STRONA GŁÓWNA

WRZESIEŃ

1 września -  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie 1 września 2016 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 ponownie spotkała się brać uczniowska. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2016/2017 oprócz uczniów, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowie oraz zaproszeni goście.
Uroczystość rozpoczęli uczniowie klas piątych od humorystycznego sprawnościowego „przetestowania” nowego dyrektora szkoły, którym został pan Jakub Wiśniewski. Odchodząca pani dyrektor Anna Woszczek przekazała swojemu następcy historyczny klucz do szkoły.

Podczas uroczystości nie zapomniano o poszanowaniu tradycji szkolnych: uczestniczył w niej poczet sztandarowy, który wprowadził sztandar szkoły, a wszyscy obecni odśpiewali hymn państwowy.

Następnie głos zabrał pan dyrektor Jakub Wiśniewski, który powitał wszystkich serdecznie. Szczególne słowa skierował do dzieci klas najmłodszych oraz ich rodziców.
Pani wicedyrektor Elżbieta Targosz przedstawiła wychowawców poszczególnych klas.

Na zakończenie uczniowie wszystkich klas kolejno pozowali do pamiątkowego zdjęcia, po czym rozeszli się do sal lekcyjnych na spotkania ze swoimi wychowawcami.

 

Kochani Uczniowie!

Rozpoczynamy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy.

Jest to też czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji.

Wszystkim życzymy wielu sukcesów szkolnych, rozwoju swoich zdolności

i miłego pobytu w szkolnej ławie.

opis p. AS

Zobacz:

>>>filmik<<<

>>>zdjęcia<<<

>>>galeria klas - SP 33<<<

>>>galeria klas - Gimnazjum 27<<<

 

Pan dyrektor Jakub Wiśniewski, poczet sztandarowy (pod opieką p. M. Rejdych) oraz przedstawiciele naszej społeczności uczniowskiej wzięli udział w Miejskiej Inauguracji Nowego Roku Szkolnego 2016/2017, która odbyła się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa na Starym Sosnowcu. W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe sosnowieckich szkół, przedstawiciele władz miasta i oczywiście uczniowie. >>>zdjęcia<<< 

23 września -  Puchar Dyrektora Klubu "Maczki" w biegach przełajowych

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Wynik naszych uczniów w następującym składzie: Magdalena Tyrakowska, Magdalena Boroń, Magdalena Dobrakowska, Amelia Kaszuba, Kamil Kubiczek, Kacper Mstowski, Filip Kajdan, Maciej Głowania - 2 miejsce drużynowo, 1. miejsce indywidualnie zdobyła Magdalena Tyrakowska z klasy 6a.

GRATULUJEMY!

opis i zdjęcia pan MM

30 września -  Dzień Chłopaka

 

 PAŹDZIERNIK 

5 października  –  Dzień Języków Obcych

>>> zobacz zdjęcia<<<

Uczniowie klas: 5a, 5bi, Iag, IIagi oraz IIIag zaprezentowali zupełnie nową wersję bajki Little Red Riding Hood, czyli o Czerwonym Kapturku. Uczniowie uświadomili również swoim kolegom i koleżankom jak ważna i potrzebna w życiu jest znajomość języków obcych.
Dziękujemy wszystkim występującym uczniom – organizatorzy A. Cyran, O. Chodakowska.


opis i zdjęcia p. O. Ch.

12 października – „Spotkanie pokoleń”

>>> zobacz zdjęcia<<<

 

12 października odbyło się w Sosnowcu, przy Urzędzie Miasta, pod tablicą Tajnej Organizacji Nauczycielskiej „Spotkanie pokoleń”. W spotkaniu uczestniczyły poczty sztandarowe sosnowieckich szkół. Nie zabrakło na tej uroczystości pocztu ZSO n 6: Klaudia Boroń, Karolina Pająk, Vanessa Górnik, Brian Górnik. Po uroczystości uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do kancelarii Pana Prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego.

zdjęcia i opis p. MR

14 października  Dzień Edukacji Narodowej

>>> zobacz zdjęcia<<<

W tym roku akademię z okazji Dnia Nauczyciela przygotowała klasa IIa gimnazjum. Uczniowie zaprezentowali specjalne wydanie szkolnych wiadomości. Znalazła się w nich relacja z pielgrzymki uczniów wyruszających odpokutować winy swoje, ale i innych kolegów oraz sonda na temat zawodu nauczyciela. Wokalnie imprezę uświetnili swoim występem uczniowie klasy IIIb szkoły podstawowej oraz szkolny chórek. W trakcie akademii odbyło się również ślubowanie uczniów klasy I gimnazjum, po którym stali się pełnoprawnymi uczniami naszego gimnazjum. Uroczyste ślubowanie poprzedziły „otrzęsiny”, które odbyły się tego samego dnia. W trakcie otrzęsin „kociaki”, czyli uczniowie klasy I wzięli udział w kilku konkurencjach, które okazały się dla nich świetną zabawą, a dla obserwatorów dawką dobrego humoru.

opis p. HH, zdjęcia p, MM, p.AC

21 października - Europejski Tydzień Kodowania Code Week

Pierwszy raz przystąpiliśmy do akcji Europejski Tydzień Kodowania. 21 października odbyły się zajęcia pt.: >>>Duzi i mali razem kodowali<<<, podczas których uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum próbowali swoich sił w kodowaniu i programowaniu na  platformie scratch.mit.edu code.org. Wszyscy mieli okazję utworzyć prostą grę lub program.
 

>>> zobacz zdjęcia<<<


I. Wąsowicz, M. Patyk

14 - 24 października - GŁOSOWANIE NA BUDOWĘ BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO

 

 

Zarządzenie

Prezydenta

Miasta Sosnowca

 

Szanowni Rodzice, Mieszkańcy Ostrów

oraz Przyjaciele naszej placówki,

 

Zwracamy się z ogromną prośbą o  oddanie głosu na budowę boiska wielofunkcyjnego, które ma szansę powstać przy naszej szkole w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego. Wartość tej inwestycji to 770 tys. zł. Wasze głosy to szansa na realizację tego projektu! Z boiska będziemy korzystać nie tylko my, ale również całe nasze rodziny oraz wszyscy mieszkańcy Ostrów.

Aby nasze marzenie się spełniło potrzebujemy kilku tysięcy Waszych głosów!

>>>ZOBACZ NASZ FILMIK PROMOCYJNY<<<

Uczniowie ZSO nr 6

KTO MOŻE GŁOSOWAĆ?

Każdy mieszkaniec Sosnowca (nawet niepełnoletni) – wystarczy nr PESEL i zameldowanie w Sosnowcu.

Głosujący ma do dyspozycji 2 głosy i może głosować na dowolne projekty z terenu całego miasta:

   a) jeden głos można oddać na projekt z Lokalnych Stref Konsultacyjnych

   b) drugi głos na projekt ze Strefy Edukacji (ze strefy szkolnej)

JAK GŁOSUJEMY?

Głosy można oddać na 3 sposoby:

a) elektronicznie: https://obywatelski.sosnowiec.pl/glosowanie

   

     Zachęcamy do tej formy głosowania:  >>>zobacz jakie to proste!<<<

 

b) bezpośrednio na karcie do głosowania w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu - Biurze Obsługi lnteresantów oraz w Punktach Konsultacyjnych, w każdej z Lokalnych Stref Konsultacyjnych.

 

UWAGA!  

 - Karty do głosowania są dostępne w sekretariacie szkoły.

 - Głosując na karcie numer telefonu nie jest obowiązkowy.

 - W przypadku osób małoletnich konieczne jest podpisanie oświadczenia przez rodzica lub opiekuna prawnego. 

 

c)  korespondencyjnie:  przesłanie karty do głosowania na adres: Urząd Miejski w Sosnowcu, Wydział Rozwoju i Promocji Miasta, ul. Małachowskiego 3, 41-200 Sosnowiec. O ważności karty do głosowania decyduje data stempla pocztowego

24 października - Zawody o puchar Prezesa MSZS w lekkiej atletyce

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w zawodach o puchar Prezesa MSZS w lekkiej atletyce.
Najwyżej sklasyfikowani zostali:

Kamil Kubiczek - 2. miejsce w biegu na 60m,

Magdalena Tyrakowska - 3. miejsce w biegu na 600m,

Patrycja Jeleń - 4. miejsce w skoku w dal,

Miłosz Dobrakowski - 3. miejsce w biegu na 1000 m.

GRATULUJEMY!

opis i zdjęcia pan MM

25 października - Udział w konkursie świetlic środowiskowych "Mini playback show - Tanecznym krokiem"

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Po dwuletniej przerwie, wznowiony został konkurs pt. „Mini Playback Show, czyli Tanecznym Krokiem” zorganizowanym przez wychowawców ze świetlicy środowiskowo – socjoterapeutycznej „Arkadia” działającej przy Szkole Podstawowej nr 15 w Sosnowcu. W konkursie wzięły udział dzieci ze świetlic środowiskowo – socjoterapeutycznych działających w Sosnowcu. Warunkiem udziału w konkursie było wybranie dowolnej piosenki w języku polskim, nauczenie się słów, przebranie się podobnie do wokalisty i członków zespołu, ułożenie choreografii do prezentowanego utworu. Jurorzy oceniali: podobieństwo do oryginału, znajomość tekstu piosenki, odpowiednie przebranie, ruch sceniczny, swobodę podczas występu oraz kulturalne zachowanie. Nasza świetlica „Uśmiech dziecka” była reprezentowana przez dwa zespoły. Członkowie grupy młodszej to uczennice klasy IIIa: Ból Milena, Kowal Wiktoria, Pogoda Anna, Warecka Wiktoria, Wolicka Magdalena oraz Woźniak Bartosz uczeń klasy IIa. Zespól zaprezentował na konkursie piosenkę pt. „Ja uwielbiam dżem”, za którą w kategorii grup młodszych otrzymał wyróżnienie. Druga grupa składała się z uczniów klasy Vbi: Sapota Zuzanna, Karwecka Aleksandra, Syska Dominika i Janik Kewin, którzy zaprezentowali się w  utworze pt. „Tańcz, tańcz, tańcz” i wytańczyli I miejsce w kategorii grup starszych. GRATULUJEMY! Do konkursu uczniowie przygotowali się pod czujnym okiem wychowawców świetlicy „Uśmiech dziecka”: p. Jagody Grodeckiej i p. Joanny Piekarz.

opis i zdjęcia JP

25 października - Podziękowania

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy oddali swój głos (w III edycji Budżetu Obywatelskiego) na nasz projekt (Budowa boiska wielofunkcyjnego przy ZSO 6). Bez względu na wynik czujemy się zwycięzcami mając wokół siebie ludzi takich jak Wy. Z dumą i radością nazywamy Was swoimi Przyjaciółmi.

Dziękujemy!!!

Uczniowie, dyrekcja, nauczyciele

26 października - XVII Mistrzostwa Śląska i Zagłębia w Rzutkach
>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

 

26 października odbyły się w Dąbrowie Górniczej XVII Mistrzostwa Śląska i Zagłębia w Rzutkach. W Mistrzostwach brały udział dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjów z całego województwa śląskiego. Uczniowie i uczennice naszej szkoły również brali udział w tej rywalizacji sportowej. Ze szkoły podstawowej: klasa III s - Bartela Marta, Lewandowska Julia, Kalarus Marcel, Rydzyński Jakub. Klasę VI s reprezentowali: Bartela Patryk, Bąk Dominik, Bigaj Bartosz, Kowalski Bartosz, Starzyk Dorian, Sztuka Nikola, a z gimnazjum: Stasiak Agnieszka, Rogozik Iwona, Pitek Sara.


Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

zdjęcia p. DG, opis p. MR

27 października - Wycieczka do Osikowej Doliny

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Zdrowia UM Sosnowiec dzieci ze świetlicy środowiskowej „Uśmiech dziecka” odwiedziły (pod opieką p. I. Wąsowicz i p. A. Woszczek) "Osikową Dolinę" w Koziegłowach koło Częstochowy. Poznały historię wytwarzania przedmiotów z osikowego drewna oraz uczestniczyły w warsztatach, podczas których powstały piękne koszyczki i choinki.

