STRONA GŁÓWNA

 
WRZESIEŃ
3 września UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2007/2008

 

 

 

18 września  uczniowie z kl. IV-VI pod opieką p. mgr Beaty Piątek - opiekuna Koła przyrodniczego w naszej Szkole, uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Bardzo ciekawe, fascynujące wykłady z pokazami pt: "Osobliwości Świata Fizyki" prowadzone były w trzech salach wykładowych pod hasłami: "Nanoświat - magia atomów" , "Drżąca fizyka" i "Trudno uwierzyć"

 

 

20 września odbyły się wybory SAMORZĄDU UCZNIA. W wyborach wzięli udział uczniowie klas

IV-VI  SP. Przed wyborami odbyła się kampania wyborcza, w której kandydaci zaprezentowali swoje programy

Większością głosów zwyciężyła WERONIKA KUCHARSKA z kl. VIa

Jej zastępcą została uczennica kl. Vb ANNA KRASIŃSKA

21 września w ZSO nr 6 w Sosnowcu odbyła się V Spartakiada „Sprawni i Zręczni” dla dzieci i młodzieży ze świetlic środowiskowych i klubów abstynenta działających na terenie Sosnowca.
Organizatorem zabawy dla 200 uczestników są wychowawcy Świetlicy Środowiskowo-Socjoterapeutycznej „Uśmiech Dziecka” działającej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Sosnowcu.

 

 

 

 

29 września w naszym parku szkolnym odbył się IV TURNIEJ RYCERSKI zorganizowany
przez 65 SDWi "Leśny Lud" dla harcerzy i zuchów z sosnowieckiego hufca

 

 

                      PAŹDZIERNIK   

1 października po raz trzeci rusza akcja "SZKLANKA MLEKA"

 

3 października uczniowie klasy IIa pod opieką wych. Beaty Piątek uczestniczyli w wycieczce do Ośrodka Jeździeckiego "Ostrowy"

 

 

 

 

9 października Kółko Przyrodnicze z wizytą w Szkółce drzew i krzewów „Alicja”

 

 

 

 

10 października - Klasa III b na jesiennym spacerze po lesie

 

 

 

 

10-12 października odbyła się wycieczka PIASTOWSKIM SZLAKIEM

 

 

 

14 października przypadł VII Dzień Papieski, który w tym roku  upłynął pod hasłem "Jan Paweł II – Obrońca godności człowieka". W całej Polsce odbyły się koncerty, konferencje naukowe, panele dyskusyjne oraz Msze św., podczas których wierni modlili się o rychłą beatyfikację Jana Pawła II. W Kościele,  w Ostrowach Górniczych p.w. MBNP uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: Jadwigi Grodeckiej oraz Aleksandry Stroińskiej przygotowali  montaż poetycko-muzyczny poświęcony pamięci Ojca Świętego.

 

 

15 października obchodziliśmy ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ 

 

 

 

 

 

 

 

15 października  PODSUMOWANIE KAMPANII „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli. Dzieci z ochotą przystąpiły do następujących konkursów:

„Wiem i umiem” – brały w nim udział dzieci ze świetlicy szkolnej pod opieką p. Marty Kozioł i p. Olgi Chodakowskiej,

„Sprawdzam i wybieram” – brała udział klasa I gimnazjum pod opieką p. A. Król

 „Poznaję siebie i innych. Dobrze się bawię.” - brały udział klasy I i III gimnazjum pod opieką p. Agnieszki Król i p. Anny Szczepańskiej

Lubię sport. Dobrze się bawię” – brały udział klasy 5a i 5b pod opieką p. Jakuba Wiśniewskiego.

Wyniki konkursów zostały ogłoszone na początku roku szkolnego. Natomiast uroczyste wręczenie nagród dla dzieci nastąpiło podczas akademii z okazji Dnia Nauczyciela. Pani dyrektor wręczyła zwycięzcom nagrody i pamiątkowe dyplomy

.

