STRONA GŁÓWNA

WRZESIEŃ

1 września -  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Pani dyrektor Anna Woszczek, poczet sztandarowy (pod opieką p. J. Wiśniewskiego) oraz przedstawiciele naszej społeczności uczniowskiej wzięli udział w  Wojewódzkiej Inauguracji Nowego Roku Szkolnego 2015/2016, która odbyła się w hali sportowej przy ul Żeromskiego.

    Obowiązki gospodarza pełnił prezydent Arkadiusz Chęciński. Podczas uroczystości Sosnowiec zaprezentował to, co ma najlepsze. Pokazały się sekcje sportowe wielu dyscyplin, były występy artystyczne i pokazy.

     W tym wydarzeniu uczestniczyli m.in. wicewojewoda Gabriela Lenartowicz, śląski kurator oświaty Stanisław Faber,  dyrektor wydziału edukacji Urzędu Marszałkowskiego Danuta Rosa, posłanka Ewa Malik, posłowie: Jarosław Pięta, Witold Klepacz, Waldemar Andzel, Jerzy Borkowski, biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak, przewodniczący Rady Miejskiej Wilhelm Zych, przedstawiciele uczelni wyższych i ośrodków naukowych, przedstawiciele policji, straży pożarnej, związków zawodowych, IPN, dyrektorzy szkół, radni, młodzież.

     Podczas inauguracji roku szkolnego ślubowanie złożyły 6-latki ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Sosnowcu.

     Gościem specjalnym imprezy był były siatkarski reprezentant Polski Marcin Prus.

 

>zobacz zdjęcia<

 

zdjęcia i opis IW

9 września -  Szkolenie dla Rodziców

9 września odbyło się szkolenie dla rodziców uczniów gimnazjum, prowadzone przez specjalistów z dziedziny uzależnień od substancji psychoaktywnych – panią oficer z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu i lekarza psychiatrę z Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Wykładowcy przekazali zebranym podstawową wiedzę na temat zagrożeń wynikających z używania narkotyków i dopalaczy, zwrócili uwagę na symptomy kontaktu z takimi środkami. Zaakcentowali konieczność zwrócenia się z ewentualnym problemem do specjalistów.

Było to pierwsze szkolenie z cyklu zaplanowanych przez policję działań profilaktycznych z zakresu profilaktyki uzależnień.

pedagog szkolny Jolanta Kluska

18 września -  "Sprzątanie Świata - Polska 2015"

2015-09-18 Sprzątanie świata

18 września nasza szkoła wzięła udział w corocznej ogólnopolskiej kampanii "Sprzątanie Świata - Polska 2015".

W godz. od 10.00 do 13.00 uczniowie pod opieką nauczycieli sprzątali i porządkowali teren wokół szkoły. Klasy młodsze zbierały śmieci, zamiatały plac szkolny, kl. 4 porządkowały boisko, kl.5 i 6 grabiły liście w parku szkolnym. Klasy gimnazjalne zbierały śmieci, porządkowały ulice i place położone w sąsiedztwie szkoły. Śmieci gromadziliśmy w odpowiednich workach przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów.

opis BB, zdjęcia IW

18 września -  Udział w XIII biegu o Puchar dyrektora Klubu Maczki

>>>zobacz zdjęcia<<<

18 września reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w XIII biegu o Puchar dyrektora Klubu Maczki. W zawodach wzięły udział reprezentacje 5 sosnowieckich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali Amelia Kaszuba, Rozalia i Amelia Malina, Małgosia Chrapka, Dawid Dziewanowski, Daniel Guzik, Kuba Siudut i Kacper Olszowski. Udział naszych uczniów zakończył się pełnym sukcesem, w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt Rozalia Malina zajęła 1. miejsce, Amelia Malina miejsce 3.,  a Amelia Kaszuba była 4. W kategorii chłopców Dawid Dziewanowski zajął 2. miejsce a Kuba Siudut 3. miejsce. Wysokie lokaty indywidualne przełożyły się na zdecydowane zwycięstwo naszej drużyny w klasyfikacji końcowej.

opis i zdjęcia JW

28 września -  Prezentacja projektu gimnazjalnego

>>>zobacz zdjęcia<<<<

28 września uczennice klasy III ag: Natalia Dymarska, Marcelina Zygan, Izabela Głodek, Emilia Waluga, Wiktoria Mucha, Patrycja Górka i Weronika Szymańska zaprezentowały uczniom klasy Iag projekt gimnazjalny pt. "Pierwiastki życia, ile chemii jest w biologii?''

 

>>>ZOBACZ PREZENTACJĘ<<<


Opiekun projektu: p. Joanna Piekarz

30 września -  Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka

Samorząd Uczniowski

zorganizował dyskotekę,

która odbyła się

1 października (czwartek)

od 16.30 do 19.30

 

 PAŹDZIERNIK 

6 października  –  Dzień Języków Obcych

2015-10-06 Apel DJO

W tym roku szkolnym z okazji Dnia Języków Obcych uczniowie klasy 3a, 4a, 6a i IIag zabrali nas w podróż po Wielkiej Brytanii i Rosji, pokazali ciekawe miejsca oraz przybliżyli kulturę odwiedzanych krajów. Uczniowie również zachęcili wszystkich do nauki języków, a także wskazali korzyści płynące ze znajomości języków obcych.

Dziękujemy występującym uczniom.          

Organizatorzy

 

 

– A. Cyran,

– D. Nowak – Habinka,

– O. Chodakowska

Dekoracja

– J. Klimasara

 Zdjęcia

– Piotr Wołek, Kacper Wanik

7 października  „Sport moim wyborem”

>>>zobacz zdjęcia<<<

7 października uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w inauguracji kampanii przeciw używkom „Sport moim wyborem”. Jego głównym założeniem jest walka z używkami poprzez pokazanie sportu, jako alternatywnego sposobu życia. Kampania przeciw używkom prowadzona jest przy współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej.

