ROK SZKOLNY 2018/2017

 

WRZESIEŃ
*
3 września - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

>>>zobacz zdjęcia<<<

Po dwóch miesiącach wakacji pełni energii i zapału do pracy wróciliśmy do szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie zabrał głos pan dyrektor Jakub Wiśniewski, który przywitał uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. W dalszej części zaprezentowali się uczniowie klasy VIa w programie artystycznym „Sfrustrowana nauczycielka, czyli marzenia do spełnienia” skierowanym  do klas starszych. Natomiast część artystyczną dla klas młodszych przygotowali uczniowie z klasy IIIa. Zaprezentowali piosenki i wierszyk, którymi przywitali szkołę i swoich kolegów. Po uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

opis i zdjęcia OCh, MR, ML, JK

*

7 września - Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej 100. Rocznicy powstania ZHP oraz 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

Program Obchodów

*

10 września - Szkolny konkurs fotograficzny "Wakacyjne spotkania z przyrodą okiem obiektywu"
 

>>>czytaj więcej<<<

organizator
p. Jolanta Cecherz

 

*

14 września - Biegi przełajowe o Puchar Dyrektora Klubu "Maczki"

>>>zobacz zdjęcia<<<

14 września odbyły się zawody w biegach przełajowych o „Puchar Dyrektora Maczki”. W biegach brały udział dziewczęta: Klaudia Kubiczek, Laura Krzymień, Kinga Brzezoń, Alicja Mazur oraz chłopcy: Mikołaj Gałoński, Paweł Kotliński, Sebastian Kuc, Szymon Drabek, Filip Sypień. W klasyfikacji generalnej nasza reprezentacja zdobyła III miejsce. Indywidualnie w biegu Mikołaj Gałoński  zdobył I miejsce.


zdjęcia i opis p. MR

*

15 września - International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki

>>>zobacz zdjęcia<<<

Z radością informujemy, że w tym roku nasza szkoła, po raz pierwszy, włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest o święto kreatywności, zabawy i twórczości, odwagi w pokonywaniu trudności, które zapoczątkowała książka Petera Reynoldsa pt. „The Dot” („Kropka”).  Bohaterka jego książki – Vashti – to mała dziewczynka, która dzięki wsparciu nauczycielki plastyki zyskuje wiarę w siebie i swoje możliwości.

Zainspirowani historią Vashti uczniowie na całym świecie podejmują się różnych twórczych działań, uczą się i bawią jednocześnie, odkrywają swoje talenty i mocne strony. Magia kropki zadziałała także w naszej szkole, gdzie 17 września (poniedziałek) nauczyciele wybrane zajęcia poprowadzili inaczej niż zwykle, dając pole do popisu kreatywności dzieci.

 >>>zobacz film<<<

organizator IW

*

17 września - Uroczystość rocznicy zamordowania rodziny Mackiewiczów i Jerzego Piwowarczyka

>>>zobacz zdjęcia<<<

17 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości poświęconej rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz uczczenia pamięci ofiar systemu komunistycznego, który zapanował w Polsce po drugiej wojnie światowej. Pod obelisk upamiętniający śmierć rodziny Mackiewiczów i Jerzego Piwowarczyka przybyli m.in. Prezydent Sosnowca pan Arkadiusz Chęciński, Przewodniczący Rady Miejskiej Wilhelm Zych, przedstawiciele władz samorządowych, posłowie, członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, przedstawiciele Rycerzy Kolumba oraz poczty sztandarowe z sosnowieckich szkół. Przemówienie prezydenta było lekcją historii i patriotyzmu skierowaną do młodzieży i przybyłych gości.

opis i zdjęcia p.DA

*

20 września - Zajęcia z regionalizmu: „Spacer sosnowiecki z historią w tle”

>>>zobacz zdjęcia<<<

20 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Spacerze sosnowieckim z historią w tle”. Historyk pan Grzegorz Onyszko w sposób ciekawy przybliżył uczestnikom spotkania dzieje naszej dzielnicy. Opowiedział o zabytkach architektury oraz osobach, które odwiedziły tą część Sosnowca. Była to niezapomniana lekcja historii i patriotyzmu.

opis i zdjęcia p.DA

*

21 września - Ekorajd Biała Przemsza – Sztoła

>>>zobacz zdjęcia<<<

Uczniowie klasy 8a i III ag wzięli udział w Ekorajdzie Biała Przemsza – Sztoła, który odbył się 21 września 2018 r. Organizatorami imprezy byli: Związek Stowarzyszeń „Zielony Ring Przemszy” oraz PTTK Jaworzno. Uczestnicy pokonali trasę Maczki – Schronisko Młodzieżowe Sławków Niwa, gdzie odbyło się uroczyste zakończenie imprezy. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów.

opis i zdjęcia p.DA

*

26 września - Europejski Dzień Języków Obcych

Apel z okazji .Europejskiego Dnia Języków odbył się 3 października.

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

 

organizatorzy

p. A. Cyran

p. O. Chodakowska

p. J. Mercik

*

28 września - Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

>>>zobacz zdjęcia<<<

28 września w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy kandydaci przygotowali ciekawe plakaty, zaprezentowali swoje programy w klasach i zaprosili wszystkich uczniów do głosowania. Wcześniej wychowawcy klas przeprowadzili lekcje lub pogadanki na temat „Wybory, czyli młodzi mają głos” a na gazetce Samorządu Uczniowskiego znalazły się informacje dotyczące spraw formalnych – ordynacja wyborcza. W piątek z niecierpliwością czekaliśmy na wasze decyzje. I tak – szkołę oddaliście w ręce Katarzyny Kucharskiej, której pomogą w pracy Antoni Jochymek i Rozalia Malina.

Gratulujemy!!!

opis i zdjęcia p.DA

*

28 września - Szkolny konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

>>>zobacz zdjęcia<<<

Wspominając nasze wakacyjne przygody przystąpiliśmy do konkursu fotograficznego pod hasłem "Wakacyjne spotkania z przyrodą okiem obiektywu”, opracowanego przez p. Jolantę Cecherz – nauczyciela biologii. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V-VIII oraz III klasy gimnazjum. Tematem zdjęć były obiekty przyrody zrobione samodzielnie podczas tegorocznych wakacji. Napłynęło aż 26 pięknych prac.

28 września br. konkurs został rozstrzygnięty!

Zwyciężyły prace, na które zagłosowało najwięcej uczniów. A oto wyniki głosowania:

I miejsce – Aleksander Mazur z kl. IIIag za "magiczne" zdjęcie Kuli odwracającej obraz.

II miejsce – Weronika Wielgus z kl. VIa za zdjęcie Skorpiona z antycznej Puli.

III miejsce – Anna Sosur z kl. VIa za zdjęcie tajemniczej Jaszczurki.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy gorąco wszystkim uczniom, którzy zgłosili swoje zdjęcia. Mamy nadzieję, że konkurs ten pobudzi pasję uważnego przyglądania się otaczającej nas przyrody.

opis i zdjęcia p. JC

*

28 września - XVI Turniej Sportowy

>>>zobacz zdjęcia<<<

.

>>>sprawozdanie z wydarzenia już wkrótce<<<

 

*

29 września - XII FESTYN RODZINNY

 

 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w organizacji festynu,

a wszystkim gościom za miłą atmosferę i wspaniałą zabawę!

 

ORGANIZATOR
Stowarzyszenie „Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły”
oraz Szkoła Podstawowa nr 33 w Sosnowcu

 

 

>>>sprawozdanie z wydarzenia już wkrótce<<<

 

>>>filmik"Nasze talenty"<<<

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

*

30 września - Dzień Chłopaka

Z okazji Waszego Święta, my, dziewczyny, życzymy każdemu chłopcu:

- Dziewczyny - tylko tej najfajniejszej,

- Ciastek - tylko tych najsłodszych,

- Samochodów - tylko tych najszybszych,

- Zabaw - tylko najweselszych,

- Przygód - tylko najciekawszych

- ... i butów - takich, co najlżejsze, w których wszędzie mógłbyś dotrzeć,

   aby spełnić swe marzenia!

*

30 września - Dzień Chłopaka w klasie 1b

>>>zobacz zdjęcia<<<

W naszej szkole jest taki zwyczaj, że pierwszy miesiąc nauki kończy się bardzo miłym dniem, zwłaszcza dla chłopców. To święto w tym roku obchodziły również „świeżo upieczone” pierwszaki. Dzień od rana pełen był niespodzianek. Rodzice przygotowali prezenty dla chłopców i drobne upominki dla dziewczynek. Były życzenia i tradycyjne „sto lat”. Czas upłynął nam na miłej zabawie. Pierwsza klasowa uroczystość dostarczyła nam wiele radości.

Zdjęcia i opis M. Dworczyńska

   
PAŻDZIERNIK
*

1 października - II etap Regionalnego Konkursu „Zagłębie Dąbrowskie – Moja Mała Ojczyzna”

>>>zobacz zdjęcia<<<

Nikola Gutowska, Iza Kraus oraz Łukasz Kaszuba wzięli udział w II etapie Regionalnego Konkursu „Zagłębie Dąbrowskie – Moja Mała Ojczyzna”. Konkurs odbył się w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi. Zadaniem drużyny w tym etapie było wspólne wykonanie pracy promującej piękne, ciekawe, wyjątkowe zakątki swojego miasta: „Pocztówka z mojego miasta”. Uczniowie wykonali świetną pracę, zajęli V miejsce i w ten sposób zakwalifikowali się do Etapu III – „Szansa na sukces z Zespołem FELL”

Gratulujemy!!!

zdjęcia i opis wych. G. Pniak

*

3 października - Apel z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych

Dzień Języków Obcych już na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości w naszej szkole. Tak też było i w tym roku. Uroczystość rozpoczęła się od wykonania piosenki „What dreams are made of” przez klasę IVa z wokalistką Dominiką Cieślik. Następnie nasi aktorzy z klasy IIIag i VIa zaprosili wszystkich do obejrzenia nowoczesnej odsłony Kopciuszka, oczywiście w wersji angielskiej. Wszyscy dobrze się bawili. Dziękujemy występującym artystom.

>>>zobacz zdjęcia<<<

Przygotowanie

p. A. Cyran

p. O. Chodakowska

p. J. Mercik

Obsługa techniczna p. M. Mizgajski

*

5 października - Dzień Chłopaka w klasie 6a

>>>zobacz zdjęcia<<<
 

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki z kl. VIa zaprosiły swoich kolegów z klasy do kina na film „Dywizjon 303. Prawdziwa historia”. Chłopcom film bardzo się podobał. Po seansie wybraliśmy się na spacer do parku i na plac zabaw. Pogoda i humory nam dopisały. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do domu.

O. Chodakowska, M. Patyk

*

5 października - Dzień Uśmiechu

>>>zobacz zdjęcia<<<

W miniony piątek w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Chcieliśmy wszystkich przekonać, że człowiek radosny, to człowiek szczęśliwy. Warto więc śmiać się częściej i zarażać śmiechem innych.
Uczniowie klas I – III, należący do Małego Samorządu Szkolnego, wykonali niezwykłą dekorację tablic na korytarzu szkolnym, składającą się wyłącznie z uśmiechniętych buź. Na pierwszy rzut oka było wiadomo, jakie jest jej główne przesłanie. Pierwszaki w czasie przerwy rozdawały wszystkim żółte, uśmiechnięte buzie, które każdy mógł przykleić do swojego ubrania. W ten sposób udało nam się zaprosić do naszej wspólnej zabawy bardzo duże grono uczniów i pracowników szkoły. Uczniowie klas starszych wykazali się dużym poczuciem humoru i chętnie dołączyli się do zabawy z pierwszakami. To wydarzenie szkolne było szczególnie ważne dla najmłodszych, ponieważ zrozumieli, że są członkami społeczności szkolnej.

