STRONA GŁÓWNA

WRZESIEŃ

4 września -  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
>>>zobacz zdjęcia<<<
Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęliśmy 4 września. Uczennice klasy siódmej przywitały wszystkich zebranych, a po komendzie: „Baczność” poczet sztandarowy wprowadził sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy.
Następnie Pan Dyrektor serdecznie przywitał uczniów, nauczycieli i rodziców w nowej ośmioletniej szkole podstawowej.
Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy szóstej.
Na koniec uczniowie rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami i przypomnieli sobie, jak bezpiecznie zachowywać się w szkole i w drodze do szkoły.
15 września - Uroczystość pamięci rodziny Mackiewiczów i Jerzego Piwowarczyka
>>>zobacz zdjęcia<<<

15 września uczniowie naszej szkoły zorganizowali uroczystość poświęconą pamięci  rodziny Mackiewiczów i Jerzego Piwowarczyka.  Po uroczystym przemarszu pod obelisk upamiętniający ich śmierć odśpiewano hymn Polski, wierszem uczczono tych, co polegli za Ojczyznę, złożono kwiaty i zapalono znicze. Dyrektor szkoły pan Jakub Wiśniewski poprosił o minutę ciszy. W uroczystościach wzięli udział: prezydent Sosnowca pan Arkadiusz Chęciński,   członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Krąg Harcerski „Korzenie” oraz przedstawiciele władz samorządowych. Swoją obecnością zaszczycił nas także mieszkaniec Ostrów Górniczych pan Tadeusz Górka, który chętnie opowiada o tamtych wydarzeniach.   Dla wszystkich uczestników wydarzenia była to piękna lekcja patriotyzmu.

opis DA

zdjęcia AS

20 września - Wycieczka do Osikowej Doliny
>>>zobacz zdjęcia<<<

20.09.2017 r. w ramach działalności świetlicy środowiskowo-socjoterapeutycznej „Uśmiech dziecka” zorganizowana była wycieczka do Osikowej Doliny. Dzieci zapoznały się z  mało znaną techniką rękodzielniczą. Miały okazję odkryć swoje zdolności artystyczne i kreatywność poprzez własnoręcznie wykonanie kolorowej papugi i jeżyka z osikowego drewna. Każdy uczestnik warsztatów zabrał swoje prace do domu, a w prezencie – niespodziance każde dziecko dostało Minionka. Wyjazd sponsorowany był przez Wydział Zdrowia UM Sosnowiec.

opis i zdjęcia JP


21 września - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach
>>>zobacz zdjęcia<<<
Akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w komunikacji drogowej oraz zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych. W myśl założeń akcji, nauczyciele przeprowadzili rozmowy z uczniami na godzinach wychowawczych oraz wykonano plakaty – bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
opis i zdjęcie AK
28 września - Dzień Języków Obcych
>>>zobacz zdjęcia<<<
W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Dzień Języków Obcych w naszej szkole. Z tej okazji uczniowie kl. IIIa, Va, Via oraz IIag zabrali nas w podróż do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, gdzie mogliśmy zwiedzić ciekawe miejsca i poznać kulturę i zwyczaje Brytyjczyków. Wszyscy dobrze się bawili.

opis OCh
zdjęcia OCh,KK

29 września - Dzień Chłopaka w kl. Va
>>>zobacz zdjęcia<<<
Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów z klasy krótki program artystyczny oraz sprawdziły chłopców w zadaniach wymagających od nich odwagi, mądrości i powagi. Na koniec chłopcy otrzymali ordery Super Chłopaka oraz drobny upominek od koleżanek z klasy. Wszyscy dobrze się bawili.

opis i zdjęcia OCh

29 września - Wybory Samorządu Uczniowskiego
29 września wybraliśmy Zarząd Samorządu Uczniowskiego.
Przewodniczącym SU został KACPER WANIK
Zastępcą 1 przewodniczącego – Rozalia Malina
Zastępcą 2 przewodniczącego – Magdalena Dobrakowska
GRATULUJEMY! 
30 września - Festyn rodzinny
>>> zobacz zdjęcia<<<

 PAŹDZIERNIK 

3 października - Młodzieżowy Budżet Obywatelski

WNIOSKI POZYTYWNIE ZAOPINIOWANE PRZEZ KOMISJĘ KONSULTACYJNĄ
3.10.2017r.

Szkoła Podstawowa nr 33 
1. Szafki dla uczniów klasy 6b
2.Wyposażenie do pracowni geograficznej (kompasy, globusy, mapy…)
3. Nowe stoliki i ławki do klas
4. Projektor multimedialny do sali nr 29
5. Laptop do pracowni geograficznej
6. Sprzęt sportowy i piłki (rękawice bramkarskie, mini bramki)

Gimnazjum nr 27
1. Miejsce odpoczynku na korytarzu (pufy)
2. Dobry start w nauki przyrodnicze (mikroskopy, model DNA…)
3. Piłki i rękawice do piłki nożnej
4. Ciekawa Matematyka z GeoGebrą  - tablica interaktywna

Już wkrótce dokonacie wyboru, który wniosek będzie  realizowany w naszej szkole. Każdy uczeń ma do dyspozycji jeden głos. Karty do głosowania wypełnione niewłaściwie, niezawierające wymaganych danych będą uznane za nieważne. Już wkrótce dalsze informacje.

opis DA

3 października - Pielgrzymka gimnazjalistów do Kalwarii
>>> zobacz zdjęcia<<< Człowiek potrzebuje Boga. Gimnazjalista potrzebuje Boga. Z taką myślą gimnazjaliści udali się do Kalwarii zawierzając cały rok szkolny opiece Maryi i Jezusa. Czas dla nich trudny, okres dojrzewania, czas pierwszych miłości i ciągłe odkrywanie świata, mogą młodemu człowiekowi przysporzyć wiele zmartwień. Jak się odnaleźć w nowej sytuacji. W Kalwarii odnajdujemy nie tylko spokój i ciszę, ale przede wszystkim siłę do kroczenia za Bogiem. W pierwszym punkcie wyjazdu znalazła się modlitwa, następnie konferencja oparta na biblijnym bohaterze Noem, Msza Święta i akt zawierzenia. W drodze powrotnej zadbano o ciało, bo przecież człowiek to istota cielesno – duchowa.
opis GK
9 października - Bezpieczny przejazd
>>> zobacz zdjęcia<<< 9 października funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei gościli w naszej szkole. Uczniowie klas szkoły podstawowej zostali przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych i wokół nich. Dodatkowo funkcjonariuszom towarzyszył pies, dzięki któremu dzieci mogły dowiedzieć się jak bezpiecznie zachować podczas ataku agresywnego zwierzęcia.
6 - 16 października - GŁOSOWANIE NA BUDOWĘ BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO

Szanowni Rodzice, Mieszkańcy Ostrów

oraz Przyjaciele naszej placówki

 

Zwracamy się z ogromną prośbą o  oddanie głosu na budowę boiska wielofunkcyjnego, które ma szansę powstać przy edycji Budżetu Obywatelskiego. Wartość tej inwestycji to 700 tys. zł. Wasze naszej szkole w ramach IV głosy to szansa na realizację tego projektu! Z boiska będziemy korzystać nie tylko my, ale również całe nasze rodziny oraz wszyscy mieszkańcy Ostrów.

Aby nasze marzenie się spełniło potrzebujemy Waszych głosów!

Uczniowie  SP 33

KTO MOŻE GŁOSOWAĆ?

Każdy mieszkaniec Sosnowca (nawet niepełnoletni) – wystarczy nr PESEL i zameldowanie w Sosnowcu.

Głosujący ma do dyspozycji 3 głosy i może głosować na dowolne projekty z terenu całego miasta:

    a) jeden głos można oddać na projekt z Lokalnych Stref Konsultacyjnych
    b) drugi głos na projekt ze Strefy Edukacji (ze strefy szkolnej)
    c) trzeci głos na projekt ze Strefy Przedszkolnej

 

JAK GŁOSUJEMY?

Zapamiętaj! Głosowanie odbywa się tylko elektronicznie. 

Swój głos możesz oddać z każdego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu (np. komputer, laptop, tablet, telefon).

Na formularzu elektronicznym należy podać adres zamieszkania, numer PESEL, imię matki, numer telefonu, a także zaznaczyć oświadczenie.

 

głosowanie elektronicznie: https://obywatelski.sosnowiec.pl/glosowanie

   

 UWAGA!  

- Mieszkaniec może zalogować się tylko jeden razw celu oddania głosów na wszystkie strefy, zgodnie z pkt 4. Nie ma możliwości powtórnego logowania się do systemu, w celu oddania ewentualnych pozostałych mieszkańcowi głosów, jeżeli nie wykorzystał wszystkich za pierwszym razem.
 - W przypadku osób małoletnich konieczne jest podpisanie oświadczenia przez rodzica lub opiekuna prawnego.
 

