STRONA GŁÓWNA

 

WRZESIEŃ

3 września -  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Na początku uroczystości wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano Hymn Polski.
Pani dyrektor Anna Woszczek powitała wszystkich zgromadzonych gości: uczniów, rodziców, ks. proboszcza oraz nauczycieli.
Następnie został odczytany list pani minister edukacji K. Szumilas.
Część artystyczną przedstawili uczniowie klasy IIIa i II ga pod kierunkiem p. Justyny Klich i p. Bożeny Błaszkiewicz.
Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.
Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły wielu sukcesów, dobrych wyników w nauce, a szóstoklasistomi trzecioklasistom powodzenia na sprawdzianie i egzaminie.

26 września - OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH

Uczniowie kl. Va i IIIag zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym przedstawili w sposób humorystyczny historię Wielkiej Brytanii oraz zachęcili do nauki języków obcych podkreślając jak ważny jest element życia młodego człowieka. Z okazji Dnia Języków Obcych został również zorganizowany konkurs na plakat pod hasłem „Dlaczego warto uczyć się języków obcych”. Rozstrzygniecie konkursu nastąpiło na apelu, a pani dyrektor wręczyła nagrody dla zwycięzców. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słownikami.
I miejsce Katarzyna Kucharska
II miejsce Kacper Wanik, Kacper Olszowski
III miejsce Aleksandra Kaszubowska


Organizatorzy – A. Cyran, O. Chodakowska

 

zdjęcia MK

opis OCh 

 

     PAŹDZIERNIK   

 6 października - JESIENNY FESTYN W OSTROWACH

>>>zobacz zdjęcia<<<

W czasie festynu zobaczyliśmy występy uczniów SP nr 33 i Gimnazjum nr 27 oraz występ zespołu młodzieżowego „Drama”. Odbył się turniej piłki nożnej dla szkół podstawowych oraz konkurencje sportowe dla dzieci i rodziców.

 

Za wspólną zabawę dziękują ORGANIZATORZY:

 

ZSO nr 6 w Sosnowcu

MOSiR w Sosnowcu                     

Stowarzyszenie „Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły”

Klub Sportowy TKKT „Zew” Kazimierz

11/12 października - OTRZĘSINY i ŚLUBOWANIE GIMNAZJALISTÓW

>>>zobacz zdjęcia<<<

Organizatorami uroczystości, będącej już tradycją w naszym gimnazjum, była klasa IIIa z wychowawcą –  p. A. Stroińską. Trzecioklasiści zadbali, by dołączenie pierwszaków do ich bractwa,  nie było sprawą łatwą.

Prowadzący  OTRZĘSINY  przygotowali kilka sportowych konkurencji, przez które musiała przejść klasa Ia wraz ze swoim wychowawcą - p. M. Mizgajskim. Natomiast w piątek "koty" przeszły test z wiedzy.

Po zaliczeniu II części sprawdzianu zostali oficjalnie przyjęci do grona gimnazjalistów. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom.

 

zdjęcia Kasia D. i Dominika M.      

kamera JW            

filmy oraz opis IW 

 

       

 OTRZĘSINY   

 ŚLUBOWANIE

   

12 października - APEL DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

>>>zobacz zdjęcia<<<

18 października -  MINI PLAYBACK SHOW „TANECZNYM KROKIEM”

>>>zobacz zdjęcia<<<

W konkursie świetlic środowiskowo – socjoterapeutycznych, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 15 w Sosnowcu dwa zespoły reprezentujące Naszą świetlicę „Uśmiech Dziecka” stanęły na podium! W kategorii klas starszych zespół w składzie: Agnieszka Pasek, Marcelina Marzec, Emilia Fudalewska, Julia Sobota i Natalia Kozub zajął I miejsce!!! W kategorii klas młodszych zespół: Brygida Sierka, Kewin Janik, Kasjan Jarnecki, Karol Guzik i Jakub Woda zajął II miejsce!!! Obydwa zespoły, pomimo dużej konkurencji i świetnego przygotowania pozostałych uczestników, zaskarbiły sobie przychylność widzów i jurorów.

                       Brawa, brawa i jeszcze raz brawa!!!


opis BP
 

   18 października - LEKCJA HISTORII NA ŻYWO - "KRUCJATY"

>>>zobacz zdjęcia<<<

Dzień dobry! Czy pamiętacie lekcję historii na żywo? Kolejny raz gościliśmy Bractwo „Kerin”, które przybliżyło nam historię wypraw krzyżowych Wyprawy krzyżowe były niewątpliwie jednymi z bardziej istotnych wydarzeń w historii Europy. Niestety często się o tym zapomina. Czym była krucjata żebracza? Jak doszło do przelewu krwi w imię wiary? Dzięki rycerzom przenieśliśmy się w czasie, aby dowiedzieć się o powstaniu wielkich zakonów rycerskich i historii wojen religijnych. Uczniowie stali się uczestnikami krucjaty – niektórzy członkami zakonów rycerskich: Templariuszami, Krzyżakami, Joannitami, inni zaś groźnymi Saracenami, a i do niewoli kilkoro się dostało. A już wkrótce – niespodzianka :).