ORGANIZATORZY
Mały Samorząd Szkolny
Opiekun – M. Dworczyńska
Samorząd Uczniowski
Opiekun – D. Adamczyk

*

10 października - Zajęcia z regionalizmu: "Wizyta w Urzędzie Miasta"

>>>zobacz zdjęcia<<<

Klasa 8a w ramach zajęć z regionalizmu uczestniczyła w spotkaniu z pełnomocnikiem prezydenta miasta Sosnowca Mateuszem Bochenkiem. Uczniowie wysłuchali informacji o pracy Urzędu Miasta, obowiązkach prezydenta oraz radnych, dyskutowali na temat najważniejszych potrzeb naszej dzielnicy, zwiedzili gmach urzędu. Nasza wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze, a szkoła wzbogaciła się o album i foldery o Sosnowcu. Otrzymaliśmy także grę Monopoly, która wzbogaci kącik SU.

opis i zdjęcia p.DA

*

8 - 12 października 2018 r. - Europejski Tydzień Kodowania Code Week

Już po raz trzeci przystąpiliśmy do akcji Europejski Tydzień Kodowania. W tym roku zarejestrowaliśmy wydarzenie pt. "Jesienne kodowanie".  Przez tydzień podczas zajęć uczniowie poznają podstawy programowania. Będziemy pracować zarówno z wykorzystaniem sprzętu komputerowego jak i kodowania offline:

• Korzystanie z  edukacyjnego języka obiektowego Scratch,

• Kodowanie obiektowe na stronie code.org,

• Zapoznanie uczniów z grą Run Marco!, 

•Kodowanie offline: jesienne dyktanda graficzne, kodowanie i odkodowywanie jesiennych: obrazków, wyrazów, haseł i działań matematycznych, gry i zabawy logiczne, wymyślanie i odczytywanie instrukcji, przepisów.

opis IW    

*

12 października -  Przesłuchanie do Ogólnopolskiego Konkursu "Do Hymnu"

>>>zobacz zdjęcia<<<

>>>zobacz film<<<

 

 

 

 

 

"Do Hymnu" to Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych zorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Programu Rządowego "NIEPODLEGŁA"  (2017-2021).
Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie Hymnu Państwowego oraz dwóch pieśni hymnicznych.

Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem Pana Bartłomieja Ślefarskiego, zaśpiewali następujące pieśni:

- "Mazurek Dąbrowskiego" -  od 26 lutego 1927 roku hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Pieśń ta powstała w 1797 roku, napisał ją Józef Wybicki.

- "Bogurodzica" – najstarsza polska pieśń religijna, pełniąca rolę hymnu państwowego Wielkiego Księstwa Litewskiego, autor nieznany.

- "Gaude Mater Polonia" (Raduj się, matko Polsko) – polski hymn średniowieczny  ku czci św. Stanisława ze Szczepanowa skomponowany do słów Wincentego z Kielczy.

 

Zarówno szkoła, jak i każdy  z wykonawców, otrzymał pamiątkowy dyplom.

 

Występ uczniów został nagrany przez jury, które dokonało zapisu dźwięku i obrazu a następnie na podstawie wykonanych nagrań wyłoni z pośród 300 szkół z Polski najlepsze wykonania. Przed jurorami, którzy odwiedzili naszą szkołę jeszcze kilka tygodni pracy – przejadą łącznie 48 000 km i odwiedzą 300 szkół podstawowych w całej Polsce.

Podczas wszystkich przesłuchań, "Mazurek Dąbrowskiego" wykona przed nimi ponad 50 000 uczniów! My już to zrobiliśmy!

 

Zwycięzców poznamy w II połowie listopada. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na wyniki konkursu!

*

12 października -  Akademia z okazji DEN

>>>zobacz zdjęcia<<<

>>>zobacz film<<<

 

 

Jak co roku w październiku obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Akademię z tej okazji przygotowała klasa 4c wraz ze wsparciem starszych kolegów z 6a. W tym szczególnym dniu uczniowie skierowali życzenia do wszystkich pracowników oświaty, przypominając, iż ten dzień to „święto polskiej szkoły”. Mieliśmy okazję wysłuchać pięknych wierszy, piosenek i ciepłych słów skierowanych do nauczycieli. Nie zabrakło też humoru z życia szkolnego, który zaprezentowano w skeczu „szkoła na wesoło”. Wszystkim uczniom biorącym udział w akademii gratulujemy udanego występu i dziękujemy za dostarczenie nam wspaniałych wrażeń.

opis p. MK

Po akademii zostały wręczone uczniom dyplomy i nagrody zdobyte:

- w konkursie zorganizowanym z okazji Dnia Tabliczki Mnożenia,

- za udział w pokazie "Mam talent" oraz

- za zaangażowanie w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. 

*

14 października -  Dzień Edukacji Narodowej

*

15 października - Wycieczka do sztolni „Królowa Luiza” w Zabrzu

>>>zobacz zdjęcia<<<

15 października klasa 7b wybrała się na wycieczkę do sztolni „Królowa Luiza” w Zabrzu. Uczniowie mogli poczuć się przez chwilę jak prawdziwi górnicy. W kaskach na głowach przemierzaliśmy chodniki starej kopalni, niekiedy mocno schyleni w niskich korytarzach. Przewodnik opowiadał o pracy pod ziemią, zarówno ludzi, jak również maszyn górniczych. Przed wyjściem na powierzchnię odbyliśmy przejażdżkę kopalnianą kolejką.

opis p. JŻ    

*

19 października -  I Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Scrabble Belgijkę

19 października w ZSO nr 11 w Maczkach odbyły się I Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Scrabble Belgijkę zorganizowane przez p. Joannę Leś i p. Sławomira Wiśniowskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice trzeciej klasy gimnazjum: Wiktoria Durleta i Julia Jaroszewska. Podczas turnieju każdy z graczy miał przed sobą swój własny zestaw do gry oraz planszę. Osoba prowadząca belgijkę każdorazowo losowała litery na stojak główny podając je jednocześnie głośno wszystkim uczestnikom, a Ci wybierali wskazane litery z własnych zestawów. Gracze umieszczali litery na swoich stojakach i w wyznaczonym czasie (2minuty) starali się wymyślić jak najdroższy ruch. Po zakończonym czasie prowadzący belgijkę wybierał najdroższy ruch i umieszczał go na planszy głównej, a każdy z graczy analogicznie na własnej. Po każdej rundzie gracze sumowali zdobyte przez siebie punkty i podawali ich sumę sędziemu. Wygrała Natalia Mówka, która w ciągu wszystkich rund zgromadziła największą ilość punktów – 507 na 672 możliwych do zdobycia. Nasze zawodniczki uplasowały się na 17 miejscu z sumą 315 punktów oraz na 22 z sumą 262 punktów. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.

opis p. AS

*

22 października - Dzień Papieski

>>>zobacz zdjęcia<<<

Październik to miesiąc kojarzony przez wielu z nas z wielkim wydarzeniem historycznym, a mianowicie wyborem Polaka na tron Piotrowy. Papież Jan Paweł II niestrudzenie przypominał nam Bożą naukę. By nauczanie papieża nadal było żywe, od kilkunastu lat organizowane są Dni Papieskie. Tegoroczny Dzień Papieski przebiegał pod hasłem W promieniowaniu Ojcostwa. Uczniowie naszej szkoły przygotowali krótki montaż poetycko-muzyczny, który zaprezentowali w kościele MBN Pomocy w Sosnowcu - Ostrowach Górniczych oraz w szkole.

opis i zdjęcia p. AP i ks. Grzegorz

*

23 października - Warsztaty teatralne

>>>zobacz zdjęcia<<<
 

23 października klasa 4a uczestniczyła w warsztatach teatralnych „Pokonujemy bariery”. Zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery „Bądź architektem swojego szczęścia”. Nasi uczniowie przy pomocy prowadzących zajęcia odgrywali różne scenki pantomimiczne i brali udział w ciekawych zabawach integracyjnych.

opis i zdjęcia p. AK

*

23 października - Młodzieżowy budżet obywatelski - tak głosowaliście!

*

23 października - Wygrana w Regionalnym Konkursie „Zagłębie Dąbrowskie – Moja Mała Ojczyzna”

>>>zobacz zdjęcia<<<

>>>zobacz film<<<

 

Mamy sukces!!!

Drużyna z klasy IIa w składzie:

1. Nikola Gutowska

2. Izabela Kraus

3.  Łukasz Kaszuba

zajęła I miejsce w Regionalnym Konkursie „Zagłębie Dąbrowskie – Moja Mała Ojczyzna”.

Gala finałowa konkursu odbyła się 23 października 2018 r. w Sali Widowiskowo – Koncertowej Muza w Sosnowcu, po zakończeniu III etapu „Szansa na sukces z zespołem FEEL”. Uczniowie wspaniale zaprezentowali jedną wylosowaną przed występem piosenkę zespołu FEEL.

Całą klasą przy dużym wsparciu pani wicedyrektor Olgi Chodakowskiej i wychowawcy pani Grażyny Pniak dzielnie kibicowaliśmy drużynie. Mamy puchar, nagrody rzeczowe i Wielkie Wielkie BRAWA.

opis p. GP

Informacja o konkursie

                            

*

24 października -  Lekcja biblioteczna

>>>zobacz zdjęcia<<<

24 października klasy 5 uczestniczyły w lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Prawdziwą lekcję patriotyzmu przygotowali dla nich harcerze z Kręgu „Korzenie”.  Przedstawili oni młodym słuchaczom historię odzyskania niepodległości oraz zapoznali z najwybitniejszymi postaciami z tego okresu. Omówili też dzieje ZHP. Był także konkurs wiedzy z nagrodami, który wygrali Alicja Mazur, Oliwier Jaroszewski i Magdalena Durnaś. A wszystko to przeplatane wspólnym śpiewaniem – harcerze przygotowali śpiewniki dla naszych uczniów. Po słodkim poczęstunku, pełni wrażeń, wróciliśmy do szkoły.

opis i zdjęcia p. DA

*

24 października -  Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Dzisiejszy dzień był świąteczny nie tylko dla uczniów klas pierwszych i Ich rodzin, lecz także dla całej społeczności naszej szkoły. Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych odbyła się o godz. 9.00 w sali gimnastycznej. Wspaniałą prezentacją programu artystycznego pierwszaki udowodniły, że w pełni zasługują na miano uczniów. Gromkie brawa, licznie zgromadzonych gości były tego potwierdzeniem. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie zostały pasowane przez pana dyrektora Jakuba Wiśniewskiego na uczniów. Dyplom otrzymany z rąk pani wicedyrektor Olgi Chodakowskiej był uwieńczeniem uroczystości. Po wspólnych zdjęciach uczniowie klasy Ia i klasy Ib wraz z wychowawcami rozeszli się do sal na słodki poczęstunek.

opis p. BP

>>>zobacz djęcia<<<


>>>zobacz film<<<
 

*

26 października -  Kręgosłup – ważna rzecz…

>>>zobacz zdjęcia<<<

26 października pierwszaki brały udział w nietypowych zajęciach, jakie zorganizowali dla nich studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
W ramach realizowanego na studiach projektu „Szkoła Pleców dla Dzieci”, studenci postanowili porozmawiać z pierwszoklasistami o tym, co jest ważne dla zachowania prawidłowej postawy ciała. W czasie rozmowy i wspólnej zabawy dzieci uczyły się, jak przyjmować właściwą postawę ciała w pozycji stojącej i siedzącej. Studenci przekonywali najmłodszych uczniów szkoły, by nie obciążali swoich plecaków rzeczami, które w danym dniu nie są potrzebne na zajęciach szkolnych. Pokazali, jak prawidłowo ułożyć książki, zeszyty i przybory w tornistrze. Później nauczyli pierwszoklasistów regulowania pasków tornistra tak, aby pozostawał na plecach na właściwej wysokości.
To było bardzo pouczające i miłe spotkanie.

opis i zdjęcia p. MD.