 Więcej informacji na stronie www.obywatelski-sosnowiec.pl

Młodzieżowy budżet obywatelski - tak głosowaliście
Szkoła Podstawowa nr 33
1. Szafki dla uczniów klasy 6b – 35 głosów
2. Wyposażenie do pracowni geograficznej – 7 głosów
3. Nowe stoliki i ławki do klas – 20 głosów
4. Projektor multimedialny do sali nr 29 – 12 głosów
5. Laptop do pracowni geograficznej – 15 głosów
6. Sprzęt sportowy i piłki – 42 głosy


Gimnazjum nr 27
1. Miejsce odpoczynku na korytarzu (pufy) – 1 głos
2. Dobry start w nauki przyrodnicze – 8 głosów
3. Piłki i rękawice do piłki nożnej – 10 głosów
4. Ciekawa Matematyka z GeoGebrą – 18 głosów


     GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM
11 października 2017 r. - Europejski Tydzień Kodowania Code Week

Drugi raz przystąpiliśmy do akcji Europejski Tydzień Kodowania. 11 października odbyły się zajęcia pt.: >>>Duzi i mali razem kodowali_2<<<, podczas których uczniowie szkoły podstawowej próbowali swoich sił w kodowaniu i programowaniu na  platformie scratch.mit.edu. Wszyscy mieli okazję utworzyć kartkę, animację z okazji zbiżajacego się świeta "Dnia Nauczyciela". >>>scratch.mit.edu_Dzień Nauczyciela<<<.


opis i zdjęcia MP
13 października - Dzień Edukacji Narodowej
>>> zobacz zdjęcia<<<

Uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowała klasa 4a pod kierunkiem pani Anny Szczepańskiej. Uczniowie zaprosili wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły na uroczysty „koncert życzeń”. Były nastrojowe wiersze z życzeniami i piękne piosenki, zaśpiewane przez uczniów klasy czwartej i szkolny chór. Występy zakończył taniec szkolnej grupy tanecznej, przygotowany pod kierunkiem pani Małgorzaty Rejdych. Młodzi artyści wręczyli nauczycielom własnoręcznie wykonane laurki z podziękowaniami za cierpliwość, wyrozumiałość i trud włożony w ich wychowanie

„Prosimy przyjmijcie nasze szczere życzenia.  Za dar najpiękniejszy, za SERCE ! KOCHANI, bądźcie wciąż z nami ! Czy jesteśmy duzi, czy mali. Życzymy Wam szczęścia na następne lata.

16 października - Wyniki konkursu fotograficznego „Cuda Polski”

W związku z dużą ilością nadesłanych prac oraz różnorodnością spojrzenia na architekturę Polski Jury konkursu postanowiło podzielić zgłoszenia na cztery kategorie i odpowiednio w nich przyznać miejsca.
W załączniku wyniki konkursu.
16 października - Konkurs szkolny - Mistrz pięknego czytania
>>> zobacz zdjęcia<<<
16 października odbył się konkurs "Mistrz Pięknego Czytania". Celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, podniesienie poziomu czytelnictwa, kształcenie umiejętności pięknego czytania na głos i rozumienia czytanego tekstu oraz wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzenia wolnego czasu. Konkurs adresowany  był do uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej. Do konkursu przystąpiło: 11 uczniów. Zadaniem uczestników było przeczytanie dowolnego wybranego przez ucznia prozy lub poezji. Jury oceniało następujące elementy: płynność czytania, poprawność, wyrazistość, tempo, intonację oddającą sens i klimat czytanego tekstu.Komisje konkursowe wyłoniły najlepiej czytających uczniów.

Mistrzem Pięknego Czytania zostali:
I Miejsce – Aleksandra Wąs – klasa VI b
           Hanna Janas – klasa VI b
II Miejsce – Oliwier Jaroszewski – klasa IV b
III Miejsce – Szymon Matusiewicz – klasa IV b
Wyróżnienie: Mateusz Gajdeczka – klasa VI b

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w innych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.
opis i zdjęcia MP
20 października –  Dzień papieski
>>> zobacz zdjęcia<<<
20 października po raz kolejny wspominaliśmy nauczanie papieża Jana Pawła II w ramach obchodów Dnia Papieskiego. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Idźcie naprzód z nadzieją”. Z tej okazji uczniowie z naszej szkoły pod opieką p. Anny Pietraszkiewicz oraz ks. Grzegorza Kopysia,  przygotowali piękny montaż poetycko - muzyczny, oddający sens nadziei chrześcijańskiej ściśle związanej z wiarą i miłością. Zarówno przygotowane teksty literackie jak i piosenki bardzo wzruszyły publiczność i zmusiły do refleksji.
opis i zdjęcia AP
26 października – Udział w konkursie świetlic środowiskowych „Mini playback show – Tanecznym krokiem”
>>> zobacz zdjęcia<<<
To już kolejna edycja konkursu organizowanego przez świetlicę środowiskowo – socjoterapeutyczną „Arkadia” przy Szkole Podstawowej nr 15. W konkursie wzięły udział dzieci ze świetlic środowiskowo – socjoterapeutycznych działających w Sosnowcu. Naszą świetlicę reprezentowały dwie grupy: młodsza w składzie: Jagoda Walotek, Zuzanna Tyrakowska, Zosia Kaczmarzyk, Paulina Sobota, Magdalena De Costres i Wojtek Walotek oraz starsza w składzie: Klaudia Kubiczek, Oliwia Bożenta, Laura Krzymień i Emilia Osajda. Młodsza grupa zaśpiewała piosenkę „Miała baba koguta” zajmując I miejsce, natomiast grupa starsza zaprezentowała się w piosence „Tamta dziewczyna” zajmując IV miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Opis O. Chodakowska, zdjęcia M. Kozioł
26 października –  Uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów

26 października odbyła się uroczystość „Pasowania pierwszoklasistów na uczniów”. Imprezę przygotowali wspólnie Rodzice i wychowawczyni klasy pierwszej Grażyna Pniak. W części artystycznej uczniowie z wielkim przejęciem recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Następnie p. dyrektor  dokonał uroczystego pasowania na ucznia, dotykając jego ramienia dużym ołówkiem, a wychowawczyni wręczyła nowiutkie legitymacje szkolne. Rodzice wręczyli rogi obfitości. Dyrekcja szkoły, wychowawca i rodzice gratulowali wszystkim pierwszakom. Były zdjęcia. Przedstawiciele rodziców zaprosili wszystkich do klasy na słodki poczęstunek.
Opis, zdjęcia GP
30 października –  Gang Świeżaków w klasie 3a


>>> zobacz zdjęcia<<<
W związku z realizacją programu „Owoce i warzywa w szkole”, w klasie 3a odbył się cykl zajęć dotyczących zdrowego żywienia. Oprócz rozmów na temat konieczności urozmaicania codziennego jadłospisu zdrowymi i wartościowymi produktami żywnościowymi, uczniowie bawili się doskonale układając i rozwiązując owocowo – warzywne zagadki i rebusy. Najwięcej radości sprawiła im jednak zabawa w teatr. W małych zespołach układali scenariusze, a potem występowali na zaimprowizowanej klasowej scenie. Rekwizytami były przyniesione do szkoły kolorowe pluszaki – uśmiechnięte i zabawne owoce i warzywa, zwane Świeżakami. One też zostały bohaterami wykonanych w klasie prac plastycznych. Uczniowie świetnie się bawili, a przy okazji chwalili się swoją wiedzą.
opis i zdjęcia MD
31 października –  Bal Wszystkich Świętych
>>> zobacz zdjęcia<<<
31 października w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych młodsi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w Balu Wszystkich Świętych. Uczestnicy balu poprzebierali się w piękne stroje przypominające wybranego świętego. W czasie tańców i zabaw uczniowie mogli zdobyć sprawność świętego. Wszystkim dopisywał dobry humor, o co zadbali przygotowujący imprezę: p. Anna Pietraszkiewicz, ks. Grzegorz Kopyś oraz wolontariusze z Koła Wolontariatu: Oliwia Dziadek, Sara Dubaj, Katarzyna Kucharska,  Tomasz Pietraszkiewicz. Zapraszamy serdecznie za rok.
opis i zdjęcia AP

LISTOPAD

4 listopada –  Akcja "Drzewka"
>>> zobacz zdjęcia<<< 4 listopada sadziliśmy drzewka w naszym parku szkolnym. Dopisała pogoda i humory. Dziękujemy Wszystkim, którzy znaleźli chwilę czasu i byli z nami.
Samorząd Uczniowski
6-10 listopada –  mBot odwiedził naszą szkołę 

Od firmy trobot otrzymaliśmy (na tydzień) do przetestowania mBot. Robot to urządzenie ułatwiające naukę podstaw programowania. Dzięki robotom edukacyjnym prowadzenie zajęć z dziećmi staje się przyjemniejsze, a nauka bardziej przypomina zabawę. Co więcej, jej efekty widać nie tylko w postaci budzących respekt ciągów znaków na ekranie, ale też… robota posłusznie wykonującego zadania. Można go programować zarówno w środowisku tekstowym (Arduino IDE), jak i graficznym (Scratch), co daje całkiem spore możliwości prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą. Posiada czujniki światła, odległości i linii, ale można go też rozbudowywać o dodatkowe elementy, np. czujniki temperatury czy dźwięku. Inne zalety robota to możliwość sterowania za pomocą różnych urządzeń (laptopa, tabletu, smartfona), bezprzewodowa komunikacja przez Bluetooth, darmowe oprogramowanie z polskim interfejsem.

opis i zdjęcia MP
10 listopada –  Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości 

Jak co roku nasza szkoła uroczyście obchodziła Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji przedstawiona została uroczysta akademia, poprowadzona przez harcerzy. Zaprezentowali oni krótką historię naszej Ojczyzny, którą uświetniły wiersze patriotyczne i pieśni wykonane przez chór szkolny. Montaż słowno muzyczny przedstawiony został również mieszkańcom naszej dzielnicy na uroczystej Mszy Świętej poświęconej Ojczyźnie.

opis i zdjęcia AK

10 listopada –  Żywa lekcja historii
>>> zobacz zdjęcia<<<
10 listopada 2017 w naszej szkole po raz kolejny gościło Bractwo Rycerskie „KERIN”. Tematem żywej lekcji historii był Starożytny Rzym. Uczniowie poznali barwną historię początku Rzymu, wcielili się w legionistę, niewolnika, czy też zamożną patrycjuszkę. Nie zabrakło pokazów sztuki walki. Wszystko było okraszone ciekawą narracją, w którą zawsze z ogromną przyjemnością wsłuchują się nasi uczniowie. 
Serdecznie dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie.
opis i zdjęcia DA
16 listopada - Klasa 3c wita w  Hanoi!