 

 

opis i zdjęcia DA

  31 października - WYBORY RADNEGO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA SOSNOWCA

31 października w naszej szkole młodzież gimnazjalna po raz pierwszy wzięła udział w wyborach radnego Młodzieżowej Rady Miasta Sosnowca VII kadencji. Pełnym zaufaniem obdarzyliście Oskara Sierkę, na którego głosowało 41 osób. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w głosowaniu.

 

DA

 

  30 października - UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA

30 października w naszej szkole odbyło się Ślubowanie oraz Pasowanie na Ucznia dzieci z .klasy Ia i Ib. Na uroczystość zostali zaproszeni: dyrektor szkoły p. Anna Woszczek, wicedyrektor p. Elżbieta Targosz, radny RM p. Jan Bosak oraz rodzice i dziadkowie uczniów.  W części pierwszej pierwszaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki. W części drugiej zostały poddane sprawdzianowi z wiedzy. Wykonały  kilka zadań przygotowanych przez wychowawców: p. B. Piątek i p. G. Pniak. Dzieci zdały egzamin pomyślnie i złożyły na sztandar szkoły uroczyste ślubowanie. Następnie Pani dyrektor każdego pierwszaka pasowała na ucznia i przyjęła do braci szkolnej. Na zakończenie każdy żak otrzymał pamiątkowy dyplom i róg obfitości.

opis IW, filmowanie JW

ZDJĘCIA CZĘŚĆ I   CZĘŚĆ II
>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

 
     

 filmy IW

 

 LISTOPAD

   8 listopada - WYCIECZKA

>>>zobacz zdjęcia<<<

Dzieci uczęszczające na zajęcia w świetlicy „Uśmiech dziecka” oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach plastycznych zorganizowanych w Pracowni Artystycznej firmy „ARMAR” w Modlnicy koło Krakowa zajmującej się produkcją szklanych, ręcznie malowanych ozdób choinkowych.
Podczas wizyty w pracowni dzieci poznały wszystkie etapy powstawania szklanych ozdób choinkowych, począwszy od rozgrzania i odpowiedniego formowania szklanej rurki, poprzez srebrzenie i docinanie, aż po zdobienie.
Po wysłuchaniu instrukcji, dzięki której poznaliśmy tajniki dekorowania ozdób choinkowych, dzieci samodzielnie ozdabiały własne bombki. Powstały prawdziwe cuda! Każda bombka była unikatowa. Cały wyjazd był sfinansowany przez Wydział Zdrowia UM Sosnowiec w ramach realizacji programu „Wyprawa z bombką w tle”.
 

JP

 11 listopada - 94. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dla uczczenia Święta Niepodległości, jak co roku 11 listopada, uczniowie naszej szkoły w kościele parafialnym pw. MBNP wystawili spektakl słowno-muzyczny „Bo nie ma ziemi wybieranej, jest tylko ziemia przeznaczona".
Przygotowali go pod czujnym okiem nauczyciela języka polskiego pani Aleksandry Stroińskiej oraz nauczyciela muzyki pana Bartłomiej
a Ślefarskiego. Ich występ poprzedziła Msza św. w intencji Ojczyzny celebrowana przez księdza proboszcza Stanisława Litwę.
Po Eucharystii uczniowie zaprezentowali piękno mowy ojczystej w słowie mówionym i śpiewanym, podbijając serca publiczności. W niejednym oku łza się zakręciła, gdyż młodzi wykonawcy podeszli do tego trudnego występu z wielkim zaangażowaniem, pasją i mądrością. Siłę głosu szkolnego chóru wzmocnili wychowankowie pana Ślefarskiego ze szkoły w Juliuszu, za co im serdecznie dziękujemy.


 opis AS 

  12 listopada - UROCZYSTY APEL

>>>zobacz zdjęcia<<<

„Bo nie ma ziemi wybieranej, jest tylko ziemia przeznaczona”


12 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości będąca dla uczniów piękną lekcją historii. W przedstawieniu wystąpili uczniowie trzeciej klasy gimnazjum oraz piątej i szóstej klasy szkoły podstawowej. Zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany przez panią A. Stroińską i pana Bartłomieja Ślefarskiego. O efektowną dekorację zadbała pani Marta Kozioł.
Podczas uroczystości na sali panował odpowiedni dla tego święta podniosły nastrój i skupienie. Dyrektor szkoły, pani Anna Woszczek, pogratulowała wszystkim uczniom zdanej na szóstkę lekcji z patriotyzmu.
Mamy nadzieję, że uroczystość szkolna pomogła uczniom zrozumieć istotę i znaczenie Święta Niepodległości oraz uświadomiła im, by obchodzić je z należytym szacunkiem.