*

29 października - Wizyta w Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu

>>>zobacz zdjęcia<<<

29 października uczniowie naszej szkoły udali się do Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu, by tam przedstawić montaż słowno – muzyczny pt. Promieniowanie Ojcostwa. Wśród widzów były osoby z Dziennego Ośrodka Opieki, jak również chorzy z hospicjum stacjonarnego wraz z opiekunami. Występ dostarczył zebranym wielu wzruszeń i emocji.
Po występie mieliśmy możliwość zwiedzenia budynku i rozmowy z osobami z Dziennego Ośrodka Opieki. Zaprezentowano nam prace plastyczne, ozdoby i rękodzieła wykonane przez pensjonariuszy Ośrodka. Wracaliśmy pełni zadumy i refleksji

opis i zdjęcia p. AP

*

30 października – Bal Wszystkich Świętych

30.10.2018 po raz piąty w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych zorganizowany przez katechetów i wolontariuszy z Koła Wolontariatu. Dzieci oprócz tańców mieli zorganizowane zabawy: rysowanie świętego z zasłoniętymi oczami, taniec z piłeczką umieszczoną na plastikowej łyżce, przejście przez tunel. W czasie przerwy można było ugasić pragnienie oraz poczęstować się słodyczami ufundowanymi przez ks. Grzegorza.

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

opis p. AP, zdjęcia Kacper Wanik

*

31 października – Pola Nadziei

>>>zobacz zdjęcia<<<

Od kilku lat w naszej szkole przeprowadzana jest akcja sadzenia żonkili na naszym Polu Nadziei. W tym roku 31 października wolontariusze zasadzili cebulki żonkili i w ten sposób włączyliśmy się w akcję organizowaną przez Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.

opis i zdjęcia p. AP   

 
LISTOPAD
*

6 listopada - Finał X Diecezjalnego Konkursu Literackiego i Fotograficznego

>>>zobacz zdjęcia<<<

6 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbył się finał X Diecezjalnego Konkursu Literackiego i Fotograficznego "Religijny obiekt o charakterze patriotycznym". Z naszej szkoły wyróżnienie zdobył Tomasz Pietraszkiewicz.

Gratulujemy!

opis i zdjęcia p. AP   

*

6 listopada - Igrzyska Dzieci i Młodzieży w badmintonie

>>>zobacz zdjęcia<<

6 listopada 2018 roku odbyły się Sosnowieckie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w badmintonie. W Igrzyskach Dzieci naszą szkołę reprezentowali dziewczęta i chłopcy z klasy VI: Kinga Brzezoń, Maja Fuks, Szymon Sapota, Filip Sapota. Na dwanaście startujących w zawodach szkół dziewczęta wywalczyły 5. miejsce natomiast chłopcy miejsce 8.
Igrzyska Młodzieży reprezentowali dziewczęta i chłopcy z klasy VII, VIII i III gimnazjum. W kategorii dziewcząt: Julia Cieślik, Amelia Kaszuba. W kategorii chłopców: Kacper Wanik, Kamil Kubiczek. Dziewczęta zdobyły 2. miejsce i weszły do ¼ finału wojewódzkiego, chłopcy zajęli 3. miejsce.

 

Gratulujemy!

opis i zdjęcia p. MR

*

7 listopada - Sukces w Regionalnym Konkursie Recytatorskim "Poeci polscy"

>>>zobacz zdjęcia<<<

7 listopada uczennice klasy IIa wzięły udział w Regionalnym Konkursie Recytatorskim "Poeci polscy" zorganizowanym przez SP nr 23 w Sosnowcu.

Nikola Gutowska zajęła I miejsce a Izabela Kraus II miejsce.

 

Dziewczynki otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy.

 

Gratulujemy!!!

 

przygotowanie, opis i zdjęcia p. Grażyna Pniak

*

9, 11 listopada - Obchody 100.  rocznicy odzyskania niepodległości

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

Jak co roku uczciliśmy ten dzień uroczystą akademią. Najpierw została ona zaprezentowana w szkole (9 listopada), a następnie 11 listopada wystąpiliśmy w kościele parafialnym. Inscenizacja słowno muzyczna przedstawiała historię naszego narodu od czasów I wojny światowej, poprzez II wojnę światową, okres walki z komunizmem do czasów współczesnych. Zaprezentowane wiersze, pieśni patriotyczne i współczesne utwory znakomicie podkreśliły tą ważną rocznicę

100-lecia odzyskania niepodległości.

opis p. AK

*

11 listopada - 100.  rocznica odzyskania niepodległości

*

12 listopada – Wycieczka do kina

>>>zobacz zdjęcia<<<

W miniony poniedziałek - tj. 12.11.2018 r. odbyła się wycieczka dzieci, pilnie uczęszczających na Nabożeństwa Różańcowe, zorganizowana przez ks. Grzegorza.
O godzinie 8.45 zebraliśmy się na placu kościelnym, skąd przeszyliśmy na przystanek autobusowy linii nr 28. Wiele dzieci po raz pierwszy w swoim życiu jechało autobusem - co sprawiło im niezwykłą radość. Po opuszczeniu autobusu w Dąbrowie Górniczej, odbyła się mała sesja zdjęciowa przy "Pałacu Kultury Zagłębia", "Pomniku Bohaterów Czerwonych Sztandarów" oraz na "Ławeczce Jimiego Hendrixa".

Po wykonaniu zdjęć udaliśmy się do kina Helios, na seans bajki pod tytułem "Hotel Transylwania 3". Przed wejściem na salę kinową, każde dziecko wyposażyło się w popcorn i pepsi. Po zakończeniu projekcji bajki, całą grupą poszliśmy na małą przekąskę do KFC. W wyśmienitych nastrojach dojechaliśmy autobusem do Kazimierza Górniczego, skąd ruszyliśmy piechotą pod plebanię. Podczas spaceru, dzieci dzieliły się pozytywnymi opiniami dotyczącymi całej wycieczki. Dla umilenia czasu, wraz z księdzem Grzegorzem dzieciaki śpiewały piosenki, których nauczyły się na lekcjach religii.
Wszystkim wycieczka bardzo się podobała i niezmiernie dziękujemy księdzu Grzegorzowi za jej zorganizowanie :).

 

*

13 listopada - Zawody  Rejonowe – Badminton Igrzyska Młodzieży  Szkolnej

>>>zobacz zdjęcia<<<

13 listopada 2018 roku odbyły się zawody rejonowe – Badminton Igrzyska Młodzieży  Szkolnej. Zawody  ¼ finału wojewódzkiego odbyły się w Jaworznie. Naszą szkołę reprezentowały:  Amelia Kaszuba i Julia Cieślik. W końcowej klasyfikacji  zajęły 3. miejsce.

 

Gratulujemy!

opis i zdjęcia p. MR

*

15 listopada – Zaproszenie do udziału w konkursie

Szkoła Podstawowa nr 33 oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu zaprasza uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych do udziału w międzyszkolnym konkursie „Kodujemy w języku Scratch”

Konkurs polega na przygotowaniu gry edukacyjnej (quiz, labirynt, program) na dowolny temat. Więcej informacji w załączniku nr 1.

 

       zał. nr 1.      zgoda     zał. nr 2

*

15 listopada – Wizyta przedszkolaków

>>>zobacz zdjęcia<<<

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 31 również uczciły setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pod przewodnictwem pani dyrektor mgr Doroty Radeckiej oraz swoich wychowawczyń wspaniale zaprezentowały program artystyczny z okazji tego Święta. Były pięknie recytowane wiersze, śpiewane piosenki oraz tańce, które wprawiły w zachwyt zarówno zgromadzone w sali gimnastycznej dzieci z klas I -III, jak i uczestniczących w przedstawieniu: pana dyrektora mgr Jakuba Wiśniewskiego oraz nauczycieli. Wielkie brawa i podziękowania dla Małych Artystów!

opis p. BP, zdjęcia ks. GK

*

15 listopada –  Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

>>>zobacz zdjęcia<<<

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w Światowy Dzień Rzucania Palenia. Wychowawcy klas przeprowadzili liczne pogadanki na temat szkodliwości palenia papierosów. Uczniowie klas Ia i Ib wykonali prace plastyczne pod hasłem: „Mamo, tato, co Ty na to?” oraz  „Palenie papierosów jest szkodliwe dla zdrowia”. Natomiast uczniowie klasy IIa zaprezentowali scenki dramowe – Jak możemy reagować, gdy ktoś w naszym otoczeniu pali papierosy. A uczniowie klasy IIIa wzięli udział w konkursie wiedzy „Dlaczego palenie papierosów szkodzi zdrowiu?” Uczniowie klas IV – VII oraz klasy III gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli techniki wykonali plakaty promujące rzucanie palenia papierosów.

opis i zdjęcia p. OCh    

*

15 listopada –  Zwycięstwo w Miejskim Konkursie Fotograficznym!

>>>zobacz zdjęcia<<<

15 listopada w Światowym Dniu Rzucania Palenia Tytoniu odbyła się, w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu, Gala Finałowa podsumowująca miejski konkurs fotograficzny i filmowy ,,Sosnowiec rzuca palenie", w ramach Kampanii "Jabłko zamiast papierosa". Honorowym gościem uroczystości była Wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Barbara Dolniak.

 

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Aleksander Mazur z klasy III a gimnazjum zdobył I miejsce!

Gratulujemy!

 

Organizatorami kampanii byli: Szkoła Podstawowa nr 30, Urząd Miasta Sosnowca oraz NZOZ Nasza Przychodnia.

*

19 listopada – "Jesień w poezji"

>>>zobacz zdjęcia<<<

19 listopada w Bibliotece Miejskiej odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klasy III pt. "Jesień w poezji". 

Spośród wszystkich recytujących dzieci, zostało wyłonionych 3 zwycięzców:

1. miejsce –  Maciej Miodek,

2. miejsce – Olga Wartak,

3. miejsce – Magdalena de Costres. 

opis i zdjęcia p. ES   

*

20 listopada – Konkurs recytatorski

>>>zobacz zdjęcia<<<

W Szkole Podstawowej nr 9 w Sosnowcu odbyła się VII edycja konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I – III pt. „Humor w wierszach M. Konopnickiej, J. Brzechwy i J. Tuwima”. Celem konkursu była popularyzacja literatury znanych polskich poetów, rywalizacja i konfrontacja dzieci o podobnych zainteresowaniach oraz możliwość zaprezentowania własnej interpretacji znanych tekstów. Naszą Szkołę reprezentowali: Natalia Stopa z kl. I a, Antonina Komar z kl. I b, Izabela Kraus z kl. II a, Nikola Gutowska z kl. IIa i Maciej Miodek z kl. III a. Zarówno prace plastyczne, związane tematycznie z prezentowanymi utworami (które były jednym z warunków udziału w konkursie), stroje, jak i same brawurowo wykonane prezentacje budziły zachwyt jurorów oraz licznie zgromadzonej widowni. Natalia Stopa z kl. I a zdobyła wysokie II miejsce w swojej kategorii wiekowej, a konkurencja była ogromna! Pozostali uczestnicy również stanęli na wysokości zadania. Wielkie brawa dla naszej Ekipy!!!

opis p. BP      

*

21 listopada – Przedszkolaki na szkolnych zajęciach

>>>zobacz zdjęcia<<<

Grupa przedszkolna  „Motylki” Miejskiego Przedszkola nr 31 w Ostrowach Górniczych, której sala mieści się w naszej Szkole, razem ze swoimi paniami uczestniczyła w zajęciach klasy I a prowadzonych przez wychowawczynię tej klasy – p. Beatę Piątek. Dzieci rozmawiały o zmianach zachodzących w pogodzie i w przyrodzie późną jesienią. Zarówno pierwszoklasiści, jak i przedszkolaki byli bardzo aktywni oraz zainteresowani zajęciami. Dzieci śpiewały, recytowały, czytały, pisały oraz liczyły. Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały odblaskowe opaski, bo dzieci również muszą być przygotowane do zimy. Było fajnie i wesoło!

opis p. BP   

*

22 listopada – Wyniki V edycji Budżetu Obywatelskiego

 

tabela nr 1

tabela nr 2

22 listopada ogłoszone zostały wyniki głosowania mieszkańców Sosnowca w V edycji Budżetu Obywatelskiego. Z ponad 160 zgłoszonych projektów zakwalifikowanych do realizacji zostało 46 zadań, które otrzymały najwięcej głosów i łącznie mieszczą się w puli środków przewidzianych dla projektów z danej kategorii. Wśród nich są 32 z Lokalnych Stref Konsultacyjnych, 2 ze Strefy Edukacji-Szkolnej, 3 ze Strefy Edukacji-Przedszkolnej. Zostanie również zmodernizowanych 9 pracowni tematycznych. Nasz „główny” projekt, budowa boiska przy szkole, konkurował z 6 innymi w strefie szkolnej małej. Zagłosowało na niego 1386 osób, co dało nam 2 miejsce. Do realizacji zakwalifikował się projekt, na który oddano 1643 głosy. Nasze plany co do modernizacji pracowni tematycznych także się nie powiodły, projekty zajęły ostatecznie 7. i 8. miejsce.
Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy oddali swoje głosy na nasze projekty. Pomimo niekorzystnego wyniku, bardzo cieszy nas fakt tak dużego zainteresowania i poparcia dla naszych projektów, co jest dla nas dowodem słuszności podejmowanych przez nas działań.