Hin cháo! W czwartek razem z Hoanem wybraliśmy się do Wietnamu. Poznaliśmy tradycje i obyczaje tego kraju, mieliśmy okazję zobaczyć jego stolicę - Hanoi. Wiemy, że Wietnam leży w Azji, a jednym z tutejszych przysmaków są lody fasolowe! Niesamowicie jest poznawać kraj tak bardzo różniący się od naszego. I właśnie o to chodzi. Różnimy się i to jest w nas piękne. Ciekawe jaki zakątek świata odwiedzimy następnym razem.

opis i zdjęcia ECh
17 listopada –  Wyjście do MDK  w Kazimierzu Górniczym
17 listopada byliśmy (klasy 4 - 6) w MDK w Kazimierzu Górniczym na inscenizacji Teatru Współczesnego w Krakowie pod tytułem „Mity”. Była to pełna przygód opowieść, która w przystępny i zabawny sposób wprowadziła nas w świat mitycznych  bogów, herosów, i stworów. Przy akompaniamencie autorskich piosenek tak dobrze się bawiliśmy, że  nawet nie zauważyliśmy, ile się nauczyliśmy. Po spektaklu spotkaliśmy się z aktorami, którzy opowiadali nam o swojej trudnej i wymagającej wielu umiejętności pracy.
opis AS
17 listopada –  XII Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Dzieci i Młodzieży

17 listopada nasze uczennice odwiedziły Halę Sportową na Osiedlu Stałym w Jaworznie, którą w tym dniu opanowali scrabbliści przybyli na  XII Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Dzieci i Młodzieży. W słownych potyczkach wzięło udział ponad 50 uczestników podzielonych na trzy kategorie wiekowe: dzieci z klas III – VI szkół podstawowych, uczniowie gimnazjum oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Scrabbliści rozegrali 4 rundy, w których najlepsi zdobywali nawet przeszło 450 punktów. Poziom rozgrywek był zróżnicowany, ale wola walki  graczy ogromna. Nasze debiutantki: Magda Dobrakowska, Nikola Mierzejewska, Wiktoria Durleta, Kamila Czech, Paulina Miodek i Julia Jaroszewska już planują udział w następnym turnieju. Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Na stronie Polskiej Federacji Scrabble dostępne są oficjalne wyniki:
http://www.pfs.org.pl/turniej.php?id=988#klasyfikacja

22 listopada - Książka na kolana?
>>> zobacz zdjęcia<<<
Czemu nie! Na lekcji języka polskiego? Jeszcze lepiej! Kiedy trzeba usystematyzować wiedzę z gramatyki – wspaniale! Zadanie uczniów klasy VIa składało się z dwóch etapów: wykonanie lapbooka dotyczącego części zdania i zaprezentowanie wyników swojej pracy pozostałym uczniom. Lapbooki (zbudowane z grubszej teczki, w środku której przykleja się papierowe książeczki, kieszenie, harmonijki itp.) prezentowały się wspaniale.
Po otwarciu teczki zmieniły się w deski rozdzielcze umożliwiające sprawne poruszanie się po zawartości. A co uczniowie umieścili w niezliczonych kieszonkach? Tego można się dowiedzieć zaglądając do sali 49. Zapraszamy!
opis i zdjęcia AS
24 listopada - Nasze piątkowe spotkania
>>> zobacz zdjęcia<<<

Uczniom klasy 4b nie jest straszna dodatkowa godzina zajęć. W dodatku spotykamy się w piątek J, tuż przed weekendem. Wynagradza nam to wspólna zabawa, gry, rozmowy. Uczymy się prawidłowej komunikacji, współdziałania i współpracy zespołowej, nabywamy pewności siebie….. Jednym słowem, bierzemy udział w bardzo ciekawych zajęciach.

opis i zdjęcia DA

25 listopada - Turniej tenisa stołowego
>>> zobacz zdjęcia<<<
Sobota 25 listopada, dla 6 śmiałków nie lada wyzwanie, bo mogą zmierzyć swe siły w walce o puchar biskupa Sosnowieckiego i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. To już XXI raz kiedy to organizowane jest takie wydarzenie w historii naszej Diecezji Sosnowieckiej. Ks. Konrad Mruk Diecezjalny Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza dołożył wszelkich starań, by wszystko odbyło się na światowym poziomie. Hala „Mosiru” w Olkuszu pięknie przygotowana, do dyspozycji 16 stołów pingpongowych, bardzo dużo zgłoszonych drużyn ministranckich wraz z odpowiedzialnymi duszpasterzami. Wykwalifikowani sędziowie czuwali nad całością rozgrywek, do boju zagrzewali naszych wojowników wielkie osobistości na czele z ks. Henrykiem Chmiełą i dyrektorem „Mosiru” w Olkuszu. Dla każdego duchownego kawa i przepyszny sernik, a dla uczestników pączek i bardzo smaczny gulasz przyrządzany w miejscowej restauracji. Rozgrywki odbywały się w 5 kategoriach wiekowych: 1) klasy 3 i 4; 2) klasy 5 i 6; 3) klasy 7 i gimnazjum; 4) szkoła średnia; 5) księża. Naszą wspólnotę parafialno – dekanalną, a zarazem szkołę reprezentowali: Piotr Strojecki, Maciej Głowania, Daniel Dubaj, Kacper Wanik, Kacper Głowania, Jakub Pajor. Pomimo wysiłku i ogromnej determinacji niestety nie udało się osiągnąć podium. Wierzymy, że choć w tym roku się nie udało, to jednak na przyszłości podium może być nasze. Porażka nie powinna dołować, ale motywować.
Opis i zdjęcia ks.GK
28 listopada - Wesołe czary – mary, czyli wróżby andrzejkowe

Raz w roku zdarza się taki dzień, gdy możemy sprawdzić co nas czeka w przyszłości…. to oczywiście Andrzejki. A kto z nas ciekawy swojej przyszłości? Dlatego też uczniowie klasy Va zorganizowali wróżby nie jest andrzejkowe. Wszyscy z dużym zainteresowaniem zgłębiali tajniki wróżb i zwyczajów andrzejkowych chcąc w ten sposób poznać swoje życiowe przepowiednie. Wspólna zabawa sprawiła wszystkim dużo radości.
Opis i zdjęcia OCh
30 listopada - Wesoło i zgodnie z tradycją czyli Andrzejki w 3a


>>> zobacz zdjęcia<<<

Jest taka okazja w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem czarów i wróżb. Od dawna młode panny i kawalerowie zbierali się, aby poznać, jaka będzie ich przyszłość. Te niezwykłe chwile zdarzyły się również w naszej klasie. Były więc wspólne wróżby z kart, serduszka z imionami – przekłuwane szpilką, tajemnicze przedmioty pod kubeczkami i karteczki losowane z czarodziejskiego worka. Zuzia Woda upiekła dla nas pyszne ciasteczka z wróżbami na przyszłość. Na koniec nasze buty powędrowały przez całą długość klasy, aż do drzwi.
Nasza klasowa impreza była wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudziły naszą wyobraźnię, pozwoliły oderwać się na chwilę od rzeczywistości i przeniosły nas w świat marzeń i fantazji.

opis i zdjęcia MD

GRUDZIEŃ


5 grudnia - Dzień zwariowanych fryzur i kolorowych ubrań
>>>zobacz zdjęcia<<<
6 grudnia - Mikołajki - Godzina Kodowania 2017

>>>Animacje<<<

Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata (w 2017 roku: 131,975 na świecie 1,803 w Polsce). W tym roku również i my włączyliśmy się w Hour of Code. Kodowali uczniowie klasy 6b oraz uczestnicy kółka komputerowego.

6 grudnia - Mikołajki  2017 

>>>zobacz zdjęcia<<<
6 grudnia - Mikołajki  w klasie 3a


>>>zobacz zdjęcia<<<

6 grudnia każdego roku budzi duże emocje. Każdy przecież lubi miłe niespodzianki i prezenty. W klasie 3a ten dzień zaczął się zgodnie z planem zajęć, ale już rano dało się zauważyć, że będzie inny, niż zwykle.
W sali zjawili się uczniowie w mikołajkowych strojach. Na zajęciach królowała mikołajkowa tematyka, a wykonane przez dzieci prace plastyczne ozdobiły szkolny korytarz. Miłym akcentem była wizyta Świętego Mikołaja w naszej klasie. Na koniec szkolnego dnia zrelaksowaliśmy się w kinie sferycznym ,oglądając – w pozycji leżącej – ciekawy film o rafie koralowej.

Niech Mikołaj wie, że szkoła, to nie tylko miejsce nauki, ale również świetnej zabawy.
opis i zdjęcia MD
15 grudnia - Wycieczka do Krakowa klasa 2ag
>>>zobacz zdjęcia<<<

15 grudnia klasa II gimnazjum wybrała się na jednodniową wycieczkę do dawnej stolicy Polski, Krakowa razem z opiekunami: panią Agnieszką Cyran, księdzem Grzegorzem Kopysiem i panią Martą Patyk. Podczas wypadu uczniowie zwiedzili podziemne muzeum oraz krakowski rynek, gdzie zobaczyli coroczny świąteczny kiermasz.

opis Wiktoria Durleta 
zdjęcia MP

16 grudnia - Zajęcia sportowo - rekreacyjne
>>>zobacz zdjęcia<<<

16 grudnia o godzinie 17.00 odbyły się w szkole zajęcia sportowo - rekreacyjne dla dzieci z rodzicami. W zajęciach uczestniczyli rodzice ze swoimi pociechami. Spotkaniu towarzyszyła sportowa atmosfera zgodnie z zasadą fair play.

16 grudnia - Konkurs na Najładniejszy karmnik dla ptaków
>>>zobacz zdjęcia<<<

W grudniu Mały Samorząd Uczniowski  zorganizował konkurs dla klas I-IV pt. Najładniejszy karmnik dla ptaków.  Liczba chętnych uczniów biorących udział w konkursie przeszła nasze najśmielsze oczekiwania . Wykonane prace były funkcjonalne, oryginalne i różnorodne.