opis AS

zdjęcia JP

  22 listopada – Wycieczka do Miechowa
 
>>>zobacz zdjęcia<<<

 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc uczniowie z klasy VI a należący do Koła Młodego Przyrodnika oraz uczniowie z klasy Va pod opieką p. Beaty Piątek, p. Doroty Adamczyk i p. Małgorzaty Rejdych zwiedzili Zakład DECORA w Miechowie, specjalizujący się w produkcji ozdób choinkowych. Zapoznali się z etapami powstawania szklanych cacek, a także własnoręcznie malowali bombki. W drodze powrotnej odwiedzili McDonald’s w Olkuszu. Wycieczka była bardzo udana, a przywiezione ozdoby będą dekorowały świąteczne drzewka

 

opis BP   
 

 30 listopada  - ZABAWA ANDRZEJKOWĄ
>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

 

 

 

 
 

                                              GRUDZIEŃ

  6 grudnia – LEKCJA ZOOLOGII NA ŻYWO

>>>zobacz zdjęcia<<<

zdjęcia  IW     

7 grudnia –  KLASA 1b  W KRAINIE ZABAW

>>>zobacz zdjęcia<<<

Dzieci z klasy Ib razem ze swoją wychowawczynią p. Beatą Piątek uczestniczyły w zajęciach powadzonych przez animatorów Sali Zabaw „Kangurek”. Były zabawy z chustą, skoki w workach, zwinnościowe tory przeszkód, no i oczywiście labirynty, basen z piłeczkami i wiele, wiele innych atrakcji! Zabawa przednia, humory wyśmienite, a wrażenia –niezapomniane!!!

     zdjęcia i opis BP  

13 grudnia – PARK ŚW. MIKOŁAJA - WYCIECZKA

>>>zobacz zdjęcia<<<

Stowarzyszenie „SZKOŁA DLA OSTRÓW-OSTROWY DLA SZKOŁY” przy współudziale i wsparciu finansowym UM Sosnowiec (Wydział Zdrowia) zorganizowało wycieczkę wyjazdową do Parku Świętego Mikołaja w Zatorze dla dzieci uczęszczających na zajęcia do świetlicy „Uśmiech dziecka” działającej przy naszej szkole.

Podczas wizyty w Parku Św. Mikołaja na dzieci czekało wiele atrakcji. Na zaczarowanych ścieżkach parku dzieci spotkały magiczne postaci z ulubionych bajek w scenerii tysięcy magicznych światełek oświetlających cały teren. Jedną z ważniejszych atrakcji  była oczywiście wizyta w Domku Św. Mikołaja, gdzie można było osobiście poznać i porozmawiać ze Św. Mikołajem i zostać obdarowanym prezentem „niespodzianką”. Następnie wszystkie dzieci uczestniczyły w interaktywnym Show 3D, którego głównym bohaterem był Sylwestrzak, kolega Św. Mikołaja.  Dzieci mogły również  na specjalnych karteczkach wypisać swoje złe uczynki i spalić je w "Kotle Zapomnienia". Pomocny w tym był wesoły diabełek, który sam kiedyś spalił wszystkie swoje złe uczynki i występki i od tamtej chwili postanowił pomagać w tym dzieciom. Wizyta w parku Św. Mikołaja dostarczyła wielu chwil radości i wzruszeń.

zdjęcia i opis JP   

 20 GRUDNIA -   Spotkanie wigilijne w świetlicy środowiskowo-socjoterapeutycznej Uśmiech Dziecka

>>>zobacz zdjęcia<<<

Po raz kolejny wychowankowie świetlicy „Uśmiech Dziecka” przygotowali jasełka dla swoich najbliższych. W tym roku zaproszeni goście – przedstawiciele Wydziału Zdrowia, Rady Miasta, rodzice oraz krewni mogli obejrzeć wzruszającą „Inną opowieść wigilijną”. Na wspomnienie zasługuje fakt, że scenariusz tej sztuki napisały uczennice klasy 5. Ten przedświąteczny wieczór umilił nam występ chóru szkolnego pod kierunkiem p. Bartosza Ślefarskiego. Zaprosili oni wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. A na zakończenie spotkania przyszła pora na słodkości. Po złożeniu życzeń wychowankowie przyłączyli do swoich bliskich by wspólnie poucztować. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniach tego pięknego wieczoru.

opis DA
zdjęcia JP

 

 STYCZEŃ 2013

29 stycznia - JASEŁKA POKOLEŃ

>>>zobacz zdjęcia<<<

Już po raz czwarty odbyły się JASEŁKA POKOLEŃ, podczas których na scenie spotkały się dwa pokolenia aktorów: ze świetlicy środowiskowej i Kręgu Seniorów ZHP "Korzenie".

    

zdjęcia MM  

28 stycznia - 68. rocznica wyzwolenia Sosnowca

>>>zobacz zdjęcia<<<

28 stycznia przy Pomniku Żołnierzy Radzieckich w Sosnowcu Ostrowach Górniczych odbyły się obchody 68. rocznicy Wyzwolenia Sosnowca. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, młodzież z Gimnazjum nr 27, kombatanci oraz  mieszkańcy. 