Organizacja spotkań sosnowieckiej młodzieży z wielokrotnym reprezentantem Polski – Marcinem Prusem - który poprowadzi wykłady i warsztaty sportowe będzie przykładem na to, że droga do sukcesu jest możliwa beż zażywania używek. W spotkaniu wziął udział również prezenter radia eska Krzysztof „Jankes” Jankowski  oraz mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

zdjęcia i opis JW

8 października Sztafetowe biegi przełajowe

>>>zobacz zdjęcia<<<

8 października reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Sztafetowych biegach przełajowych 6x 800 metrów, które odbyły się w Parku Środula w Sosnowcu. W zawodach wystartowało 10 reprezentacji sosnowieckich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Kaszuba, Gosia Chrapka, Julka Jaroszewska, Rozalia i Amelia Malina oraz Paulina Miodek. Nasze dziewczęta po bardzo dobrym biegu zajęły 5 miejsce.

zdjęcia i opis JW 

 

16 października  Otrzęsiny

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

Uroczystość "Otrzęsin", będąca już tradycją w naszym gimnazjum przygotowała klasa III i IIag. W uroczystości wzięła udział cała społeczność gimnazjum, a o zaszczytny tytuł gimnazjalisty ubiegali się uczniowie kl. I ag. wraz z wychowawcą, p. D. Banasik. Uczniowie klasy pierwszej poddani zostali wielu próbom, które miały wykazać ich wolę walki, hart ducha i poczucie humoru. Musieli także wykazać się wiedzą i umiejętnościami.
Po wykonaniu wszystkich zadań, otrzymali zaszczytny tytuł "Gimbusa" i zostali oficjalnie włączeni do społeczności naszego gimnazjum.

opis Emilka Waluga, zdjęcia Iza Głodek 

 16 października Apel z okazji Dnia Papieskiego

>>>zobacz zdjęcia<<<

16 października młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Apelu z okazji Dnia Papieskiego. Tegoroczny Dzień Papieski przebiegał pod hasłem Jan Paweł II –papież rodzin. Uczniowie mogli poznać naukę Jana Pawła II o narzeczeństwie, małżeństwie i rodzinie, wysłuchać poezji i piosenek na ww. temat. Scenariusz apelu przygotowali ks. Grzegorz Kopyś i Anna Pietraszkiewicz. Dekorację wykonali: p. Marta Lipińska i p. Łukasz Jamrozik.

opis AP, zdjęcia JW

19 października – Eliminacje Mistrzostw Sosnowca Szkół Podstawowych w piłce nożnej chłopców

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

19 i 21 października odbyły się eliminacje Mistrzostw Sosnowca Szkół Podstawowych w piłce nożnej chłopców. Zawody rozegrane zostały na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 40 w Sosnowcu. W turnieju wzięły udział reprezentacje 5 szkół.  Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Dziewanowski, Mateusz Burczak, Daniel Guzik, Kacper Olszowski, Kacper Wanik, Filip Kajdan, Kacper Mstowski, Jakub Ściążko, Szymon Wartak, Aleksander Witkowski.

 

 Dziękuję za zaangażowanie i sportową postawę.

zdjęcia i opis JW

28 października – Ślubowanie uczniów klas pierwszych

>>>zdjęcia - część artystyczna<<<
>>>zdjęcia - pasowanie<<<

 Gdy nadeszła pora taka, by ucznia zrobić z przedszkolaka zebrali się liczni Goście: dyrektor szkoły  p. Anna Woszczek, wicedyrektor p. Elżbieta Targosz, rodzice i dziadkowie uczniów klas pierwszych. Uroczystość poprowadziły uczennice naszego Gimnazjum: Emilka, Marcelina i Wiktoria. Dzieci z klasy I a, I bi i I c zaprezentowały się pięknie w programie artystycznym, w którym znalazły się liczne wiersze i piosenki. Pomyślnie zdały również egzamin z wiedzy i złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie Pani dyrektor dokonała pasowania na ucznia każdego pierwszaka. Pierwszoklasiści otrzymali też pamiątkowe dyplomy, rogi obfitości, odblaski i plany lekcji.

opis BP, zdjęcia IW

28 października – udział w biegu przełajowym o puchar MOS

28 października nasza szkoła wzięła udział w biegu przełajowym o puchar MOS. Zawody odbyły się na Środuli – górka narciarska. W kategorii dziewcząt, rocznik 2005 II miejsce zajęła Magda Dobrakowska. W kategorii dziewcząt rocznik 2004 IV miejsce zajęła Rozalka Malina. W klasyfikacji generalnej dziewczęta zdobyły 5 miejsce na 10 startujących szkół.

GRATULUJEMY!

opis i zdjęcia MR   

 29 października – Zabawa uczniów klas I-III

29 października w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych. Uczniowie z klas I- III zebrali się w sali przebrani za postaci świętych. Wśród świętych górował Wojciech - w tej roli wystąpił ksiądz Grzegorz. Uczestnicy zabawy tańczyli w rytm różnorodnych melodii oraz zdobywali sprawność świętego wykonując specjalne zadania. Wszyscy bawili się doskonale udowadniając prawdę, że święty jest uśmiechnięty.

 

 Do zobaczenia za rok!

 

 

opis AP

 

LISTOPAD

11 listopada - 97. Rocznica Odzyskania Niepodległości

„Bo nie ma ziemi wybranej, jest tylko ziemia przeznaczona”

 

11 listopada nasza szkoła wraz z harcerzami kręgu „Korzenie” wzięła udział w uroczystej mszy świętej poświęconej Ojczyźnie. Po mszy uczniowie klasy II gimnazjum i klas młodszych zaprezentowali społeczności Ostrów Górniczych akademię z okazji dzisiejszego święta. Patriotyczne teksty połączone z układem tanecznym i pieśniami żołnierskimi wykonanymi przez chór zachwyciły obecnych gości.

 

Akademię przygotowali: D. Adamczyk, B. Ślefarski, M Rejdych, A. Król

20 listopada – Turniej  unihokeja w ramach projektu "BĄDŹ ZDROWY I NIE ZAPOMINAJ O RUCHU"

20 listopada 2015 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 67 w Katowicach
odbył się turniej w ramach projektu "BĄDŹ ZDROWY I NIE ZAPOMINAJ O RUCHU"
 
 
trener drużyny M. Mizgajski
 
30 listopada – „Z muzyką wśród zwierząt”

W naszej szkole gościliśmy aktorów agencji artystycznej „Blaszany bębenek”, którzy zaprosili dzieci z klas I – III do udziału w interaktywnym spektaklu muzycznym.

„Z muzyką wśród zwierząt” – to przedstawienie z muzyką w roli głównej. Uczniowie mogli usłyszeć głos harmonijki ustnej, gitary akustycznej oraz wcielić się w role członków zespołu muzycznego i z pomocą bębenka, tamburyna i grzechotki stworzyć wspólną piosenkę. Pełne humoru przygody jaskiniowca, poszukującego słońca, pokazały, na czym polega współpraca, dlaczego należy rozwijać własne talenty i dlaczego nigdy nie wolno się poddawać.

opis BP

zdjęcia MR 

GRUDZIEŃ

11 grudnia – Jubileusz  115 lat szkolnictwa

Rok 2015 jest dla naszej szkoły rokiem jubileuszowym. Szkolnictwo w Ostrowach Górniczych istnieje już 115 lat. Uroczysta akademia odbyła się w piątek, 11 grudnia o godz. 11.00. Poprzedziła ją msza w kościele parafialnym w Ostrowach.