Wyniki konkursu są następujące:
I miejsce - Piotr Wójcik 3b
II miejsce -  Hubert Boryń 2a
                   Konrad Schufreida 3b
III miejsce -  Magdalena Łapaj 1a
                   Patrycha Krusiec 3a

Wyróżnienie otrzymali:
Aleksandra Szubert 3a
Zuzanna Szota 3b

 
Julia Bilska 3b

Karmniki można podziwiać przed naszą szkołą oraz w parku szkolnym

opis i zdjęcia ASZ

19 grudnia - Szkoła Demokracji - Festiwal Internetowy
>>>zobacz zdjęcia<<<
>>>wywiad z dyrektorem<<<
>>>wywiad z uczniami<<<

19 grudnia wzięliśmy udział w Festiwalu Internetowym organizowanym przez CEO w ramach projektu „Szkoła Demokracji”. Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Kucharska, Rozalia Malina, Tomasz Pietraszkiewicz, Kacper Wanik i Kacper Głowania pod nazwą #karnawałowcyFISD. Uczniowie ci mieli godzinę czasu na wykonanie zadania, zrelacjonowanie go na Facebooku i skomentowanie wpisów innych drużyn. I tak od 8.00 do 14.00. Wszyscy dobrze się bawili, a ja jestem pełna podziwy dla kreatywności naszej młodzieży. Zapraszam na relację na stronie szkoły (zdjęcia, wywiady, filmiki).

opis DA zdjęcia samorząd uczniowski
19 grudnia - Wyjazd na kręgle kl.4b
>>>zobacz zdjęcia<<<
Mamy za sobą pierwszą wspólną wyprawę – wypad na kręgle. Zabawa była udana. Już planujemy kolejne, wspólne wyjazdy.

opis i zdjęcia DA

20 grudnia - Bombka dla Hospicjum

>>>zobacz zdjęcia<<<

Nasza szkoła włączyła się do konkursu organizowanego przez Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu, polegającego na wykonaniu bombki i zbieraniu do niej datków na rzecz Hospicjum. Wolontariusze przez dwa tygodnie prowadzili kwestę, a w dniu 20 grudnia przekazaliśmy bombkę do nowej siedziby Hospicjum w Sosnowcu - Klimontowie. Serdecznie dziękujemy za pomoc w wykonaniu bombki oraz za kwoty przekazane na wspomnianą placówkę.

opis i zdjęcia AP
22 grudnia - Podsumowanie konkursu "Ratownictwo"

>>>zobacz zdjęcia<<<
>>>prezentacja<<<

22 grudnia nastąpiło podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego Ratownictwo. Prace wykonane przez uczniów zostały wywieszone na gazetkach oraz nagrodzone. Prezentacje multimedialną dotyczącą tego tematu możemy oglądać na stronie szkoły.

22 grudnia - "Podróż w krainę Baśni z ulubionym bohaterem"
>>>zobacz zdjęcia<<<

22 grudnia nastąpiło wręczenie dyplomów oraz nagród książkowych uczniom którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce oraz wyróżnienie w konkursie plastycznym "Podróż w krainę Baśni z ulubionym bohaterem" organizowanym przez Filię 7 Biblioteki Miejskiej w Sosnowcu. Wszystkie nadesłane prace można obejrzeć w siedzibie BIBLIOSFERY przy ul. Kalinowej w godzinach otwarcia placówki.
Laureaci:

I miejsce - Nikola Gutowska kl. 1a
II miejsce - Zuzanna Ziętek kl. 2a
Wyróżnienie - Malwina Płatek kl. 3a

WSZYSTKIM NAGRODZONYM GARTULUJEMY !

22 grudnia - Jasełka
>>>zobacz zdjęcia<<<
22 grudnia - Życzenia świąteczne od uczniów
>>> Animacje<<<

>>> Filmik Samorządu Uczniowskiego<<<
22 grudnia - Koncert Wigilijny w klasie 3a
>>>zobacz zdjęcia<<<

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w klasie 3a odbył się Wigilijny Koncert Muzyczny pt. „Hej kolęda, kolęda…”. By w sali panował odświętny nastrój, uczniowie z wielkim zapałem, przez kilka dni wykonywali świąteczną dekorację. W galerii plastycznej na ścianach pojawiły się więc piękne prace plastyczne – choinki, aniołki, postacie Św. Mikołaja, kolorowe łańcuchy. Uczniowie sami ustawili stół wigilijny, a na nim opłatek i wiele przysmaków, o które zadbali rodzice. Nasze uzdolnione muzycznie uczennice – Zuzia Woda, Otylia Malina, Ola Szubert i Dominika Cieślik – pięknie zaprezentowały polskie kolędy, grając na saksofonie, skrzypcach, gitarze i organach. Nasze wspólne kolędowanie  wprowadziło nas w cudowny nastrój nadchodzących świąt.

opis i zdjęcia MD
23 grudnia -Kacper Głowania "Ministrant z opłatkiem w ręku"
>>>zobacz zdjęcia<<<

Sobota 9:00 rano, dla wielu to dobra okazja, by pospać dłużej, lecz nie dla wszystkich. Grono naszych wspaniałych aspirantów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy wraz z ks. Proboszczem i ks. Wikariuszem spotkało się na nietypowym wydarzeniu. W przeddzień wigilii przybyli, by wraz ze swymi duszpasterzami, którym posługują na co dzień przy ołtarzu, połamać się opłatkiem, złożyć świąteczne życzenia i posilić się Słowem Bożym. Początek spotkania - modlitwa prowadzona przez prezesa Liturgicznej Służby Ołtarza – Kacpra Wanika. Prosiliśmy by Bóg, który jest Ojcem nam pobłogosławił, a Maryja – nasza patronka miała nas w swojej opiece. Tekst Ewangelii odczytał lektor Maciej Głowania. Św. Łukasz przypomniał nam wydarzenie, które stało się dla nas źródłem radości – Jezus przyszedł na świat, by dać nam Zbawienie. Ważnym momentem spotkania były życzenia, które jako pierwszy złożył opiekun LSO. Następnie każdy z obecnych łamiąc się opłatkiem składał życzenia świąteczne swoim kolegom. Po życzeniach wszyscy zasiedliśmy do stołu, by zakosztować wypieków przygotowanych przez mamę Macieja Miodka. Wszyscy w radosnych nastrojach raczyli się tymi smakołykami. Podczas naszego opłatkowego spotkania nie mogło zabraknąć prezentów. Tegoroczny opłatek miał wyjątkowy charakter, gdyż wszystko zostało uwiecznione zdjęciami, które wykonał p. Andrzej Bzówka.

Projekt Erasmus +
W grudniu 2017 roku naszą placówkę odwiedzili wolontariusze biorący udział w Projekcie Erasmus + „Wolontariat: Kreatywne Uczenie się i Rozwój” Julka z Hiszpanii i Benoit z Francji wraz z opiekunem Piotrem Michalcem ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Sosnowcu. Naszych gości podjęliśmy według staropolskiej tradycji chlebem i solą.  Wymieniliśmy się doświadczeniami poprzez uatrakcyjnianie procesu dydaktyczno – wychowawczego naszych uczniów oraz praktyczne wykorzystanie języka obcego jako medium w porozumiewaniu się. Zapraszamy do obejrzenia filmików z wizyty.
1. Poznanie Polskiej tradycji w klasie 2 ag
2. Wymiana medium jezykowego w kl 6a
3. Wymiana medium językowego wizyta u logopedy
4. Pożegnanie
STYCZEŃ
3 stycznia - Międzyszkolny konkurs charytatywny "Najpiękniejsza choinka"
>>>zobacz zdjęcia<<<

W grudniu uczniowie klasy 3b wzięli udział w międzyszkolnym konkursie charytatywnym Najpiękniejsza choinka organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Sosnowcu. Zadanie polegało na wykonaniu dowolną techniką najciekawszej choinki bożonarodzeniowej. Kilka dni temu poznaliśmy wyniki konkursu i z radością możemy poinformować, że uczennica Julia Sikora zajęła II miejsce, natomiast Piotr Wójcik otrzymał I wyróżnienie w tym konkursie. Wszystkie prace konkursowe zostały sprzedane podczas Wieczoru jasełkowego organizowanego 03.01.2018r. w SP nr 9 w Sosnowcu, a cały dochód ze sprzedaży prac konkursowych został przeznaczony na potrzeby Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu.

11 stycznia - Wycieczka klasy 3 gimnazjum do Parku Trampolin

W dniu 11.01.2018 uczniowie klasy 3 gimnazjum wybrali się na sportowa wycieczkę do Sosnowieckiego Parku Trampolin.
24 stycznia - Jasełka Pokoleń
>>>zobacz zdjęcia<<<

Od kilku lat tradycyjnie odbywają się w naszej szkole Jasełka Pokoleń. Gromadzą one zarówno uczniów i ich rodziców jak też szerszą społeczność lokalną. To przedsięwzięcie ma na celu kultywowanie tradycji oraz integrację środowiska. Ma także służyć dobrej zabawie. W tym roku w imprezie wzięli udział harcerze z kręgu Korzenie, którzy reprezentowali pełnoletnią grupę społeczności lokalnej, młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum i po raz pierwszy grupa przedszkolna z naszego przedszkola. Dziękujemy zarówno artystom jak i widzom i zapraszamy za rok.

opis i zdjęcia AP
25 stycznia - Bal karnawałowy klas I - III

Karnawał to czas hucznych zabaw i radości. W związku z tym, w naszej szkole odbył się bal przebierańców. Dzieci wspaniale tańczyły przy dźwiękach najpopularniejszych przebojów. Brały też udział w konkursach z nagrodami. Wspólnym śpiewom i pląsom nie było końca.
opis i zdjęcia MD
25 stycznia - Bal Przebierańców klas 4 - 7 oraz Gimnazjum

W czwartek dobrą zabawą pożegnaliśmy I półrocze. SU zaprosił wszystkich uczniów klas 4 – 7 SP oraz gimnazjalistów na Bal Przebierańców.  Muzykę zapewnili nam Dominik Połetek i Kuba Mikła. Dzielnie wspierała ich Marysia Bukowska i Weronika Podlejska , a w rolę wodzireja wcieliły się Kasia Kucharska i Weronika Korzec. Oprócz tańców, był konkurs na „Królową i Króla Balu”. Wygrali Paulina Koput i Miłosz Walotek, którzy otrzymali owacje od wszystkich balowiczów oraz słodki upominek.

opis i zdjęcia DA

26 stycznia - Turniej eliminacji do półfinałów Mistrzostw Sosnowca w minisiatkówce

>>>zobacz zdjęcia<<<

Drużyna w składzie Julia Cieślik, Magdalena Dobrakowska, Nikola Hruby, Julia Bronikowska, Mają Raczyńska, Aleksandra Wąs, Klaudia Kubiczek, Laura Krzymień, Kinga Brzezoń, Alicja Strojecka zajęły pierwsze miejsce w turnieju eliminacyjnym do półfinałów Mistrzostw Sosnowca w minisiatkówce, który odbył się 26.01.2018 w SP4. Dziewczęta wygrały ze szkołami Sp 4 i Sp 22.