 

Dziękujemy i liczymy na dalsze wsparcie
Pomysłodawcy projektów

*

23 listopada – Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

*

23 listopada – Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

>>>zobacz zdjęcia<<<

Duże i małe, kolorowe i puchate – mięciutkie… Pluszaki opanowały dzisiaj naszą szkołę! Prawie każdy ma swojego ulubionego, którym bawił się w dzieciństwie, a teraz ciepło go wspomina. Miś, bo o nim mowa, ma dziś swoje święto.
Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Ponieważ w tym roku 25 listopada wypadł w niedzielę, postanowiliśmy świętować razem z misiami już w piątek – 23 listopada.
Mały Samorząd Szkolny zorganizował dla uczniów klas I – III Konkurs Plastyczny pt. „Wszyscy kochamy misie…” Uczniowie mieli wykonać portret misia, według własnego pomysłu i wybraną przez siebie techniką. Temat konkursu od razu spodobał się dzieciom – ruszyła więc dziecięca wyobraźnia.
Do organizatora wpłynęło razem 45 misiowych portretów. Wybór był bardzo trudny, bo wszystkie misie były oryginalne i bardzo pięknie wykonane. Oficjalne wyniki zostały ogłoszone na apelu szkolnym. Oto one:
I miejsce – Roksana Ściskała – kl. Ib
II miejsce – Barbara Stępel – kl. Ia
III miejsce – Maja Piątek – kl. IIa
Wyróżnienia otrzymali: Cezary Witkowski – kl. Ia, Lena Nowak – kl. Ib, Emilia Walotek – kl. IIa i Ala Nowak – kl. IIIa
Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne upominki oraz gromkie brawa i gratulacje od rówieśników i nauczycieli. Wszystkie prace konkursowe zostały wyeksponowane na I piętrze szkoły i pięknie ozdabiają szkolny korytarz.
Pierwszaki w misiowych przebrankach spacerowały po szkole i częstowały wszystkich cukierkami. Mali i duzi, wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi, wzięli udział w szkolnej sesji zdjęciowej. Chociaż pluszowy miś ma już podobno ponad 100 lat, dla dzieci (i nie tylko) zawsze będzie ulubioną przytulanką.
Mały Samorząd Szkolny wspólnie z Samorządem Uczniowskim klas starszych, dziękuje wszystkim za wspaniałą zabawę.

 

Organizator: Mały Samorząd Szkolny
Opiekun – M. Dworczyńska

*

23 listopada – Wycieczka klasy Vb

>>>zobacz zdjęcia<<<

23 listopada 2018 r. klasa 5b uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez producenta ozdób choinkowych „Decora” w Miechowie. Uczniowie poznali proces produkcji bombek choinkowych oraz mieli możliwość wykonania własnej ozdoby.

opis i zdjęcia p DA      

*

23 listopada – Maraton Zumba fitness

>>>zobacz zdjęcia<<<

23 listopada 2018 roku odbył na hali sportowej w Sosnowcu Maraton Zumba fitness.  Dziewczęta naszej szkoły z klas: III gimnazjum, VII a, b, oraz VI a brały udział w tym wydarzeniu. Podczas trwania maratonu dziewczęta poznały różne formy treningowe oraz układy choreograficzne.

opis i zdjęcia p MR     

*

27 listopada – Lekcja historii na żywo

>>>zobacz zdjęcia<<<

Dzisiaj ponownie gościliśmy rycerzy z bractwa „Kerin”. Przedstawili nam historia odrodzenia naszego kraju, czyli jak z potężnej Rzeczpospolitej XVI i XVII wieku zniknęliśmy z wszelkich map, po to, by po stu dwudziestu trzech latach niewoli ponownie móc mówić swobodnie w języku polskim. Zajrzeliśmy do Konstytucji

3-ciego Maja, byliśmy świadkami Powstania Kościuszkowskiego, a także zobaczyliśmy wspaniałego Marszałka Piłsudskiego, obserwując jego poczynania od lat najmłodszych aż do Bitwy Warszawskiej. Wszyscy uczniowie z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w tej lekcji historii na żywo.

opis i zdjęcia p DA    

*

29 listopada – Wycieczka do Osikowej Doliny

>>>zobacz zdjęcia<<<

29 listopada uczniowie klasy Ib i IIIa uczestniczyli w wycieczce do Osikowej Doliny. Wzięli tam udział w ciekawych zajęciach, zorganizowanych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Osikowe warsztaty to niebanalna forma edukacji, rozwoju kreatywności i zdolności manualnych poprzez zabawę. To również wyjątkowe połączenie edukacji, tradycji, rękodzieła i ekologii. Oprócz wykonanych własnoręcznie wspaniałych dekoracji dzieci zabrały ze sobą niezapomniane wrażenia i pozytywną energię, jaką dał im czas spędzony w świecie kolorowych osikowych płatków.


Organizatorzy:
J. Klich – M. Dworczyńska

*

30 listopada – Sukces w IV edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego „Ocalić od zapomnienia”

>>>zobacz zdjęcia<<<

Klasa II a wzięła udział w IV edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego „Ocalić od zapomnienia” pod hasłem „Patriotyczny znaczek pocztowy

na 100-lecie niepodległości” zorganizowany przez Filię nr 13 Maczki MBP oraz ZSO nr 11 w Sosnowcu.

Temat prac nie był łatwy, jednak zabraliśmy się do pracy. Uczniowie wykonali kilkanaście ciekawych prac. Wybraliśmy i przekazaliśmy organizatorom 8 najciekawszych zgodnych z tematem, wyróżniających się oryginalnością, pomysłowością i kreatywnością. 30 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste nagrodzenie zwycięzców: uczniowie naszej szkoły (kl. 2a)

Łukasz Kaszuba zajął I miejsce

Nikola Gutowska – II miejsce.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy!!!

opis i zdjęcia p. GP     

*

30 listopada – Andrzejki w klasach I – III
 

>>> zdjęcia klasa 1a<<<

>>> zdjęcia klasa 1b<<<

>>> zdjęcia klasa 3a<<<

„Święty Andrzej dzisiaj wskaże, co Ci los przyniesie w darze”

W naszej szkole dzieci z klas I – III wesoło bawiły się podczas andrzejkowych wróżb, które prowadziła pani Joanna z Muzeum w Sosnowcu. Były różne wróżby i przepowiednie, a wśród nich tradycyjne lanie wosku. Uśmiech cały czas gościł na naszych twarzach, bo impreza była świetna. Zobaczymy, czy wszystkie wróżby się spełnią. Mamy nadzieję, że przynajmniej niektóre – tak!

organizator p. BP 

 
GRUDZIEŃ
 
*

4 grudnia – Spotkanie z Rzecznikiem Konsumentów

>>>zobacz zdjęcia<<<

4 grudnia klasy 8 gościły na lekcji WOS-u Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Sosnowcu p. Adriannę Peć. Uczniowie zostali zapoznani z prawami konsumenta dokonującego zakupów w sklepach stacjonarnych oraz sklepach internetowych. Omówione zostały także zagadnienia dotyczące składania reklamacji i zwrotu towaru. Informacje te przydadzą nam się w codziennym życiu.

opis i zdjęcia p DA 

*

6 grudnia – Mikołajki

Życzymy wszystkim grzecznym dzieciom,

 i tym małym, i tym nieco większym,

aby przybył do nich św. Mikołaj

z wymarzonymi prezentami :)

 

*

6 grudnia – Mikołajki w klasie Ia

>>>zobacz zdjęcia<<<

W tym roku św. Mikołaj odwiedził dzieci z klasy I a. Nocą - zostawił pierwszoklasistom słodkie upominki. Ten dzień lubi każdy – i duży i mały. Musimy jednak pamiętać o tym, żeby oprócz przyjmowania prezentów, umieć je również dawać J

opis i zdjęcia p. BP    

*

6 grudnia – Witaj Święty Mikołaju – czyli mikołajkowy dzień w klasie Ib

>>>zobacz zdjęcia<<<

6 grudnia… Na ten dzień czekają z niecierpliwością wszystkie dzieci. W naszej szkole jest on zawsze dniem pełnym niespodzianek, a czasami nawet dziwnych zdarzeń. Pięknie ustrojona sala lekcyjna, oryginalna wystawa prac plastycznych, zabawne stroje i uśmiechy na twarzach dzieci – to mikołajkowy poranek w klasie Ib. Już od pierwszych chwil wiadomo było, że Mikołaj w nocy odwiedził naszą salę. Zostawił dla pierwszaków kolorowe prezenty. Pewnie nie mógł na nas poczekać, ponieważ tego dnia ma zbyt wiele pracy. Zabawa jednak świetnie się udała. Prezenty od razu spodobały się dzieciom. Wspólnie rozpakowały swoje paczuszki i częstowały się słodkościami. W trakcie zabawy odbył się mikołajkowy quiz, który wygrał Łukasz Bzdura. Odgadł najwięcej mikołajkowych zagadek. Na koniec każdy pierwszak wykonał kolorowy portret Mikołaja. To był dzień pełen radości i wspaniałej zabawy.


opis i zdjęcia p. MD

*

11 grudnia – Świąteczne Kartki Dobroczynne

>>>zobacz zdjęcia<<<

Wolontariusze z naszej szkoły w dniu 11.12.2018r zorganizowali akcję sprzedaży świątecznych kartek dobroczynnych. Zostało sprzedanych 60 kartek za ogólną sumę 164 zł. Dochód ze sprzedaży kartek został przekazany na Stowarzyszenie Sursum Corda. Dziękujemy darczyńcom za dobre serce.

opis i zdjęcia p. AP    

*

11 grudnia – Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów

>>>zobacz zdjęcia<<<

Uczniowie klasy Ia i klasy IIa wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili Wielką Fabrykę Elfów, która mieści się w Katowicach przy ulicy Porcelanowej. Dzieci, powitane przez Elfa Ważniaka pod opieką swoich Elfów Przewodników wyruszyły w podróż po fabryce, aby dokończyć kompletowanie zepsutej zabawki Generała Tytusa. Uczniowie musieli zaliczyć 10 zadań, które okazały się wspaniałą zabawą. Były zabawy klockami, jazda autkami, dmuchańce i w końcu – spotkanie ze Świętym Mikołajem. Prawie trzy godziny wspaniałej zabawy przebiegło, jak mrugnięcie okiem. Wszyscy wrócili radośni i zadowoleni J.

opis i zdjęcia p. BP    

*

12 grudnia – Drzewko dla Hospicjum

>>>zobacz zdjęcia<<<

Uczniowie z Koła Wolontariatu udali się do Hospicjum Św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu, by wbić tabliczkę przy zakupionym przez naszą szkołę drzewku. Jest to tulipanowiec amerykański o imieniu Bożydar. Mamy nadzieje, że drzewko pięknie wiosną zakwitnie.

opis i zdjęcia p. AP    

*

14 grudnia – Spotkanie z przedstawicielami Kręgu Seniorów ZHP „Korzenie”

>>>zobacz zdjęcia<<<

14 grudnia 2018 r. uczniowie klasy IIa uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu z przedstawicielami Kręgu Seniorów ZHP „Korzenie” dh Barbarą Derejską, dh Aleksandrą Malesą, dh Adamem Derejskim.