 

 

zdjęcia i opis MM   

LUTY

1 luty - Koncert Majki Jeżowskiej

>>>zobacz zdjęcia<<<

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w koncercie Majki Jeżowskiej, który odbył się w MDK Kazimierz.

Wspólne śpiewanie dostarczyło nam wiele radości

Odwiedź stronę Majki na facebooku: https://www.facebook.com/majkajezowska

 

5 luty - Udział w karnawałowym balu świetlic środowiskowych w SP 29

>>>zobacz zdjęcia<<<

W Szkole Podstawowej nr 29 w Sosnowcu odbył się III Bal Karnawałowy  zorganizowany przez wychowawców świetlicy „Tęczowa Kraina” przy współudziale Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego  dla dzieci ze świetlic środowiskowo-socjoterapeutycznych z terenu Sosnowca. W zabawie wzięło udział około 150 wychowanków z 11 świetlic środowiskowo - socjoterapeutycznych.

Dzieci uczestnicząc w licznych konkursach otrzymały atrakcyjne nagrody. W przerwie zostały zaroszone na słodki poczęstunek.

                                      Organizatorom i WZUM dziękujemy za wspólną zabawę.

ZDJĘCIA JW  

7 luty - POŻEGNANIE KARNAWAŁU

 

 klasy  I-III

klasy IV-VI oraz Gimnazjum
>>>zobacz zdjęcia<<<
>>>zobacz zdjęcia<<<
<<<filmik<<<  

 

MARZEC

8  marca -  DZIEŃ KOBIET

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

 

 

 

 

Z okazji Święta wszystkich Kobiet uczniowie uczęszczający na zajęcia OPP nr 2 oraz uczniowie z Gimnazjum nr 27 przygotowali pod kierunkiem pana Bartłomieja Ślefarskiego apel-niespodziankę, gdzie zaprezentowali utwory z repertuaru Bogusława Meca, Krystyny Prońko, Roberta Chojnackiego, Ich Troje, Czerwonych Gitar, Seweryna Krajewskiego oraz Queen

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

11  marca - Drużynowe Mistrzostwa Sosnowca w badmintonie dziewcząt i chłopców

W dniu 11.03 2013r reprezentacja naszej szkoły w składzie Emilka Waluga, Marcelina Zygan oraz Piotr Kozłowski i Patryk Mikła wzięła udział w drużynowych Mistrzostwach Sosnowca w badmintonie dziewcząt i chłopców, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 40. Zawodnicy naszej szkoły zajęli bardzo dobre miejsca w klasyfikacji drużynowej:
  - dziewczęta zostały sklasyfikowane na 3 miejscu ( indywidualnie 5 i 6 miejsce), natomiast
 - chłopcy ostatecznie zajęli 2 miejsce, które premiuje ich do dalszej gry w zawodach rejonowych.
Patryk Mikła indywidualnie został wicemistrzem Sosnowca.
 

opis i zdjęcia JW  

 19  marca - Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 19.03.2013r. odbyły się eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego jak i popisać umiejętnościami jazdy na rowerze. Naszą szkołę reprezentowali: Marcelina Zygan, Piotr Kozłowski, Szymon Połetekł i zajęli I miejsce!


Gratulujemy i życzymy sukcesów w miejskim Turnieju BRD!!!

opis MM  

19  marca - Regionalny Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych

W Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu odbyła się kolejna edycja Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych klasy IV-VI. Tytuł tegorocznego konkursu to „HOME SWEET HOME”. W konkursie wzięło udział 66 uczniów z 22 szkół z naszego regionu.
Uczennice klasy VI naszej szkoły zajęły wysokie miejsca w tym konkursie:

  • Weronika Szymańska - III miejsce

  • Emila Waluga - VI miejsce

Gratulujemy!!!

opis AC 

19  marca - III edycja Regionalnego Konkursu Ortograficznego w czterech językach

                    „DICTATION, DICTADO, DIKTAT, DYKTANDO” dla gimnazjalistów

19 marca 2013r. odbyła się trzecia edycja czterojęzycznego Dyktanda organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach pod patronatem:  
Śląskiego Kuratora Oświaty
Prezydenta Miasta Katowice
"FUNDACJI IM. KRYSTYNY BOCHENEK"
GAZETY WYBORCZEJ i TVS

Nasze gimnazjum reprezentowało 6 uczniów: z klasy IIIa Aleksandra Bogusz, Anna Karkosz, Oskar Sierka, Sandra Filipowska i Paulina Wójcik oraz Aleksandra Majak z klasy IIa. Uczniowie dokonywali wyboru arkuszy konkursowych (każdy uczestnik zobowiązany był do napisania dyktanda w dwóch różnych językach), wybierając spośród: języka polskiego, j. angielskiego, j. hiszpańskiego i j. niemieckiego.


Aleksandra Bogusz została laureatką z języka polskiego oraz finalistką z języka angielskiego

GRATULUJEMY!!!

   

21  marca - Warsztaty plastyczne

Wkrótce Święta Wielkanocne, więc dzieci z klas I-III postanowiły przygotować ozdoby na świąteczny stół.