 

14 grudnia uczniowie wystąpili przed Rodzicami oraz mieszkańcami naszej dzielnicy.

 

>>>zobacz zdjęcia i filmy<<<

 

dyrektor szkoły mgr Anna Woszczek

 
17 grudnia – Turniej unihokeja

>>>zobacz zdjęcia<<<

17 grudnia w Szkole Podstawowej nr 37 odbył się Turniej unihokeja z projektu „Razem tworzymy drużynę unihokeja”. W turnieju brały udział: SP 32, SP 33, SP 36, SP 37, SP 38, SP 40.
Uczniowie naszej szkoły grali w składzie: Julia Jaroszewska, Łukasz Cygankiewicz, Karol Guzik, Daniel Guzik, Dawid Dziewanowski, Kacper Olszowski, Kacper Wanik, Jakub Bieniec i zajęli I miejsce wygrywając 6:1 z SP 32, 2:1 z SP 36 oraz w Finale 3:2 z SP 40.


Gratulujemy znakomitego wyniku!


opis i zdjęcia: trener M. Mizgajski

 

 

20 grudnia – Finał Turnieju unihokeja

W finale projektu, który był realizowany u nas w szkole "Unihokej uczy, bawi, wychowuje" - nasza drużyna zdobyła V miejsce!

Gratulujemy!

>>>zobacz stronę projektu<<<

22 grudnia – Jasełka
 

22 grudnia w świątecznej scenerii  przygotowanej przez p. Annę Pietraszkiewicz uczniowie klasy 2 b  i dwie uczennice z klasy IVa: Magdalena Dobrakowska i Emilka Wąsacz, pod opieką wych. Grażyny Pniak zaprezentowali społeczności szkolnej „Jasełka”

opis i zdjęcia GP

 

 

Przerwa świąteczna - 23 grudnia 2015 r. - 6 stycznia 2016 r.

STYCZEŃ

Znów się stykają czasu krawędzie,
gra kurant w "Strasznym Dworze".
Każdy rozmyśla: co było?, co będzie?,
co mogło być?, co być może?..

Nadchodzi jednak nieuchronna chwila

- Rok minął i ... poszedł sobie.

Stary Młodemu drzwi uchyla

i woła:

- następny proszę!

 

Wszystkiego najlepszego w Nowym 2016 Roku,

oby spełniły się Wam wszystkie nadzieje i zamierzenia.

Zdrowia, szczęścia, dużo radości, zmartwień niewiele

                                                       życzy dyrektor Anna Woszczek

                                                       oraz Nauczyciele

 
15 stycznia - Wspólne kolędowanie z przedszkolakami

15 stycznia 2016 r. uczniowie klasy 2 b i uczennica klasy IV a Emilia Wąsacz, pod opieką nauczycielki Grażyny Pniak zaprezentowali „Jasełka” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowach Górniczych przedszkolakom z pobliskiego przedszkola.

Przedszkolaki nagrodziły uczniów brawami. Na zakończenie imprezy były wspólne kolędy i zabawy proponowane przez każdą ze stron.

 

opis i zdjęcia GP

 
21 stycznia - Turniej kwalifikacyjny Mistrzostw Sosnowca w koszykówce dziewcząt

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

21 stycznia w Gimnazjum nr7 w Sosnowcu odbył się turniej kwalifikacyjny w ramach Mistrzostw Sosnowca w koszykówce dziewcząt. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Korzec Weronika, Podlejska Weronika, Boroń Klaudia, Tomalak Julia, Adamik Paulina, Chrut Wiktoria, Kronenbach Patrycja, Mucha Wiktoria, Zygan Marcelina.

Gratulujemy sportowej postawy i zaangażowania!

opis i zdjęcia  JW    

 
20 -  21 stycznia - Udział w zawodach o Puchar Sosnowca w Narciarstwie Alpejskim

20 i 21 stycznia odbyły się zawody o Puchar Sosnowca w Narciarstwie Alpejskim. Miejscem zawodów była "Górka Środulska". W środę 20 stycznia startowali uczniowie szkoły podstawowej, natomiast w czwartek 21 stycznia uczniowie szkół gimnazjalnych. Nasza Szkoła po raz pierwszy wzięła udział w zawodach.
Zawodnicy ze szkoły podstawowej klasy IV –VI: Malina Rozali, Dobrakowska Magda, Dziewanowski Dawid, Sowa Wiktor, Głowania Maciej, Bzdura Mateusz, Wanik Kacper, Zając Bartek, Janik Kewin.
Zawodnicy z gimnazjum: Waluga Emilia, Bukowska Marysia, Górnik Wanessa, Sobota Julka, Głowania Kacper, Szczepański Piotr, Dobrakowski Miłosz.


Wszystkim serdecznie Gratulujemy!!!

 

Opiekun grupy: Małgorzata Rejdych

 
25 stycznia - VII "JASEŁKA POKOLEŃ"

25 stycznia o godzinie 16.00 odbyły się w naszej szkole VII JASEŁKA POKOLEŃ, podczas których wystąpili uczniowie klasy 2a i 4a (pod opieką p. G. Pniak i p. A. Pietraszkiewicz) oraz harcerze z Kręgu Seniorów ZHP "Korzenie". Gościliśmy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców Ostrów.

 

 

>>>występ uczniów<<<      >>>występ Kręgu Seniorów<<<

 

           zdjęcia MR, opis i filmy IW

 

29 stycznia - Zabawa karnawałowa

Tegoroczny bal dla uczniów klas I – III poprowadził wodzirej z  Agencji Artystycznej KRIS. Tańce, zabawy i konkursy wprowadziły wszystkich wwspaniały, karnawałowy nastrój. Dzieciom oraz Ich Rodzicom gratulujemy pomysłowości w przygotowaniu strojów!

 

Uczniowie z klasy trzeciej dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i sprzedaży słodkości, z których dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu na zieloną szkołę.

 

Dziękujemy pani Beacie Piątek za zorganizowanie nam takiego wspaniałego balu.

opis i zdjęcia IW

LUTY 

 

3 lutego - Udział  w programie „Bezpieczne ferie"
 

II Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące im. E. Plater zaprosiło  nas do udziału  w programie „Bezpieczne ferie"  w ramach projektu "Reaguj nie panikuj". Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent miasta Arkadiusz Chęciński.  Program obejmował:

– Podstawy ratownictwa technicznego w wypadkach drogowych - pokaz cięcia auta połączony z gaszeniem pojazdu wykonany przez Straż Pożarną.