>>>zobacz zdjęcia<<<
23 października odbyło się spotkanie uczestników Koła przyrodniczego z panem Witoldem Kucem komendantem Kręgu Seniorów ZHP „Korzenie”

 

 

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

26 października - Dyskoteka HALLOWEEN

 

 

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

30 października odbyło się  UROCZYSTE ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

                               LISTOPAD

1 listopada - Dzień Wspomnienia Wszystkich Zmarłych - jest dniem  zadumy,  przemyśleń o przemijaniu. Jest to  czas refleksji nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

 

 

 

 

11 listopada - 89. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Uczniowie naszej szkoły występowali podczas uroczystej mszy w  Kościele, w Ostrowach Górniczych p.w. MBNP


12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel

                     

>>>zobacz zdjęcia<<<
13 listopada Poranek w Bibliotece uczniów klasy IIa

 

 

 

 

21 listopada

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU DZIŚ OSZCZĘDZASZ W SKO - JUTRO W PKO

 

 

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

23 listopada uczniowie klasy Ia wzięli udział w konkursie "Brzechwa dzieciom" zorganizowanym przez Przedszkole nr 31 w Sosnowcu

Celem konkursu było spopularyzowanie twórczości znanego, polskiego poety. Zarówno pierwszaki, jaki przedszkolaki świetnie poradzili sobie z konkursowymi zadaniami. Okazało się, że wiersze Jana Brzechwy są dzieciom bardzo dobrze znane. Dzieci świetnie się wspólnie bawiły :). Na zakończenie spotkania uczniowie klasy pierwszej zaprosili swoich młodszych kolegów do szkoły na zajęcia.

 

Zdjęcia oraz  tekst

Justyna Klich

27 listopada odbyło się spotkanie uczestników Koła przyrodniczego z panem dr Wojciechem Sierką pracownikiem Katedry Zoologii na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

 

 

Zdjęcia oraz sprawozdanie

opiekun koła B. Piątek

28 listopada  w naszej szkole odbył się I ETAP KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, do którego przystąpili uczniowie klas IV, V i VI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29 listopada  Zabawa andrzejkowa

 KLASY I-III

 

 KLASY IV-VI

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

 

 

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

30 listopada wizyta uczniów klasy III b w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu – Ostrowach Górniczych

 

 

 

 

                            GRUDZIEŃ 2007
1 grudnia  2007 Ruszyła II edycja programu "TRZYMAJ FORMĘ"

 

 

3 grudnia wyjazd dzieci ze świetlicy "Uśmiech Dziecka" do teatru
Dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowo - socjoterapeutycznych działających na terenie Sosnowca miały okazję uczestniczyć w spektaklu interaktywnym pt. „Robinson Crusoe” w reżyserii Dariusza Wiktorowicza, wystawionym w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie. Młodzi widzowie przekraczając próg teatru trafili wprost na pokład statku i przeszli krótki kurs marynarski. To nowoczesne widowisko angażowało publiczność w kolejne działania typowe dla członków załogi statku między innymi: wiosłowanie, zwijanie lin i inne. Mikołajkową tradycją stało się uczestnictwo wychowanków świetlic w spektaklach teatralnych. Spotkania ze sztuką zostały wbudowane jako stały element składowy programów profilaktyczno-wychowawczych świetlic środowiskowo – socjoterapeutycznych. DZIĘKI WSPARCIU FINANSOWEMU URZĘDU MIASTA W SOSNOWCU dzieci wzięły udział w dobrej zabawie połączonej z niezapomnianymi wrażeniami.

 

 

4 grudnia apel z okazji "Dnia Górnika"

6 grudnia  Ten dzień w naszej szkole był pełen niespodzianek! Zobacz jakich :)

 

7 grudnia Szkolne Koło PCK organizuje zbiórkę pieniędzy w ramach programu „Święta dla wszystkich”. Każda złotówka może przynieść radość bardziej potrzebującym. Zbiórka będzie trwała do 14 grudnia 2007 r.   

opiekun SK PCK Dorota Adamczyk 

    

SK PCK serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które wzięły udział w zbiórce odzieży i obuwia. Szczególne podziękowania składamy na ręce pani Ziętek i pani Stokłosa za okazane serce. Jednocześnie informujemy, że zbiórka odzieży została przedłużona do 14 grudnia 2007 r.

 

opiekun SK PCK Dorota Adamczyk

>>>zobacz zdjęcia<<<

10 grudnia uczniowie klas I-III uczestniczyli w szkoleniu "BEZPIECZEŃSTWO DOBREM NAJWAŻNIEJSZYM, CZYLI JESTEŚMY ŚWIADOMI, SKUTECZNI I BEZPIECZNI" (ochrona przed atakiem psa)

>>>zobacz zdjęcia<<<

11 grudnia - Występ uczniów z klasy IIa i IIIa w Bibliotece Publicznej dla przedszkolaków

 

 

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

12 grudnia Wizyta uczestników Kółka przyrodniczego w zakładzie produkującym ozdoby choinkowe, w Miechowie

 

 

 

 

 

 

 

 

15 grudnia - Koncert kolęd w wykonaniu Agencji artystycznej VIOLINO

 
14 grudnia - Spotkanie wigilijne w Świetlicy Środowiskowej "Uśmiech Dziecka"

>>>zobacz zdjęcia<<<

17 grudnia - Lekcja historii na żywo

Po raz kolejny odbyła się w naszej szkole "żywa lekcja historii".