Wróciliśmy zadowoleni, uśmiechnięci i wyposażeni w nowe umiejętności. Było super!

zdjęcia IW

27 października - Prelekcja "Jak odżywiać się żeby być zdrowym i sprawnym"

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Uczniowie 3 klasy gimnazjum uczestniczyli w prelekcji, którą poprowadził specjalista z dietetyki i treningu sportowego Pan Grzegorz Klonek z firmy www.lenacor.pl. Tematem spotkania było "Jak odżywiać się żeby być zdrowym i sprawnym".

opis i zdjęcia pan MM

27 października - Pasowanie na ucznia

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Oto nadeszła pora taka, by ucznia zrobić z przedszkolaka!

27 października dzieci z klasy 1a złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów. Świadkami tego wydarzenia byli: pan dyrektor Jakub Wiśniewski, pani wicedyrektor Elżbieta Targosz, pani Marta Lipińska, wychowawczyni Justyna Klich, rodzice. Najmłodszych uczniów wspierali  również starsi koledzy i koleżanki. Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, w czasie którego recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Występ dzieci bardzo się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami. Swoje pierwsze, ale bardzo ważne szkolne wydarzenie pierwszoklasiści zaliczyli na szóstkę!

wych. J. Klich 

28 października - Wyniki Szkolnego konkursu na najpiękniejszą dynię z okazji Halloween

 

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

 

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

 

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

 

Konkurs na najpiękniejszą dynię rozstrzygnięty

W dniach 13 - 28 października biblioteka szkolna zorganizowała konkurs pt. „Najpiękniejsza dynia z okazji Halloween”. Konkurs podzielony został na trzy kategorie: klasy 1-3, 4-6 oraz I-III G.

W konkursie wzięło udział 41 uczniów. Uczestnicy wykazali się pomysłowością i twórczością w rzeźbieniu dyni. Wśród wszystkich prac znalazły się dynie zachwycające wielkością, jak i te całkiem małe. Wystawa prac w bibliotece wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów, którzy na każdej przerwie podziwiali halloweenowe dekoracje.

Jury nie miało łatwego zadania. Każda dynia była na swój sposób atrakcyjna. Po wielu dyskusjach i naradach wyłoniono zwycięzców. Oto oni:

klasy 1-3
I miejsce – Piotr Wójcik kl.  2bi, Karolina Karwecka  kl. 2bi
II miejsce – Oliwier Osys kl. 2 bi, Marta i Jakub Rygał
III miejsce – Hubert Boryń kl.1a, Oliwier Jaroszewski kl. 3b

klasy 4-6

I miejsce – Miłosz Piankowski kl. 5a
II miejsce – Aleksandra Karwecka kl. 5bi
III miejsce – Mateusz Gajdeczka kl. 5bi

klasy I-III gimnazjum

I miejsce – Aleksander Mazur kl. I a
II miejsce  - Klaudia Boroń kl. III a
III miejsce – Wiktoria Durleta kl. I a

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy pomysłowości.

 MP

28 października - Zawody lekkoatletyczne

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

 

 28 października odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Sosnowcu zawody dla szkól gimnazjalnych. Uczniowie i uczennice ZSO nr 6 reprezentowali naszą szkołę w biegach, skokach i pchnięciu kulą. W potyczkach sportowych rywalizowały drużyny dziewcząt i chłopców. Drużynę dziewcząt reprezentowały: Rozalia Malina - bieg 60m, Amelia Malina - skok w dal, Klaudia Boroń -  pchnięcie kulą, Julia Jaroszewska - bieg 300m, Marcelina Marzec - bieg 60m. Drużynę chłopców reprezentowali: Miłosz Dobrakowski - bieg 1000m, Mateusz Burczak - bieg 300m, Brian Górnik - bieg 60m, Kacper Wanik - pchnięcie kulą.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

zdjęcia i opis p. MR

LISTOPAD

4 listopada - Udział w konkursie „Cudze chwalicie swego nie znacie”

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Nasza Gromada Zuchowa z powodzeniem wzięła udział w konkursie wiedzy o Sosnowcu zorganizowanym przez Urząd Miasta i Komendę Hufca: „Cudze chwalicie swego nie znacie” mający na celu pogłębienie i rozszerzenie wiedzy o historii oraz o osobach związanych z dziejami naszego miasta. Motto konkursu to: „ ... Szanujmy wspomnienia, szanujmy ich treść. Nauczmy się je cenić ...”. Zuchy w składzie: Lena Arnold, Marta Rygał, Oliwier Osys, Gracjan Sierka i Dominik Skorupa, dzielnie radziły sobie na trasie konkursowego biegu terenowego, zdobywając największą liczbę punktów spośród wszystkich gromad zuchowych.

 Gratulujemy!!!

 

opis i zdjęcia pani KK

10 listopada - 98. Rocznica Odzyskania Niepodległości

>>>zobacz film<<<

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

 

Kolejna rocznica obchodów Dnia Niepodległości w naszej Szkole przebiegała w nowej formie. Prowadziła nas PIOSENKA, która od zawsze towarzyszyła walczącym o wolność, podtrzymywała na duchu, dodawała sił i wiary w zwycięstwo, zagrzewała do walki.

Apel poprzedzony był Szkolnym Konkursem Piosenki Patriotycznej, w którym udział wzięli uczniowie klas IV-VI i I-III gimnazjum. Celem Konkursu było rozśpiewanie, umuzykalnienie i uaktywnienie braci uczniowskiej do współtworzenia klimatu tego Święta.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły, odśpiewaniem hymnu państwowego oraz Roty w wykonaniu chóru. W atmosferę tamtych dni przeniósł nas krótki film „Drogi do NIEPODLEGŁOŚCI”. Apel prowadzili uczniowie z Kółka Teatralnego, recytując zwrotki wiersza K. Węgrzyna „A ja cię kocham Polsko”, a uczestnicy konkursu zaprezentowali piękne pieśni patriotyczne. Na zakończenie spotkania pan dyrektor Jakub Wiśniewski ogłosił wyniki Konkursu Piosenki Patriotycznej i wręczył uczniom słodkie nagrody.

p. JG i p. AS                          

film pan MM, zdjęcia pani MR       

11 listopada - 98. Rocznica Odzyskania Niepodległości

>>>zobacz film<<<

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

 

Dla uczczenia Święta Odzyskania Niepodległości, jak co roku 11 listopada, w kościele parafialnym pw. MBNP wystąpili uczniowie naszej szkoły  (pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego pani Jadwigi Grodeckiej i pani Aleksandry Stroińskiej oraz nauczyciela muzyki pana Bartłomieja Ślefarskiego). Ich występ poprzedziła Msza święta w intencji Ojczyzny celebrowana przez proboszcza ks. dr Krzysztofa Bendkowskiego.

W uroczystej mszy wzięli udział harcerze z Kręgu Seniorów ZHP "Korzenie", uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz mieszkańcy Ostrów.

opis, zdjęcia i filmik pani IW 

14 listopada - Zajęcia profilaktyczne "Bezpieczny pierwszak"

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

14 listopada uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych odbywających się w ramach programu "Bezpieczny pierwszak", przygotowanego przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej w Sosnowcu. Głównym celem programu jest pogłębianie wiedzy dzieci na temat wybranych zagrożeń oraz zasad zachowania pozwalających ich unikać. Pierwszoklasiści mieli okazję przypomnieć sobie zasady przechodzenia przez jezdnię, rodzaje znaków drogowych, numery telefonów alarmowych. Uczniowie otrzymali odblaskowe zawieszki, które poprawią ich widoczność na drodze.

wych. J. Klich 

15 listopada - 98. Rocznica Odzyskania Niepodległości

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

  

Szkolny Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klas Iag i Vbi przygotowali dla uczniów klas I-III krótką lekcję historii „Dzień niepodległości”. Spotkanie miało charakter gawędy przeplatanej piosenkami patriotycznymi. Następnie uczennice z Vbi nauczyły swoich młodszych kolegów i koleżanki piosenki „Wojenko, wojenko”. Po wspólnym śpiewie każda klasa otrzymała białe i czerwone baloniki.

p. JG i p. AS

 

 7– 23 listopada - Udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych

W naszej szkole, jak co roku, gimnazjaliści przystąpili do Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

– 7 listopada odbył się w etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Do zmagań z dziedziny literatury i gramatyki zgłosiło się 4 uczniów z klas: I, II, III: Emilia Fudalewska i Klaudia Boroń (klasa III), Wiktoria Durleta (klasa I) oraz Kacper Głowania (klasa II).

– 8 listopada w eliminacjach szkolnych Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z  Języka Angielskiego brało udział 6 uczniów: Kamila Czech, Wiktoria Durleta, Paulina Miodek, Kacper Wanik (klasa I), Klaudia Boroń, Emilia Fudalewska (klasa III).

– 9 listopada uczeń klasy III – Brian Górnik – próbował swoich sił w Konkursie z Matematyki.

– 10 listopada odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii, do którego przystąpiło 5 uczniów: Klaudia Boroń, Milena Korepta, Agnieszka Pasek (klasa III), Kacper Głowania i Piotr Szczepański (klasa II).

– 14 listopada swoją wiedzę biologiczną w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym sprawdzały 2 uczennice: Maria Bukowska (klasa II) i Wiktoria Staroń (klasa III).

– 15 listopada uczestnikami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii byli: Kacper Głowania (klasa II), Klaudia Boroń, Brian Górnik oraz Karolina Pająk (klasa III).

– 23 listopada odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka rosyjskiego, do którego przystąpiły uczennice klasy III Karolina Pająk, Agnieszka Pasek i Emilia Fudalewska. Do drugiego etapu awansowały Karolina i Emilia.

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowania i życzymy sukcesów. 

22 listopada -  Podsumowanie szkolnej akcji antynikotynowej

 

 >>> harmonogram działań <<<   

 

>>> wiersze i fraszki <<<       >>> plakaty <<< 

23 listopada - Marzycielska Poczta w naszej szkole

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

23 listopada uczniowie klasy 4a na lekcji religii włączyli się do ogólnopolskiej akcji Marzycielska Poczta. Po wybraniu profili chorych dzieci przystąpili do pisania listów, malowania obrazków oraz układania świątecznych życzeń. Jest to szczególny gest zwłaszcza teraz, w okresie Adwentu, gdy radość z oczekiwania na Pana Jezusa przesłania ciężka choroba. Wzorem uczniów klasy czwartej zachęcamy chętnych do indywidualnego włączenia się do akcji. Chętnych odsyłamy na stronę https://marzycielskapoczta.pl/

 

zdjęcia i opis p. AP

29 listopada - Udział w Międzyszkolnym Konkursie Poezji, Prozy i Piosenki Angielskiej

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

29 listopada uczennice naszej szkoły: Brygida Sierka kl. 5bi, Nikola Mierzejewska kl. 5a i Magdalena Dobrakowska kl. 5a wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Poezji, Prozy i Piosenki Angielskiej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 37. Uczennice zaprezentowały wiersze autorstwa Kenna Nesbitta. W wyniku zmagań Brygida Sierka zajęła III miejsce, a Nikola Mierzejewska i Magdalena Dobrakowska otrzymały dyplomy uznania. Serdecznie gratulujemy – opiekunowie Agnieszka Cyran, Olga Chodakowska.

 

zdjęcia i opis p. OCh

GRUDZIEŃ

1 grudnia - Andrzejkowa dyskoteka

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

2 grudnia - Spotkanie z górnikami w klasie 3b

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

2 grudnia 2016 w klasie IIIB w ramach realizowanego programu odbyło się ciekawe wydarzenie związane z tematami „Akademia Dociekliwych Skały” „Na górniczym Śląsku”.