– WOPR: udzielania pomocy osobom poszkodowanym w wyniku załamania się pokrywy lodowej, pokaz ćwiczeń ratowniczych z psami;

– GOPR: prezentacja sprzętu ratowniczego wykorzystywanego w górach; 

– Ratownicy Medyczni: zajęcia praktyczne w grupach dotyczące zagrożenia w czasie ferii – udzielenie pierwszej pomocy w przypadku odmrożeń, złamań i bezdechu;

– POLICJA – podinspektor Dariusz Panas – prezentacja „Bezpieczne ferie”;

– Dyrektor MOSIRu Rafał Łydek - przedstawienie programu „Bezpieczne ferie” w mieście.

opis i zdjęcia IW

3 lutego - XII edycja Konkursu Recytatorskiego Magia Żywego Słowa

W kategorii klas IV-VI Brygida Sierka Wyróżnienie

W kategorii Poezja śpiewana: Agnieszka PasekIII miejsce,

                                                       Emilia Waluga – Wyróżnienie

                                                       Piotr Szczepański – Wyróżnienie
 

Wszystkim serdecznie Gratulujemy!!!

5 lutego - II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO „SYNAPSIK MEN”

Wydawnictwo SYNAPSA zaprosiło uczniów klas drugich szkół podstawowych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym.

Uczniowie klasy IIa naszej szkoły, pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Dworczyńskiej, postanowili zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami w Polsce. 14 uczestników samodzielnie uzupełniało konkursowy test, składający się z pytań i zadań dotyczących trzech edukacji – polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Uczniowie długo i solidnie przygotowywali się w szkole do tego sprawdzianu wiedzy. Do przygotowań włączyli się również ich rodzice.

W konkursie równocześnie wzięło udział 5017 uczniów, z 362 szkół podstawowych w Polsce. Wydawnictwo ogłosiło wyniki konkursu na swojej stronie internetowej. Trud się opłacił! Grupa drugoklasistów naszej szkoły spisała się bardzo dobrze. Uczennica – Zosia Polak, znalazła się w gronie laureatów tego konkursu – zajęła 5. miejsce w Polsce, uzyskując wspaniały wynik 58 punktów, na 60 możliwych. Poprawnie wykonała 96,7% zadań konkursowych. Pozostała trzynastka uczniów uzyskała wyniki w przedziale 61 – 90%.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy udziału, z indywidualnym zapisem uzyskanych wyników. Dla laureatki – Zosi nadesłano dyplom laureata i nagrodę książkową. Szkoła i nauczyciel przygotowujący swoich uczniów do konkursu otrzymali certyfikaty, potwierdzające duże osiągnięcie uczniów klasy IIa.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                                Opis i zdjęcia – MD

9 lutego - Mickiewicz na scenie MDK Kazimierz

9 lutego 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 zaprezentowali swe artystyczne talenty na scenie MDK w Kazimierzu Górniczym.

W grudniu placówka świętowała uroczystość 115 lat istnienia szkolnictwa w Ostrowach Górniczych. Na tę okazję przygotowano przedstawienie w oparciu o utwory Adama Mickiewicza: „Nad wodą wielką i czystą”, „Świteź”, „Dzień dobry”, „Niepewność”, „Do M”, „Cisza morska” oraz „Świtezianka”.  Recytację wierszy i inscenizację w teatrzyku cieni urozmaicił występ chóru szkolnego. Integralną częścią spektaklu był taniec: solo, grupowy i na … rolkach.

Sztuka była o miłości, ale też o zdradzie i konsekwencjach niedochowania przysięgi.

W pięknej i tajemniczej scenerii przy blasku księżyca odbijającego się od tafli jeziora pojawiło się dwoje zakochanych, którymi miotały różnorodne emocje, co uwydatniła i podkreśliła porywająca muzyka Piotra Czajkowskiego. Uczniowie klas VI szkół podstawowych i I klasy gimnazjum z pobliskich, zaproszonych sosnowieckich szkół obejrzeli występy z zaciekawieniem i dużym zainteresowaniem. Widownię wypełnili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10, nr 35, nr 32, nr 36, nr 37 oraz Gimnazjum nr 3, nr 4, nr 5 nr 9.

opis AS

8 lutego - Mistrzostwa Sosnowca w łyżwiarstwie szybkim szkół podstawowych

>>>zobacz zdjęcia<<<

8 lutego drużyna dziewcząt w składzie: Malina Otylia, Malina Rozalia, Dobrakowska Magda, Mierzejewska Nikola i Boroń Magda wzięła udział w Mistrzostwach Sosnowca w łyżwiarstwie szybkim szkół podstawowych. Dziewczęta wystartowały w biegach na czas na dwóch dystansach. W gronie startujących 11 reprezentacji nasz zespół zajął 1 miejsce zdobywając tytuł Mistrzyń Sosnowca szkół podstawowych.


Gratulujemy znakomitego wysiłku i życzymy sukcesu na zawodach wojewódzkich!

 

opis i zdjęcia  JW 

12 lutego - Obchody 71. rocznicy zamordowania rodziny Mackiewiczów i Jerzego Piwowarczyka

12 lutego 2016 roku uczniowie klasy II gimnazjum wzięli udział w obchodach 71. rocznicy zamordowania rodziny Mackiewiczów i Jerzego Piwowarczyka. Uroczystość zorganizował Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Sosnowiec, Rycerze Kolumba Rady Sosnowieckiej oraz Klub Historyczny im. Armii Krajowej przy Gimnazjum nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu. Po mszy św. odprawionej w Kościele pod wezwaniem MBNP nastąpił przemarsz ulicami Ostrów Górniczych do miejsca, gdzie znajdował się stary szyb "Dorota", gdzie wrzucono ciała zabitych. Na uroczystość przybyli prezydent miasta Sosnowca - Arkadiusz Chęciński, przewodniczący Rady Miejskiej - Wilhelm Zych, Radni Miasta Sosnowca, Tadeusz Górka - świadek historii, Jan Musiał, Stanisław Lis -przedstawiciele ŚZŻAK, Rada Rycerzy Kolumba, Harcerski Krąg Seniorów ''Korzenie'', poczty sztandarowe, uczniowie i nauczyciele szkół: SP nr 3, SP nr 10, SP nr 20, SP nr 35, SP nr 39, CKZiU Technikum nr 1, Technikum nr 4, Technikum nr 7, ZSO nr 6, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 17. Była to prawdziwa lekcja historii dla młodego pokolenia. 

opis i zdjęcia DA

15 - 28 lutego 2016 r.