Mottem przewodnim spotkania było wspólne kolędowanie. Niesamowitym prezentem dla nas była prezentacja przez panie dh Barbarę Derejską i dh Aleksandrę Malesę kolędy „Oj Maluśki, Maluśki”. Były również świąteczne życzenia i pamiątkowe zdjęcia. Nie zabrakło również słodkości przyniesionych przez gości.

 

opis  p. GP 

*

14 grudnia – Wycieczka do Krakowa

>>>zdjęcia kl.4c<<<

>>>zdjęcia kl.6a<<<

14 grudnia klasy 4c i 6a wybrały się do Centrum Nauki i Zabawy Klockoland, które składa się z dwóch stref zabawy: interaktywnej i budowania. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w czasie, których mogli zbudować sanie Mikołaja z reniferami,  a także wykonać według własnego pomysłu ozdoby na choinkę.  Natomiast w części interaktywnej uczniowie mieli  możliwość sterowania niezwykłymi robotami z klocków LEGO za pomocą przycisków i tabletów. Po zajęciach udaliśmy się na krótki spacer po Rynku Głównym w Krakowie. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do domu.

opis p. OCh, zdjęcia p. MK      

*

18 grudnia – Wyniki I Międzyszkolnego konkursu „Kodujemy w języku Scratch”

>>>studio konkursowe<<<

 

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 33 oraz CDN w Sosnowcu. Celem konkursu „Kodowanie w języku Scratch" było rozwijanie zainteresowań informatycznych wśród uczniów oraz stymulowanie kreatywności i logicznego myślenia.

Zadaniem każdego uczestnika było stworzenie oryginalnej gry edukacyjnej (quizu, gry edukacyjnej, labiryntu, programu), przy pomocy narzędzi programistycznych środowiska Scratch. Do konkursu zgłoszono 21 projekty.

Komisja konkursowa po zapoznaniu się z projektami postanowiła wyróżnić następujące projekty:

I miejsce: Jakub Kidawa – SP6

II miejsce: Kornelia Kaszubowska – SP33

Marcin Wolski – SP 10

III miejsce: Emil Kaleta – SP23

Wyróżnienie:

Franciszek Cebularz - SP33

Magdalena Granicka – SP39

Małgorzata Piaśnik – SP39

 

Wszystkim wyróżnionym GRATULUJEMY!

 
*

20 grudnia – Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Stroik Bożonarodzeniowy"

>>>zobacz zdjęcia<<<

Uczennica klasy IIa Nikola Gutowska otrzymała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym – Stroik Bożonarodzeniowy. Nikola otrzymała nagrodę książkową i pamiątkowy dyplom.

 

Serdecznie gratulujemy!!!

 

opiekun p. G. Pniak

*

21 grudnia – Świątecznie i zgodnie z tradycją w klasie Ib

>>> zdjęcia klasy 1b<<<

 

>>>zdjęcia klasy 3a<<<

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie to pracowite szkolne dni, pełne uroku. Pierwszaki z wielkim zapałem przystąpiły do udekorowania sali lekcyjnej. Tablice i meble ozdobiły świątecznymi stroikami, kolorowymi choineczkami i mikołajkowymi wycinankami. Własnoręcznie wykonały też bombki i długi łańcuch. Rodzice postarali się, aby zgodnie z tradycją w klasie stanęła wielka choinka. Przystrojona w migoczące lampki i kolorowe zabawki, wyglądała bardzo dostojnie. W dniu Wigilii, uczniowie sami przygotowali świąteczny stół, na którym znalazły się różne przysmaki upieczone przez mamy i babcie. Nasze klasowe święto rozpoczął opłatek i piękne, wzajemnie składane życzenia. Ze wzruszeniem wysłuchaliśmy kolędy granej przez Tosię Komar na flecie. Później rozpoczęło się nasze kolędowanie przy choince. Śpiew towarzyszył nam przy ozdabianiu lukrem pachnących pierniczków. Było bardzo uroczyście, smacznie i zgodnie z tradycją.

 

opis i zdjęcia p. MD

*

21 grudnia – Spotkanie opłatkowe w klasie IIa

>>>zdjęcia klasy 2a<<<

W tym roku nasze spotkanie opłatkowe było szczególne, ponieważ zaszczycili nas swoją obecnością harcerze z Kręgu Seniorów „Korzenie”. Serdecznie dziękujemy za wspólne spotkanie!!!

 

opis i zdjęcia p.GP 

*

21 grudnia – Jasełka

>>>zobacz zdjęcia<<<

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Staramy się być milsi, bardziej życzliwi, zapominamy o sporach i waśniach. Aby podkreślić ten wyjątkowy czas zebraliśmy się wspólnie, by obejrzeć przygotowane przez uczniów i młodzież Jasełka. Uczniowie klasy 1a i 2a zaprezentowali piękną opowieść o historii narodzin Jezusa. Był Józef i Maryja, Mędrcy ze wschodu, aniołowie i pastuszkowie. Starsi uczniowie przygotowali wyjątkową oprawę muzyczną. Wysłuchaliśmy wzruszających świątecznych piosenek oraz mogliśmy podziwiać młode talenty: Zuzię Wodę, Szymona Matusiewicza, Michała Glenia grających kolędy na instrumentach muzycznych. Grupa uczniów zagrała nam kolędę Cicha noc na bum bum rurkach. Przedstawienie zakończyli uczniowie z samorządu uczniowskiego składając wszystkim świąteczne życzenia oraz grupa taneczna przedstawiając ciekawy układ taneczny. Jeśli ktoś nie miał okazji obejrzeć naszych artystów, będzie mógł to uczynić 25 stycznia 2019 r. W tym dniu w godzinach popołudniowych tradycyjnie odbędą się u nas Jasełka Pokoleń. Oprócz grupy juniorów wystąpią przedszkolaki z Przedszkola nr 31 oraz harcerzy z Kręgu Seniorów ZHP „Korzenie”.

organizatorzy:

chór - p. Bartosz Ślefarski

klasa 1a - p. Beata Piątek  

klasa 2a - p. Grażyna Pniak

taniec -p. Małgorzata Rejdych

dekoracje - p. Anna Pietraszkiewicz

świąteczna poczta - p. Dorota Adamczyk

zdjęcia - p. Marek M, opis - p. Anna P

*

21 grudnia – Wyniki Szkolnego konkursu "Choinka moich marzeń"

>>>zobacz zdjęcia<<<

W grudniu dzieci z klas I – III wzięły udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Choinka moich marzeń”, którego organizatorem była p. Beata Piątek i p. Grażyna Pniak. Na konkurs wpłynęły 42 prace. Jury pod przewodnictwem pani wicedyrektor Olgi Chodakowskiej miało wielki problem z wyborem najpiękniejszych, ponieważ wszystkie prace były małymi dziełami sztuki. Wiele z nich, za zgodą rodziców małych uczestników konkursu zasiliło Szkolny Kiermasz Świąteczny, który odbył się 11 grudnia 2018r. Biorąc pod uwagę pomysłowość, wkład pracy dziecka i estetykę wykonania – wyłoniono zwycięzców:

 

I MIEJSCE –    BARBARA STĘPEL   KL. IA

                          LENA NOWAK   KL. IB

II MIEJSCE –   MAGDALENA ŁAPAJ   KL. IIA

                          AMELIA KRUPA   KL. IIA

                          BRUNO GRZEŚKA   KL.IA

III MIEJSCE – WOJCIECH KLIMCZYK   KL. IIA

                          HUBERT BORYŃ   KL. IIIA

                          DAWID SOKOŁOWSKI   KL. IA

WYRÓŻNIENIE –  LILIANA DYMEK   KL. IA

                                 ZUZANNA ZIĘTEK   KL. IIIA

                                 NIKOLA GUTOWSKA   KL. IIA

                                 ŁUKASZ BZDURA   KL. IB

                                 AMELIA BOBOWSKA   KL. IA

                                 SZYMON LISIK   KL. IA

Wszyscy nagrodzeni, z rąk p. dyrektora Jakuba Wiśniewskiego i p. wicedyrektor Olgi Chodakowskiej otrzymali dyplomy oraz piękne książki. Gratulujemy!

*
 
STYCZEŃ
*
*

11 stycznia - Certyfikat dla pierwszaków

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

 

 

 

 

 

 

W klasie Ib od początku roku szkolnego realizowany był program edukacyjny – „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. To ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w ruchu drogowym, w domu, w szkole, na wycieczce i w Internecie. Przez kilka tygodni uczniowie wraz z wychowawcą omawiali zasady bezpiecznej zabawy wraz z sytuacjami, które mogą być dla dzieci niebezpieczne. Uczyły się podstawowych reguł obowiązujących w ruchu drogowym, omówiły schemat udzielania pierwszej pomocy oraz zasady prawidłowego reagowania w przypadku zagrożeń w różnych sytuacjach. W czasie zajęć nauczyciel wykorzystał ciekawe scenariusze oraz prezentacje multimedialne nadesłane przez organizatora. 8 stycznia, na podsumowanie programu, pierwszaki uzupełniły specjalny test bezpieczeństwa, który przygotował dla nich Puchatek. Test obejmował 15 pytań, w formie pisemnej i obrazkowej. Uczniowie pracowali przy komputerach, sprytnie zaznaczając właściwe, według siebie, odpowiedzi. Po kilku dniach otrzymaliśmy wiadomość – Mamy certyfikat! – Pierwszaki spisały się na medal! Każdy uczestnik programu otrzymał pamiątkowy dyplom, a nasza szkoła – CERTYFIKAT AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA.

Brawo pierwszaki!!!


Realizator programu
wychowawca kl.Ib M. Dworczyńska

 

*

13 stycznia - 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 13 stycznia miał miejsce 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cały Sosnowiec włączył się w tę piękną akcję społeczną. W tym roku cała zebrana kwota będzie przeznaczona na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.  Również uczniowie naszej szkoły włączyli się w działania WOŚP jako wolontariusze (Kasia Kucharska, Patrycja Jeleń, Kalina Stelmach, Ola Bukowska, Amelia Bilska, Alek Mazur, Kuba Siudut, Kamil Jaroszewski, Kacper Dąbek). Ich opiekunem była p. Jolanta Cecherz.

 

Dziękujemy naszym wolontariuszom

za wysiłek włożony w kwestowanie!

opis p. JC

*

16 stycznia - Wizyta 1a w bibliotece

>>>zobacz zdjęcia<<<

Kończy się pierwszy semestr roku szkolnego, a więc pierwszaki poznały już prawie wszystkie litery i zaczynają czytać coraz dłuższe teksty. Z wielką chęcią i dużą ciekawością uczniowie klasy Ia odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowach Górniczych. Dzieci wzięły udział w zajęciach „Drzewko marzeń”, które poprowadziła pani kierownik Biblioteki. Wiersz Marii Terlikowskiej „Zaczarowane drzewko” był inspiracją do wykonania wspaniałych prac plastycznych. Uczniowie mieli również możliwość zwiedzenia całej biblioteki (łącznie z zapleczem). Spotkanie było bardzo udane i zachęcające do tego, aby zostać małym czytelnikiem.

opis i zdjęcia p.BP

*

21 - 22 stycznia - Dzień Babci i Dziadka

*

21 stycznia - Wizyta 3a w bibliotece

>>>zobacz zdjęcia<<<

21 stycznia klasa 3a odwiedziła Bibliotekę Miejską w Ostrowach Górniczych.

