do letnich wędrówek.

opis i z   zdjęcia BP

 

23 czerwca  - DZIEŃ OJCA

W tym szczególnym dniu chcemy Ci Tato podziękować za wsparcie, na jakie zawsze możemy liczyć, za pomoc, gdy czujemy bezradność, za wiarę w nas, gdy nam nie starcza wiary. Zawsze będziemy pamiętać Twoją ciężką pracę i poświęcenie dla nas Tato.
Życzymy Ci, aby nigdy nie opuściła Cię Twoja siła i dobry humor wiedząc, że Twoje dzieci sercem są zawsze z Tobą, sercem pełnym miłości i wdzięczności.

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

25 czerwca

 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

- 8.00 - msza w kościele

- 9.00 - akademia oraz uroczyste rozdanie świadectw

- 9.45 - spotkania uczniów z wychowawcami

>>>ZOBACZ  FILMIKI<<< 

   

 


Copyright © 2009 www.zso6.neostrada.pl , All rights reserved.  Designed by: nolia