   
26 lutego - Sukces w Wojewódzkiem Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego!

Wiktoria Durleta - uczennica klasy VIa została LAUREATKĄ Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Serdecznie gratulujemy uczennicy oraz opiekunowi - nauczycielowi języka polskiego - mgr Aleksandrze Stroińskiej oraz życzymy dalszych sukcesów dydaktycznych.
Laureat to wzór do naśladowania dla uczniów młodszych klas i zachęta do systematycznej, wytrwałej pracy. Wygranie takiego konkursu to wielki zaszczyt i potrójna radość: zwolnienie z pisania pierwszej części sprawdzianu po szóstej klasie z równoczesnym otrzymaniem maksymalnej liczby punktów, wyszczególnienie osiągnięć na świadectwie szkolnym i celująca ocena z przedmiotu na koniec roku, a dodatkowo uczeń zyskuje miarodajne potwierdzenie swojej rozległej wiedzy i sprawności intelektualnej.
Wiktorii gratulujemy ogromnego sukcesu i trzymamy kciuki, aby udział w różnorodnych konkursach zapewnił jej zdobycie najwyższych trofeów.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne ZSO nr 6

29 lutego - 4 marca - Projekt „Akademia Talentów” - rewizyta
 

Niezapomniane wrażenia

W ramach współpracy miast partnerskich Sosnowca i Dziwnowa w dniach od 29 lutego do 4 marca 2016 r. miała miejsce wymiana młodzieży z sosnowieckich szkół gimnazjalnych (Gimnazjum nr 27- Ostrowy Górnicze, Gimnazjum nr 4 - Maczki i Gimnazjum nr 3 - Juliusz) z zaprzyjaźnionym Gimnazjum Publicznym "Pomerania" z Dziwnowa. Młodzież przez 5 dni spotykała się w różnych miejscach na terenie Sosnowca by móc integrować się i współzawodniczyć w różnych dziedzinach walcząc o Puchar Przechodni Miast, który w czerwcu ubiegłego roku przywieźliśmy do Sosnowca. Rywalizacje sportowe miały miejsce w Hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Milowicach, Klimontowskim Centrum Aktywności Rodzinnej, w Laserhouse – Laserowym Centrum Rozrywki i kręgielni „Ośmiornica” w Nemo.  Młodzież z Dziwnowa uczestniczyła również w zajęciach teatralnych w Teatrze „Zagłębia”, zajęciach fotograficznych oraz zwiedzali kopalnię Guido w Zabrzu. W ostatnim dniu pobytu wspólnie zwiedzaliśmy Ogród Botaniczny „Egzotarium” oraz jeden z najbardziej okazałych obiektów Sosnowca i Zagłębia, XIX-sto wieczny, dawny Pałac Dietla.  Wiedzą dotyczącą obu miast, czyli Sosnowca i Dziwnowa młodzież musiała się wykazać w ostatnim dniu na zakończenie wspólnego pobytu.  Podsumowanie całotygodniowej wymiany nastąpiło w UM Sosnowiec, gdzie Puchar Przechodni Miast został przekazany na ręce burmistrza Dziwnowa – Grzegorza Jóźwiaka, ponieważ w wyniku rywalizacji nieco lepsi okazali się uczniowie z gimnazjum w Dziwnowie. Nie mamy się o co martwić, przynajmniej mamy w perspektywie po co jechać do Dziwnowa, ponieważ myślimy, że ta tradycja polegająca na wymianie młodzieży będzie kontynuowana.

opis i zdjęcia JP        

MARZEC

6 - 9 marca - Rekolekcje Wielkopostne

Poniedziałek 7.03.2016 r.
10.00 - Spotkanie dla dzieci klas V, VI i młodzieży Gimnazjum

11.30 - Spotkanie dla Gimnazjum - sala gimnastyczna

11.30 - Spotkanie dla dzieci klas 0-IV

15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia
Wtorek 8.03.2016 r. -Dzień Sakramentu Pojednania

   9.45 - Sakrament Pojednania dla dzieci klas V, VI i Gimnazjum
10.00 - Spotkanie dla dzieci klas V, VI i młodzieży Gimnazjum

11.15 - Sakrament Pojednania dla dzieci kl. III i IV

11.30 - Spotkanie dla dzieci klas 0 - IV

Środa 9.03.2016 r.
10.00 - Msza Św. dla dzieci klas V, VI i młodzieży Gimnazjum
11.30 - Msza św. dla dzieci klas 0 - IV

7 marca - Mistrzostwa Sosnowca Szkół Podstawowych w badmintonie

>>>zobacz zdjęcia<<<

7 marca drużyna dziewcząt w składzie: Amelia Malina, Paulina Miodek oraz Julia Jaroszewska reprezentowała naszą szkołę w Mistrzostwach Sosnowca Szkół Podstawowych w badmintonie.

W zawodach wystartowało 20 dziewcząt reprezentujących 11 sosnowieckich podstawówek. 

W klasyfikacji indywidualnej Amelia zajęła 4. miejsce a Paulina miejsce 6., co przełożyło się na bardzo dobre II miejsce w końcowej klasyfikacji Mistrzostw.

Zajęte miejsce premiuje dziewczęta do dalszych gier, jako reprezentantki Sosnowca w zawodach rejonowych, które odbędą się w Dąbrowie Górniczej.

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych grach.

opis i zdjęcia  JW

8 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET

Z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA KOBIET

wszyscy chłopcy mali i ci duzi

składają wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia:

 

By się spełniły Wasze życzenia
By się ziściły Wasze marzenia
By uśmiech często gościł na Waszych twarzach
Byście zdobyły w życiu, szczyty swoich marzeń
Wszystko co chciałybyście
By się zdarzyło
Wszystko czego pragniecie
By Waszym było..
.

15 - 16 marca - Halowe mistrzostwa Sosnowca w lekkiej atletyce

15 i 16 marca w Szkole Podstawowej nr 42 odbyły się Halowe mistrzostwa Sosnowca w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowali, we współzawodnictwie dziewcząt Dobrakowska M., Raczyńska M., Jeleń P., Jaroszewska J., Czech K., Malina A. i Miodek P. drużynę chłopców stanowili: Burczak M., Dziewanowski D., Guzik D., Olszowski K., Siudut J., Wanik K oraz. Mstowski K.