To spotkanie z panami: Przemysławem Stępel, inżynierem kopalni Staszic w Katowicach i p. Andrzejem Kozłowskim emerytowanym górnikiem kopalni Kazimierz Juliusz. Uczniowie mieli okazję do rozmów o współczesnej pracy w kopalni, o wpływie kopalni na środowisko, wykorzystaniu węgla. Żywe zainteresowanie wśród uczniów wzbudził strój galowy górników, zwłaszcza czapka, którą każdy chciał przymierzyć.

Uczniowie zaśpiewali piosenki o treści górniczej, była „Karolinka” „Karliku, Karliku”, „Górnicze skarby pod ziemią”. A to wszystko w miłej atmosferze.

wych. p. Grażyna Pniak

6 grudnia - Wycieczka do Pracowni Artystycznej „ARMAR”

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

 

Dzieci uczęszczające na zajęcia w świetlicy „Uśmiech dziecka” oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Pracowni Artystycznej „ARMAR” (Bębło koło Krakowa) zajmującej się produkcją szklanych, ręcznie malowanych ozdób choinkowych.
Podczas wizyty w manufakturze dzieci poznały wszystkie etapy powstawania szklanych ozdób choinkowych, począwszy od rozgrzania i odpowiedniego formowania szklanej rurki, poprzez srebrzenie i docinanie, aż po zdobienie.
Podczas warsztatów dzieci samodzielnie ozdabiały własne bombki. Powstały piękne i wyjątkowe ozdoby choinkowe! Uczestnicy wycieczki odwiedzili również firmowy sklepik, gdzie zakupiły ozdoby świąteczne. Wyjazd był współfinansowany przez Stowarzyszenie "Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły". Dziękujemy!

 

zdjęcia i opis p. IW

8 grudnia - Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bożonarodzeniowy Anioł”

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

  

Świetlica szkolna brała udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Bożonarodzeniowy Anioł” organizowanym przez Katolicką Niepubliczną Szkołę Podstawową. Oryginalne prace naszych dzieci zdobyły uznanie i zostały nagrodzone dyplomami i książkami. W konkursie sukces odniosły:

- Zuzanna Sapota – zajęła I miejsce (w kategorii klas IV-VI)

- Wiktoria Kowal – zajęła III miejsce (w kategorii klas I-III)

 

Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy pomysłowości

w wykonywaniu kolejnych prac.

opis i zdjęcia p. MK 

7 grudnia - Godzina Kodowania w ZSO nr 6

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata (w 2016 roku: 162 116 wydarzeń na całym świecie, 1 192 w Polsce). W tym roku również i my włączyliśmy się w Hour of Code. Kodowali uczniowie klasy 3a i 3b oraz uczestnicy kółka komputerowego.

zdjęcia i opis p. IW

8 grudnia - Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bożonarodzeniowy Anioł”

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

 

Świetlica szkolna brała udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Bożonarodzeniowy Anioł” organizowanym przez Katolicką Niepubliczną Szkołę Podstawową. Oryginalne prace naszych dzieci zdobyły uznanie i zostały nagrodzone dyplomami i książkami. W konkursie sukces odniosły:

- Zuzanna Sapota – zajęła I miejsce (w kategorii klas IV-VI)

- Wiktoria Kowal – zajęła III miejsce (w kategorii klas I-III)

 

Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy pomysłowości

w wykonywaniu kolejnych prac.

opis i zdjęcia p. MK

16 grudnia - Zajęcia w laboratorium chemicznym Pałacu Młodzieży w Katowicach

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

  

16 grudnia uczniowie klasy I a gimnazjum uczestniczyli w Pałacu Młodzieży w Katowicach, w zajęciach chemicznych z cyklu: „Pierwszy krok w chemicznym laboratorium”. Tematyką eksperymentów były: Różne sposoby rozdzielania mieszanin (chromatografia, destylacja, sączenie, dekantacja, odparowywanie, krystalizacja).
 

opis i zdjęcia p. JP

20 grudnia - Świąteczne konkursy w 3b

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia były w klasie 3b świetną okazją do wykonania wielu prac plastycznych i technicznych. Uczniowie tworzyli ozdoby świąteczne, przestrzenny płatek śniegu oraz choinkę. Najlepsze prace wzięły udział w międzyszkolnych konkursach. Wykonaliśmy również kartki świąteczne, które wzięły udział w konkursie w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w Ostrowach Górniczych, uczniowie zostali nagrodzeni.

wych. p. Grażyna Pniak

22 grudnia - Szkolne jasełka

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

22 grudnia, jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia, spotkaliśmy się na uroczystej akademii, na której część uczniów (klasa 2b – wych. Angelika Szczepańska, Katarzyna Kocioł, klasa 3b - Grażyna Pniak) przedstawiła Jasełka przygotowane pod czujnym okiem p. Anny Pietraszkiewicz i ks. Grzegorza. Przedstawienie uświetniły śpiewy kolęd w wykonaniu szkolnego chóru. Zachęcamy do obejrzenia filmiku oraz zdjęć, które będą miłym wspomnieniem tych chwil.

<<<filmik już wkrótce<<<

 >>>animowana kartka świąteczna<<<                       prezentacja 5bi  >>>kolędy i pastorałki"<<<
 

Przerwa świąteczna - 23 grudnia 2016 r. - 1 stycznia 2017 r.

STYCZEŃ

Znów się stykają czasu krawędzie,
gra kurant w "Strasznym Dworze".
Każdy rozmyśla: co było?, co będzie?,
co mogło być?, co być może?..

Nadchodzi jednak nieuchronna chwila

- Rok minął i ... poszedł sobie.

Stary Młodemu drzwi uchyla

i woła:

- następny proszę!

 

Wszystkiego najlepszego w Nowym 2017 Roku,

oby spełniły się Wam wszystkie nadzieje i zamierzenia.

Zdrowia, szczęścia, dużo radości, zmartwień niewiele

                                                       życzy dyrektor Jakub Wiśniewski

                                                                 oraz Nauczyciele

12 stycznia -  Udział w VIII Festiwalu Jasełek

12 stycznia uczniowie klasy 2 bi oraz 3b wzięli udział w Festiwalu Jasełek organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Kazimierzu Górniczym. Festiwal został podzielony na trzy kategorie wiekowe. Nasza szkoła uczestniczyła w drugiej kategorii (klasy 1-6 SP). Podczas Festiwalu uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie przedstawienie jasełkowe, które przypadło do gustu Jury. Konkurencja była spora, ponieważ do konkursu zgłosiło się aż dziewięć szkół z Sosnowca oraz miast ościennych. Na wyniki Festiwalu musimy jeszcze poczekać.

 

Trzymajcie kciuki!!

opis i zdjęcia p. ASz

12 stycznia - Spotkanie z policjantami -"Bezpieczne ferie"

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

12 stycznia naszą szkołę odwiedzili policjanci. W spotkaniu wzięły udział dzieci z klas młodszych. Ferie zimowe są dla uczniów czasem odpoczynku, również aktywnego. Panowie policjanci omówili bezpieczne sposoby zachowania się podczas jazdy na nartach, łyżwach czy sankach, a także zagrożenia wynikające z niestosowania się do ich wskazówek. Uczniowie dowiedzieli się, jakie numery alarmowe powinni wybrać podczas konkretnej sytuacji oraz obejrzeli interesujący film przedstawiający sposoby ratowanie życia osobie w niebezpieczeństwie.

zdjęcia ks. G. K., opis p. ECh.

16 stycznia - 29 stycznia

 

Życzę wszystkim uczniom oraz nauczycielom wspaniałych i bezpiecznych ferii zimowych

dyrektor            

Jakub Wiśniewski

Szanowni Państwo

Uprzejmie prosimy o wsparcie Stowarzyszenia Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły, przeznaczając 1% podatku w sprawozdaniu podatkowym za 2016 rok. Nasz nr KRS 0000327180.

Dzięki tym wpływom wsparliśmy działalność edukacyjną i wychowawczą Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Sosnowcu – Ostrowach Górniczych.

W 2016 roku za przekazany 1% podatku:

· Została zakupiona tablica interaktywna do sali lekcyjnej oraz profesjonalne nagłośnienie,    

· Zapłacono za obiady dzieciom potrzebującym takiej pomocy.

· Udzielono wsparcia finansowego na wykonanie prac remontowych w szkole oraz realizację

  programów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży.

 

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.


Nadal pragniemy pomagać dzieciom potrzebującym pomocy, realizować programy profilaktyczne, doposażyć szkołę w pomoce dydaktyczne potrzebne do podwyższenia warunków i jakości jej pracy, podnosić standard pomieszczeń szkolnych, dofinansowywać działalność organizacji szkolnych oraz Kręgu Seniorów ZHP „Korzenie”

Z wyrazami szacunku Prezes Stowarzyszenia
mgr Anna Woszczek

 Harmonogram próbnych Egzaminów Gimnazjalnych z OPERONEM

6.12.2016
(wtorek)

część humanistyczna

09:00–10:00 – Egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie (60 minut)

11.00–12.30 – Egzamin z języka polskiego (90 minut)

7.12.2016
(środa)

część matematyczno-przyrodnicza 

 09.00–10.00 – Egzamin z przedmiotów przyrodniczych (czas trwania: 60minut)

 11.00–12.30 – Egzamin z matematyki (90 minut)

8.12.2016
(czwartek)

egzamin z języka obcego 

09.00–10.00 – Egzamin z języka obcego (poziom podstawowy – 60 minut)

11.00–12.00 – Egzamin z języka obcego (poziom rozszerzonym – 60 minut)

6-9.12.2016

Arkusze wraz z odpowiedziami drukowane w ogólnopolskim wydaniu Gazety Wyborczej
Publikacja arkuszy na stronie
gieldagimnazjalna.pl
Publikacja arkuszy wraz z odpowiedziami na stronie
edulandia.pl

 6.02.2017

Udostępnienie raportów Próbnego Egzaminu Gimnazjalnego z OPERONEM  Opublikowanie rankingów ogólnopolskich oraz lokalnych

LUTY 

1 lutego - Kolorowe zajęcia ruchowe w 2c

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

 

zdjęcia p. ECh

2 lutego - Mistrzostwa w badmintonie dziewcząt szkół podstawowych

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

2 lutego 2017 r odbyły się Mistrzostwa w badmintonie dziewcząt szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały Kaszuba Amelia, Dobrakowska Magda, Cieślik Julka. W klasyfikacji generalnej dziewczęta zdobyły I miejsce.

 

Gratulujemy!!!

opis  i zdjęcia p. MR

4 lutego -  Udział w Rajdzie Patriotycznym Syberiada 2017

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

W sobotę 4 lutego wzięliśmy udział w Rajdzie Patriotycznym Syberiada 2017. Reprezentacja naszej szkoły przeszła trasę z Ostrów Górniczych do Maczek. Szlak rajdu wiódł przez wiele historycznych i ważnych dla regionu miejsc. Na mecie uczestniczyliśmy w uroczystościach 154. Rocznicy Powstania Styczniowego w Sosnowcu-Maczkach. Miłym zakończeniem imprezy była wspólna zabawa i śpiew przy ognisku wraz z harcerzami oraz pyszna grochówka.

opis  i zdjęcia p. KK

6-19 lutego -  Dzieci Śląska dzieciom Włoch

>>>czytaj więcej<<<

Od 6 do19 lutego w naszej szkole będzie trwać akcja "Dzieci Śląska - dzieciom Włoch" .

Będzie to zbiórka darów dla osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, szczególnie dzieci i uczniów szkół z Amatrice, Accumoli i Arquata del Tronto.

Prosimy o przynoszenie pomocy dydaktycznych, ubrań, kołder, koców oraz środków chemicznych, środków czystości i środków pielęgnacyjnych.

Nie jest to zbiórka pieniędzy ani artykułów spożywczych.

 

Pamiętajmy, że chcieć to móc!