 

Pod kierunkiem pani Joanny – pracownika Muzeum w Sosnowcu, zdobiły jajka techniką decupage.

 

Warsztaty plastyczne były bardzo ciekawe, a efekty pracy – sami zobaczcie!

 

opis i zdjęcia BP 

26  marca - Mistrzostwa Sosnowca w badmintonie

Reprezentacja naszego gimnazjum w składzie Katarzyna Dobrakowska i Nicol Szerszeń wzięła udział w Mistrzostwach Sosnowca w badmintonie.

W zawodach uczestniczyło 15 dziewcząt z 8 sosnowieckich gimnazjów.

Nasze dziewczęta wywalczyły drużynowo 4 miejsce w mieście, a Kasia indywidualnie zakończyła zawody na V miejscu.

Gratulujemy!!!

 

opis JW        

POZNAJMY SIĘ

Wizyta uczniów w przedszkolu

Wizyta przedszkolaków w szkole

 

KWIECIEŃ

4 kwietnia - Sprawdzian szóstoklasisty (Dzień wolny dla uczniów klas I-V szkoły podstawowej)

W całej Polsce Sprawdzian po klasie szóstej rozpoczął się o godz. 9.00 kiego, matematyki, historii, przyrody. Na sprawdzianie można uzyskać maksymalnie 40 pkt. (nie ma ocen). Najlepiej punktowane są zadania otwarte.

SPRAWDŹ SWOJE ODPOWIEDZI:

 

- PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI - źródło http://wiadomosci.gazeta.pl

 

  8 kwietnia - Mini Targi Edukacyjne

Z myślą o uczniach klas III  naszego gimnazjum, oraz ich rodzicach, na terenie naszej szkoły odbyły się mini targi edukacyjne, na których szkoły ponadgimnazjalne z  terenu Sosnowca zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną. Szkoły te reprezentowali nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie tych szkół. Nasi Goście udzielali informacji na temat typów szkół, kierunków kształcenia oraz zasad rekrutacji w poszczególnych szkołach.

Uczniowie dostali ulotki, foldery, mogli też bezpośrednio porozmawiać na temat nowych kierunków kształcenia oraz rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące ich przyszłych wyborów edukacyjno – zawodowych.

 
9 kwietnia - Zawody rejonowe w badmintonie chłopców szkół podstawowych

W dniu 9.04.2013r reprezentacja naszej szkoły w składzie Piotr Kozłowski i Patryk Mikła wzięła udział w Zawodach rejonowych w badmintonie chłopców szkół podstawowych. Zawodnicy naszej szkoły zajęli:
 
 - zespołowo III miejsce,
 - indywidualnie Patryk Mikła IV miejsce, a Piotr Kozłowski 6 miejsce.


Gratulujemy!

opis i zdjęcia JW

 

11 kwietnia - Wizyta przedszkolaków

Po raz drugi  w naszej szkole gościliśmy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 31, które tym razem wzięły udział w zajęciach z języka angielskiego oraz w zajęciach ruchowych. Podczas zabaw językowych z  p. Olgą Chodakowską, przedszkolakom pomagali uczniowie z klas Ia i IIa. Wszyscy dobrze się bawili oraz mogli nauczyć się podstawowych zwrotów w języku angielskim.

 

Na sali gimnastycznej przedszkolaki, pod kierunkiem p. Małgorzaty Rejdych, mogły, podczas zabaw ruchowych, sprawdzić swoją sprawność fizyczną.

 

opis OCh, zdjęcia MM 

12 kwietnia - Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

12 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 7 w Sosnowcu odbył się II etap (miejski) eliminacji  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym".

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Marcelina Zygan, Szymon Połetek i Piotr Kozłowski. Turniej był dwuetapowy. W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test teoretyczny wiedzy o przepisach ruchu drogowego. Po ogłoszeniu punktacji odbyły się konkurencje z pierwszej pomocy przedmedycznej i część sprawnościowa - tor przeszkód. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał mł. aspirant Arkadiusz Baran z SRD Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, który był sędzią głównym. W klasyfikacji końcowej nasza szkoła zdobyła I miejsce.

Serdecznie gratulujemy dzieciom ogromnego sukcesu jakie osiągnęły na Turnieju.


29 kwietnia czeka drużynę jeszcze kolejny sprawdzian czyli eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Życzymy powodzenia i sukcesów!;

opis MP

17 kwietnia - Udział w XII Przeglądzie Teatralnym Świetlic Środowiskowych

W Szkole Podstawowej nr 27 odbył się XII PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ŚWIETLIC ŚRODOWISKOWYCH pod hasłem przewodnim "4 PORY ROKU".

 

Podczas przeglądu dzieci z 13 świetlic działających na terenie Sosnowca zaprezentowały swoje przedstawienia.

 

 Dzieci uczęszczające na zajęcia do naszej świetlicy środowiskowej "UŚMIECH DZIECKA" przygotowały inscenizację pod opieką Pani J. Grodeckiej i  Pani A. Purchli.