- Mistrzem Sosnowca w skoku w dal z miejsca został Kacper Wanik a

- 3. miejsce w biegu na 30 metrów został Jakub Siudut.

W rywalizacji dziewcząt

- Amelia Malina uplasowała się na 10. miejscu w skoku w dal.

 

Wysokie lokaty przełożyły się na zajęcie przez chłopców wysokiego 5. miejsca w końcowej klasyfikacji drużynowej.

Gratulujemy sportowej postawy i zaangażowania!

opis JW    

 16 marca - Regionalny finał w badmintonie dziewcząt szkół podstawowych

16 marca w Dąbrowie Górniczej odbył się regionalny finał w badmintonie dziewcząt szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały Paulina Miodek i Julia Jaroszewska. W turnieju wzięły udział reprezentacje 5 miast: Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Będzina, Czeladzi i Sosnowca, każde z miast reprezentował mistrz i wicemistrz rozgrywek miejskich. W klasyfikacji końcowej Julka zajęła 9. miejsce a Paulina miejsce 10.

 

Gratulujemy sportowej postawy!

opis JW    

 

16 marca - Finały Wojewódzkie w łyżwiarstwie szybkim dziewcząt szkół podstawowych

16 marca w Jastrzębiu Zdrój na lodowisku JASTOR rozegrane zostały Finały Wojewódzkie w łyżwiarstwie szybkim dziewcząt szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice 4 klasy: Boroń Magda, Dobrakowska Magda, Mierzejewska Nikola i Wąsacz Emilka. Dziewczęta rywalizowały na dwóch dystansach jednego i trzech okrążeni dookoła lodowiska, w stawce szkół całego województwa nasze zawodniczki uplasowały się drużynowo na 14. miejscu.

 

Gratulujemy sportowej postawy i zaangażowania!

opis JW          

21 marca - Pożegnanie zimy w 2b

 

22 marca - Wiadomość z ostatniej chwili

W klasie IVa pojawiło się magiczne czerwone krzesło. Uczniowie troskliwie się nim zaopiekowali: naprawili, wyczyścili, pomalowali. Czy magiczne krzesło okaże wdzięczność i spełni życzenia dzieci? Dowiemy się dopiero po świętach, bowiem uczniowie klasy IVa życzyli całej społeczności szkolnej zdrowych, wesołych i pogodnych ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

 

23 marca - Mistrzostwa Sosnowca Szkół Gimnazjalnych w badmintonie dziewcząt

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

23 marca w Hali Sportowej w Milowicach odbyły się zawody Mistrzostw Sosnowca Szkół Gimnazjalnych w badmintonie dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Natalia Dymarska, Iza Głodek, Emilia Waluga i Marcelina Zygan. Do zawodów zgłosiło się 12 drużyn reprezentujących sosnowieckie gimnazja. Nasze dziewczęta w końcowej klasyfikacji drużynowej zajęły I miejsce, na które złożyło się zajęcie przez Emilkę 1. a przez Marcelinę 2. miejsca indywidualnie. Zajęte miejsce premiuje dziewczęta udziałem w turnieju regionalnym.

 

Gratulujemy!

opis i zdjęcia  JW

 

24 – 29 marca - Wiosenna przerwa świąteczna


 31 marca - Mistrzostwa Sosnowca w badmintonie chłopców szkół gimnazjalnych

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

31 marca w Hali sportowej w Sosnowcu Milowicach rozegrany został turniej Mistrzostw Sosnowca w badmintonie chłopców szkół gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali Miłosz Dobrakowski i Patryk Mikła. W turnieju wystartowała rekordowa liczba graczy, bo aż 28, reprezentujących 14 sosnowieckich gimnazjów. W końcowej klasyfikacji nasz zespół uplasował się na 5. miejscu w klasyfikacji drużynowej, indywidualnie Patryk zajął 7.  miejsce a Miłosz miejsce 13.

 

Gratulujemy!

opis i zdjęcia  JW

KWIECIEŃ

 5 kwietnia 2016 r. (wtorek) - Sprawdzian  po klasie 6

 

OKE Jaworzno

5 kwietnia SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY!!!

 Sprawdzian jest egzaminem przeprowadzanym w szóstej klasie szkoły podstawowej. Jest on powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Na sprawdzianie badany i oceniany jest poziom osiągnięć uczniów w zakresie pięciu obszarów umiejętności:
- czytania,
- pisania,
- rozumowania,
- korzystania z informacji,
- wykorzystywania wiedzy w praktyce.

 

Początek o godzinie 9.00. Najpierw uczniowie będą musieli zmierzyć się z częścią, obejmującą język polski i matematykę (80 minut). O godzinie 11.45 rozpocznie się sprawdzian z języka angielskiego (45minut).

 

Na sprawdzianie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także ‎przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

 

Życzymy wszystkim szóstoklasistom powodzenia!!

 

UWAGA - 5 kwietnia jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla uczniów szkoły podstawowej! (klasy 1 - 5).

14 kwietnia - Międzyszkolny konkurs poetycki
>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

 

 

 

 

 

Klasa II b wzięła udział w VI edycji międzyszkolnego konkursu poetyckiego.  Zadaniem uczestników było ułożenie wiersza na temat „A wiosna przyszła pieszo …” . Wysłaliśmy 4 najlepsze utwory:

„Pierwsze wiosenne kwiaty”: Łukasza Królikowskiego 

„Wiosna niezmierna radość”: Oliwiera Jaroszewskiego

„A wiosna już przyszła ”: Szymona Matusiewicza

„Chyba cud”: Antoniny Stępel.  Tosia zdobyła III miejsce nagrodę i pamiątkowy dyplom.

 

Chyba cud …

Znowu ranek,

znowu ciemno,

zimno, szaro, źle.

Płakać mi się chce.

 

Otwieram oczy …

NIE !!!!!!

 

To nie zima!

To już WIOSNA !

Jasno, słońce cud !

Przyszła wiosna,

przyszła pieszo,

roztapiając lód.

Pomalutku przyszła pieszo

i dzieci się cieszą.

Precz z kurtkami , szalikami.

Czapki się chowają.

Teraz pora rankiem słuchać,

jak ptaki śpiewają.

Kwiatki paki wypuszczają,

coraz wyżej , coraz śmielej.

Dzięki Wiosno , że już przyszłaś .

Bo żyć nam jest weselej.