Wizyta odbyła się pod hasłem "Kolędowania czas".

Wizyta upłynęła w atmosferze wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Uczniowie mieli okazję poznać tradycję i historię kolędowania w Polsce oraz wymienić się własnymi spostrzeżeniami na temat tradycji związanych z Nowym Rokiem.

 

opis i zdjęcia p. ES

*

25 stycznia - X Jasełka Pokoleń

>>>zobacz plakat<<<

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

25 stycznia w naszej szkole odbyły się X Jasełka Pokoleń. Tak jak i w zeszłym roku wystąpiły aż 3 grupy aktorów:

* przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 31,
* grupa teatralna Kręgu Seniorów Harcerzy ZHP „Korzenie”,

* uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 33 oraz

* chór szkolny
Wszystkim zgromadzonym występy dostarczyły wielu wzruszeń.

Wspaniała gra trzech pokoleń aktorów oraz występ chóru szkolnego zostały nagrodzone gromkimi brawami.

 

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom, uczniom, harcerzom, nauczycielom oraz  przybyłym gościom: P. przewodniczącej Komisji Budżetowej RM w Sosnowcu - Wandzie Olko, Rodzicom, Dziadkom oraz Mieszkańcom Ostrów.

 

Do zobaczenia za rok!

dyrektor SP nr 33     

mgr Jakub Wiśniewski

                                                                                       oraz  

Prezes Stowarzyszenia

mgr Anna Woszczek

Filmy:

>>>CZĘŚĆ I - Występ dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 31 <<<

>>>CZĘŚĆ II - występ grupy teatralna z Kręgu Seniorów Harcerzy ZHP „Korzenie<<<

>>>CZĘŚĆ III - Występ uczniów z SP 33 <<<

>>>CZĘŚĆ IV - Występ chóru<<<

 

zdjęcia p. MR, filmy p. IW

*

31 stycznia - Zawody o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca w Narciarstwie Alpejskim

>>>zobacz zdjęcia<<<

31 stycznia 2019 roku odbyły się w Sosnowcu na Górce Środulskiej zawody o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca w Narciarstwie Alpejskim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas IV – VII.

Klasa IV: Ola Szubert –  miejsce 3., Oliwier Osys –  miejsce 11.,

                 Paweł Rejdych miejsce – 13., Piotr Rejdych – miejsce 14.;

Klasa V: Szymon Lech miejsce – 9., Tymon Pstrowski –  miejsce 12.,

                Szymon Żmijewski – miejsce 14.;

Klasa VI: Maja Fuks – miejsce 3., Kinga Brzezoń –  miejsce 10.,

                 Alicja Strojecka –  miejsce 11.;

Klasa VII: Krzysztof Król –  miejsce 6., Maciek Głowania –  miejsce 9.

Wszyscy zawodnicy ukończyli zjazd zajmując wysokie noty w swojej klasyfikacji.

opis i zdjęcia p MR   

*

31 stycznia - Spotkanie z Panem Policjantem

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

31 stycznia 2019 r w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Policjantem.

Tematem przewodnim spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego, przypomnienie zagadnień, dotyczących bezpieczeństwa dzieci w domu i w czasie zabaw podczas ferii zimowych. Poruszony został również temat bezpiecznego Internetu i bezpieczeństwa dziecka w sieci, prawidłowych zachowań w kontaktach z obcymi oraz jak radzić sobie i do kogo zwracać się w sytuacjach zagrożenia.

 

opis i zdjęcia p. ES

 
LUTY
*

5 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

My na mapie inicjatyw DBI

DBI w 2019 roku odbywać się będzie pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. 

Nadchodząca edycja Dnia Bezpiecznego Internetu ma zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Podczas całego tygodnia obchodów DBI w naszej szkole na lekcjach informatyki oraz  zajęciach z wychowawcami uczniowie będę rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci. Powstaną gazetki, ulotki, plakaty i prezentacje multimedialne.

A tutaj kilka moich propozycji do wykorzystania:

Po więcej materiałów zapraszamy  na podstronę "Bezpiecznie w Internecie", gdzie zgromadzonych jest wiele ważnych informacji dla uczniów i ich Rodziców.

opis p. IW

*

5 lutego - Klasa Ia  na balu u przedszkolaków

>>>zobacz zdjęcia<<<

Karnawał w pełni, więc korzystajmy z okazji do zabawy! Uczniowie klasy Ia zostali zaproszeni na bal przebierańców do grupy przedszkolnej „Motylki” Miejskiego Przedszkola nr 31 w Ostrowach Górniczych. Dzieci świetnie razem się bawiły. Były tańce, zagadki, konkursy, no i słodki poczęstunek. Gospodarze imprezy pod przewodnictwem swoich pań stanęli na wysokości zadania! Było bardzo miło i wesoło. Pierwszaki dziękują za wspaniałą imprezę. Kolejna okazja do wspólnej zabawy – już wkrótce – 6 lutego: Wielki Bal Karnawałowy!

opis i zdjęcia p. BP

*

6 lutego - Bal karnawałowy

>>>zobacz zdjęcia<<<

Dzieci z klas I – III oraz z oddziału przedszkolnego „Motylki” uczestniczyły w szkolnym balu przebierańców. Zabawę poprowadził wodzirej Wujcio z Agencji Kris. Dużo radości sprawiły najmłodszym tańce, konkursy i liczne zabawy. Balony i słodkie nagrody uatrakcyjniały imprezę. Każdy mógł złapać również swoją bańkę mydlaną. Było głośno, wesoło i radośnie!

opis p. BP,  zdjęcia p. IW

*

7 lutego - Spotkanie z policjantami

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

Bezpieczeństwo w czasie zabaw zimowych

 

7 lutego uczniowie klas pierwszych wzięli udział w lekcji, prowadzonej przez sosnowieckich policjantów. Tematem głównym zajęć było bezpieczeństwo dzieci w czasie zabaw zimowych. Ze względu na to, że za kilka dni rozpoczną się zimowe ferie, policjanci postanowili odwiedzić uczniów i sprawdzić, jaka jest ich wiedza na ten temat. Przygotowali multimedialną prezentację dotyczącą sportów zimowych, wyboru bezpiecznych miejsc do zabaw na śniegu i sposobu ich organizowania. Przypomnieli o tym, by właściwie dostosowywać ubiór do warunków atmosferycznych i stosować ochronne kaski na głowę. Pierwszaki aktywnie uczestniczyły w rozmowie, chwaląc się swoją wiedzą. Wypowiadały się też na temat zagrożeń, które czyhają na nierozważnych. Spotkanie było okazją do przypomnienia ważnych zasad, które dają gwarancję udanej i bezpiecznej zabawy zimowej.

Życzymy wszystkim radosnych i bezpiecznych ferii.

                                                                                                                                                              Zdjęcia i opis p.MD

*

11 – 24 lutego - Ferie

 

 

 

 

 

 

 

 

Drodzy Uczniowie,

11 lutego rozpoczną się ferie zimowe. Nadszedł czas odpoczynku od nauki i szkolnych obowiązków.

Uczniowie, którzy okres ferii będą spędzać w mieście, mogą skorzystać z bogatej oferty Miejskiego Ośrodka Sportu (MOS) oraz z zajęć placówek pracy pozaszkolnej (OPP nr 1 i OPP nr 2).

Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie propozycje adekwatne do swoich zainteresowań i upodobań. Wracajcie zadowoleni i wypoczęci, z nową energią do pracy w kolejnym semestrze.

Podczas wszelkiej aktywności pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim, a także swoich  kolegów. Odpoczywajcie i cieszcie się wolnym czasem. Udanych ferii!

Karty zgłoszenia dla uczniów, którzy nie są uczestnikami zajęć w okresie roku szkolnego wydają placówki pracy pozaszkolnej.

Zgoda rodziców na udział syna/córki w zajęciach sportowych organizowanych przez MOS.

 

Uwaga! W czasie tegorocznych ferii w województwie śląskim dzieci i młodzież mogą podróżować pociągami KŚ za darmo >>>czytaj więcej<<<

 

 
MARZEC
*

8 marca -  Dzień Kobiet w klasie 1b

>>>zobacz zdjęcia<<<

8 marca u pierwszaków był dniem pełnym niespodzianek. Mile zaskoczone dziewczynki, już od rana, przyjmowały życzenia od swoich kolegów z klasy. Pięknie odśpiewane przez nich „100 lat!” oraz upominki przygotowane przez rodziców wprowadziły wszystkich w miły nastrój.


zdjęcia i opis MD

*

8 marca -  Dzień Kobiet

>>>zobacz zdjęcia<<<

8 marca z okazji Dnia Kobiet chór szkolny wraz z klasą III gimnazjum pod kierunkiem pana Bartłomieja Ślefarskiego przygotowali program artystyczny dla wszystkich pań w naszej szkole. Uczniowie zaprezentowali piosenki zespołu Maanam. Wszyscy dobrze się bawili.

Podczas akademii miało miejsce ogłoszenie wyników szkolnego konkursu recytatorskiego i plastycznego (twórczość naszego patrona Adama Mickiewicza).

Nagrodzeni uczniowie w konkursie plastycznym:

I miejsce - Milena Ból

II miejsce - Patrycja Jeleń

III miejsce - Aleksandra Wąs

Nagrodzeni uczniowie w konkursie recytatorskim:

I miejsce - Otylia Malina, Aleksandra Wąs, Rozalia Malina

II miejsce -Paulina Miodek

III miejsce - Alicja Mazur

Nagrodzeni uczniowie w kategorii poezja śpiewana:

I miejsce - Dominika Cieślik

II miejsce - Paulina Koput

*

8 marca - Sukces w Miejskim Konkursie Fotograficznym i Filmowym "Sosnowiec rzuca palenie"

>>>zobacz zdjęcia<<<

Podczas akademii z okazji Dnia Kobiet pan dyrektor poinformował zebranych o wielkim sukcesie naszego ucznia, Aleksandra Mazura, który w Miejskim Konkursie Fotograficznym i Filmowym "Sosnowiec rzuca palenie" zdobył I miejsce. Warto zaznaczyć, że na konkurs wpłynęło aż 80 fotografii.

Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem przez Prezydenta Miasta Sosnowiec – Arkadiusza Chęcińskiego.

Wyróżnione zdjęcia można obejrzeć na wernisażu w Urzędzie Miasta.

 

Gratulujemy!

*

12 marca - Uroczyste rozdanie nagród  w Międzyszkolnym konkursie „Kodowanie w języku Scratch"

>>>zobacz zdjęcia<<<

W Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Międzyszkolnym konkursie „Kodowanie w języku Scratch". Kornelia Kaszubowska z klasy 5a zdobyła II miejsce,  a Franciszek Cebularz z klasy 4c - wyróżnienie.

Gratulujemy!

zdjęcia i opis p. IW  

*

14 marca - Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

>>>zobacz zdjęcia<<<

Uczniowie z klasy Ia i IIa brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Polscy poeci dzieciom" zorganizowanym przez SP nr 29 w Sosnowcu.

Izabela Kraus zdobyła III miejsce,

Nikola Gutowska i Jaś Skrzekowski - wyróżnienie.

W konkursie udział wzięła również Nadia Jureczka uczennica klasy Ia.

 

Gratulujemy!

opis p. GP 

*

21 marca - Finał konkursuł „Moje miasto, moja szkoła, mój dom”

Nasza Szkoła została zaproszona do udziału w konkursie dla szkół w ramach projektu naukowo-badawczego ClairCity, w którym bierze udział nasze miasto. ClairCity jest innowacyjnym projektem, w którego realizację zaangażowanych zostanie kilka tysięcy mieszkańców z różnych europejskich miast.  Udział w projekcie pozwoli im na podjęcie decyzji o zmianach, jakie należy wprowadzić, aby powietrze, którym wszyscy oddychamy stało się czystsze i co zrobić, aby uniknąć jego dalszego zanieczyszczania.