Tegoroczne spotkanie, zorganizowane przez panią mgr Dorotę Adamczyk, poświęcone było sądom nad czarownicami w średniowieczu, Jak zawsze takie zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, gdyż obok bardzo ciekawych wiadomości można było na żywo obejrzeć narzędzia tortur oraz osobiście wziąć udział w przedstawieniu.

 

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

20 grudnia Konkurs plastyczny „Wkrótce Święta” rozstrzygnięty!

 

 

 

 

21 grudnia Pani dyr Anna Woszczek wręczyła 4 stypendia za najlepsze wyniki w nauce, w roku 2007. Otrzymali je Paulina Fiedorczuk, Ania Krasińska, Łukasz Malinowski oraz Grzegorz Stokłosa

 

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

 

 

 

21 grudnia - Jasełka oraz spotkania wigilijne w klasach

 Przedstawienie było przeplatane kolędami i pastorałkami zespołu „Arka Noego”.

 Wspólne kolędowanie jest już tradycją naszej Szkoły.

 Życząc wszystkim wesołych Świąt cieszmy się z tych pięknych, radosnych chwil.

 

Jasełka w tym roku przygotowały dzieci z kl. IIa pod opieką p. Beaty Piątek oraz uczniowie kl. IIIa pod opieką p. Grażyny Pniak.

                 STYCZEŃ 2008

13 stycznia - W Sosnowcu XVI Finał odbył się w Expo Silesia - Centrum Targowo-Wystawiennicze przy ul. Braci Mieroszewskich124. Nasza szkoła wzięła udział w konkursie na Największe Serce WOŚP. 13 stycznia Serce zostało wystawione podczas głównej licytacji. Dochód uzyskany z licytacji przeznaczony będzie na zakup specjalistycznego sprzętu dla dzieci z chorobami laryngologicznymi. Nasze serce składało się z setek malutkich serduszek, które wycinali uczniowie z klas I- VI. Projekt został opracowany przez wychowawców: Joannę Piekarz, Martę Kozioł i Olgę Chodakowską a wykonany przez grupę dzieci podczas zajęć w świetlicy szkolnej.

14 - 26 stycznia - FERIE ZIMOWE

                                                                  Harmonogram zajęć

Lp.

Rodzaj zajęć

Termin

Numer sali

Nauczyciel (opiekun)

Data

Godz.(od – do)

1

Wyjazd na basen do Jaworzna

14.01 pn

8.30-12.00

 

J.Piekarz,D.Adamczyk, M. Rejdych

2

Gry i zabawy na świetlicy

15.01 wt

9.30-12.30

świetlica

B.Piatek, G.Pniak, 

3

Wyjazd na basen do Jaworzna

16.01 śr

8.30-12.00

 

B.Błaszkiewicz, H.Haberko, A.Szczepańska

4

Zajęcia świetlicowe, plastyczne

17.01  czw

9.30-12.30

świetlica

M.Dworczyńska, W.Jankiewicz

5

Wyjazd na basen do Klimontowa

18.01  pt

8.50-12.00

 

O.Chodakowska, M.Kozioł

6

Wyjazd na basen do Jaworzna

21.01 pn

8.30-12.00

 

J.Grodecka, I.Wąsowicz, D.Koza

7

 Indywidualny turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców

 

 Wyjazd do kina „Helios”

22.01 wt

9.30-12.30

 

 

9.00 – 13.00

sala gim.

 

 

 

 J.Wiśniewski

 

A. Król, D. Grabołus, D.Koza

8

Wycieczka do Krakowa

23.01 śr

9.00-17.00

 

A.Stroińska , A. Szczepańska, M.Lipińska

9

Gry i zabawy przy muzyce – aerobik

24.01 czw

9.30-12.30

sala gimn. .