 

Nasz występ wyróżnił się  dużą ilością piosenek oraz przepięknymi strojami. Dzieci zostały nagrodzone wielkimi brawami, dyplomem oraz nagrodami

opis IW zdjęcia AP   

17 kwietnia - Wycieczka do Byczyny
>>>zobacz zdjęcia<<<

                    zdjęcia MM

 

W dniach od 17 do 19 kwietnia klasy 5a i Iag  aktywnie wypoczywały w grodzie rycerskim w Byczynie. Uczniowie skorzystali z lekcji fechtunku na różnego rodzaju broń białą, uczyli się pisać gęsim piórem, czerpać papier oraz zapoznali się z trudnymi krokami tańca średniowiecznego. Skorzystali z wielu wykładów i pokazów multimedialnych, poczuli ciężar zbroi rycerskich, poznali, różnorodne tortury stosowane w średniowieczu, a najodważniejsi doświadczyli ich na własnej skórze,  przeżyli „noc duchów”. Był również czas na „zabawy plebejskie” oraz ognisko z kiełbaskami. A wieczorem największa atrakcja – kąpiel w balii.

W drodze powrotnej obowiązkowo basen, pod czujnym okiem naszego szkolnego ratownika J. Zachęcamy wszystkich – odwiedźcie ten gród, a przeżyjecie niesamowitą, historyczną przygodę.

opis  DA     

tutaj krótkie filmiki

 

23 kwietnia  – „Zabłąkane piosenki” – MINIOPERA DLA DZIECI

Uczniowie klas pierwszych pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyli w spektaklu opartym na piosenkach Witolda Lutosławskiego do słów Juliana Tuwima i innych polskich poetów, który został zaprezentowany w Miejskim Klubie „Maczki”.

 

W Śpiewowicach, stolicy królestwa Lutkowo panowała radość i spokój. Wszechobecne Piosenki uczyły, bawiły, leczyły i porządkowały życie mieszkańców, aż do pewnego dnia… W odnalezieniu zabłąkanych piosenek pomagały dzieci. Spektakl bardzo się wszystkim podobał!

opis i zdjęcia BP 

23-24-25 KWIETNIA - EGZAMIN GIMNAZJALNY

 

> TESTY GIMNAZJALNE ON - LINE <

> ARKUSZE EGZAMINACYJNE Z POPRZEDNICH LAT<

 

ŻYCZYMY WAM POWODZENIA!!!

TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI! 

 
25 KWIETNIA - Wycieczka do Planetarium

Uczniowie kl. Va i VIa pod opieką p. Beaty Piątek i p. Jadwigi Grodeckiej  uczestniczyli w wycieczce do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Wzięli udział w obserwacji Słońca prowadzonej w Obserwatorium oraz w dwulekcyjnych zajęciach „A jednak się kręci”, które dotyczyły orientacji na sferze niebieskiej, a także wyjaśniały model geocentryczny budowy świata oraz następstwa ruchu obrotowego i obiegowego Ziemi. Zajęcia w stacji meteorologicznej były dopełnieniem lekcji przyrody w pigułce. Było świetnie!
 

opis BP           

26, 27, 29 KWIETNIA - V GIEŁDA KWIATÓW

Już po raz piąty nasza placówka oraz Stowarzyszenia Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły zorganizowali GIEŁDĘ KWIATÓW, która tradycyjnie odbyła się przed długim majowym weekendem przed budynkiem ZSO nr 6. Mieszkańcy Ostrów Górniczych, uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły mogli nabyć jednoroczne rośliny rabatowe, balkonowe i tarasowe.

  29 KWIETNIA - POWIATOWE ELIMINACJE Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym"
>>>zobacz zdjęcia<<<

                  zdjęcia MM

29 kwietnia uczniowie klasy 6a Marcelina Zygan, Piotr Kozłowski, Szymon Połetek  wzięli udział w III (powiatowym) etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym" (w miejskich eliminacjach zajęli I miejsce w Sosnowcu i jako zwycięzcy reprezentowali nasze miasto).

Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Startowało 12 drużyn z Mysłowic, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Poręby, Mierzęcic i innych miejscowości naszego województwa.  Nasza drużyna zajęła wysokie 6 miejsce.

Gratulujemy!

opis MM 

30 KWIETNIA - Światowy Dzień Ziemi

W naszej szkole w ramach akcji odbyły się pokazy udzielania pierwszej pomocy (w każdej klasie), pogadanki z wychowawcami klas i higienistką szkolną na temat „Serce – mój przyjaciel czy wróg” oraz konkurs plastyczny

„Zdrowe bicie serca”, w którym uczestniczyli uczniowie wszystkich klas.

 

>>>czytaj więcej<<<

Dorota Adamczyk

MAJ

 3 MAJA - Rocznica Konstytucji

 

3 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej mszy św. w intencji ojczyzny w Kościele pod wezwaniem MBNP w Ostrowach Górniczych Po mszy, jak co roku, przedstawili montaż słowno – muzyczny przygotowany przez Dorota Adamczyk, Bożena Błaszkiewicz i Bartłomieja  Ślefarskiego. Uczniowie zostali bardzo ciepło przyjęci przez mieszkańców naszej dzielnicy.