8 lutego -  Zajęcia w laboratorium chemicznym Pałacu Młodzieży w Katowicach

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Drugie w tym roku szkolnym Zajęcia w laboratorium chemicznym Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Tym razem klasa III a gimnazjum była na zajęciach z cyklu:  O ALKOHOLACH PRAWIE WSZYSTKO
Celem zajęć było poszerzenie wiadomości o alkoholach. Każdy uczeń samodzielnie wykonywał zestaw doświadczeń (według otrzymanej instrukcji), obserwował pokaz doświadczeń: "samozapłon" i "zielony płomień".
Tematyka eksperymentów: reakcja etanolu z K2Cr2O7, reakcja gliceryny z KMnO4, reakcja etanolu z KMnO4 w obecności H2SO4, tworzenie estrów, tworzenie boranu trietylu (otrzymany związek to gaz, który pali się zielonym płomieniem), reakcja etanolu z CoCl2*6H2O, reakcja alkoholu poliwinylowego z boraksem( super glutek).

opis  i zdjęcia p. JP

8 lutego - Zawody w Narciarstwie Alpejskim

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

8 lutego 2017 r. odbyły się na Środuli zawody w Narciarstwie Alpejskim. W zawodach brali udział uczniowie z klas I – III naszej szkoły. Kl. Ia: Sobota Paulina, Walotek Jagoda, kl. II: Strojecki Piotr, Frączek Bartek, Rejdych Piotr, Rejdych Paweł, Rasała Michał, Postół Paulina, Arnold Lena, Szubert Aleksandra, Witkowski Piotr,

kl IIIa: Jasicka Julia, Pstrowski Tymek, Żmijewski Kacper, Rygał Kacper.

opis  i zdjęcia p. MR

8-10 lutego - Zawody o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca w narciarstwie alpejskim

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Uczniowie klas 1- 6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum brali udział w zawodach o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca w narciarstwie alpejskim.

opis  i zdjęcia p. MM

10 lutego - VIII JASEŁKA POKOLEŃ

10 lutego 2017 r. o godzinie 17.00 odbyły się w MDK w Kazimierzu Górniczym VIII JASEŁKA POKOLEŃ, podczas których wystąpili uczniowie ZSO nr 6

oraz harcerze z Kręgu Seniorów ZHP "Korzenie".

 

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom oraz mieszkańcom Sosnowca

 za tak licznie przybycie.

 
Prezes Stowarzyszenia
mgr Anna Woszczek

oraz               

dyrektor ZSO6     

mgr Jakub Wiśniewski

 

>>>zdjęcia - występ Harcerzy<<<       >>>zdjęcia - występ Uczniów<<<

 

filmy:   >występ chóru<    >występ Uczniów<    >występ Harcerzy< 

13 lutego - Zawody Sosnowca w łyżwiarstwie szybkim

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

13 lutego 2017 r.  odbyły się Mistrzostwa Sosnowca w Łyżwiarstwie Szybkim.

W zawodach brały udział dziewczęta naszej szkoły: kl Va: Dobrakowska Magda, Mierzejewska Nikola, Wąsacz Emilka, kl VIa: Szybiak Martyna. W klasyfikacji generalnej dziewczęta zdobyły 9. miejsce na 12 startujących szkół.

opis  i zdjęcia p. MR

14 lutego - Walentynki

"Kochać to znaczy prześcigać samego siebie”.
                                                          Oscar Wilde


Dzień św. Walentego był dla uczniów okazją do przemyśleń na temat miłości. Swoją twórczość uczniowie wyrazili ubierając uczucia w piękne słowa. Wybór, spośród tak wielu wzruszających prac, był bardzo trudnym zadaniem. Po długich debatach Mały Samorząd Szkolny wyróżnił:

w kategorii wiersz/piosenka:
I miejsce Zuzanna Woda kl. 2a
II miejsce Zofia Kaczmarzyk kl. 1a
III miejsce Noemi Mermel kl. 2c
wyróżnienie Dominik Skorupa kl.2bi

w kategorii opowiadanie:
I miejsce Maja Kowalska kl.3b
II miejsce Szymon Matusiewicz kl.3b
III miejsce Łukasz Królikowski kl.3b
wyróżnienie Antonina Stępel kl.3b

                                 Dziękujemy za udział w walentynkowym konkursie.

 

opis p. ECh

16 lutego -  Mistrzostwa Sosnowca w badmintonie

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

16 lutego drużyna szkoły podstawowej w składzie: Kacper Mstowski, Jakub Ściążko i Kacper Dąbek brali udział w zawodach o Mistrzostwo Sosnowca w badmintonie. Nasi Uczniowie zajęli wysokie 4. miejsce!

opis  i zdjęcia p. MM

18 lutego - Mistrzostwa Sosnowca w minisiatkówce

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

18 lutego  drużyna naszej szkoły składająca się z chłopców z klasy 6 zajęła I miejsce w turnieju eliminacyjnym do półfinałów Mistrzostw Sosnowca w minisiatkówce. Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze pokonując SP46, SP45 i SP10.

opis  i zdjęcia p. MM

20 lutego -  Mistrzostwa Sosnowca w łyżwiarstwie szybkim

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

20 lutego uczennice klas gimnazjum brały udział w zawodach o Mistrzostwo Sosnowca w łyżwiarstwie szybkim.

opis  i zdjęcia p. MM 

23 lutego - Jak karnawał - to karnawał!

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Tradycyjnie w Tłusty Czwartek (w tym roku 23 lutego), w naszej Szkole odbył się karnawałowy bal przebierańców. Wszystkie stroje były bardzo pomysłowe i ciekawe. Zabawę poprowadził Wodzirej Majkel. Były konkursy, tańce i oczywiście kiermasz pysznych ciast, z którego dochód jest przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu uczniów klas trzecich na „zielona szkołę”. Humory dopisały, a zabawa była przednia!

opis  i zdjęcia p. BP 

28 lutego - Lekcja zoologii na żywo

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

 

zdjęcia p. ECh

MARZEC

1 marca - Półfinały Mistrzostw Sosnowca w siatkówce szkół gimnazjalnych

>>>zobacz zdjęcia<<<

Drużyna w składzie Klaudia Boroń, Marcelina Marzec, Karolina Pająk, Klaudia Schufreida, Wiktoria Staroń, Weronika Basa i Emilia Fudalewska. 1 marca rozegrały turniej eliminacyjny do półfinałów Mistrzostw Sosnowca w Siatkówce szkół gimnazjalnych. Dziewczęta awansowały z 2. miejsca do półfinału wygrywając 2 mecze z G7 i G8. W grze o 1. miejsce w grupie przegrały jedynie z klasą sportową G24.

opis i zdjęcia p. MM

3 marca - Mistrzostwa Sosnowca szkół gimnazjalnych w badmintonie chłopców

3 marca w Hali Sportowej w Milowicach odbyły się Mistrzostwa Sosnowca szkół gimnazjalnych w badmintonie chłopców. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Szczepański Piotr, Dobrakowski Miłosz, Wanik Kacper. Do zawodów zgłosiło się 12 drużyn reprezentujących sosnowieckie gimnazja. Nasi chłopcy w końcowej drużynowej klasyfikacji zajęli 4. miejsce. Indywidualnie 7. miejsce zdobył Piotrek.

opis p. MR

6 marca - Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Sosnowca

6 marca 2017 roku odbyły się w naszej szkole wybory do MRM Sosnowca. Największym zaufaniem obdarzyliście Piotrka Szczepańskiego z klasy II ag i to właśnie on będzie reprezentował naszą szkołę.

Gratulujemy.

opis p. DA 

8 marca - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET

Z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA KOBIET

wszyscy chłopcy mali i ci duzi

składają wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia:

 

By się spełniły Wasze życzenia
By się ziściły Wasze marzenia
By uśmiech często gościł na Waszych twarzach
Byście zdobyły w życiu, szczyty swoich marzeń
Wszystko co chciałybyście
By się zdarzyło
Wszystko czego pragniecie
By Waszym było..
.

13 marca - Mistrzostwa Sosnowca w koszykówce dziewcząt szkół gimnazjalnych

>>>zobacz zdjęcia<<<

13 marca 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Sosnowca w koszykówce dziewcząt szkół gimnazjalnych. Uczennice naszego gimnazjum w składzie:  Sobota Julia, Korzec Weronika, Podlejska Weronika, Galaś Martyna, Bukowska Marysia, Jaroszewska  Julia reprezentowały naszą szkołę.

opis i zdjęcia p. MM

16 marca - Warsztaty teatralne

>>>zobacz zdjęcia<<<

16 marca 2017 roku uczniowie ZSO nr 6 brali udział w warsztatach teatralnych, realizowanych przez aktorów Teatru Edukacyjnego z Rzeszowa, na temat zasad prawidłowej komunikacji.

Klasy I – III odbywając „podróż w czasie” zgłębiły temat komunikacji interpersonalnej. Skonfrontowały różnice pomiędzy czasem, kiedy nikt jeszcze nie korzystał z telefonu komórkowego, z Internetu, a rzeczywistością, gdzie nowe technologie zastępują nam przyjaciół, uśmiechy zamieniamy na emotikony, a żywe słowo wypowiadamy coraz mniej starannie.

Uczniowie klas IV – VI poznali wartość i zasady właściwej komunikacji, zarówno werbalnej, jak i niewerbalnej. Przekonali się, jak ważne jest połączenie słowa z tym, co niewypowiedziane, tj ze spojrzeniem, z tonem głosu, z gestem.

Gimnazjaliści przeżyli podróż po słowie, dzięki czemu mieli możliwość zauważyć, że XXI wiek obfituje w werbalizm, tzw. pustosłowie, że wiele słów wypowiadamy niepotrzebnie i bez namysłu.

Dzięki temu spektaklowi uświadomiliśmy  sobie, jak ważny i wyjątkowy jest kontakt z drugim człowiekiem.

opis p. JK, zdjęcia p. ECh 

20 marca - ZIMO – PANI JUŻ DZIĘKUJEMY!!!, czyli kolorowe pożegnanie zimy w klasie IIIa

>>>zobacz zdjęcia<<<

Dużymi krokami zbliża się do nas wiosna, ale zima nie daje za wygraną. Broni się, jak może… Nie wygra jednak z nami. Podjęliśmy decyzję – nie chcemy jej u nas!

Długo zastanawialiśmy się, co zrobić. W końcu ustaliliśmy, że zgodnie z tradycją wykonamy kukłę – marzannę, która symbolizuje zimę. Tradycja każe, by marzannę wrzucić do rzeki na znak końca zimy. My jednak dbamy o środowisko i nie zaśmiecamy rzeki. Postanowiliśmy wziąć udział w konkursie szkolnym na najpiękniejszą marzannę.

Pomysł wszystkim się spodobał, więc przystąpiliśmy do jego realizacji. Podzieliliśmy się na zespoły i zaplanowaliśmy pracę. Wcześniej przypomnieliśmy sobie na zajęciach, jak powinna wyglądać taka kukła i z jakich materiałów można ją zrobić. Pracowaliśmy przez cały weekend. Zamiast siedzieć przed komputerami, bawiliśmy się doskonale, dopasowując różne materiały do siebie. Mieliśmy cel – stworzyć piękną kukłę i… wygrać konkurs.

W poniedziałek w naszej klasie pojawiła się cała drużyna zimowych kukieł, a z nimi… problem, którą wybrać na konkurs? Każda była piękna i zasługiwała na takie wyróżnienie. Zrobiliśmy więc głosowanie i wyłoniliśmy tę najpiękniejszą. Magda Wolicka i Filip Sypień byli bardzo zadowoleni ze zwycięstwa. Z dumą prezentowali swoją marzannę i pomaszerowali z nią do pani Doroty Grabołus, która wraz ze swoimi uczniami była organizatorem konkursu na najpiękniejszą marzannę. Pozostałe kukły ozdobiły pięknie naszą salę lekcyjną.