Szkołę reprezentował zespół „The Nastolatkowie”, w skład którego weszli uczniowie kl. IIIag: Rozalia Malina, Kamil Jaroszewski, Aleksander Mazur, Tomasz Pietraszkiewicz, Jakub Siudut. Opiekę nad zespołem sprawowała p. Jolanta Cecherz.

Finał konkursu odbył się podczas Gali Dobrych Inicjatyw 21 marca 2019 w Sali Koncertowej Muza. Naszym Nastolatkom Nie udało się zająć miejsca na podium, ale bardzo im dziękujemy za pracę włożoną w ten projekt i gratulujemy zaangażowania w tak ważny temat.

opis p. JC   

*

22 marca - Dni otwarte w Branżowej Szkole I Stopnia

>>>zobacz zdjęcia<<<

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Dniach otwartych w Branżowej Szkole I Stopnia w Sosnowcu, gdzie zapoznali się z ofertą szkoły oraz kierunkami kształcenia. Wzięli również udział w warsztatach kulinarnych.

zdjęcia i opis p. ML

*

26 marca – Wizyta przedszkolaków w klasie Ia

>>>zobacz zdjęcia<<<

Chociaż kalendarzowa wiosna już powinna się u nas rozgościć, pogoda w tym roku płata nam figle. No, ale cóż… „W marcu, jak w garncu”… „Wszyscy czekamy na wiosnę!” – pod takim hasłem odbyły się zajęcia otwarte w klasie Ia z udziałem dzieci z grupy „Biedronki” Miejskiego Przedszkola nr 31 im. Jana Brzechwy w Sosnowcu. Pierwszaki zaprezentowały swoje (już całkiem pokaźne) umiejętności dotyczące czytania, pisania i liczenia. Były zagadki, piosenki i pięknie recytowane wiersze, które lubią zarówno uczniowie, jak i przedszkolaki. Było ciekawie, sympatycznie i wesoło!

zdjęcia i opis p.BP

*

27 marca – Halowe Zawody Lekkoatletyczne dziewcząt

>>>zobacz zdjęcia<<<

27 marca odbyły się Halowe Zawody Lekkoatletyczne dziewcząt. W zawodach brały udział dziewczęta z klas IV - VI, w trzech konkurencjach sportowych:

- Bieg na 30m. w tej konkurencji startowały: Kubiczek Klaudia, Strojecka Alicja, Brzezoń Kinga z kl. VI oraz Otylia Malina kl. IV.

- Pchniecie kulą: Musiał Vanessa, Gajdeczka Agnieszka kl. V, Fuks Maja kl. VI

- Skok w dal z miejsca: Arnold Lena kl. IV, Burczak Julia kl. V.

Najlepszy wynik osiągnęła Burczak Julia przechodząc do finału skoku w dal z miejsca zajmując IV miejsce w Sosnowcu.

zdjęcia i opis p.MR   

*

28 marca – Klasa Ia z wizytą w przedszkolnej grupie „Motylki”

>>>zobacz zdjęcia<<<

Kolejny raz w tym roku dzieci z klasy Ia miały przyjemność gościć u przedszkolaków Miejskiego Przedszkola nr 31 i jak zwykle – było super! Gospodarze imprezy przygotowali dla naszych uczniów piękne, barwne przedstawienie „Witaj wiosno!” Zagadki, kalambury i wspólna zabawa wprawiły wszystkich w świetny, prawdziwie wiosenny nastrój!

zdjęcia i opis p.BP

*

29 marca – Szaleni Naukowcy z Laboratorium Pana Korka

>>>zobacz zdjęcia<<<

Miłośnicy niezwykłych eksperymentów i doświadczeń oraz ekipy Pana Korka z klas I – III wzięli udział w doświadczeniach i eksperymentach prezentowanych w czasie wykładu „Brrr… Bardzo zimno! – eksperymenty z ciekłym azotem”. Uczestnicy z zachwytem reagowali na kolejne prezentowane doświadczenia. Z ogromną ciekawością czekali na efekty wpływu temperatury azotu (-196 stopni C) na różne przedmioty np. liście sałaty, banana, czy parówki. Dzieci mogły poznać przepis jak wykonać bananowy młotek oraz ożywić gumowe balony, a także przekonały się, czy można bezpiecznie wylać na rękę ciekły azot lub włożyć palec do pojemnika z tą bardzo zimną substancją. Taka lekcja fizyki bardzo się wszystkim podobała!

zdjęcia p. IW, opis p.BP

*

29 marca –  Maraton Zumba Fitness

>>>zobacz zdjęcia<<<

29 marca dbył się Maraton Zumba Fitness w Sosnowcu. W programie był między innymi trening obwodowy, trening duo-fit i stability, wspólne ćwiczenia przy muzyce fitness oraz wykorzystanie profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń indywidualnych. Dziewczęta z naszej szkoły chętnie ćwiczyły, doskonaląc swoje umiejętności ruchowe. W Maratonie Zumba Fitness uczestniczyły dziewczęta z klasy VI i VII: Krzymień Laura, Fugińska Klaudia, Fuks Maja, Brzezoń Kinga, Bozenta Oliwia, Sosur Anna, Osajda Emilia, Kubiczek Klaudia, Strojecka Alicja oraz Boroń Magdalena, Hruby Nikola, Szczęsna Jowita, Koput Paulina.

zdjęcia i opis p. MR

 
KWIECIEŃ
*

1-3 kwietnia - Rekolekcje wielkopostne

W dniach 1-3 kwietnia odbędą się Rekolekcje wielkopostne.

 

 

*

1 kwietnia - Euroweek

>>>zobacz zdjęcia<<<  

 

*

 2 kwietnia - Brawo dla Liliany!

>>>zobacz zdjęcia<<<

Uczennica klasy I a – Liliana Dymek zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym konkursie plastycznym „Miłość oczami dziecka”. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród nastąpiło w trakcie V Happeningu na rzecz dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera, który odbył się w Sosnowcu. We wtorek (2 kwietnia) z uczniami sosnowieckich szkół wspierających dzieci chore na autyzm, maszerowali: Dariusz Rekosz i Bronisław Cieślak (aktor znany chyba najbardziej z serialu „07 Zgłoś się”). W Błękitnym Marszu w Sosnowcu wzięło udział rekordowo dużo uczestników (około tysiąca). W Parku Sieleckim, dokąd dotarł niebieski pochód, w niebo poszybowało ponad 1000 balonów. Były występy artystyczne, konkursy i chóralne odśpiewanie przeboju Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”. Lila – zdobywczyni głównej nagrody w konkursie, godnie reprezentowała naszą Szkołę na tak dużej imprezie. Brawo!

zdjęcia p. BL,  opis p. BP

*

2 kwietnia - Mini Targi Edukacyjne

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

2 kwietnia 2019 r. odbyły się w naszej szkole Mini Targi Edukacyjne. Ta coroczna impreza szkolna pozwala uczniom i ich rodzicom spotkać się z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, zapoznać się z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny, porozmawiać o kierunkach kształcenia w poszczególnych placówkach.


zdjęcia i opis p.BL

*

5 kwietnia - Sukces w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Zdrowiu

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 
*

10  kwietnia - Egzamin ósmoklasisty

Egzaminy klas VIII odbędą się zgodnie z terminem:
  • 15.04.2019 r. - język polski
  • 16.04.2019 r. - matematyka
  • 17.04.2019 r. - język angielski

Egzamin rozpocznie się o godz.9.00, zbiórka uczniów w szkole o godz. 8.30.

 
*

29  kwietnia - Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Tam, gdzie raki zimują"

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

29 kwietnia uczennice klasy IIa brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Tam, gdzie raki zimują". Amelia Krupa zajęła I miejsce, a Nikola Gutowska III miejsce. Dziewczynki otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy!

opis p. GP

 
MAJ
*

1-3 maja -  Majowe święta

 

1 maja - Święto Pracy,
2 maja - Święto Flagi,

3 maja - 228. rocznica uchwalenia Konstytucji

 

*

2 maja - Święto Flagi

zdjęcie

 

2 maja obchodzimy Święto Flagi Państwowej. Uczniowie kl. Ia i I b  w ramach zajęć świetlicowych własnoręcznie wykonali flagi. Warto wiedzieć, że barwy flagi złożone z dwóch poziomych pasów: białego oraz czerwonego są odwzorowaniem kolorystyki godła państwowego, który stanowi orzeł biały na czerwonym tle. Kolor biały reprezentuje, w zakresie wartości duchowych, czystość i niepokalanie, a kolor czerwony  oznacza odwagę i waleczność.

opis i zdjęcie p. JC

*

6-8 maja - Wycieczka 

 

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

„Wyzwania, do których podchodzi się we właściwy sposób, są do pokonania.”

Lionel Shriver

 

Bieszczady zachwycają wyjątkową, dziką naturą, dlatego pobyt w tym regionie zapada na długo w pamięci, pozwala rozsmakować się w pięknych, górskich krajobrazach i poczuć, jak zwalnia czas. Wycieczka, w której od 6 do 8 maja uczestniczyli uczniowie klas VIa, VIIa i III gimnazjum, to było prawdziwe wyzwanie. Przygodę z Bieszczadami rozpoczęliśmy w Lesku (Dawny Galicyjski Sztetl)  podziwiając uroki Zamku Kmitów, pięknej Synagogi, starego Ratusza i dawnego Parku Dworskiego. Nasza baza noclegowa znajdowała się w pobliskich Łączkach. Czekały tam na nas przyjemne pokoje i smaczne posiłki. W pierwszym dniu pobytu nie zraziliśmy się obfitymi opadami deszczu i odwiedziliśmy Polańczyk – piękne bieszczadzkie uzdrowisko, gdzie z punktu widokowego na meandry Zalewu Solińskiego na wzgórzu Kiczerka podziwiać można było panoramę jeziora i okolicy - nieco „rozmytą” w strugach deszczu ;-)  Po kolacji mieliśmy jeszcze trochę siły, aby zatańczyć kilka naszych ulubionych kawałków, po czym grzecznie poszliśmy spać. Następnego dnia mieliśmy zdobywać szczyt połoniny Mała Rawka, ale ze względu na pogodę zorganizowano wycieczkę autokarową z przewodnikiem dookoła Bieszczadów. Zwiedzaliśmy tereny dawnej wsi Smolnik, gdzie ocalała jedynie drewniana cerkiew greckokatolicka z 1791 r., jedna z dwóch zachowanych w Polsce budowli sakralnych w typie bojkowskim. Widzieliśmy kirkut w Baligrodzie. Odbyliśmy lekcję biologii w Pawilonie Wystawowym Fauny i Flory Bieszczadzkiej, znajdującym się obok Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem, gdzie zobaczyliśmy wszystkie występujące w Bieszczadach zwierzęta i rośliny, o których bardzo interesująco opowiadał nam przewodnik. Następnie odwiedziliśmy pokazową zagrodę żubrów, znajdującą się na terenie leśnictwa Muczne. W obiekcie podziwiać można było żubry linii białowiesko-kaukaskiej tzw. górskiej, pochodzące z Szwajcarii i Francji. Kolejny przystanek to Solina. Zwiedzaliśmy wnętrze tamy na Jeziorze Solińskim, Zespół Elektrowni Wodnych Solina – Myczkowce oraz spacerowaliśmy po koronie najwyższej tamy w Polsce, deptaku widokowym, zwanym „bieszczadzkimi krupówkami”. Do ośrodka wróciliśmy zmęczeni, ale mieliśmy jeszcze siły na wieczorne ognisko z kiełbaskami. Ostatni dzień był największym wyzwaniem, ale długo zostanie w naszej pamięci. Wzięliśmy udział w grze terenowej Bieszczady Challenge. Podzieliliśmy się na dwie grupy i wyruszyliśmy na szlak w dolinę potoku Bereżniczka. Celem naszej wyprawy była opuszczona łemkowska wieś Bereżnica Niżna. Do opuszczonej wsi dotarliśmy przy pomocy mapy, kompasu GPS oraz wskazówek-notatek starego Łemka. Na szlaku musieliśmy odnaleźć skrytki z pomocnymi wskazówkami oraz wszystkie punkty orientacyjne – ruiny cerkwi, cmentarz, młyn, stary sad oraz piwnicę.