 

                          

                                                                                                                         opis DA 

 

7 MAJA - Apel z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

 14 MAJA – Międzyszkolny konkurs języka angielskiego dla uczniów klas IV – VI „English can be fun”

W  dniu 14.05.2013 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 odbył się Międzyszkolny konkurs języka angielskiego dla uczniów klas IV – VI pod hasłem „English can be fun”. W konkursie wzięli udział uczniowie ze SP 6, SP 25, SP 32, SP 37, SP 39 SP 46 oraz drużyna gospodarzy. Uczniowie zmagali się w następujących konkurencjach:

  •  Hidden messages

  • Crosswords

  •  Word search puzzles

  • Riddles

  • Find mistakes

  • Partial translation

  • Jumbled sentences

W wyniku zmagań konkursowych następujące miejsca zajęli:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 46

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 6

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 32

Wszyscy uczniowie świetnie poradzili sobie z rozwiązaniem poszczególnych zadań, chociaż emocji było sporo. Każda drużyna otrzymała dyplom i nagrody indywidualne dla uczniów: słowniki, książki pomocne w nauce języka angielskiego oraz zakładki i długopisy . Nagrody wręczyła pani dyrektor Anna Woszczek. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę

organizatorzy: A. Cyran i O. Chodakowska

15 MAJA – Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny “Corrida na polskim, czyli walka z bykami

   

15 MAJA – Brawa dla Brygidy!

Brygida Sierka – uczennica klasy I b została laureatką IX Spartakiady leśnej pod hasłem „Lasy Państwowe. Zapraszamy” zorganizowanej przez Nadleśnictwo Siewierz, zajmując zaszczytne III miejsce.
Uczestnicy Spartakiady musieli wykazać się szeroko pojętą wiedzą o przyrodzie ojczystej, a także o ochronie przyrody. Wymagana była znajomość podstawowych gatunków drzew, krzewów leśnych i runa leśnego, znajomość zwierząt występujących w naszych lasach, podstawowa wiedza o pracy leśników, leśnikach i o Lasach Państwowych. Konkurencja ze szkół całego województwa była ogromna, a walka o podium – bardzo zacięta

opis BP   

 16 MAJA – Przyrodnicze warsztaty terenowe

Uczniowie naszej Szkoły wraz z wychowawcami wzięli czynny udział w międzynarodowej akcji „Fascynujący Świat Roślin” zorganizowanej przez Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Dzieci z klasy I b uczestniczyły w „Wędrówkach parkowo – leśnych”, które prowadziła dr Edyta Sierka z Katedry Geobotaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Śląskiego. Na terenie Parku Leśna im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym uczniowie zapoznawali się z różnymi gatunkami roślin i zwierząt występujących w naszych lasach. Leśne Licho, które przez cały czas towarzyszyło dzieciom, wyznaczało trasę wędrówki oraz poszczególne zadania. Uczniowie zaopatrzeni w lupy z wielką ochotą i dużym zaangażowaniem poznawali tajemnice przyrody.
Młodzież z klasy V a i z klasy VI a pod przewodnictwem leśniczego p. Wiktora Krychowskiego z Nadleśnictwa Siewierz z wykorzystaniem ścieżki przyrodniczej na terenie kompleksu leśnego w Kazimierzu Górniczym zapoznawała się z gatunkami rodzinnej flory i fauny. Zajęcia „Igła igle nie równa, czyli czym się różni świerk od sosny” były również bardzo ciekawe i pouczające.

opis BP       

24 MAJA – XI Turniej Świetlic dla dzieci i młodzieży ze świetlic środowiskowych
>>>zobacz zdjęcia<<<

nasza drużyna

>>> czytaj więcej <<<

25 MAJA – „Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie”
>>>zobacz zdjęcia<<<

Nasza szkoła od 2008 r. uczestniczy w programie „Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie”. Mając na uwadze prawidłowy rozwój dzieci oraz wpojenie im prawidłowych nawyków żywieniowych na bieżąco realizujemy program „Zdrowy świat – lepszy świat”. W grudniu 2010 r. otrzymaliśmy certyfikat Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W tym roku szkolnym staramy się o Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie, w związku z czym przeprowadziliśmy autoewaluację z naszych działań, a jej wyniki zostały publicznie przekazane w dn. 25.05.2013 r. w trakcie festynu „Rodzinnie i zdrowo na sportowo”. Na spotkaniu obecny był pan Tomasz Wojtasik, który jest konsultantem ROM-E Metis w Katowicach.

 

 

>>>ZOBACZ PREZENTACJĘ<<<

 O. Chodakowska, Marta Lipińska

  25 MAJA – V Festyn "Rodzinnie i zdrowo na sportowo"

ZAWODY SPORTOWE

>>>zobacz zdjęcia<<<

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

>>>zobacz zdjęcia<<<

CZERWIEC

3-7 CZERWCA – PROJEKT ECO-SILESIA W NASZEJ SZKOLE
>>>zobacz zdjęcia<<<

W dniach 3-7 czerwca nasza szkoła gościła dwoje wolontariuszy z Chile (Ignacio Valdivia) i Singapuru (Siyu Li), którzy prowadzili z naszymi uczniami warsztaty w ramach projektu EKO- SILESIA.