Mamy nadzieję, że teraz zima już zakończy swoje panowanie i na dobre rozgości się wiosna.

Tekst i zdjęcia – M. Dworczyńska

21 marca - Konkurs "Najpiękniejsza Marzanna"

>>>zobacz zdjęcia<<<

W pierwszy dzień wiosny został zorganizowany w naszej szkole konkurs na "Najpiękniejszą Marzannę". Uczniowie klasy 2a, 3a i 3b wykonali piękne kukły. Trudno było wybrać tę najpiękniejszą!

Konkurs rozstrzygnęli sami uczniowie. Wybrali marzanny:

- kl. 3a -  Magdalena Wolicka, Filip Sypień,

- kl. 3b -  Klaudia Ściskała,

- kl. 2a -  Malwina Płatek.

organizator Dorota Grabołus

23 marca - Turniej piłkarski „Bezpieczna Szkoła za Gola”

>>>zobacz zdjęcia<<<

23 marca 2017 roku odbył się w Hali Widowiskowo – Sportowej turniej piłkarski pod nazwą „Bezpieczna Szkoła za Gola”. W turnieju uczestniczyły sosnowieckie szkoły podstawowe, które wygrały w głosowaniu internetowym. Naszą szkołę reprezentowali: Witkowski Aleksander, Wartak Szymon, Ściążko Jakub, Tyrakowska Magda, Mstowski Kacper, Głowania Kacper, Sapota Szymon, Wieczorek Jan, Wąsacz Szymon, Krystian Sierka

opis i zdjęcia p. MR    

27 - 29 marca - Rekolekcje wielkopostne

>>>zobacz zdjęcia<<<

Od 27 do 29 marca w naszej parafii w Ostrowach Górniczych odbywały się rekolekcje wielkopostne dla uczniów i nauczycieli naszego Zespołu Szkół.

Rekolekcje prowadził ks. dr Tomasz Smalcerz - duszpasterz z Sosnowca - kościoła kolejowego. Ks. rekolekcjonista w ciekawy sposób przekazywał Słowo Boże naszym rekolektantom, o czym świadczą piękne świadectwa pisane już po rekolekcjach przez uczestniczących.

Do ważnych wydarzeń z tego czasu możemy zaliczyć nie tylko piękne nauki rekolekcyjne, ale i śpiew prowadzony przez ks. kan. dr Krzysztofa Bendkowskiego - proboszcza naszej parafii, oraz montaż słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów klasy 5a pod okiem p. mgr Anny Pietraszkiewicz i ks. mgr. Grzegorza Kopyś. Montaż ukazywał wydarzenia związane ze 100 leciem objawień w Fatimie.

Całość rekolekcji pod hasłem "Odkrywamy tajniki Ewangelii" zachwycała uczniów, o czym może świadczyć także liczba tych, którzy przystąpili we wtorek do sakramentu pokuty i pojednania. Piszący swoje świadectwa podkreślali, że ważnym dla nich jest prowadzący rekolekcjonista - szczególnie młody. W propozycjach podawano ciekawe sugestie np. cukierki. Myślę że za rok warto o tym pamiętać.

Ks. Grzegorz

27 marca - Spotkanie z pracownikami sosnowieckiego hospicjum im. św. Tomasza Apostoła

>>>zobacz zdjęcia<<<

27 marca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkać się z pracownikami sosnowieckiego hospicjum im. św. Tomasza Apostoła- koordynatorem ds. wolontariatu p. Małgorzatą Leśniewską oraz członkiem zarządu p. Andrzejem Klimczakiem. W czasie spotkania zapoznano uczniów z ideą pomocy hospicyjnej, działalnością placówki, jej potrzebami. Zwrócono uwagę na potrzebę pomocy chorym i ich rodzinom znajdującym się w bardzo trudnej i ciężkiej sytuacji fizycznej, psychicznej oraz materialnej.
P. Małgorzata Leśniewska podziękowała za dotychczasową pomoc i współpracę w ramach wolontariatu akcyjnego.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, dzieci i młodzież z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji.

opis p. AP

28 marca - Rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Najpiękniejsza ilustracja do książki”

>>>zobacz zdjęcia<<<

Biblioteka szkolna brała udział w międzyszkolnym konkursie „Najpiękniejsza ilustracja do książki” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 27 w Sosnowcu. 28 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Praca ucznia klasy 2bi Piotra Wójcika została wyróżniona spośród 216 rysunków. Wykonał on ilustrację do wiersza Jana Brzechwy „Sum”.

GRATULUJEMY!

Wystawa prac plastycznych Międzyszkolnego konkursu plastycznego  zorganizowana jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej (Filia nr 20 w Sosnowcu).

opis p. MP

28-29 marca - Zawody Rejonowe Badmintona

>>>zobacz zdjęcia<<<

28 i 29 marca odbyły się w naszej szkole Zawody Rejonowe Badmintona chłopców i dziewczyn szkół podstawowych. W zawodach uczestniczyły szkoły z Sosnowca i Jaworzna. Nasza drużyna w składzie: Amelka Kaszuba, Magda Dobrakowska i Julia Cieślik zajęły I miejsce i awansowały do Półfinałów Wojewódzkich.

opis i zdjęcia p. MR   

KWIECIEŃ

4 kwietnia - Spotkanie z grupą przedszkolną Motylki

>>>zobacz zdjęcia<<<

Tradycją już w naszej szkole stały się spotkania z przedszkolakami. I w tym roku również dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 31 wzięły udział w zajęciach z języka angielskiego, które odbyły się pod hasłem „Colourful butterflies” oraz zajęciach sportowych. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach ruchowych na sali gimnastycznej, a także w zajęciach dydaktycznych. Serdecznie dziękujemy grupie Motylków oraz wychowawcom.

opis p. O.Ch

4 kwietnia - Realizacja programu "Zdrowo jem, więcej wiem" w klasie 2c

>>>zobacz zdjęcia<<<

Od początku roku szkolnego klasa 2c dzielnie mierzy się z kolejnymi zadaniami programu "Zdrowo jem, więcej wiem". Uczniowie wiedzą jakie wartości odżywcze mają owoce i warzywa, potrafią przygotować kolorowy talerz pełen witamin. Z chęcią udzielą porady dotyczącej prawidłowej zawartości śniadaniówki oraz opowiedzą o zaletach aktywności na świeżym powietrzu. Wiedzą, że głównym źródłem życia i zdrowia jest woda. Ba! Potrafią zrobić pyszną naturalną wodę smakową! Swoją wiedzą chętnie dzielą się z innymi dziećmi poprzez prowadzenie lekcji czy teatrzyki warzywno-owocowe.
Co spotka klasę 2c w etapie wiosennym programu? Już niedługo zdamy relację.

opis i zdjęcia p. Ewa Chudzik

7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia
 

Światowy Dzień Zdrowia święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie 7 kwietnia od 1950, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

Tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 jest depresja.

Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności, a niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej. W najgorszym przypadku depresja może być przyczyną samobójstwa i jest drugą najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat.

W naszej szkole temat „Depresja – porozmawiajmy o niej” realizowany był na godzinach wychowawczych oraz lekcjach biologii. Uczniowie poznali przyczyny, objawy oraz czynniki wyzwalające depresję wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie mieli także możliwość porozmawiania na temat depresji oraz gdzie szukać pomocy z panią pedagog i panią psycholog.

opis p. DA

7 kwietnia - Sukcesy w Międzyszkolnym  Konkursie  Piosenki Religijnej

>>>dyplomy<<<

7 kwietnia po raz pierwszy uczennice Szkoły Podstawowej nr 33 wzięły udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego  Konkursu  Piosenki Religijnej. Ogółem do konkursu zakwalifikowało się 46 uczestników z różnych sosnowieckich szkół. Reprezentantkami naszej szkoły były uczennice klasy 2a: Dominika Cieślik w kategorii solista oraz Zuzanna Woda i Otylia Malina w kategorii duet. Dziewczynki zaprezentowały się bardzo profesjonalnie i zdobyły wysokie lokaty. Dominika I miejsce a nasz duet - Imiejsce. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy dalszych sukcesów i nagród.

>>>filmiki<<<

opis p. AP

13 – 18 kwietnia 2017 r. - Wiosenna przerwa świąteczna

19, 20, 21 kwietnia - Egzaminy gimnazjalne

OKE Jaworzno

 

a) część humanistyczna –19 kwietnia 2016 r. (środa)
- z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie - godz. 9:00
- z zakresu języka polskiego - godz. 11:00

b) część matematyczno-przyrodnicza - 20 kwietnia 2016 r. (czwartek)
- z zakresu przedmiotów przyrodniczych - godz. 9:00
- zakresu matematyki - godz. 11:00

c) język obcy nowożytny - 21 kwietnia 2016 r. (piątek)
- na poziomie podstawowym - godz. 9:00
- na poziomie rozszerzonym - godz. 11:00

 

Życzymy wszystkim trzecioklasistom powodzenia!!!

UWAGA - 18, 19 i 20 kwietnia są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla uczniów I i II klas gimnazjalnych!

19 kwietnia - Turniej BRD

>>>zobacz zdjęcia<<<

19 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 w Sosnowcu odbyły się międzyszkolne eliminacje szkół podstawowych do Ogólnopolskiego Turnieju „Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym". Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów w ruchu drogowym, praktycznymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętnością jazdy na rowerze na torze przeszkód. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6: Aleksandra Bukowska, Amelia Kaszuba, Aleksander Witkowski, Jakub Ściążko  i zajęli drużynowo III miejsce!

Aleksander Witkowski zajął III miejsce indywidualne.

Gratulujemy!

opis i zdjęcia p. MP

21 kwietnia - Klasa 3a ma kolejnego laureata!!! w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Synapsik

>>>dyplom<<<

Uczniowie klas II i III naszej szkoły podstawowej, kolejny raz wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Synapsik MEN. Była to już czwarta edycja tych zmagań. Tym razem również uczniowie rozwiązywali skomplikowany i wykraczający poza podstawę programową test, z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Długo oczekiwaliśmy na wyniki punktowe i procentowe testu. Gdy je otrzymaliśmy, ukazały wysoki poziom umiejętności i wiadomości naszych uczniów.

W ostatnich dniach organizatorzy dokonali podsumowania wszystkich wyników w całej Polsce i okazało się, że uczennica naszej szkoły osiągnęła trzeci wynik w Polsce i otrzymała tytuł laureata. To Kornelia Kaszubowska z klasy 3a. Część matematyczną i przyrodniczą napisała na 100%, a w części polonistycznej umknęły jej tylko 2 punkty. Jej wynik końcowy to 97,3% prawidłowych odpowiedzi.

            Gratulujemy Kornelii i życzymy kolejnych sukcesów.

 wych. M.Dworczyńska

24 kwietnia - Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie dziewcząt szkół podstawowych

>>>zobacz zdjęcia<<<

24 kwietnia odbył się w Dąbrowie Górniczej- Ząbkowice Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie dziewcząt szkół podstawowych. Nasze uczennice w składzie: Amelia Kaszuba, Dobrakowska Magda, Julka Cieślik reprezentowały szkołę. Rywalizowały z Częstochową, Zawierciem, Dąbrową Górniczą. W końcowej klasyfikacji zajęły 4 miejsce i zostały Mistrzami Sosnowca oraz Mistrzami Powiatu.

opis i zdjęcia p. MR

25 kwietnia - Lekcji historii na żywo

>>>zobacz zdjęcia<<<

25 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Żywej lekcji historii” zaprezentowanej przez Bractwo Rycerskie „Kerin”. Tematem lekcji był Kazimierz Wielki. Oto wielki król... Gawęda o ostatnim wielkim Piaście rozpoczyna się od czasów jego odważnego ojca.  Zobaczyliśmy koronację Władysława Łokietka, jego zmagania pod Płowcami i usłyszeliśmy ostatnie słowa na łożu śmierci. Na scenie pojawił się Kazimierz Wielki. Rozmawiał z kmieciami, budował zamki i katedry, powołał Uniwersytet Krakowski…. Lekcja była bardzo interesująca zwłaszcza, że niektórzy uczniowie mogli wcielić się w postacie z dawnych czasów.  Kolejne spotkania z Bractwem Rycerskim już jesienią

opis p. DA, zdjęcia p. IW

26 kwietnia - 4. edycja Międzyszkolnego konkursu „English can be fun” dla uczniów klas IV – VI

>>>zobacz zdjęcia<<< 

26 kwietnia w naszej szkole odbyła się już kolejna edycja Międzyszkolnego konkursu „English can be fun” dla uczniów z klas IV – VI. Uczestników konkursu powitała pani wicedyrektor Elżbieta Targosz. W tym roku gościliśmy osiem szkół z terenu Sosnowca oraz jedną szkołę z Jaworzna. W wyniku zmagań drużynowych:

I miejsce – zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 29

II miejsce – zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 20

III miejsce – zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pomocami dydaktycznymi do nauki języka angielskiego oraz słodkimi upominkami. Nagrody uczestnikom konkursu i podziękowania nauczycielom wręczył pan dyrektor Jakub Wiśniewski.