A.Pietraszkiewicz, Z. Nowak

10

Turniej piłki nożnej

25.01  pt

9.30-12.30

sala gim,

M.Mizgajski, J. Kluska

>>>zobacz zdjęcia<<<

23 stycznia - Wycieczka do Krakowa

 

 

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

25 stycznia - 63. Rocznica Wyzwolenia Sosnowca

O godz. 12.00 przy Pomniku Żołnierzy Radzieckich w Ostrowach Górniczych odbyły się uroczyste obchody 63. Rocznicy Wyzwolenia Sosnowca. W spotkaniu wzięli udział kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych, młodzież, przedstawiciele organizacji politycznych oraz mieszkańcy. Do udziału w uroczystościach zaproszono Konsula Generalnego Rosji - Aleksandra Wasiliewicza Jegorowa.

 

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

29 stycznia - występ uczniów klas IIa i IIIa w Miejskiej Bibliotece Publicznej dla  mieszkańców Ostrów Górniczych i zaproszonych gości

 

 

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

 

 

 31 stycznia - Tłusty Czwartek to ostatni czwartek przed Wielkim Postem (Środą Popielcową) rozpoczynający ostatni tydzień karnawału. W ten dzień zwyczajowo objadamy się pączkami i faworkami (w niektórych rejonach Polski zwanych chrustem). Ten dzień jest wstępem do hucznych zabaw i bali karnawałowych. By tradycji stało się zadość u nas w szkole w ten dzień odbyła się się zabawa karnawałowa

   

 

                            LUTY

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

 

 

 

14 LUTEGO WALENTYNKI

Kółko teatralne pod kierunkiem pani J. Grodeckiej i A. Stroińskiej zaprezentowało nam humorystyczne przedstawienie pt. "Wybór księżniczki - pełny serwis" (na podst. scenariusza M. Ulbrych-Lanuszny). Mogliśmy również zobaczyć układy taneczne w wykonaniu dwóch grup tanecznych przygotowanych pod okiem p. I. Wąsowicz.

 

 
>>>zobacz zdjęcia<<<

15 lutego Wyjazd klas I - III na przedstawienie pt. "Marzenia o Bullerbyn"

 

 

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

28 lutego - Spotkanie z ks. dr Pawłem Sobierajskim pt. „Komunikacja interpersonalna w rodzinie i w szkole, czyli o sztuce dialogowania z dziećmi i z młodzieżą”

 

 

 

 

 

25 do 27 lutego Rekolekcje Wielkopostne

 

 

                                   MARZEC
>>>zobacz zdjęcia<<<

2 marca rozpoczęcie AKCJI "KARTKA WIELKANOCNA"

 

 

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

12 marca   odbył się  VII PRZEGLĄD  KRÓTKICH  FORM TEATRALNYCH „TACY SAMI” zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 27 im. Stanisława Wyspiańskiego w Sosnowcu. Celem przeglądu była integracja osób „sprawnych inaczej” ze środowiskiem, przełamanie barier, stworzenie przyjacielskich więzi między ludźmi, przybliżenie podstawowych wartości. Hasłem przewodnim przedstawień był temat PRZEMOCY- NIE!

      W przeglądzie wzięło udział 10 szkół. Nasz Zespół Szkół reprezentowali uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej. Wystąpili oni z przedstawieniem pt.:  „Krucze ziele” (scenariusz według „Bajki na dobry sen” Gerlinde Ortner).

Przedstawienie przygotowały nauczycielki: A. Król, A. Szczepańska, M. Lipińska.

     Występ został nagrodzony dużymi brawami, uczniowie otrzymali nagrody, a nauczyciele podziękowania.

16 marca zaprezentowali swoje przedstawienie uczniom naszej szkoły

18 marca z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy IIa i IIIa pod opieką p. Beaty Piątek i p. Grażyny Pniak zaprosili całą społeczność szkolną na uroczystą akademię. W przygotowaniach występu czynny udział wzięła również p. Olga Chodakowska.

Wielkanocne Święta –

niech każdy pamięta!

Idzie, idzie słońce w górę

a my zakrzyknijmy chórem:

Nowe życie kwitnie!

Nowe życie buja!

Alleluja! Alleluja!

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

18 marca  Rozstrzygnięcie konkursów

 

"WIELKANOCNA PISANKA"

                   oraz

"PALMA WIELKANOCNA"

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

27 marca uczniowie kl. IVa, Vb i VIa pod opieką p. Beaty Piątek w ramach zajęć kółka przyrodniczego uczestniczyli w wycieczce do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie

 

 

 

 

                             KWIECIEŃ

Od kwietnia 2008 roku po raz drugi rusza w naszej szkole ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Koordynatorem kampanii w szkole są panie: Agnieszka Król i Marta Kozioł 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

1 kwietnia - kl. IIa i IIIa zaprezentowały na spotkaniu z przedszkolakami w Miejskiej Bibliotece  Publicznej program artystyczny. Chociaż dzisiaj przypada prima aprilis – ten fotoreportaż jest jak najbardziej prawdziwy! Występy uczniów połączone były z rozdaniem nagród uczestnikom konkursu plastycznego pt. „Święta Wielkanocne” zorganizowanego dla przedszkoli naszego miasta.