 

Poniżej znajdziecie informacje o projekcie i organizacji, z inicjatywy której mógł on być realizowany w naszej szkole

 

>>> czytaj więcej<<<

 
1-14 CZERWCA – ZIELONA SZKOŁA

W okresie od 01.06 do 14.06 uczniowie klasy III przebywali na zielonej szkole w Rabce Zdrój w Domu Wczasowym Żuraw. Rabka Zdrój to piękna, uzdrowiskowa miejscowość położona w Kotlinie Rabczańskiej. Rabka nazywana jest Miastem Dzieci Świata. Od ponad 100 lat miejscowość jest znana jako uzdrowisko. Wody lecznicze wykorzystuje się do leczenia schorzeń układu oddechowego i krążenia, głównie u dzieci. Na zielonej szkole uczniowie bardzo aktywnie spędzali czas. W czasie wycieczek pieszych i autokarowych poznali wiele ciekawych miejsc. Odwiedzili Sanktuarium w Ludźmierzu, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanym, płynęli statkiem po Zalewie Czorsztyńskim oraz podziwiali piękne górskie krajobrazy. W Chabówce, gdzie znajduje się Skansen Taboru Kolejowego zobaczyli zabytkowe lokomotywy i pociągi .Wielką atrakcją okazała się wycieczka bryczkami po Rabce i okolicy. Uczniowie mieli również okazję spotkać twórców sztuki ludowej. Podczas występu zespołu góralskiego poznali muzykę i tańce góralskie.
Wspaniale bawili się w parku rozrywki Rabkolandzie. Codzienne spacery do parku Zdrojowego dawały możliwość do inhalacji przy tężniach. Czas na zielonej szkole mijał bardzo szybko. Uczniowie wrócili do domów weseli i pełni wrażeń.
 

opis i zdjęcia JK 

10 CZERWCA – PREZENTACJA GIMNAZJALNYCH PROJEKTÓW

W ramach realizowanych projektów gimnazjalnych w roku szkolnym 2012/2013 uczniowie z klasy II a przedstawili swoim młodszym kolegom i koleżankom z klasy 6a dwa projekty:  nr 1 pt. „Kolorowa chemia” , nr 2 pt. „Czy wiesz co jesz? Organizm człowieka jako mini laboratorium chemiczne”. W interesujący sposób połączyli w projektach wiedzę chemiczną i biologiczną. Dzięki projektom uczniowie klas gimnazjalnych mogli rozwijać swoje zainteresowania i poszerzyć  wiedzę a jednocześnie przybliżyć i zaciekawić  treściami biologiczno – chemicznych uczniów klasy szóstej..

 

>>>ZOBACZ PREZENTACJĘ<<<

opis i zdjęcia JP 

  17 CZERWCA – WYCIECZKA DO MANUFAKTURA CZEKOLADY

17.06.2013 r. dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe wzięły udział w warsztatach pt. "Czekoladowa przygoda" zorganizowanych w Krakowskiej Manufakturze Czekolady. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowaną deserantkę. Dzieci poznały krótką historię czekolady, ręczne wykonywały pralinki i trufle, malowały na tabliczkach czekolady. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał Dyplom DESERANTA za samodzielnie wykonane słodkości, które mógł zabrać do domu. Wycieczka, zajęcia w manufakturze, poczęstunek w postaci słodkiej lemoniady, czekoladowe upominki i pamiątkowe zdjęcia zostały w całości sfinansowane z funduszy Wydziału Zdrowia UM Sosnowiec w ramach realizacji projektu. Słodkie warsztaty bardzo podobały się dzieciom i trudno się dziwić. Zobaczcie sami.
 

 

opis i zdjęcia JP

 

28 CZERWCA - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

28 czerwca o godzinie 8.30 pożegnaliśmy uczniów klasy 6a z SP 33 oraz IIIa i IIIbi z Gimnazjum 27. Pani dyrektor Anna Woszczek wspomniała osiągnięcia, sukcesy i dokonania uczniów, a nie było ich mało! (czytaj więcej).  Najlepszym uczeniom wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. 10 uczniów otrzymało stypendia. Rodzice otrzymali listy gratulacyjne oraz podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły. Uświetnieniem całej uroczystości była część artystyczna przygotowana przez klasy 6a, 2a oraz chór szkolny.


 

Po ciężkim roku nauki, wielu sprawdzianach, klasówkach, niezliczonych godzinach spędzonych w szkolnych ławkach czas na ...

 

Życzymy wszystkim dużo słońca, uśmiechu oraz wspaniałych przygód.

Do zobaczenia we wrześniu!

 


Copyright © 2009 www.zso6.neostrada.pl , All rights reserved.  Designed by: nolia