GRATULUJEMY!!!

opis i zdjęcia MM
26 stycznia - Wyjście do schroniska
>>>zobacz zdjęcia<<<
Koło Wolontariatu z naszej szkoły zorganizowało zbiórkę artykułów dla zwierząt przebywających w schronisku w Sosnowcu. Uczniowie przynosili zarówno karmę dla zwierząt  jak i koce, stare swetry, smycze, artykuły higieniczne. 26.01.2017r przedstawiciele uczniów przekazali zebrane rzeczy do schroniska. Przedstawiamy zdjęcia z pobytu w schronisku i zachęcamy do odwiedzenia strony www.schronisko.sosnowiec.pl, by dowiedzieć się o  działalności schroniska, możliwości adopcji zwierząt oraz o różnych sposobach pomocy.
opis i zdjęcia AP
Prace wykonane przez uczniów w programie GIMP - "Bezpieczne ferie 2018"

LUTY 

6 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org
Zapraszamy do zapoznania się z naszą zakładką
>>>Bezpiecznie w Internecie<<<
11 lutego - Uroczystość rocznicy zamordowania rodziny Mackiewiczów
>>>zobacz zdjęcia<<<

11 lutego uczciliśmy kolejną rocznicę zamordowania rodziny Mickiewiczów. Po uroczystej Mszy Świętej prowadzonej przez biskupa wyruszyliśmy pod pomnik. Tu nasza młodzież wygłosiła uroczyste wiersze i złożyła wraz z dyrektorem szkoły kwiaty. Na uroczystości obecni byli harcerze kręgu „Korzenie”, Kolumbowie, władze miasta, radni, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, młodzież z innych szkół wraz ze sztandarami.

opis i zdjęcia AK,DA
14 lutego - Kodowanie offline - Walentynki 

14 lutego, na zajęciach informatyki oraz na zajęciach pozalekcyjnych Mistrzowie Kodowanie, uczniowie mieli okazję zapoznać się z kodowaniem offline. Cała magia polegała na tym, że aby prawidłowo odczytać zakodowaną treść należało zapoznać się z kluczem szyfru oraz zamalować odpowiednie puste pola (puste krateczki mogą być wypełnione cyferkami i literkami). Jak to zrobić? Uczniowie już wiedzą! Za pomocą klucza szyfru kodowali wiadomość z okazji Walentynek oraz musieli rozkodować wyrazy. Śmiechu było co nie miara.

opis i zdjęcia MP
14 lutego - Apel z okazji Św. Walentego

14 lutego, czyli dzień Św. Walentego w naszym kraju obchodzimy zaledwie od kilku lat i mimo że są tacy, którzy zarzucają świętującym Dzień Zakochanych papugowanie obcych tradycji i fanaberii nie zrażajmy się. Nic złego nie ma przecież w dodatkowej okazji do powiedzenia komuś (przyjacielowi, ukochanemu, sąsiadowi...) „lubię cię, kocham, uwielbiam”. Święty Walenty sprzyja zakochanym, zwłaszcza tym nieśmiałym, którym brak odwagi, by wypowiedzieć swoje uczucia. A tak bawiliśmy się w nasze szkole.

opis i zdjęcia DA
15 lutego - Eliminacje do Półfinałów Mistrzostw Sosnowca w minisiatkówce
>>>zobacz zdjęcia<<<

Reprezentacja szkoły składająca się z chłopców z klasy 5 w dniu 15.02.2018 brała udział w eliminacjach do Półfinałów Mistrzostw Sosnowca w minisiatkówce. Nasza drużyna zajęła 2 miejsce tym samym awansowała do kolejnej rundy zawodów.

opis i zdjęcia MM
17 lutego - Uroczystość upamiętnijąca 155 rocznicę wybuchu powstania styczniowego


>>>zobacz zdjęcia<<<

17 lutego przedstawiciele klasy II g reprezentowali naszą szkołę w uroczystościach upamiętniających 155 rocznicę wybuchu powstania styczniowego. To bardzo ważne, chociaż wciąż jednak mało znane wydarzenie, które miało wpływ na historię Zagłębia Dąbrowskiego. Po mszy świętej w kościele pod wezwaniem św. apostołów Piotra i Pawła nastąpił przemarsz na Rynek w Maczkach, gdzie znajduje się płyta upamiętniająca to wydarzenie. Po okolicznościowych przemówieniach zostały złożone kwiaty. Uroczystość zakończył wspólny śpiew pieśni patriotycznych.

opis i zdjęcia DA, AP
27 lutego - Mistrzostwa chłopców i dziewcząt szkół podstawowych w badmintonie

>>>zobacz zdjęcia<<<

27 lutego odbyły się Mistrzostwa chłopców i dziewcząt szkół podstawowych w badmintonie. Drużyna dziewcząt w składzie: Magda Dobrakowska, Julia Cieślik, Nikola Chołuj zajęły 1 miejsce zostając Mistrzami Sosnowca. Drużyna chłopców w składzie: Mikołaj Gałoński, Maciek Głowania zajęli 4 miejsce.
Gratulujemy!!!

opis i zdjęcia MR

MARZEC

1 marca - Mistrzostwa dziewcząt szkół gimnazjalnych w badmintonie

1 marca odbyły się Mistrzostwa dziewcząt szkół gimnazjalnych w badmintonie. Nasze gimnazjum reprezentowały uczennice z klasy VII a: Amelia Kaszuba i Magda Tyrakowska. Dziewczęta zajęły drugie miejsce.
Gratulujemy!!!

opis
i
zdjęcia MR
1 marca - Mistrzostwa chłopców szkół gimnazjalnych w badmintonie

8 marca roku odbyły się Mistrzostwa Chłopców Szkół Gimnazjalnych w Badmintonie. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie z klasy VII, II i III gimnazjum: Miłosz Dobrakowski, Kacper Wanik i Kamil Kubiczek. Chłopcy zajęli 1 miejsce zostając Mistrzami Sosnowca.
Gratulujemy!!!
opis i zdjęcia MR

6 marca - Półfinał Mistrzostw Sosnowca w minisiatkówce
>>>zobacz zdjęcia<<<

Drużyna w składzie Julia Cieślik, Magdalena Dobrakowska, Nikola Hruby, Julia Bronikowska, Maja Raczyńska, Aleksandra Wąs, Klaudia Kubiczek, Laura Krzymień, Kinga Brzezoń, Alicja Strojecka i Julia Chełstowska zajęły drugie miejsce w turnieju półfinałowym Mistrzostw Sosnowca w minisiatkówce, który został rozegrany 6 marca u nas w szkole. Dziewczęta wygrały ze szkołą SP 19 2:0 natomiast przegrały z SP 6 0:2, która to składa się głównie z zawodniczek Płomienia Sosnowiec. Z niecierpliwością czekamy na turniej finałowy do którego awansowaliśmy wraz z SP42, SP6 i SP4.

opis i zdjęcia MM
6 marca - Opowieści z Lodowej Krainy
>>>zobacz zdjęcia<<<

6 marca klasy I-III uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt. „Opowieści z Lodowej Krainy”, wystawianym na scenie Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Była to autorska inscenizacja oparta na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów ostatniego okresu – „Krainy Lodu” i oryginalnej adaptacji baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Ta muzyczna opowieść z pięknymi piosenkami skomponowanymi specjalnie z myślą o najmłodszych widzach, wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. To wzruszające, ale i zabawne  widowisko – pomimo zimowej scenerii – wlało w serca małych widzów dużo ciepła i radości.

opis i zdjęcia MD
12 marca - Apel z okazji Dnia Kobiet
>>>zobacz zdjęcia<<<
12 marca - Rekolekcje Wielkopostne
>>>zobacz zdjęcia<<<
14 marca - Zawody Rejonowe w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt 
>>>zobacz zdjęcia<<<

14 marca odbyły się Zawody Rejonowe w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt – Igrzyska Dzieci w Jaworznie. Nasza drużyna w składzie Magda Dobrakowska i Julia Cieślik zajęły II miejsce.

Gratulujemy!
opis i zdjęcia MR
14 marca - VIII Regionalny Konkurs Informatyczny dla uczniów klas 3
>>>zobacz zdjęcia<<<

14 marca Bartosz Frączek z klasy 3c, uczestniczył w kolejnym etapie Regionalnego Konkursu Informatycznego, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 20 w Dąbrowie Górniczej.
Do o II etapu  VIII Regionalnego Konkursu Informatycznego dla uczniów klas trzecich wpłynęły 43 prace z 22 szkół, w grafice komputerowej, na temat: „Minionki w kosmosie”.
Komisja kierując się kryteriami: samodzielności, pomysłowości, ogólnego wrażenia artystycznego, wyłoniła 20 uczniów z miast: Zawiercie, Mysłowice, Jaworzno, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza. Ostatni etap konkursu składał się z dwóch części:  teoretycznej - testu sprawdzającego wiedzę informatyczną oraz części praktycznej - sprawdzającej umiejętności komputerowe uczniów.
Uczniowie którzy również uczestniczyli w konkursie, ale niestety nie dostały się do III etapu: Karolina Karwecka, Oliwier Osys, Julia Bilska.