Antonina Stępel

klasa IIB

 

Tosi gratulujemy!!!

opis i zdjęcia GP

14 kwietnia - Wieczornica "PAMIĘĆ NIEUSTAJĄCA"
 

>>>sprawozdanie<<<

organizator DA  

15 kwietnia -  Konkurs BRD

15 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 w Sosnowcu odbyły się międzyszkolne eliminacje szkół podstawowych do Ogólnopolskiego Turnieju „Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym". Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów w ruchu drogowym, praktycznymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętnością jazdy na rowerze na torze przeszkód. W konkursie brało udział pięć sosnowieckich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6: Paulina Miodek, Katarzyna Kucharska, Kacper Wanik, Kacper Olszowski i zajęli II miejsce!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych eliminacjach!

6 maja 2016 r. powiatowe eliminacje! Trzymamy kciuki

opis MP  

18, 19, 20 kwietnia - Egzaminy gimnazjalne

OKE Jaworzno

 

a) część humanistyczna –18 kwietnia 2016 r. (poniedziałek)
- z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie - godz. 09:00
- z zakresu języka polskiego - godz. 11:00

b) część matematyczno-przyrodnicza - 19 kwietnia 2016 r. (wtorek)
- z zakresu przedmiotów przyrodniczych - godz. 09:00
- zakresu matematyki - godz. 11:00

c) język obcy nowożytny - 20 kwietnia 2016 r. (środa)
- na poziomie podstawowym - godz. 09:00
- na poziomie rozszerzonym - godz. 11:00

 

Życzymy wszystkim trzecioklasistom powodzenia!!!

UWAGA - 18, 19 i 20 kwietnia są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla uczniów I i II klas gimnazjalnych!

 
25 kwietnia - Udział w Maratonie Zumba Fitness
 

25 kwietnia uczennice szkoły podstawowej i gimnazjum wzięły udział w Maratonie Zumba Fitness, które odbyły się w ZSO nr 14. Maraton Zumby trwał 3 godziny. Dziewczęta poznały nowe kroki i układy choreograficzne dobrze się przy tym bawiąc. W składzie:

Boroń Klaudia, Tomalak Julia, Marzec Marcelina, Pająk Karolina, Sobota Julia, Vanessa Górnik, Milena Korepta, Wiktoria Durletta, Kasia Kucharska, Kamila Czech, Amelia Kaszuba.

Opiekun i uczestnik: Małgorzata Rejdych

 28, 29, 30 kwietnia - Giełda kwiatowa

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z naszej giełdy kwiatowej

i zakupili kwiaty rabatowe, balkonowe i zioła.

 
27 kwietnia - Udział w Debacie „MYŚLĘ, WIĘC NIE BIORĘ” – STOP DOPALACZOM

27 kwietnia grupa gimnazjalistów pod opieką pedagoga szkolnego wzięła udział w Debacie „MYŚLĘ, WIĘC NIE BIORĘ” – STOP DOPALACZOM. Odbyła się ona w auli Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, przy ulicy Kościelnej 11. Temat spotkania nie był młodzieży obcy, ponieważ nawiązywał do realizowanej w szkole profilaktyki uzależnień. Młodzież po raz kolejny miała okazję wysłuchać informacji na temat konsekwencji zażywania dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych. Mogła również skierować swoje pytania i wątpliwości do biorących udział w Debacie ekspertów.

pedagog szkolny JK     

28 kwietnia - Lekcja Budżetu Obywatelskiego

Uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami UM, na którym mieli okazję poznać zasady III edycji Budżetu Obywatelskiego.

Podczas zajęć warsztatowych pisali własne projekty.

Wypracowane materiały posłużą nam do opracowania i złożenia wspólnego projektu.

opis i zdjęcia IW

29 kwietnia - Apel z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 
17 - 30 kwietnia - Zielona szkoła
>>>zobacz zdjęcia<<<

Od 17 do 30 kwietnia uczniowie klasy III a przebywali na zielonej szkole w Sarbinowie, w Hotelu Jawor. Podczas pobytu zwiedzili wiele ciekawych miejsc. W Kołobrzegu płynęli statkiem po morzu, podziwiali piękny widok z latarni morskiej, odwiedzili miejsca związane z historią naszego kraju. W Darłowie zwiedzili Zamek Książąt Pomorskich, a w Darłówku port. W Zieleniewie mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Podczas wycieczki do Dobrzycy podziwiali piękne ogrody. Wesoło spędzali czas na placu zabaw, na basenie i podczas spacerów po plaży. Świetnie bawili się na dyskotekach. Czas na zielonej szkole szybko mijał. Uczniowie wrócili do domów weseli i pełni wrażeń.

opis i zdjęcia JK 

MAJ
3 maja - Rocznica Uchwalenia Konstytucji

3 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej mszy świętej odprawionej  w intencji Ojczyzny, w Kościele pod wezwaniem MBNP, w Ostrowach Górniczych. Po mszy przedstawili montaż słowno – muzyczny przygotowany przez p. D. Banasik, p. J. Żebrowską, oraz p. Bartłomieja  Ślefarskiego.

Występ młodzieży dostarczył zebranym wielu wzruszeń i bardzo się podobał, czego wyrazem były otrzymane gromkie brawa.

 

>>>zobacz film<<<

opis i filmy IW   

zdjęcia pan D. Adamczyk

6 maja -  Turniej BRD - eliminacje powiatowe

6 maja w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Sosnowcu odbyły się powiatowe eliminacje szkół podstawowych i gimnazjum do Ogólnopolskiego Turnieju „Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym".

Szkołę podstawową reprezentowali uczniowie z klasy 6: Paulina Miodek, Katarzyna Kucharska, Kacper Wanik, Kacper Olszowski i zajęli III miejsce.

Gimnazjum reprezentowali: Piotr Szczepański, Piotr Kozłowski i Kacper Głowania - zajęli I miejsce!.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów w ruchu drogowym, praktycznymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętnością jazdy na rowerze na torze przeszkód.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych eliminacjach!

19 maja 2016 r. wojewódzkie eliminacje! Trzymamy kciuki!

opis i zdjęcia MP

13 maja - „W świecie magii”
  Dzisiaj w naszej szkole odbył się fantastyczny występ Magików z Ukrainy, który wywołał radość i uśmiech na twarzach wszystkich biorących udział w spektaklu. Magiczne sztuczki, pokazy „tanecznego trio” oraz wspaniały występ człowieka sprężyny wprawiły zarówno dzieci, jak i dorosłych w zachwyt i w dobry humor. Efekty laserowe i dymne dodatkowo wzbogaciły pokaz.

>>>zobacz filmową relację<<<

19 maja - "Polska biega" - Gimnazjum nr 27 też biega!