 

 

 

 

Zdjęcia i opis p. Beata Piątek

>>>zobacz zdjęcia<<<

2 kwietnia  dzieci z kl. IIa wraz z wych. p. Beatą Piątek zamieniły się w detektywów - „Szukamy wiosny”. Otwierając szeroko oczy i uszy wszyscy z wielkim zaangażowaniem wypatrywali śladów wiosny. Spragnieni słońca i pięknej pogody oświadczamy wszystkim, że wiosna już panuje w naszej okolicy!

 

 

 

 

 

Zdjęcia p. Beata Piątek

>>>zobacz zdjęcia<<<

8 KWIETNIA - SPRAWDZIAN KLAS VI Uczniowie klas szóstych o godzinie dziewiątej przystąpili do pisania Sprawdzianu.

 

 

Trzymamy za nich kciuki i życzymy połamania długopisów ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 kwietnia - został rozstrzygnięty konkurs literacki dla uczniów klas trzecich "KSIĄŻKA - SKARBNICA WIEDZY" zorganizowany przez panią Urszulę Płatek, kierownika Filii nr 11- Ostrowy Górnicze Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu

Ola, Natalia i Patrycja  z  klasy IIIb po odbiorze dyplomów i książek

Uczniowie klasy IIIa z dyplomami i nagrodami książkowymi

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9 kwietnia Apel "NA ZDROWIE"

 

Po apelu pani Dorota Adamczyk ogłosiła: Główny Inspektorat Sanitarny i Stowarzyszenie „Polska Federacja Producentów Żywności” zapraszają do udziału uczniów klas V i VI oraz gimnazjum w konkursie plastycznym na logo Krajowego Programu Zapobiegania Nadwadze, Otyłości i Chorobom Przewlekłym.

Jego celem jest uatrakcyjnienie realizacji programu edukacyjnego pt. „Trzymaj Formę!” oraz zwiększenie identyfikacji młodzieży z celami programu.

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

11 kwietnia uczniowie naszej szkoły przedstawili dzieciom z Przedszkola nr 7 w Sosnowcu inscenizację "Krucze ziele" przygotowaną pod kierunkiem pani Marty Lipińskiej, Agnieszki Król i Anny Szczepańskiej

AKTORZY: Kl. IIIg - Dawid Krzętowski, Dorota Kamińska, Anita Piotrowska, Kl. IIg Basia Szewczyk, Magda Werbolewska, Kl. Ig - Jola Chojnacka, Patrycja Słowińska, Magda Strzelczyk, Kl. VIs Michał Piotrowski, Paulina Pazderska, Kl. Vb - Anna Krasińska, Joanna Pasternak

 

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

16 kwietnia - MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

 Już po raz czwarty gościliśmy drużyny  z gimnazjów specjalnych z terenu Zagłębia. W konkursie brała udział  młodzież z : Gimnazjum nr 16 z Dąbrowy Górniczej, Gimnazjum nr 20 z Sosnowca, Gimnazjum nr 21 z Sosnowca, Gimnazjum im. J. Korczaka z Mysłowic, Gimnazjum nr 22 – drużyna gospodarzy.

Konkurs ten jest imprezą cykliczną. W tym roku była to już IV edycja, która przebiegała pod hasłem „Zdrowo się odżywiam”. Uczestnicy zmagali się z następującymi zadaniami:

I etap – indywidualne dyktando „Smacznego”.

II etap – zabawy ortograficzne w drużynach: rebusy, „Spór warzyw’, „Przepis kuchni chińskiej”, krzyżówka.

Po podsumowaniu wyników okazało się, ze dwie drużyny zdobyły tyle samo punktów. Organizatorzy przeprowadzili dogrywkę o czwarte miejsce. Drużyny układały puzzle z wyrazami na czas.