Gratulujemy wszystkim!!!

opis i zdjęcia MP
16 marca - Fianł Mistrzostw Sosnowca w minisiatkówce dziewcząt
>>>zobacz zdjęcia<<<

16 marca w Szkole Podstawowej nr 42 w Sosnowcu odbył sie finał Mistrzostw Sosnowca w minisiatkówce dziewcząt. Drużyna w składzie Julia Cieślik, Magdalena Dobrakowska, Nikola Hruby, Julia Bronikowska, Maja Raczyńska, Aleksandra Wąs, Klaudia Kubiczek, Laura Krzymień, Kinga Brzezoń, Alicja Strojecka zajęły wysokie trzecie miejsce. Należy nadmienić, że w całej edycji Mistrzostw brało udział 15 sosnowieckich szkół podstawowych.

Gratulujemy wygranej!!!

opis i zdjęcia MM
16 marca - Fianł Mistrzostw Sosnowca w minisiatkówce dziewcząt
zdjęcia wkrótce

21 marca odbyły się Halowe Mistrzostwa szkół podstawowych w lekkiej atletyce.  Konkurencje to bieg na 30 m, skok w dal z miejsca, pchnięcie kulą. Drużynę reprezentowali  chłopcy z klasy IV a : Filip Sypień, Kacper Rygał, Szymon Drabek i klasa V: Mikołaj Gałoński, Kamil Mrugała,  Igor Świerczek, Hubert Kucharczyk. W ogólnej klasyfikacji skoku w dal Mikołaj Gałoński zajął 5 miejsce. Natomiast Filip Sypień i Kacper Rygał zakwalifikowali się do finału biegu na 30 m.

opis MR
22 marca - Konkurs Plastyczny "Kot w butach"
>>>zobacz zdjęcia<<<

Luty 2018 – w klasie pierwszej to był pracowity czas. Przygotowaliśmy pracę na konkurs plastyczny „Kot w butach” zorganizowany przez Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie. Nie udało nam się zdobyć nagród konkurencja była bardzo duża. Ale prace wykonane przez Szymona Daneckiego, Nikolę Gutowską, Wojtka Klimczyk, Izę Kraus, Amelkę Krupę, Magdalenę Łapaj, Emilkę Walotek, Oliwiera Zielińskiego były wspaniałe.

opis i zdjęcia GP
22 marca - Międzyszkolny Konkurs Recytatorski
>>>zobacz zdjęcia<<<

Trzy uczennice: Nikola Gutowska , Izabela Kraus i Maja Piątek reprezentowały szkołę w XIV edycji Konkursu Recytatorskiego „Magia Żywego Słowa ” organizowanego na terenie miasta Sosnowca. Dziewczynki recytowały bardzo długie wiersze. Gratulujemy.


opis i zdjęcia GP
22 marca - Międzyszkolny Konkurs Recytatorski
>>>zobacz zdjęcia<<<

Uczennice: Wiktoria Warecka klasa 4a Brygida Sierka klasa 6b Patrycja Jeleń klasa 7a uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim " Magia Żywego Słowa" oraz Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim " Oswoić poezję". Brygida Sierka zdobyła dwa wyróżnienia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

opis i zdjęcia ASz
23 marca - Przygotowania do Świąt Wielkanocnych u pierwszaków
>>>zobacz zdjęcia<<<
23 marca - Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej
>>>zobacz zdjęcia<<<
W piątek - 23 marca w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika. Ta impreza czytelnicza to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Pierwszaki odgadywały zagadki i układały puzzle, które sprawdziły ich znajomość bajkowych i baśniowych bohaterów. Wysłuchały również recytacji wierszy Jana Brzechwy, w wykonaniu uczniów z kl. VII - Patrycji
i Kacpra. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia o poszanowaniu książek, otrzymały zakładki do książek. I wreszcie przyszedł czas na zwiedzenie biblioteki, zapoznanie z regulaminem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książek.

Życzymy Wam wspaniałych przygód w świecie książek !

opis i zdjęcia BG
26 marca - Zakończenie szkolengo konkursu plastycznego
>>>zobacz zdjęcia<<<

Zakończył się konkurs plastyczny Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba”. Oto zwycięzcy:

I miejsce w kategorii klasy 1-3 SP zajął Grzegorz Jarzęcki z klasy 3bi
I miejsce w kategorii klasy 4-6 zajęli uczniowie z klasy 4c
I miejsce w kategorii klasy 7-gimnazjum zajęli uczniowie klasy II g
Wyróżnienia przyznano klasie 1SP za liczny udział uczniów w konkursie oraz ciekawe prace oraz klasie 4a za ciekawą interpretacje tematu konkursowego. Zwycięzcom GRATULUJEMY. Nagrody zostaną wręczone w późniejszym terminie.

SU
28 marca - Z wizytą w przedszkolu "Dzień wody"
>>>zobacz zdjęcia<<<

28 marca wraz z uczennicami klasy II gimnazjum odwiedziliśmy pobliskie Przedszkole Miejskie nr 31 im. Jana Brzechwy. 22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody, ustanowiony po to, aby zwrócić szczególną uwagę na problem wody, jej zanieczyszczeniem oraz brakiem. Dzieci uczestniczyły w zabawach badawczych z wodą, największe zainteresowanie budziło doświadczenie „Lawina”. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w przeprowadzanych doświadczeniach, które pobudzały ich do myślenia, poszukiwania, a przede wszystkim do działania.

opis i zdjęcia MP
28 marca - Turniej piłkarski klas I-IV
>>>zobacz zdjęcia<<<

28 marca odbył się Turniej piłkarski klas I – IV. Miejscem rozgrywek była sala gimnastyczna SP 42 w Sosnowcu. W turnieju brały udział szkoły z Sosnowca. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy III: Piotr Rejdych, Bartek Frączek, Oliwier Dymek, Michał Rasała, Piotr Wójcik, Konrad Schufreida oraz z klasy IV: Olek Nowak i Tomek Stencel.

opis MR

KWIECIEŃ

10 kwietnia - Międzyszkolny Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego
>>>zobacz zdjęcia<<<

10 kwietnia Wiktoria Warecka uczennica kl. IVa zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim z Języka Angielskiego „I like poetry” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 23. Wiktoria zaprezentowała wiersz Kenna Nesbitta „My mother said to do my chores”.

Gratulujemy!

opis i zdjęcia OCh

20 kwietnia - Klasa 3b i 3c w Śląskim Ogrodzie Botanicznym
>>>zobacz zdjęcia<<<

20 kwietnia uczniowie klasy 3b i 3c mieli okazję bliżej przyjrzeć się naturze w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Dzieci na własne oczy przekonały się jakie możliwości daje nam Matka Natura w polskim klimacie umiarkowanym. Oczywiście nad wszystkim czuwają ogrodnicy, botanicy oraz wielbiciele flory i fauny - uczniowie mogli zobaczyć na czym polega ich praca. Pejzaże, które mogli podziwiać, zapierały dech w piersiach. Pogoda dopisała, a długie zwiedzanie oraz zabawa terenowa na świeżym powietrzu sprawiły, że dzieci były... wypoczęte i szczęśliwe. Serdecznie dziękujemy pracownikom ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego za tak wspaniałą organizację dnia.

opis i zdjęcia ECh
20 kwietnia - Klasa 2a i 3a w Egzotarium czyli LEKCJA PRZYRODY NA ŻYWO
>>>zobacz zdjęcia<<<

20 kwietnia klasy IIa i IIIa odwiedziły Egzotarium w Sosnowcu. To obiekt wystawienniczo – edukacyjny, zlokalizowany na terenie Parku Miejskiego im. Leona Kruczkowskiego. Uczniowie wzięli udział w lekcji przyrody na żywo. Podziwiali wiele unikatowych gatunków roślin i zwierząt z różnych stref klimatycznych i geograficznych świata. Dodatkową atrakcją była wystawa storczyków.

opis i zdjęcia MD
20 kwietnia - Wycieczka klasy 1a
>>>zobacz zdjęcia<<<

20 kwietnia 2018 r. klasa pierwsza wyruszyła na wycieczkę. Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie Muzeum Afrykanistycznego w Olkuszu, jednego z największych w Polsce placówek prezentujących sztukę i kulturę Czarnego Lądu. Podziwialiśmy sprzęty codziennego użytku, stroje, maski rytualne, instrumenty muzyczne, amulety, rzeźby, biżuterię oraz broń. Byliśmy  w sali w której była prawdziwa murzyńska chata. Dzieci poznały i brały udział w grach i zabawach afrykańskich. Kolejnym etapem był Rabsztyn- oglądaliśmy Chatę Kocjana (wybitny konstruktor szybowców) i ruiny jednej z warowni na Szlaku Orlich Gniazd – zamek Rabsztyn.

Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych wrażeń , wróciliśmy radośni z zakupionymi pamiątkami i opalonymi buźkami.

opis i zdjęcia GP
20 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia
>>>zobacz zdjęcia<<<

W dniach 9 kwietnia – 20 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia w naszej szkole. Wychowawcy klas oraz pielęgniarki szkolne przeprowadziły pogadanki wśród uczniów na temat „Zdrowia dla wszystkich”. Uczniowie wykonali liczne plakaty, ulotki i komiksy, a także wzięli udział w quizie wiedzy na temat opieki zdrowotnej.

opis OCh zdjęcia AP
20 kwietnia -Wycieczka do kina
>>>zobacz zdjęcia<<<

20 kwietnia uczniowie klasy 6 b odwiedzili kino Cinema City w Sosnowcu i obejrzeli film pt.”Piotruś Królik”. Film bardzo się wszystkim podobał, było dużo zabawnych scen, które rozśmieszały do łez. U niektórych uczniów pojawiły się również łzy wzruszenia w smutniejszych momentach filmu. Po seansie wszyscy udali się do McDonalda i uzupełnili kalorie.