 

 Dziękujemy wszystkim za udział i jest nam niezmiernie miło, że konkurs cieszy się tak dużym zainteresowaniem..

organizatorzy: mgr A. Cyran, mgr Olga Chodakowska

W przeprowadzeniu konkursu pomagały uczennice z kl. Iag – Wiktoria Durleta, Katarzyna Kucharska i Paulina Miodek.

opis i zdjęcia p. OCh

MAJ
2 maja - Dzień Flagi

W ramach kampanii społecznej MSW i A pod hasłem „Biało-Czerwona, czyli jak czcić barwy narodowe” zrealizowany został >>>spot<<<.  oraz opublikowany poradnik pt. „Biało-Czerwona”.  
3 maja - 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

>>>zobacz zdjęcia<<<

„Ducha Polski wciąż odradzać
O Boże, Ty mocy daj!
I ludzkości drogę wskazać…
Tak ślubujem – w Trzeci Maj.”
 W maju jest wiele świąt a wśród nich Święto Konstytucji. Ten dzień jest też świętem katolickim – świętem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej mszy św., po której zaprezentowali program artystyczny autorstwa pana Bartłomieja Ślefarskiego. Mieszkańcy Ostrów mieli okazję przypomnieć sobie historię Polski z godłem w tle. Piękna prezentacja przeplatana była pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru szkolnego. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkościami.

opis i zdjęcia p. DA

 4, 5, 6 maja - Giełda kwiatowa

Serdecznie dziękujemy wszystkich uczniom, rodzicom

oraz mieszkańcom Sosnowca

za zakupy

kwiatów rabatowych, balkonowych i ziół

 

na VIII Giełdzie kwiatowej,

która odbyła się 4, 5 i 6 maja,

 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

                                                                                    organizator

Stowarzyszenia Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoł

5 maja - Spotkanie profilaktyczne dla rodziców

5 maja o godzinie 16.30 dbyło się spotkanie profilaktyczne dla rodziców na temat: "Zagrożenia płynące z Sieci".  Materiały ze spotkanie są dostępne >>>tutaj<<<

prowadzący:

I. Wąsowicz - nauczyciel informatyki

M. Pilawska - psycholog szkolny

5 maja - Lekcja Budżetu Obywatelskiego

5 maja klasa I gimnazjum uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych przeprowadzonych przez pracowników Urzędu Miasta Sosnowca. Uczniowie poznali założenia i zasady Budżetu Obywatelskiego.
    W ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego został utworzony Młodzieżowy Budżet Obywatelski, w ramach którego na terenie sosnowieckich szkół będą mogły być realizowane zadania dotyczące np. wyposażenia pracowni szkolnych. Więcej informacji już wkrótce.

opis p. DA 

23 kwietnia - 6 maja - Zielona Szkoła

>>>zobacz zdjęcia<<<

W tym roku szkolnym klasa 3a i 3b wyjechała na zieloną szkołę do Sarbinowa.
Były to dwa tygodnie (23.04.2017 - 6.05.2017) czynnego wypoczynku i wspaniałej zabawy.
Dzieci uczestniczyły w wielu tematycznych wycieczkach.
opis i zdjęcia p. GP
10 maja -  I Sosnowiecki Festiwal Tańca „Tańcz z kulturą”

>>>zobacz zdjęcia<<<

10 i 11 maja odbyły się I Sosnowiecki Festiwal Tańca „Tańcz z kulturą”. Uczniowie naszej szkoły prezentowali dwa układy taneczne. 10 maja szkoła podstawowa klasy I-III i 11 maja szkoła podstawowa klasy II, III, IV, V, VI uczennice, które uczęszczają na zajęcia dodatkowe z tańca. W składzie kl. VI: Kaszuba Amelia, Stelmach Kalina, Bilska Amelia kl. V: Syska Dominika kl. IV: Kubiczek Klaudia, Krzymień Laura, Bożenta Oliwka kl. III: Pogoda Ania, kl. II: Arnold Lena, Bilska Julia.

opis i zdjęcia p. MR 

12 maja - Lekcja obywatelska

>>>zobacz zdjęcia<<<

  

12 maja 2017 roku klasa II ag uczestniczyła w lekcji obywatelskiej. Zaproszeni goście m.in. pan Mateusz Bochenek w przystępny sposób opowiedział uczniom o pracy UM w Sosnowcu, o nowych zadaniach, jakie wytyczyli sobie urzędnicy oraz dlaczego warto uczyć się i pracować w Sosnowcu. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a uczniowie wyrazili chęć wzięcia udziału w podobnych zajęciach.

opis i zdjęcia p. DA 

14 maja - Urodziny Scratch'a

14 maja obchodzimy 10 urodziny Scratch'a. Nasza szkoła zarejestrowała 2 wydarzenia na specjalnej stronie kodującego kota. Uczniowie wykonają specjalne kartki urodzinowe dla solenizanta: >>>scratch.mit.edu_Dzień Scratcha<<< oraz kartki z okazji Dnia Matki:  >>>scratch.mit.edu_Dzień Matki<<< 

15 maja - Jubileusz, jakiego Ostrowy jeszcze nie widziały!

>>>zobacz zdjęcia<<<

Dzień 15 maja 2017 r. może dla wielu zapisać się jako podniosły i uroczysty. O godz. 1100 w Ostrowskiej świątyni rozpoczęły się obchody 28. rocznicy święceń ks. kan. dr. Krzysztofa Bendkowskiego – proboszcza parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. We wspomnianym wydarzeniu wzięły udział znakomite osobistości. Wśród obecnych byli: koledzy kursowi ks. Krzysztofa, Krąg Harcerzy Seniorów „Korzenie”, Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 wraz z nowym dyrektorem p. mgr Jakubem Wiśniewskim, oraz niezawodni parafianie zorganizowani w grupach duszpasterskich m.in. Akcja Katolicka, Krąg Biblijny, Róże Różańcowe, Liturgiczna Służba Ołtarza i chórek dziecięcy. Wśród śpiewów wykonywanych przez organistę p. Grzegorza Wojtasika oraz chórek, nie mogło zabraknąć także śpiewu parafian oraz życzeń i kwiatów. Każda z grup zaprezentowała się pięknymi życzeniami oraz kwiatami ofiarowanymi wszystkim jubilatom. Wierni wychodząc z uroczystości powtarzali jak refren: "takiego jubileuszu Ostrowy jeszcze nie widziały".  

Ks. Grzegorz

17 maja - Zajęcia w laboratorium chemicznym Pałacu Młodzieży w Katowicach

>>>zobacz zdjęcia<<<

17 maja uczniowie klasy I a gimnazjum uczestniczyli w Pałacu Młodzieży w Katowicach, w kolejnych już zajęciach chemicznych:
TEMAT ZAJĘĆ: JAKA TO REAKCJA? - TYPY REAKCJI CHEMICZNYCH
Cel: doświadczalne zilustrowanie wybranych typów reakcji chemicznych.
Każdy uczeń samodzielnie wykonał zestaw eksperymentów (według otrzymanej instrukcji).
Tematyka eksperymentów: „Duch salmiaku” - reakcja syntezy NH4Cl, „Chemiczny wulkan” - reakcje analizy (rozkład (NH4)2Cr2O7, „Czary - mary z wody utlenionej” - rozkład H2O2, reakcje wymiany pojedynczej (reakcja Zn z HCl), „Ogródek chemiczny” - reakcje wymiany podwójnej (reakcje wybranych soli ze szkłem wodnym), „Barwny płomień” - reakcje dysocjacji termicznej (barwienie płomienia palnika przez wybrane sole).
Tematyka pokazów: uczniowie obserwowali pokaz doświadczeń: „Fioletowy obłok” - synteza jodku magnezu, „Kompleks aktywny” - reakcja winianu sodowo-potasowego z nadtlenkiem wodoru katalizowana jonami kobaltu.
 

opis i zdjęcia p. JP

18 maja - Wyjazd do Muzeum Auschwitz – Birkenau

>>>zobacz zdjęcia<<<

18 maja uczniowie naszego gimnazjum zwiedzili Muzeum Auschwitz – Birkenau.
„Pamiętajcie tylko, że byłem niewinny

i tak jak wy, dzisiejsi śmiertelni,

też miałem twarz naznaczoną gniewem, litością i radością,

 po prostu zwykłą, ludzką twarz!”

(Benjamin Fondane, zamordowany w Auschwitz – Birkenau, 1944 r.)

opis i zdjęcia p. DA

 19 maja - XV Turniej świetlic środowiskowo-socjoterapeutycznych

19 maja w godzinach od 14.00 do 18.00 w ZSO nr 6 w Sosnowcu odbył się XV Turniej Świetlic zorganizowany dla dzieci i młodzieży ze świetlic środowiskowo - socjoterapeutycznych działających na terenie Sosnowca.


>>>czytaj więcej<<<

.

   >>>rozpoczęcie<<<      >>>zawody sportowe<<<     >>>zakończenie<<<

  ORGANIZATOR

 Stowarzyszenie „Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły”,

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6

19 maja - Ogólnopolska Akcja Polska Biega

>>>zobacz zdjęcia<<<

19 maja odbyła się Ogólnopolska Akcja Polska Biega. W biegu brali udział uczniowie naszej szkoły z podstawówki i gimnazjum. Uczniowie ze szkoły podstawowej przebiegli 800 m, natomiast gimnazjaliści 1200 m.

opis i zdjęcia p. MR

19 maja - Lekcja muzealna

>>>zobacz zdjęcia<<<

Klasa II ag uczestniczy w dodatkowych zajęciach z regionalizmu. Założeniem programu jest poznanie przez uczniów własnego dziedzictwa kulturowego oraz ukształtowanie poczucia własnej tożsamości, jako podstawy zaangażowania się w funkcjonowanie własnego środowiska i autentycznego otwarcia się na inne społeczności i kultury. 19 maja uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej dotyczącej zabytków Sosnowca. Poznali największych XIX wiecznych przemysłowców oraz zabytki architektoniczne, które po sobie zostawili. Poznali także obiekty religijne – kościoły różnych wyznań i cerkiew.

opis i zdjęcia p. DA

20 maja - Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego " Kocham Polskę"

Nasza uczennica Kornelia Kaszubowska z klasy 3a brała udział w konkursie plastycznym " Kocham Polskę". Zwycięzcy byli wyłonieni poprzez głosowanie internetowe.

Każdy mógł oddawać głos co 12 godzin :) do 20 maja:

http://zso7.katowice.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2095&Itemid=734

 

Praca Kornelii: Lato cz. 2.,  nr 89.
 

Wszystkim, którzy oddali głos na pracę Kornelii bardzo serdecznie dziękujemy.