Dla każdej z drużyn przygotowano dyplom, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. W wyniku zmagań konkursowych następujące miejsca zajęli:

I - Gimnazjum nr 22 – nagrodzeni bluzami z polara (Anita Piotrowska, Barbara Szewczyk, Magda Strzelczyk)

II - Gimnazjum nr 16 z Dąbrowy Górniczej – nagrodzeni koszulkami

III - Gimnazjum nr 21 z Sosnowca – zestawami badmintona

IV - Gimnazjum nr 20 z Sosnowca –piłkami

V - Gimnazjum im. J. Korczaka z Mysłowic – piłkami

Zadania konkursowe nie sprawiły uczestnikom dużych trudności, ale emocji było sporo. Konkurs organizowali nauczyciele w składzie: Anna Szczepańska, Agnieszka Król, Marta Kozioł, Olga Chodakowska. Na organizację tego przedsięwzięcia  uzyskano dofinansowanie z Urzędu Miasta Sosnowca.

zdjęcia i opis M. Kozioł

>>>zobacz zdjęcia<<<

21  kwietnia - Udział uczniów klasy IIIb w lekcji "CZASOPISMA DLA DZIECI" zorganizowanej w Filii nr 11 w Ostrowach Górniczych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu

 

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

22 kwietnia - Wycieczka klas VIs do EGZOTARIUM w Sosnowcu

 

 

 

 

 

22 kwietnia - Uczniowie klas piątych brali udział w konkursie "EKOLOGIA W BIBLIOTECE" zorganizowanym w Filii nr 11 w Ostrowach Górniczych Miejskiej Biblioteki Publicznejim. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu

Piątoklasiści indywidualnie zmagali się z pytaniami testowymi

 Uczestnicy konkursu mogli wykazać się wiedzą ekologiczną w pytaniach otwartych

 

 

22 kwietnia - Uczniowie klas gimnazjalnych przystąpią do pisania egzaminu

                           - część humanistyczna 

                           - część matematyczno-przyrodnicza (23 KWIETNIA )

        Trzymamy  kciuki i życzymy połamania długopisów!!!

>>>zobacz zdjęcia<<<

22 kwietnia - Udział uczniów klas trzecich w Międzyszkolnych konkursach

     - "Bajkowa matematyka",

     - "Bieg po zieloną gałązkę" 

 

 

 

24 KWIETNIA OBCHODY ŚWIĘTA ZIEMI:

      APEL "ZIEMIA W POTRZEBIE"

      ZIELONY MARSZ

      ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO I POETYCKIEGO

>>>zobacz zdjęcia<<<

24 KWIETNIA II ETAP MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU KLAS III "BIEG PO ZIELONĄ GAŁĄZKĘ" W SP NR 29

ZDOBYLIŚMY II MIEJSCE W SOSNOWCU :)

 

 

 

                          MAJ
>>>zobacz zdjęcia<<<
2 MAJA 

W 100 ROCZNICĘ URODZIN

SZ.P. ZOFII JASIENIOWEJ

NAUCZYCIELCE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W OSTROWACH

(NIEMCACH W LATACH 1929-1943)  

PODZIĘKOWANIA ZA TRUD NAUCZYCIELSKI WŁOŻONY W WYCHOWANIE I NAUCZANIE DAWNYCH POKOLEŃ

ORAZ NAJLEPSZE ŻYCZENIA URODZINOWE ZŁOŻYLI

HARCERZE KRĘGU SENIORÓW ZHP "KORZENIE" ORAZ NAUCZYCIELE

I UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY

 

3 MAJA - ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

UCZNIOWIE PODCZAS SZKOLNEGO APELU ZAPREZENTOWALI

MONTAŻ POETYCKO-MUZYCZNY przygotowany

pod kierunkiem

pani D. Adamczyk  i B. Pypłacz 

>>>zobacz zdjęcia<<<

7 MAJA - VIII PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECI ZE ŚWIETLIC ŚRODOWISKOWO -SOCJOTERAPEUTYCZNYCH  DZIAŁAJĄCYCH NA TERENIE SOSNOWCA

  "WIERSZE, KTÓRE KOCHAMY"

                                                 

 

DZIECI Z NASZEJ ŚWIETLICY "Uśmiech dziecka" WYSTĄPIŁY W PRZEDSTAWIENIU

PT. "TRUDNY WYBÓR"

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<
 

 

8 MAJA - WYCIECZKA KLAS II A ORAZ IV A DO ZAWOI

Przewodnik poprowadził nas na Halę Barankową, gdzie obserwowaliśmy wypas owiec i wyrób oscypków. Wiemy już co to redyk, watra, dutki i czym zajmuje się baca. Pogoda nam sprzyjała, a piękne widoki na długo pozostaną w naszej pamięci. Było SUPER!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9 MAJA - MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI"

Grupa uczniów z klasy Ia: Weronika Szymańska, Emilia Waluga, Marcelina Zygan

oraz klasy II a : Ada Deredas, Paulina Szpich, Piotr Brzezoń

reprezentowała naszą szkołę

w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM "WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI",

który odbył się w Miejskim Klubie Maczki

Nasza uczennica EMILIA WALUGA zajęła 3 miejsce, a PAULINA SZPICH zdobyła wyróżnienie.