23 kwietnia - Wycieczka do CINiBA
>>>zobacz zdjęcia<<< 23 kwietnia młodzież- kl. II a i VII a, udała się na wycieczkę do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach. W trakcie oprowadzania przez pracownika biblioteki po trzypoziomowym budynku tej najnowocześniejszej w kraju biblioteki, uczniowie zapoznali się z jej funkcjonowaniem i strukturą. Odwiedzili różne miejsca niedostępne dla przeciętnego czytelnika, m. in. magazyn z przesuwanymi regałami, komorę dezynfekcyjną do czyszczenia i dezynfekcji książek. Udział w warsztatach ,”Sztuka szukania - w labiryncie Internetu” ukazał uczniom ogrom elektronicznych zbiorów, jakimi dysponuje CINiB-a oraz możliwości dostępu do licznych baz danych. Młodzież dowiedziała się, że rocznie na zakup książek w wersji tradycyjnej, papierowej biblioteka wydaje 500 000 zł., a na źródła w formie elektronicznej aż 3 500 000 zł. Wizyta w tej hybrydowej bibliotece mieszczącej zbiory Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego uzmysłowiła zwiedzającym znaczenie szybkiego i łatwego dostępu do aktualnych wiadomości i potrzebnych materiałów.
25 kwietnia - Zawody Badmintona
>>>zobacz zdjęcie<<<

25 kwietnia odbyły się zawody ¼ Finałów Wojewódzkich w Badmintonie Szkół Gimnazjalnych w Jaworznie. Do zawodów zakwalifikowali się chłopcy w składzie: Miłosz Dobrakowski, Kacper Wanik oraz dziewczęta. W zaciętej rywalizacji sportowej chłopcy zdobyli II miejsce.

opis MR
MAJ
3 maja - Obchody 3-go Maja

Dzień 3 Maja uczciliśmy występując z inscenizacją słowno - muzyczną, przedstawioną podczas patriotycznej Mszy Świętej. Prezentacje „Album rodzinny o przyjaźni, miłości, poświęceniu i trudnej historii” przenoszącą nas w tamte czasy, uświetniły pieśni patriotyczne wykonane przez szkolny chór. Inscenizację zaprezentowano również w szkole 27 kwietnia, na którą zaproszono Tadeusza Górkę jednego z najstarszych mieszkańców dzielnicy. Nasz gość podczas żywej lekcji historii, barwnie opowiadał naszej młodzieży historię naszego regionu.

9 maja - Zajęcia z regionalizmu
>>>zobacz zdjęcia<<<

W ramach zajęć z regionalizmu uczniowie klasy II ag poznali historię najstarszych budynków naszej dzielnicy. Młodzi ludzie z ogromnym zaciekawieniem wysłuchali historii powstania Domu Ludowego, obejrzeli budynek poczty konnej, dawnego szpitala czy pierwszych budynków szkolnych. Wysłuchali także wspomnień wspomnień o pierwszej ostrowieckiej „Wytwórni lodów”.

opis i zdjęcia DA
9 maja - Międzyszkolny konkurs języka angielskiego "English can be fun"
>>>zobacz zdjęcia<<<

9 maja w naszej szkole odbyła się już V edycja międzyszkolnego konkursu języka angielskiego „English can be fun”. W tym roku gościliśmy jedenaście szkół. W wyniku zmagań drużynowych:

 I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 16 z Sosnowca,
 II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8 z Jaworzna,
 III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7 z Czeladzi.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe sponsorowane przez Wydawnictwo Egis oraz Pearson.  Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom.

Organizatorzy: A. Cyran, O. Chodakowska

W prowadzeniu konkursu pomagały uczennice kl. IIag: Zuzanna Warska oraz Rozalia Malina.

opis i zdjęcia OCh
15 maja - Lekcja muzealna
>>>zobacz zdjęcia<<<

Klasa II ag uczestniczy w dodatkowych zajęciach z regionalizmu. Założeniem programu jest poznanie przez uczniów własnego dziedzictwa kulturowego oraz ukształtowanie poczucia własnej tożsamości, jako podstawy zaangażowania się w funkcjonowanie własnego środowiska i autentycznego otwarcia się na inne społeczności i kultury. 15 maja uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej dotyczącej zabytków Sosnowca. Poznali największych XIX wiecznych przemysłowców oraz zabytki architektoniczne, które po sobie zostawili. Poznali także obiekty religijne – kościoły różnych wyznań i cerkiew.

opis i zdjęcia DA
15 - 16 maja - Wycieczka klasy 7a, 6bi, IIIag
>>>zobacz zdjęcia<<<

Uczniowie z klas: 6b, 7a i 3ag spędzili dwa dni w ośrodku „Banderoza” w Głuchołazach. Czekało tam na nich wiele atrakcji: strzelanie z łuku,  wycieczka z przewodnikiem na Górę Chrobrego, dyskoteka,  rajd nocny z pochodniami, płukanie złota z Górskim Gawędziarzem oraz sesja w Jaskini Solnej. Niektórym uczestniczkom tak się podobało, że koniecznie chciały przedłużyć pobyt o jeden dzień. Niestety było to niemożliwe, ale zawsze możemy tam jeszcze wrócić.

4 - 17 maja -  Zielona Szkoła w Darłówku
>>>zobacz zdjęcia<<< W maju uczniowie klas trzecich byli uczestnikami Zielonej Szkoły w Darłówku. Spokojna miejscowość wypoczynkowa nad morzem codziennie zachwycała nas pięknymi widokami i ładną pogodą. Mieliśmy okazję przechodzić na jedynym w Polsce rozsuwanym moście, budować zamki z piasku i spacerować, by lepiej poznać to nadmorskie miasteczko. Odwiedziliśmy także Muzeum Bursztynu w Jarosławcu, wiele się dowiedzieliśmy o powstaniu i rodzajach tego kamienia. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Chatę Rybaka, gdzie właściciel opowiedział nam o swojej pasji do łowienia dorszy. W Kołobrzegu zwiedzaliśmy rynek, port, molo oraz mogliśmy się przyjrzeć Pomnikowi Zaślubin Polski z Morzem. Zabawy i spacery na świeżym powietrzu, wschody i zachody słońca nad morzem, gościnni mieszkańcy Darłówka oraz fantastyczne zajęcia prowadzone przez animatorów Biura Podróży „Lubatur” – lepszej Zielonej Szkoły nie mogliśmy sobie wymarzyć.
22 maja - I Wojewódzki Integracyjny Konkurs Literacko - Plastyczny "Szkicujemy słowa"
>>>zobacz zdjęcia<<< 22 maja odbyło się podsumowanie I Wojewódzkiego Integracyjnego Konkursu Literacko - Plastycznego "Szkicujemy słowa". W konkursie wyróżniona została praca Doriana Starzyka ucznia klasy 7b. Zilustrował on wiersz Tadeusza Różewicza - pokolenia kolumbów "Lament". Po uroczystym wręczeniu nagród wziął on udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez nauczycieli MOPT.
22 maja - Uroczyste spotkanie mam w klasie 1a
>>>zobacz zdjęcia<<<

22 maja klasa 1 a zorganizowała uroczyste spotkanie z mamami z okazji zbliżającego się ich święta. Dzieci prezentowały wiersze, piosenki i tańce. Były życzenia i laurki.

opis i zdjęcia GP
23 maja - Konkurs plastyczny "Dzień z życia ucznia" w Biblitece Miejskiej Ostrowy Górnicze
>>>zobacz zdjęcia<<<

Konkurs plastyczny z cyklu "Dzień z życia ucznia". Dzieci wykonywały prace plastyczną, ilustrującą dzień z życia ucznia, każde dziecko zostało nagrodzone dyplomem, zostały wyłonione 3 zwycięskie prace: 1, 2 i 3 miejsca. Dzieci, które zajęły 1, 2 i 3 miejsce zostały nagrodzone dyplomami i upominkami w postaci książek, puzzli. Pozostałe dzieci także zostały wyróżnione dyplomami za udział w konkursie.

opis i zdjęcia ES
25 maja - Klasa 5a w sali koncertowej Muza
>>>zobacz zdjęcia<<<

Klasa 5a otrzymała wyróżnienie w konkursie „Inny nie znaczy gorszy” w ramach realizowanego programu profilaktycznego „Kto się przezywa sam się tak nazywa” organizowanego przez Komendę Miejską Policji w Sosnowcu. Uczniowie wykonywali maskotki na lekcjach techniki pod kierunkiem p. A. Pietraszkiewicz, które będą przeznaczone dla dzieci przebywających w szpitalu na dłuższym leczeniu. Uroczyste podsumowanie programu odbyło się w sali koncertowej „Muza”. Po wręczeniu nagród udaliśmy się na spacer do Parku Sieleckiego, gdzie mogliśmy wziąć udział w marszu „Pola Nadziei” na rzecz Hospicjum. Wszyscy dobrze się bawili.