19 maja odbyła się Ogólnopolska Akcja „Polska Biega”

W biegu brali udział uczniowie i uczennice gimnazjum klas I – III. W tym roku szkolnym do akcji „Polska Biega” na dystansie 800m  wzięło udział 25 uczniów. Wszystkim uczestnikom Gratulujemy!!!!

 

Koordynator: Małgorzata Rejdych

20 maja - XIV Turniej świetlic środowiskowo-socjoterapeutycznych

 

    Nasza drużyna zdobyła I miejsce!  Gratulujemy!!!

                                     

                                    >>>sprawozdanie<<<

 
21 maja -  X Festyn „RODZINNIE I ZDROWO NA SPORTOWO”

 

 

 

 

 

Festyn już za nami :)

 

 

  ORGANIZATOR

 Stowarzyszenie „Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły”,

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6

23 maja - Festiwal Zawodów
23 maja uczestniczyliśmy – wraz z doradcą zawodowym – w Festiwalu Zawodów, który odbył się w Technikum nr 4 Transportowym w Sosnowcu. Zaprezentowano zawody, w których kształci Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu. Można było wykonać proste próby pracy w prezentowanych zawodach.

doradca zawodowy BL

 
23 maja - Sukcesy w konkursie „Tanecznym krokiem”

23 maja uczennice szkoły podstawowej wzięły udział w konkursie „Tanecznym krokiem”. Dziewczęta tańczyły w dwóch kategoriach wiekowych klasy I – III w składzie: Lena Arnold, Julia Bilska, Klaudia Ściskała, Maja Kowalska, Vanessa Musiał, Magda Wolicka, Zosia Polak, Kornelia Kaszubowska, Wiktoria Warnecka, Anna Pogoda, Milena Ból, Kinga Brzezoń. Tańcząc do muzyki Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie” dziewczęta zajęły III miejsce. Klasy V – VI w składzie: Kalina Stelmach, Amelia Kaszuba, Amelia Bilska, Oliwka Wekselberger, Dominika Syska. Dziewczęta zdobyły wyróżnienie.

Gratulujemy!!!

Opiekun grupy Małgorzata Rejdych

30 maja - Zajęcia laboratoryjne w II Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Plater w Sosnowcu

30 maja zainteresowana młodzież - wraz z doradcą zawodowym - udała się na zajęcia laboratoryjne z biologii i chemii do II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu. Wykonywane na zajęciach doświadczenia pozwoliły pogłębić wiedzę oraz doskonalić własne umiejętności w posługiwaniu się przyrządami laboratoryjnymi.

 

doradca zawodowy BL

30 maja - Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce szkół podstawowych, gimnazjów i średnich

30 maja odbyły się Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce szkół podstawowych, gimnazjów i średnich. Zawody odbyły się na stadionie przy ulicy Mareckiego 4 w Sosnowcu. Nasi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w sztafecie szwedzkiej na 100, 200, 300, 400m.  Jako pierwsi wystartowali chłopcy z klasy VI w składzie: Dawid Dziewanowski, Jakub Siudut, Kacper Olszowski, Daniel Guzik. Chłopcy zajęli IV miejsce na 8 startujących szkół. W składzie naszego gimnazjum w kategorii dziewcząt: Weronika Bassa, Klaudia Boroń, Karolina Pająk, Milena Korepta, Vanessa Górnik. Dziewczęta zajęły V miejsce. W kategorii chłopców: Patryk Mikła, Piotr Kozłowski, Piotr Szczepański, Miłosz Dobrakowski. Chłopcy zajęli VII miejsce.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

opis MR

CZERWIEC

1 czerwca - Dzień Dziecka

 

1 czerwca - Dzień Sportu

Dzień sportu w naszej szkole odbył się w środę 1 czerwca 2016 roku:

-  uczniowie z  klas I – III - konkurencje sprawnościowe,

- klasy IV – V oraz klasy gimnazjalne II – III – konkurencje lekkoatletyczne:

  bieg na 60m, trójskok oraz rzut oszczepem.

 

Tabela najlepszych wyników sportowych: >>>tutaj<<<

 

opis MR 

10 czerwca - Turniej Streetball

Uczniowie klasy VI a wzięli udział w Turnieju Streetball, który odbył się w ZSO nr 11 w Maczkach. Uczniowie grali w trzech składach po dwie osoby: Paulina Miodek, Kamila Czech, Julka Jaroszewska, Jakub Siudut, Kamil Jaroszewski, Kacper Olszowski.

Wszystkim gratulujemy.

 

Opiekun: Małgorzata Rejdych 

17 czerwca - Udział w Maratonie Zumba Fitness
  17 czerwca uczennice naszego gimnazjum w składzie: Boroń Klaudia, Tomalak Julia, Marzec Marcelina, Pająk Karolina, Osys Natalia, Sobota Julia, Górnik Vanessa, Korepta Milena, Mucha Wiktoria, Chrut Wiktoria uczestniczyły w Maratonie Zumby, który był organizowany przez LO im E. Plater. Pomimo padającego deszczu dziewczęta świetnie się bawiły ucząc się nowych kroków tanecznych oraz choreografii.

                                                                                        Opiekun: Małgorzata Rejdych
17 czerwca - Przedstawienie "Trudne życie z nastolatką"

17 czerwca kółko teatralne klasy VI a pod opieką pani Aleksandry Stroińskiej wystawiło sztukę pt. "Trudne życie z nastolatką". Członkowie grupy teatralnej, w której skład wchodzą: Kacper Olszowski, Julia Jaroszewska, Kamila Czech, Katarzyna Kucharska, Małgorzata Chrapka, Wiktoria Durleta i Zuzanna Warska z humorem i ironią przedstawili typowe problemy współczesnej młodzieży.

Wiktoria Durleta

23 czerwca - Uroczyste pożegnanie Pani Dyrektor Anny Woszczek

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pożegnania Pani Dyrektor Anny Woszczek przez całą społeczność szkolną. Wszyscy uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej. Po gorących brawach, jakie towarzyszyły wejściu Pani Dyrektor, każda klasa zaprezentowała swój program artystyczny. Były wiersze, piosenki (większość własnego autorstwa) i tańce. Akademia – bez próby generalnej – była wyjątkowa, bo i chwila była wyjątkowa. Żegnamy się z Panią Dyrektor, ale mamy nadzieję na spotkania, bo nam obiecała, że będzie nas odwiedzać. Dziękujemy i do zobaczenia!

 

opiekun Samorządu Uczniowskiego JG

 

         >>>film - część 1<<<       >>>film - część 2<<<
24 CZERWCA - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2015\2016