 
23-24 maja - Regionalny Turniej Scrabble

>>>zobacz zdjęcia<<<

W dniach 23-24 maja 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV Regionalnym Turnieju Scrabble, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu (Maczki). Celem turnieju było popularyzowanie gry słownej, dzięki której uczniowie doskonalą swoje umiejętności językowe, poszerzają słownictwo, utrwalają zasady ortograficzne, ćwiczą pamięć oraz uczą się podejmowania strategicznych decyzji. Turniej odbywał się systemem belgijskim, wzięło w nim udział 26 graczy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa śląskiego, którzy w dwuosobowych drużynach mieli za zadanie w ustalonym czasie układać na planszy wysoko punktowane wyrazy.
Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice: z klasy Va - Magdalena Dobrakowska i Nikola Mierzejewska oraz z klasy I gimnazjum - Wiktoria Durleta i Paulina Miodek. Uczniowie mieli 2 minuty na ułożenie każdego słowa. O kolejności zajętych miejsc decydowała suma zdobytych punktów.
Nad przebiegiem turnieju czuwali organizatorzy: pan Sławomir Wiśniowski i pani Joanna Leś. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a puchary - laureaci pierwszego, drugiego oraz trzeciego miejsca. Debiutujące w turnieju uczennice naszej szkoły uplasowały się na VI i V miejscu. Gratulujemy!

 

opis p. A.S.

25 maja - Miejski Turniej Wiedzy pt. Nie pal przy mnie proszę

>>>zobacz zdjęcia<<<

25 maja uczniowie klasy 2 bi (Oliwier Osys, Marta Rygał oraz Patryk Czech) wzięli udział w Miejskim Turnieju Wiedzy pt. Nie pal przy mnie proszę organizowanym przez Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego w Sosnowcu oraz Państwową Inspekcję Sanitarną

Turniej zawierał trzy konkurencje. Pierwsza z nich to konkurencja sportowa - uczniowie musieli pokonać tor przeszkód na czas. Druga konkurencja - plastyczna, polegała na wykonaniu przez uczniów znaczka "Nie pal przy mnie proszę". Trzecia konkurencja - to test wiedzy z zakresu programu profilaktycznego realizowanego u nas w szkole. Wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami, za co należą im się gratulacje.

opis p. Ang. Sz.

26 maja -  Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenckich

>>>zobacz zdjęcia<<<

  

26 maja po raz kolejny gościła w naszej szkole pani Adrianna Peć Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenckich. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat praw konsumenta. Uczniowie klasy Iag uzyskali informacje na temat głównych instytucji stojących na straży przestrzegania praw konsumenta oraz prawnych uwarunkowań sprzedaży konsumenckiej. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z procedurą składania reklamacji. Zostali również uwrażliwieni na problemy wynikające z zawierania umów na odległość i poza lokalem. Otrzymali ulotki informacyjne, z których mogą w przyszłości czerpać wiedzę na ww. temat. Bardzo dziękujemy pani Adriannie Peć za żywą lekcję przedsiębiorczości.

opis i zdjęcia p. DA

26 maja - Wyróżnienie w XX Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej

>>>zobacz prace<<<

Uczniowie klas 1 i 2 wykonali prace na Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej „Malowanie na  ekranie”. Tegoroczny temat konkursu brzmiał: „Ziemia opiekuje się nami, zaopiekujmy się Ziemią…” Posługując się techniką komputerową namaluj ekologiczny świat przyszłości.
klasa 1a - Jasiu Liberda, Olga Wartak,

klasa 2 a - Julia Rafińska, Wiktoria Rafińska,

klasa 2bi - Konrad Schufreida, Lena Arnold, Julia Bilska,

klasa 2 c - Dawid Burczak, Paulinka Postół.

 

Wszystkie prace bardzo nam się podobały!!! 

Julia Bilska z klasy 2bi otrzymała WYRÓŻNIENIE!!!

GRATULUJEMY!!!

26 maja -  Ozobot odwiedził naszą szkołę

Od firmy Edu Sense https://www.edu-sense.com otrzymaliśmy (na tydzień) do przetestowania ozobota. Jest to robot, "idealny do szkolnych zadań dydaktycznych".

 

- 26 maja uczniowie klasy 2a i 2b gościli ozobotka na lekcjach języka angielskiego. Dzieci świetnie się bawiły i stwierdziły, że chętnie uczyłyby się z tym robotem w przyszłym roku szkolnym!   >>>zobacz zdjęcia<<<

 

W kolejnych dniach ozobot odwiedził inne klasy :)

-  29 maja klasa 3b utrwalała fazy rozwojowe żaby    >>>zobacz zdjęcia<<<

-  30 maja  dzieci z klasy Ia zakodowali łąkę    >>>zobacz zdjęcia<<<

- 30 maja uczniowie kasy 3a z ozobotem odpowiadali na pytanie "Z jakiego kraju pochodzą nasi przyjaciele?"    >>>zobacz zdjęcia<<<   >>>zobacz filmik<<<

 

opis i zdjęcia p. IW

26 maja - Dzień Matki

Zobacz kartki z okazji Dnia Matki: 

>>>scratch.mit.edu_Dzień Matki<<<

 

29 maja - III miejsce młodych programistów w Ogólnopolskim Konkursie Barbie Mistrzynie Kodowania

Konkurs był skierowany dla uczniów klas 1-3. Uczniowie mieli za zadanie zilustrować hasło "Możesz być, kim chcesz" w programie Scratch.

Projekt zespołu w składzie:

- Agnieszka Gajdeczka - klasa 3a,

- Olivier Jaroszewski - klasa 3b,

- Wiktoria Kowal - klasa 3a

>>>zdobył 3. miejsce<<<

 

GRATULUJEMY!!!

Szkoda, że i nasz drugi projekt wykonany przez zespół w składzie:

- Kornelia Kaszubowska - klasa 3a,

- Łukasz Królikowski- klasa 3b,

- Antonina Stępel - klasa 3b

nie znalazł się wśród laureatów, ponieważ dzieci włożyły w jego realizację dużo pracy i jest równie ciekawy! >>>zobacz projekt<<<

 

Wam też serdecznie GRATULUJEMY!

opiekun IW

31 maja - "Co piszczy w lesie"

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

31 maja dzieci ze świetlicy „Uśmiech dziecka” wzięły udział w warsztatach terenowych „Co piszczy w lesie” zorganizowanych przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródło” w ramach projektu - Lekcje w naturze, czyli edukację przyrodniczo-ekologiczna w terenie. Podczas wędrówki przez Park im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym, przewodniczka p. Kasia odpowiadała na niezmierzoną ilość pytań. Nauczyliśmy się rozpoznawać wiele gatunków roślin i zwierząt, dowiedzieliśmy się jakie znaczenie mają dla nas drzewa, prowadziliśmy obserwacje przyrody za pomocą lupy i wsłuchaliśmy się w odgłosy lasu. Wiele radości przyniosło nam szukanie w otoczeniu naturalnych barwników, które wykorzystaliśmy do wykonania pięknych masek zwierząt. Zabawa w otoczeniu przyrody dała tyle radości, że mimo zmęczenia na twarzach do końca gościł uśmiech.

opis i zdjęcia p. KK

31 maja - Finał Konkursu „Sosnowiec Daleki i Bliski”

>>>zobacz zdjęcia<<<

Za nami wielki finał konkursu dla uczniów klas II gimnazjalnych „Sosnowiec Daleki i Bliski” zorganizowany w ramach obchodów115 rocznicy otrzymania praw miejskich. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Arkadiusz Chęciński. Organizatorami byli: Filia nr 5 Mec MBP oraz Radni Sosnowca Kamil Wnuk i Paweł Wojtasiuk.  W szranki stanęło 9 szkół, które wyłoniono w trakcie wcześniejszych 2 etapów. Naszą szkołę reprezentowali Kacper Głowania, Weronika Korzec oraz Piotr Szczepański. Nasi uczniowie po zaciętej walce zajęli 4 miejsce.

opis i zdjęcia p.DA

Konkurs "Extra szkolna stołówka z Delmą Extra

>>>GŁOSUJ<<<

 

 

Głosowanie wymaga

podania adresu email,

wpisania kodu

i potwierdzeniu otrzymanej

wiadomości zwrotnej

 


Głosowanie trwał do 31 maja! Każdy z nas mógł oddać codziennie1 głos.

 

5 szkół z największą ilością głosów wygra remont szkolnej stołówki!!!

 

CZERWIEC

1 czerwca - Dzień Dziecka

 

Dzieci te małe i te całkiem już duże,

z okazji Waszego święta

życzymy Wam, abyście

żyli tak, by każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy;

wypełniali każdą chwilę tak, by potem wspominać ja z radością;

czerpali energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych;

Szukali w sobie siły, entuzjazmu i pasji.

Żyjcie najpiękniej jak umiecie!
 

dyrektor szkoły

grono pedagogiczne

1 czerwca - Dzień Sportu

>>>zobacz zdjęcia<<<

1 czerwca br. był wielkim sportowym świętem dla wszystkich uczniów klas I – III. Dzieci rywalizowały ze sobą na sprawnościowych torach przeszkód, w trzech kategoriach. Po dwugodzinnych zmaganiach zostali wyłonieni zwycięzcy zawodów. Decydował łączny czas pokonania czterech torów z przeszkodami.

Wśród pierwszoklasistów triumfowali:

Michał Miszczak 1a – I miejsce

Olga Wartak 1a – II miejsce

Maciej Miodek 1a – III miejsce 

 

Najszybsi drugoklasiści to:

Paweł Rejdych 2c – I miejsce

Otylia Malina 2a – II miejsce

Brian Rokosz 2 c – III miejsce

 

Zwycięzcami wśród trzecioklasistów zostali:

Filip Sypień 3a – I miejsce

Oliwier Jaroszewski 3b – II miejsce

Kacper Rygał 3a – III miejsce

 

O wynikach naszych szkolnych zawodów poinformowaliśmy wszystkich na apelu szkolnym. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i gratulacje. Każda klasa została nagrodzona kolorowym dyplomem za udział w sportowej zabawie.

Gratulujemy zwycięzcom zawodów! Wszystkim uczniom dziękujemy za wspaniałą i radosną zabawę!

Nasze spotkanie na świeżym powietrzu zakończyło się miłym relaksem – wspólnym czytaniem ciekawych lektur. Tak oto klasy młodsze włączyły się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania książek.

                                                                       Organizator: M. Dworczyńska (opis, zdjęcia)

1 czerwca - „Jak nie czytam, jak czytam” - ogólnopolska akcja masowego czytania

>>>zobacz zdjęcia<<<

10 czerwca punktualnie o godzinie 10:00 nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM", której głównym celem była promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie oraz wspieranie młodzieży aktywnej czytelniczo.
Ustanowiliśmy szkolny rekord w masowym czytaniu książek.
Ponad 200 uczniów i nauczycieli przyłączyło się ogólnopolskiej inicjatywy propagującej czytelnictwo. Pokazali oni nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników.

Dziękujemy za udział. Zapraszamy na kolejną edycję!

opis i zdjęcia p. MP

1 czerwca - „W zdrowym ciele – zdrowy duch”

1 czerwca  w ramach  kampanii „Trzymaj formę” klasy gimnazjalne pod kierunkiem

 p. H. Haberko przygotowały przedstawienie pt. „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.

Uczniowie na poważnie i na wesoło przekonywali swoich kolegów do dbania o zdrowie.

 W jednej ze scenek Baba Jaga zachęcała do mycia zębów i dbania o higienę, a w innej

Duch Kluch przekonywał do uprawiania sportu.