Brawa dla wszystkich uczestników konkursu.

9 MAJA - MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI RELIGIJNEJ

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW

zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Sosnowcu

pod patronatem honorowym Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sosnowcu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie przygotowani przez

p. J. Grodecką i p. A. Stroińską:

Oskar Sierka z klasy IV a

Anna Krasińska z klasy V b

Monika Syczowska z klasy VI a

Wszyscy recytowali pięknie, a Ania Krasińska po deklamacji

Modlitwy Małgosi przed ołtarzem Matki Bożej Bolesnej z „Fausta” Goethego

zdobyła III miejsce.  Gratulacje!

12 MAJA - Regionalny KONKURS SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

                "MATEMATYCZNE POTYCZKI" zorganizowany w SP nr 23 w Sosnowcu

 

Uczniowie klasy II a: Kuba Pajor, Maciek Łądka, Olek Skiba, Miłosz Skotniczny wzięli udział

 w zmaganiach młodych matematyków. Konkurs polegał na rozwiązaniu przez każdego ucznia indywidualnie testu składającego się z 18 zadań. Laureatów poznamy pod koniec maja.

Za całą czwórkę trzymamy kciuki.

>>>zobacz zdjęcia<<<

16 MAJA młodzi poszukiwacze przygód – członkowie kółka historycznego – wybrali się na wycieczkę do Pszczyny. Swoją wędrówkę rozpoczęli od zwiedzenia skansenu wsi pszczyńskiej a następnie zamku. Pani przewodnik „odpytała” nas z historii i mitologii. Na szczęście nie musieliśmy się wstydzić za naszą wiedzę. Ukoronowaniem wycieczki był spacer po malowniczym rynku pszczyńskim oraz pyszne lody. 

 

 

 

 

17 MAJA  odbyła się I Spartakiada Integracyjna „ Podaj rękę”. Organizatorem spartakiady była świetlica "Parasol" działająca przy  STOWARZYSZENIU WSPIERANIA INICJATYW SPOŁECZNYCH "NIE BÓJMY SIĘ PRZYSZŁOŚCI" Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Król i Małgorzaty Rejdych uczestniczyli w dziesięciu konkurencjach sportowych, które odbywały się na stadionie sportowym Sosnowiec - Niwka. Konkurencje, w których rywalizowali to: slalom, sztafeta, rzut piłką lekarską, rzuty do celu, skok w dal, skoki na skakance, tor przeszkód, ruchoma piłka, rzut beretem. Całość imprezy zakończyła się rozdaniem medali, dyplomów. Każde dziecko dostało od organizatorów plecak i słodycze.

 

29 MAJA w ZSS nr 42 w Zabrzu miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom II etapu Regionalnego konkursu "Z KOMPUTEREM ZA PAN BRAT". Konkurs składał się z pięciu różnych kategorii. Uczniowie naszego gimnazjum pod kierunkiem Joanny Piekarz wzięli udział w konkursie: PREZENTACJA w PowerPoint na temat: "Nowoczesne urządzenia, które ułatwiają mi funkcjonowanie w społeczeństwie" oraz konkursie na ZNACZEK POCZTOWY wykonany w programie Paint na temat " Mój bank, moje pieniądze, moje zdrowie" W kategorii prezentacja, Dawid Krzętowski z klasy III G zajął II miejsce a 3 osoby zostały wyróżnione: Anita Piotrowska kl.III G, Tomek Karpała kl. III G oraz Damian Cupiał kl. I G. W kategorii znaczek pocztowy Patryk Czekaj z III G zajął III miejsce. Uczniowie dostali atrakcyjne nagrody: cyfrowy aparat fotograficzny, odtwarzacze Mp3, radiomagnetofon

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW KONKURSU

>>>zobacz zdjęcia<<<

29 MAJA –  SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

W tym dniu odbyło się w naszej Szkole spotkanie z p. Tomaszem Włodarskim z leśnictwa Maczki, w skład którego wchodzi teren lasu w Ostrowach Górniczych. Pan leśniczy bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się również o tym, jakie gatunki zwierząt i roślin można spotkać w naszym lesie (aż kilka gatunków rosiczki!).