Opiekunowie: D. Grabołus, O. Chodakowska
25 maja - Marsz Nadziei
>>>zobacz zdjęcia<<<

25 maja odbył się po raz kolejny Marsz Nadziei, kończący akcję Pola Nadziei w roku szkolnym 2017/2018. Marsz objęty był honorowym patronatem Prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego. Nad bezpieczeństwem maszerujących dbali policjanci, zabezpieczający trasę. Z naszej szkoły w Marszu uczestniczyli uczniowie i wolontariusze. Wspólnie z innymi przeszliśmy ulicami Sosnowca, stworzyliśmy żywa rzeźbę „Serce dla Hospicjum” oraz obejrzeliśmy występy artystyczne.

opis i zdjęcia AP
25 maja - Goście w klasie 1a - "zerówka"
>>>zobacz zdjęcia<<<

25 maja gościliśmy w klasie "zerówkę". W związku z tym, że sobota to ważne święto - Dzień Matki, pokazaliśmy jak można go uczcić. Były również wspólne tańce i zabawy ruchowe. Wręczyliśmy przedszkolakom własnoręcznie wykonane przez pierwszaków - kotki. Na zakończenie p. Ela ogłosiła rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Przedszkole "Portret mojej mamy, mojego taty" i wręczyła wspaniałe nagrody książkowe, kolorowe dyplomy i słodkie upominki.
I miejsce Izabela Kraus
II miejsce Ilaryia Kudzinava
III miejsce Emilia Walotek

Spotkanie upłynęło w radosnej i przyjaznej atmosferze.

opis i zdjęcia GP
25 maja - Teatr edukacyjny
25 maja naszą szkołę odwiedził po raz kolejny teatr edukacyjny z Podkarpacia. Przygotował dla nas występ zatytułowany "Tolerancja". Spotkanie rozpoczęło się piosenką oraz zabawą ruchową dla najmłodszych dzieci, podczas której wyjaśniono  widzom czym jest tolerancja. Następnie przedstawiono humorystyczne scenki ukazujące zachowania tolerancyjne oraz nietolerancyjne. Ważnym elementem spotkania było również poruszenie tematu niepełnosprawności. W trakcie przygotowanych konkursów uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił poprzez wykonanie najprostszych czynności w sposób, w jaki radzą sobie z nimi osoby niepełnosprawne na co dzień. Przypomniały uczniom jak ważna jest pomoc i akceptacja względem osób niepełnosprawnych. Ponadto naszych nieco starszych widzów (klasy 4-7) zaproszono do wspólnej dyskusji i spostrzeżeń na temat stereotypów. Na koniec występu aktorki wcieliły się w rolę mieszkanek trzech wybranych krajów, aby w barwny i ciekawy sposób poruszyć kwestię tolerancji względem przedstawicieli innych kultur, a przy okazji sprawdzić wiedzę uczniów na temat obcych krajów. Spotkanie było pouczające ale nie brakowało fajnej zabawy.
30 maja -  Marsz Stop dopalaczom - wybierz życie

30 maja nasza szkoła, reprezentowana przez delegatów uczniów z klasy 4a, wzięła udział w II edycji marszu Stop dopalaczom. Ideą marszu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży szkodliwości zażywania dopalaczy i innych używek, a radość życia może płynąć z realizacji swoich pasji i celów, sportowego i aktywnego trybu życia.

opis i zdjęcia AP
30 maja -  Wycieczka klasy 1 do Wioski Indiańskiej
>>>zobacz zdjęcia<<<

30 maja klasa 1 a wybrała się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Jaworznie. Poznawaliśmy życie i kulturę Indian, ale przede wszystkim było wiele zabawy: malowanie twarzy, gra na instrumentach, strzelanie z łuku, jazda na nartach, rozkładanie namiotu itd. Na zakończenie było ognisko z pieczeniem kiełbasek i oczywiście piosenki.

opis i zdjęcia GP
30 maja -  Dzień Dziecka na sportowo
>>>zobacz zdjęcia<<<

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyły się zawody sportowe. Klasa IIa i wszystkie klasy III spotkały się na imprezie integracyjnej. Zgodnie z powiedzeniem –  „W zdrowym ciele – zdrowy duch”, uczniowie postanowili sprawdzić swoje możliwości, ścigając się na torach przeszkód. Był więc wyścig w worku, slalom z piłeczką na łyżce, hokej na trawie… Wszyscy bawili się doskonale, pokonując trasy z przeszkodami na czas.
Wyniki oceniane były w dwóch kategoriach. Wśród uczniów klasy IIa zwyciężył Michał Mieszczak, drugie miejsce zajęli – Olga Wartak i Maciek Miodek, a na pozycji trzeciej uplasowały się razem – Zuzia Tyrakowska i Magda de Costres.
Spośród trzecioklasistów najlepiej spisała się Otylia Malina z klasy IIIa. Drugie miejsce zajął Paweł Rejdych z klasy IIIc, a trzeci czas uzyskała Dominika Cieślik z klasy IIIa.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY.
opis i zdjęcia MD, JK
30 maja -  Dzień Sportu w klasach 4-7 oraz gimnazjum
>>>zobacz zdjęcia<<<

30 maja w naszej szkole odbył się „Dzień Sportu”. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas I – III, IV – VII oraz klasy gimnazjalne. Konkurencje sportowe odbyły się równocześnie dla całej szkoły na boisku szkolnym. Rywalizacja sportowa przebiegała zgodnie z zasadami fair play. Dobre humory i pogoda wszystkim dopisywały.

opis i zdjęcia MR

CZERWIEC

28 maja - 5 czerwca - Światowy Dzień Bez Tytoniu!
>>>zobacz zdjęcia<<< W dniach 28 maja – 5 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień bez Tytoniu. Wychowawcy klas przeprowadzili pogadanki w klasach na temat szkodliwości palenia papierosów. Uczniowie wykonali liczne plakaty, które zostały wyeksponowane na gazetkach.
4 - 6 czerwca -  Wycieczka do Wrocławia
>>>zobacz zdjęcia<<< Klasy 5a, 6a i 2ag wraz z p. A. Cyran, A. Stroińską, A. Król i O. Chodakowską wybrały się na trzydniową wycieczkę do Wrocławia. W trakcie wycieczki zwiedziliśmy najstarszą część Wrocławia, czyli Ostrów Tumski, rynek miasta z zabytkowymi kamienicami i kościołami oraz zobaczyliśmy wiele mostów, jak Most Tumski, na którym zapiętych jest mnóstwo kłódek zakochanych, Most Zwierzyniecki, Most Uniwersytecki czy Most Grunwaldzki. Mieliśmy także możliwość zrelaksowania się w Ogrodzie Japońskim, a także mogliśmy poznać wiele, ciekawych gatunków zwierząt w Afrykarium i ZOO. A w Hydropolis dowiedzieliśmy się jak ważna jest woda w naszym życiu. Wszyscy dobrze się bawiliśmy, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
12 czerwca - Szkoła Demokracji
>>>zobacz zdjęcia<<<

A oto krótka relacja zdjęciowa z pobytu naszego zespołu w Warszawie. Zostaliśmy wyróżnieni (jako jedna z 10 szkół realizująca program) zaproszeniem na Ogólnopolską Prezentację Projektów Młodzieżowych. Zajęliśmy także III miejsce w „konkursie medialnym”. I już mamy plany na przyszły rok szkolny.

Chcemy się z Wami podzielić wiadomością, która ucieszy wszystkie osoby zaangażowane w program „Szkoła Demokracji”. Oto ona.

Drogi zespole,
Serdecznie dziękujemy za opublikowanie kompletu relacji z realizacji wyzwań programu Szkoła Demokracji na naszej stronie!

Z wielką przyjemnością chciałbym poinformować, że wszystkie relacje zostały zaakceptowane a tym samym:

 WASZA SZKOŁA OTRZYMUJE TYTUŁ SZKOŁY DEMOKRACJI! 

Bardzo się cieszymy i gratulujemy - wiemy, że realizacja 7 wyzwań wymagała z Waszej strony wiele poświęconego czasu i pracy. Jednocześnie wierzymy, że dzięki tym działaniom udało się Wam zrobić w Waszej szkole wiele dobrego i sprawić, żeby uczniowie i uczennice mieli jeszcze więcej możliwości wpływania na to, co dzieje się w szkołach. 

14 czerwca - Spotkanie z Mamami w klasie 4b
>>>zobacz zdjęcia<<< 14 czerwca uczniowie klasy 4b przygotowali spotkanie z Mamami. Były wiersze, piosenki, życzenia i kwiaty. Przy słodkim poczęstunku Mamy mogły obejrzeć krótki filmik, gdzie ich pociechy mówiły, za co kochają swoje mamy.
14 czerwca - Uroczysta zbiórka Kręgu Seniorów "Korzenie"
>>>zobacz zdjęcia<<< 15 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczysta zbiórka harcerzy z Kręgu Seniorów „Korzenie”. Głównym celem zbiórki było uczczenie 85-lecia urodzin druha harcmistrza Witolda Kuca, pierwszego komendanta Kręgu „Korzenie”. Przybyło wielu gości, w tym prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Naszą szkołę reprezentował pan dyrektor Jakub Wiśniewski oraz harcerze z 65 SDWi „Leśny Lud”. Harcerze w imieniu swoim i całej społeczności szkolnej złożyli życzenia szacownemu jubilatowi. Po uroczystościach na sali gimnastycznej goście udali się na poczęstunek.
18 czerwca - Wycieczka do Ustronia
>>>zobacz zdjęcia<<<

Uczniowie klas – IIa, IIIa i VIIb wybrali się wraz z wychowawcami na wycieczkę szkolną do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. To piękne miejsce zachwyca nie tylko górskimi widokami, ale również piękną przyrodą. Na rozległym terenie parku, na łonie natury, uczniowie podziwiali, karmili, głaskali dziką zwierzynę – sarenki, daniele, muflony. Podążając ścieżkami przyrodniczo – dydaktycznymi dotarli do stacji ptaków drapieżnych i sowiarni. Dzięki pokazom uczniowie odkryli magię, jaka tworzy się pomiędzy ptakiem a człowiekiem. Z zapartym tchem obserwowali loty skrzydlatych drapieżców oraz puchatych sów z rękawicy sokolnika, nad głowami widzów i powrót na zawołanie opiekuna. Podczas spaceru zwiedzili również Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej. To swoiste muzeum, gdzie przy dźwiękach odgłosów lasu wszyscy mogli zapoznać się z licznymi eksponatami oraz trofeami łowieckimi. Swoją wędrówkę po lesie uczniowie zakończyli miłą zabawą w kompleksie rekreacyjno – wypoczynkowym.

opis i zdjęcia MD,ES
Uczennica klasy 3 SP z brązowym medalem

Mamy medalistkę Mistrzostw Polski Młodzików w Szkole!!! Brawo Otylia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Medalowy przejazd można obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=DKexapCBBEA.

22 czerwca - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Copyright © 2016 www.zso6.neostrada.pl , All rights reserved.  Designed by: nolia