Na koniec uczniowie klas młodszych rozwiązywali zagadki , których celem było

zachęcenie dzieci do jedzenia warzyw i owoców.

opis p. HH

6 czerwca - Wycieczka klasy 5bi

>>>zobacz zdjęcia<<<

Aby odwiedzić ciekawe miejsca, nie musimy jechać na drugi koniec Polski. W czerwcu klasa 5bi była na wycieczce w pobliskim Sławkowie. Uczniowie zwiedzili tam Muzeum Regionalne, rynek, zabytkowy kościół i ruiny XIII-wiecznego zamku obronnego. Po zwiedzaniu wszyscy zjedli pyszne lody i zadowoleni wrócili do domów.

opis i zdjęcia p.JŻ

7 czerwca – „Dźwiękomalowanie”

>>>zobacz zdjęcia<<<

Uczennica klasy IIa – Dominika Cieślik zajęła I miejsce w kategorii wokalnej I Festiwalu Wokalno – Plastycznego „Dźwiękomalowanie”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stanisława Staszica w Będzinie.

Dziewczynka wspaniale zaśpiewała piosenkę „Straszny strach”. Komisja Konkursowa brała pod uwagę: dobór repertuaru, intonację, dykcję, frazowanie, dynamikę oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy byli pod wrażeniem naszej laureatki.

Brawo Dominiko!!!

opis p. BP

5-7 czerwca – Wycieczka klasy IIIag– Góry Stołowe

>>>zobacz zdjęcia<<<

W tym roku szkolnym znowu wybraliśmy się w góry. Tym razem za cel obraliśmy sobie Szczeliniec i Błędne Skały. Przepiękne formy skalne, labirynt szczelin i zaułków, pokonywanie kamiennych schodów do cudownych tarasów widokowych – to nasze niezapomniane wrażenia. Bardzo ciekawym miejscem okazała się Jaskinia Niedźwiedzia, gdzie profesjonalny przewodnik wprowadził nas w świat prehistorii, a nietoperz pozwolił wrócić do rzeczywistości. Wycieczkę zakończyliśmy zwiedzając bajecznie piękny zamek w Mosznej. To były czasy…

opis i zdjęcia p. DA

8 czerwca – Wycieczka do Ustronia
 

>>>zdjęcia_1<<<

>>>zdjęcia_2<<<

 

W słoneczny czerwcowy dzień klasa IVa, wraz z wychowawczynią p. J. Grodecką, wybrała się na wycieczkę do Ustronia. Naszym celem była Równica, gdzie czekało na nas kilka atrakcji: Park linowy, zawody w strzelaniu z łuku i broni pneumatycznej oraz Tor saneczkowy.

Pogoda i humory dopisały, a zaplanowane aktywności dostarczyły trochę adrenaliny.

Mogliśmy również podziwiać przepiękny krajobraz Beskidu Śląskiego.

Dziękujęmy pani. J. Grodeckej za organizację wycieczki oraz p. I. Wąsowicz i p. Sosur za opiekę.

8 czerwca – „Stop Pożarom Traw”

>>>zobacz zdjęcia<<<

Od 16 marca do 30 kwietnia 2017 r. trwała kampania „Stop Pożarom Traw”. Jej organizatorami była Państwowa Straż Pożarna przy współudziale Kuratorium Oświaty.

W tą akcję zaangażowała się również nasza szkoła. Uczniowie wzięli udział w zorganizowanym konkursie plastycznym, wykonując plakaty związane z tą tematyką. Prace zostały umieszczone na gazetce szkolnej, a uczniowie w nagrodę odwiedzili siedzibę Straży Pożarnej w Sosnowcu. 8 czerwca odbyła się zaplanowana wycieczka. Strażacy opowiedzieli nam o swojej ciężkiej pracy, pokazali wozy strażackie oraz ich wyposażenie, przekazali informacje o zagrożeniach związanych z wypalaniem traw. Na zakończenie wizyty nasi uczniowie mieli możliwość samodzielnie ugasić „pożar”, lejąc wodę z węża strażackiego.

opis i zdjęcia p. AK

8 czerwca – Spacer po Ostrowach - Zajęcia z regionalizmu

>>>zobacz zdjęcia<<<

W ramach zajęć z regionalizmu uczniowie klas 5 i 6 oraz II ag spotkali się z panem Grzegorzem Onyszko (oddział PTTK Sosnowiec), który w niezwykle interesujący sposób opowiedział im historię Ostrów Górniczych. Pokazał i przedstawił historię najstarszych budynków, trasę pierwszej kolei, miejsca, gdzie znajdowały się pierwsze szyby wydobywcze i huta cynku. Omówił sposób dostarczania poczty – pokazał budynek poczty konnej oraz wiele innych z bogatą tradycją miejsc.
Nasze zajęcia z regionalizmu zaowocowały prezentacją dotyczącą naszej dzielnicy, którą możemy obejrzeć  w ramach projektów gimnazjalnych klasy II ag.

opis i zdjęcia p. DA

9 czerwca – Zakończenie cyklu zajęć z regionalizmu

>>>zobacz zdjęcia<<<

Spotkaniem z leśniczym zakończyliśmy cykl zajęć z regionalizmu. Poznaliśmy świat fauny i flory charakterystyczny dla naszego regionu. Wycieczka dostarczyłaby nam dużo więcej przyjemności, gdyby nie te komary.

opis i zdjęcia p. DA

11 czerwca – Święto Rodziny

>>>zobacz zdjęcia<<<

>>>zobacz film<<<

11 czerwca w kościele M. B. N. Pomocy po Mszy św. o godzinie 11.00 zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 33 w krótkim montażu słowno -  muzycznym.  Występ skierowany był do wszystkich rodziców z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca, Dnia Rodziny. Dzieci dostarczyły wielu wzruszeń i uśmiechów swoim rodzicom,  wspaniale prezentując talenty recytatorskie,  wokalne i muzyczne.  Całość przedstawienia wyreżyserowali: B. Piątek, A. Pietraszkiewicz, ks. G. Kopyś.

 

opis i zdjęcia p. AP

12 czerwca – "Moje zielone Ostrowy"
Stowarzyszenie włączyło się w organizację konkursu plastycznego „Moje zielone Ostrowy” skierowanego do dzieci z Ostrów Górniczych. Jest to pierwsze zadanie w ramach działań ekologicznych pod nazwą „W obronie trzech żywiołów”.
Organizatorem jest Przedszkole Miejskie nr 31 oraz Szkoła Podstawowa nr 33 w Ostrowach Górniczych. Patronat nad prowadzonym konkursem plastycznym objęła Rada Dzielnicy Ostrów Górniczych.
Regulamin dostępny w przedszkolu, szkole oraz na stronach internetowych placówek.
Prace należy oddać do 9 czerwca 2017 r.
Stowarzyszenie udzieli wsparcia finansowego w zakupie nagród  oraz w zorganizowaniu poczęstunku dla uczestników konkursu.

12 czerwca – Pożegnania nadszedł czas

>>>zobacz zdjęcia<<<

Nadszedł dzień, w którym trzeba się pożegnać. Minęło dziewięć lat, odkąd wstąpiliśmy w mury tej szkoły, dziewięć lat, podczas których stawaliśmy się dojrzalsi, starsi. Dziś nadeszła pora rozstania z nauczycielami, przyjaciółmi i beztroskimi chwilami, które pozostaną na zawsze w naszych sercach.
Przepraszamy za to co złe i dziękujemy za wszystko
.

opis i zdjęcia p. DA

18 czerwca – Zbiórka na rzecz sosnowieckiego Hospicjum im. Św. Tomasza Apostoła

>>>zobacz zdjęcia<<<

18 czerwca 2017 wolontariusze naszej szkoły prowadzili zbiórkę pieniężną na rzecz sosnowieckiego Hospicjum im. Św. Tomasza Apostoła. Zebrane pieniądze zasilą konto prowadzonej budowy stacjonarnego hospicjum w Sosnowcu-Klimontowie. Dziękujemy darczyńcom za wpłaty, a wytrwałym uczniom za tak dużą pomoc w tym dziele.

opis i zdjęcia p. AP

20 czerwca – Wycieczka do zakładu oczyszczania ścieków Radocha II

>>>zobacz zdjęcia<<<

20 czerwca 2017 r. grupa 51 uczniów naszej szkoły z klas III, II, I gimnazjum oraz z klasy VI szkoły podstawowej wzięła udział w zwiedzaniu przedsiębiorstwa Sosnowieckie Wodociągi S.A., w skład którego wchodzi zakład oczyszczania ścieków Radocha II.

Teren oczyszczalni zajmuje powierzchnię 25,4 ha i usytuowany jest po obu stronach rzeki Czarnej Przemszy. Przepustowość hydrauliczna oczyszczalni wynosi 65 000 m3/dobę. Bezpośrednim odbiornikiem ścieków z oczyszczalni Radocha II jest rzeka Przemsza (lewy dopływ górnej Wisły).

Uczniowie mieli okazję obejrzeć tylko niewielką część oczyszczalni "Radocha II”. W ramach realizacji programów nauczania biologii i chemii w klasach gimnazjalnych uczniowie zapoznali się od strony praktycznej z procesem mechaniczno-biologicznym oczyszczania ścieków. Problematykę ochrony środowiska i bezpośrednie zadania związane z oczyszczaniem ścieków oraz dbałość o czystość wody przybliżył młodzieży pracownik wodociągów.

Uczniowie mogli dowiedzieć się, że sosnowieckie przedsiębiorstwo oprócz dystrybucji wody i odprowadzania ścieków, może pochwalić się również produkcją biogazu, prądu i energii cieplnej. Zapoznali się również z pracą laboratorium Sosnowieckich Wodociągów, które świadczy usługi w zakresie badań fizykochemicznych wody, ścieków i osadów na potrzeby wewnętrzne wodociągów i oczyszczalni oraz dla klientów zewnętrznych. Uczniowie mieli okazję oglądać pod mikroskopem bakterie i pierwotniaki, jakie znajdują się w wodzie o różnym stopniu zanieczyszczenia , poznali metodę miareczkowania w celu oznaczenia twardości wody.

Całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki zaangażowaniu i inicjatywie przewodniczącej Rady Dzielnicy Ostrowy Górnicze p. Krystynie Cencek.

opis i zdjęcia p. J

20 czerwca – 95 rocznica przyłączenia Górnego Śląska do Państwa Polskiego

>>>zobacz zdjęcia<<<

20 czerwca harcerze z 65 SDWi „Leśny Lud”, działającej przy naszej szkole, brali udział w uroczystościach z okazji 95 rocznicy przyłączenia części Górnego Śląska do odradzającego się Państwa Polskiego. Miało to miejsce przy tablicy na budynku Urzędu Miejskiego. Harcerze reprezentowali zarówno swoją drużynę, jak również uczniów naszej szkoły.

opis i zdjęcia p.JŻ

21 czerwca – Kampania informacyjna - numer alarmowy 112

W czerwcu wszystkie klasy młodsze wzięły udział w kampanii informacyjnej pt. "W kolejce po życie" dotyczącej funkcjonowania numeru alarmowego 112 oraz zasad prawidłowego korzystania z tego numeru.  Wszystkich gorąco zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi materiałami informacyjnymi:

- prezentacja

- ulotka

- film

opis p. Ang. Sz

23 czerwca – Święto wszystkich Tatusiów

>>>Nasze animowane laurki<<<

23 CZERWCA - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
>>>zobacz zdjęcia<<<

No i skończył się kolejny rok szkolny 2016/2017. Pan dyrektor podziękował wszystkim za pracę i codzienny trud oraz życzył wspaniałego, bezpiecznego wypoczynku. Najbardziej pracowici, jak co roku, zostali wyróżnieni nagrodami książkowymi, a 9 naszych kolegów i koleżanek dostało stypendium za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. W tym roku pożegnaliśmy klasę IIIag. Uczniowie odnowili ślubowanie, a na pożegnanie przygotowali krótką część artystyczną. Były wspólne śpiewy,  radość przeplatała się ze łzami wzruszenia.


Drodzy Absolwenci! Przed Wami wielka niewiadoma. W tej nieustannej wędrówce pamiętajcie o przesłaniu do młodych Adama Asnyka:

"Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
choć sami macie doskonalsze wznieść,
na nich się jeszcze święty ogień żarzy
         i wy winniście im cześć."

opis D.A
zdjecia M.R