 

Czas wakacji przed nami, pamiętajmy więc o tym, że udając się do lasu powinniśmy być stosownie ubrani (buty za kostkę, długie spodnie i koszula z długimi rękawami), a po powrocie z wycieczki najlepiej wziąć prysznic. W lesie zachowujemy się cicho i nie zostawiamy po sobie żadnych śmieci. Nie palimy ognisk. Przyroda to nasz skarb, więc dbajmy o nią jak należy!

30 maja w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Sosnowcu odbyło się spotkanie z Jackiem Cyganem. Po raz kolejny ten znany kompozytor i tekściarz odwiedził szkołę. Tegoroczne spotkanie było podsumowaniem Międzyszkolnego Konkursu Piosenki "Szansa na sukces", który odbył się 30 kwietnia.(...)zdobywcy trzech pierwszych miejsc w kategorii soliści i duety przedstawili przed Jackiem Cyganem nagrodzone utwory.(...)W kategorii solistów pierwsze miejsce  zdobyła Sylwia Hesińska z ZSS nr 4  w Sosnowcu, II miejsce ex equo wywalczyły : Paulina Tatarczuk z ZSS w Czeladzi oraz  Anita Piotrowska – Gimnazjum nr 22 w Sosnowcu (...)(źródło um.sosnowiec)

30 maja - FESTYN "RODZINNIE I ZDROWO NA SPORTOWO"

 

I część: Imprezy sportowe dla dzieci

II część:    Festyn rodzinny

>>>zobacz zdjęcia<<<

  31 maja  I TURNIEJ RYCERSKI dla DZIECI ZE ŚWIETLIC

 

            "HARCERSKI RUCH SPARTAKIADY DUCH”

 

 

 

                                            CZERWIEC

FOTOREPORTAŻE Z POBYTU DZIECI I MŁODZIEŻY NA ZIELONYCH SZKOŁACH
>>>zobacz zdjęcia<<<

4 czerwca  – Spotkanie w Bibliotece

    Chociaż Dni Oświaty, Książki i Prasy są już w tym roku za nami, zawsze można znaleźć okazję do odwiedzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego (Filia nr 11) w Ostrowach Górniczych.

    Uczniowie klasy IIa pod opieką p. Beaty Piątek i kl. IIIa z p. Grażyną Pniak zrobili pani Urszuli Płatek i pani Zofii – pracownicom Biblioteki - miłą niespodziankę. 

Kwiaty i laurki były podziękowaniem za organizację w bieżącym roku szkolnym licznych zajęć, konkursów i zabaw.

 
>>>zobacz zdjęcia<<<

6 CZERWCA odbyła się III edycja Konkursu Plastycznego "Po stopniach tęczy" zorganizowanego przez Świetlicę Socjoterapeutyczną "Świetlik" działającą w Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia w Sosnowcu.   

          Prace plastyczne wykonane przez dzieci na zajęciach w naszej Świetlicy Środowiskowej

"Uśmiech Dziecka" zdobyły I miejsce!   

GRATULUJEMY!

 

 

 
>>>zobacz zdjęcia<<<

9 CZERWCA - wycieczka klas I-III do PARKU MINIATUR W INWAŁDZIE

 

 

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

10 CZERWCA - KONCERT „POZNAJ ŚWIAT MUZYKI”   Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią gitary i jej odmianami. Dzięki różnorodności instrumentów strunowych odbyli podróż po wielu gatunkach muzyki od etnicznej przez klasykę, folklor irlandzki, jazz po rock and rola.

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

16 CZERWCA Dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały prace plastyczne na ogólnopolski konkurs

"W poszukiwaniu kwiatu paproci". Jest on organizowany w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Zadaniem uczniów było określenie swoich atutów, zalet, idei życiowej i stworzenie pracy na ten temat oraz związanego z nią hasła. Widzimy, że nasi uczniowie posiadają wiele pasji, zalet np.: jazda konna, karate, piłka nożna, pływanie, tenis, górskie wędrówki, taniec, wędkowanie, podróże. Prace dzieci zostaną wysłane do Poznania - siedziby organizatorów akcji Zachowaj Trzeźwy Umysł. Natomiast rozstrzygnięcie konkursu nastąpi między 25 a 31 sierpnia. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

 
>>>zobacz zdjęcia<<<

 20 czerwca - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

 

 

 

 

Copyright © 2009 www.zso6.neostrada.pl , All rights reserved.  Designed by: nolia