Przy okazji naszej wyprawy poznaliśmy niesamowitą historię tego przepięknego miejsca oraz wiele dowiedzieliśmy się o sobie i towarzyszach wyprawy. Nie tylko tego, ile błota może przykleić się do butów ;-) , ale przede wszystkim tego, że zawsze można liczyć na działanie zespołowe i wyciągnięte pomocne dłonie kolegów. Dowiedzieliśmy się również, że nasze panie, które często widzimy w butach na obcasach, jeśli trzeba, rzucą się za nami do potoku górskiego. Dziękujemy. Dla większości uczestników były to niezapomniane chwile pełne dużych wyzwań, ogromnych wrażeń i cudownych przeżyć. Wielu z nas już planuje udział w kolejnych wyprawach, bo przecież: „Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.”

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej ciekawej przygody. J

opis p. AS  zdjęcia p. OCh

*

14 maja - IV Przerwa na czytanie - ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

14 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji bicia rekordu w czytaniu. Zarówno najmłodsi jak i najstarsi uczniowie czytali w tym dniu swoją ulubioną książkę. Klasy młodsze omawiały teksty wraz ze swoimi wychowawcami, a starsi czytali w klasach i na korytarzach. Był to dzień wyjątkowy, przez dwie przerwy międzylekcyjne wszyscy zagłębili się w swojej ulubionej lekturze.

opis p. AK  zdjęcia Kasia Kucharska

*

14 maja - Dzień Rodzin

>>>zobacz zdjęcia<<<

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie ogólne ONZ w 1993 r. W naszej szkole uczniowie klasy 1a i 2a uczcili ten dzień uroczystą akademią. Występ bardzo się podobał i dostarczył wielu wzruszeń.

opis i zdjęcie p. AP

 

*

17 maja - XI Marsz Nadziei

>>>zobacz zdjęcia<<<

17 maja 2019 o godzinie 10.30 wyruszył XI Marsz Nadziei organizowany przez Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu w ramach akcji Pola Nadziei. Z naszej szkoły uczestniczyli w nim wolontariusze z klasy III gimnazjum. Dzielnie maszerowali od ul. Legionów przez Warneńczyka, Urbanowicz, Mościckiego, al. Zwycięstwa, Wawel aż do Parku Sieleckiego. W tym roku honorowym patronatem marsz objął biskup G. Kaszak i prezydent Sosnowca A. Chęciński.

opis i zdjęcie p. AP

*

28 maja - Szkolenie dla Rodziców

W naszej szkole odbyło się szkolenie dla rodziców na temat:

"Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych
i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w Szkole Podstawowej nr 33
z Oddziałami Specjalnymi w Sosnowcu"

>>>zobacz prezentację<<<

 

*

14-28 maja - Zielona szkoła

>>>zobacz zdjęcia<<<

W maju uczniowie klasy trzeciej przebywali na zielonej szkole w Darłówku, w Domu Wczasowym Diuna. Odwiedzili wiele interesujących miejsc. W Kołobrzegu płynęli statkiem po morzu, zobaczyli miejsca związane z historią naszego kraju, doskonale się bawili na Imprezie u Pirata. Podczas wycieczki do Jarosławca zwiedzili Muzeum Bursztynu, a w Domu Rybaka spotkali doświadczonego rybaka Leszka, który opowiadał o radościach i trudach swojego zawodu. W Wiosce Hobbitów uczniowie brali udział w pełnym wrażeń i emocji  biegu terenowym. Na plaży wesoło spędzali czas bawiąc się w poszukiwaczy bursztynów. Na zielonej szkole czas szybko mijał. Uczniowie wrócili do domów zadowoleni i pełni wrażeń.

opis i zdjęcia p. JK

*

31 maja - Dzień Dziecka - Dzień Sportu

>>>zobacz zdjęcia<<<

31maja w naszej szkole miało miejsce wielkie sportowe wydarzenie. Wszyscy uczniowie szkoły mieli okazję zmierzyć się w różnych sprawnościowych konkurencjach.
Uczniowie klas I – III spotkali się tego dnia na boisku sportowym i ruszyli do rywalizacji na torach przeszkód. Ponieważ pokonywali je na czas, starali się osiągać jak najlepsze wyniki. Wszyscy świetnie się bawili, a na koniec wyłoniono w klasach tych, którzy szczególnie się wyróżnili.
KLASY Ia i Ib
I miejsce – Jan Skrzekowski kl. Ia i Jakub Tyliba kl. Ib
II miejsce – Barbara Stępel kl. Ia i Tymon Piankowski kl. Ib
III miejsce – Lena Nowak kl. Ib i Szymon Lisik kl. Ia
KLASA IIa
I miejsce – Piotr Bogusz
II miejsce – Wojciech Klimczyk
III miejsce – Karolina Smędzik
KLASA IIIa
I miejsce – Maciej Miodek
II miejsce – Hubert Boryń
III miejsce – Michał Mieszczak
Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy.
 

GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK!


Organizator: M. Dworczyńska
Opiekun Małego Samorządu Szkolnego

 

*

31 maja - XII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

>>>zobacz zdjęcia<<<

31 maja uczniowie klasy IIa: Nikola Gutowska, Izabela Kraus, Amelia Krupa i Szymon Danecki wzięli udział w XII Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej im. św. Jana Pawła II, gdzie recytowali bardzo trudne wiersze ks. Jana Twardowskiego.

Nikola Gutowska zajęła I miejsce, a Amelia Krupa II miejsce!

 

Wszystkim uczestników gratulujemy!

opis p. GP

*
CZERWIEC
*

1 czerwca - Dzień Dziecka

Tym małym, dużym i tym wszystkim, którzy cały czas czują się dziećmi, z okazji Dnia Dziecka życzymy samych niesamowitych i wyjątkowych dni, żeby życie było pełne radości i uśmiechów, żebyście zawsze byli pełni marzeń i entuzjazmu do ich realizacji. Pamiętajcie, że każdy z Was jest wyjątkowy i może osiągnąć wszystko, czego tylko chce!
*

1 czerwca - Dzień Dziecka w klasie Ib

>>>zobacz zdjęcia<<<

Po sportowych zmaganiach na torach przeszkód, na uczniów klasy Ib czekała w sali lekcyjnej miła niespodzianka. Z okazji Dnia Dziecka rodzice przygotowali dla dzieci małe upominki. Było słodko, zaskakująco i bardzo miło.

opis i zdjęcia p. MD

*

1 czerwca - Prezentacja projektu klasy 5a

>>>zobacz zdjęcia<<<

Uczniowie klasy 5a w ramach projektu z języka polskiego przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Demeter i Kora”. Mieli za zadanie podzielić się pracą i przygotować spektakl. Należało wybrać reżysera, aktorów, dźwiękowców, choreografów, suflera. Uczniowie uczyli się ról na pamięć, odpowiednio je interpretując. Nauczyciel kontrolował pracę uczniów i wspierał radą i pomocą. Dzieci spotykały się systematycznie raz w tygodniu i ćwiczyły. W ten sposób powstawał „ wspólny” spektakl teatralny. Wielomiesięczna praca została zaprezentowana przed zespołem uczniowskim, nauczycielami i Panem Dyrektorem.

opis i zdjęcia p. Anna Szczepańska

*

3 czerwca - Konkurs Synapsik MEN rozstrzygnięty!

>>>zobacz zdjęcia<<<

Liczna grupa uczniów naszej szkoły z klas I – III, w kwietniu bieżącego roku, wzięła udział w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Synapsik MEN. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem podjęli się rozwiązania testów obejmujących szeroki zakres wiedzy z poszczególnych edukacji. Laureatami Konkursu, którzy uzyskali wyniki powyżej 90 % zostali:

z kl. I a :

- Jan Skrzekowski,

- Amelia Bobowska,

- Kuba Hatłas,

z kl. I b:

- Maja Iwanczewska - 51 pkt./52  - drugi wynik w Polsce,

- Lena Nowak - 51 pkt./52  - drugi wynik w Polsce,

- Antonina Komar - 50 pkt./52  - trzeci wynik w Polsce,

- Tymon Piankowski - 50 pkt./52  - trzeci wynik w Polsce,

- Łukasz Bzdura,

- Aleksander Kocioł,

- Anna Król,

- Paweł Jeleń,

z kl. II a:

- Izabela Kraus.

 

Zarówno laureatom, jak i pozostałym uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy!

zdjęcia p. MD, opis p. BP

*

4 czerwca - Wycieczka do Miasteczka Westernowego TwinPigs w Żorach

>>>zobacz zdjęcia<<<

Uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę do Miasteczka Westernowego TwingPigs w Żorach. Wspólne chwile spędzaliśmy na poznaniu krótkiej historii Ameryki, oglądaniu filmów 5D, wirtualnej przejażdżce strasznym wagonikiem. Były również przejażdżki na karuzelach i sprawdzenie swoich umiejętności w parku linowym. Było super! Chyba jeszcze raz wybierzemy się tam z naszymi rodzicami! Dziękujemy p. Marcie Kozioł za zorganizowanie wycieczki oraz p. E. Targosz, p. A. Król oraz p. I. Wąsowicz za opiekę nad nami.

zdjęcia p.IW

*

5 czerwca - Wycieczka do Osikowej Doliny

>>>zobacz zdjęcia<<<

Uczniowie klasy I a i klasy II a pod opieką p. Beaty Piątek, p. Grażyny Pniak i p. Marty Patyk uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Wytwory z wiórków drewna osikowego" w Osikowej Dolinie w Koziegłowach. Dzieci wykazały się wielką pomysłowością i inwencją wykonując wiatraczki i kolorowe papużki. Zapoznały się również ze sposobami pozyskania i możliwościami wykorzystania wiórków osikowych. Były gry i zabawy na świeżym powietrzu, wspaniałe bańki mydlane, no i oczywiście – pieczone kiełbaski! Pogoda dopisała, humory – również. To był wspaniały dzień!

 
*

11 czerwca - Występ w hospicjum

>>>zobacz zdjęcia<<<

11 czerwca uczniowie klasy pierwszej i drugiej szkoły podstawowej pod opieką p. Beaty Piątek i p. Anny Pietraszkiewicz, wystąpili w Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu z przedstawieniem „Jak mama tatę poznała”. Występ bardzo się podobał i dostarczył widzom wielu wzruszeń.

opis i zdjęcia p. AP

*

Szkolny Konkurs Fotograficzno – Dziennikarski "NA WAKACYJNYCH ŚCIEŻKACH"

- Fotograficzny: wykonanie fotograficznego zapisu w formie FOTOPLAKATU z naszych wakacyjnych wypraw,

- Dziennikarski: napisanie REPORTAŻU, OPOWIADANIA lub WIERSZA na temat wakacyjnych przeżyć?

>>>czytaj więcej<<<

19 czerwca - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

>>>zobacz zdjęcia<<<

W środę 19 czerwca odbył się uroczysty apel na zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

Było to niezwykłe zakończenie roku szkolnego w historii szkoły, ponieważ pożegnaliśmy 2 roczniki absolwentów: ostatniej klasy gimnazjum oraz absolwentów pierwszej, po wielu latach, klasy 8 szkoły podstawowej.

Uczniowie klasy IIIa gimnazjum przygotowali wzruszające pożegnanie dla całej społeczności szkolnej. Podczas uroczystości, najlepsi uczniowie, którzy otrzymali świadectwo z czerwonym paskiem, odebrali nagrody książkowe z rąk dyrektora szkoły i wychowawców klas. Zostały również wręczone stypendia oraz nagrody i dyplomy za wysokie osiągnięcia w konkursach szkolnych, międzyszkolnych, powiatowych i wojewódzkich, które odbyły się w tym roku szkolnym. Po uroczystym apelu, uczniowie wszystkich klas udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcą i odbiór świadectw.

opis p. AC