wstecz

 

 

31 maja 2017 - "Co piszczy w lesie"

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

31 maja dzieci ze świetlicy „Uśmiech dziecka” wzięły udział w warsztatach terenowych „Co piszczy w lesie” zorganizowanych przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródło” w ramach projektu - Lekcje w naturze, czyli edukację przyrodniczo-ekologiczna w terenie. Podczas wędrówki przez Park im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym, przewodniczka p. Kasia odpowiadała na niezmierzoną ilość pytań. Nauczyliśmy się rozpoznawać wiele gatunków roślin i zwierząt, dowiedzieliśmy się jakie znaczenie mają dla nas drzewa, prowadziliśmy obserwacje przyrody za pomocą lupy i wsłuchaliśmy się w odgłosy lasu. Wiele radości przyniosło nam szukanie w otoczeniu naturalnych barwników, które wykorzystaliśmy do wykonania pięknych masek zwierząt. Zabawa w otoczeniu przyrody dała tyle radości, że mimo zmęczenia na twarzach do końca gościł uśmiech.

Warsztaty były współfinansowane przez Stowarzyszenia "Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły". Dziękujemy!

opis i zdjęcia p. KK

 6 grudnia 2016 - Wycieczka do Pracowni Artystycznej „ARMAR”

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Dzieci uczęszczające na zajęcia w świetlicy „Uśmiech dziecka” oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Pracowni Artystycznej „ARMAR” (Bębło koło Krakowa) zajmującej się produkcją szklanych, ręcznie malowanych ozdób choinkowych.
Podczas wizyty w manufakturze dzieci poznały wszystkie etapy powstawania szklanych ozdób choinkowych, począwszy od rozgrzania i odpowiedniego formowania szklanej rurki, poprzez srebrzenie i docinanie, aż po zdobienie.
Podczas warsztatów dzieci samodzielnie ozdabiały własne bombki. Powstały piękne i wyjątkowe ozdoby choinkowe! Uczestnicy wycieczki odwiedzili również firmowy sklepik, gdzie zakupiły ozdoby świąteczne. Wyjazd był współfinansowany przez Stowarzyszenia "Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły". Dziękujemy!

 

zdjęcia i opis p. IW

 

zdjęcia p. I. Wąsowicz

.

 27 października 2016 - Wycieczka do Osikowej Doliny

 

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

 

 

Dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Zdrowia UM Sosnowiec dzieci ze świetlicy środowiskowej „Uśmiech dziecka” odwiedziły (pod opieką p. I. Wąsowicz i p. A. Woszczek) "Osikową Dolinę" w Koziegłowach koło Częstochowy. Poznały historię wytwarzania przedmiotów z osikowego drewna oraz uczestniczyły w warsztatach, podczas których powstały piękne koszyczki i choinki.

Wróciliśmy zadowoleni, uśmiechnięci i wyposażeni w nowe umiejętności. Było super!

zdjęcia p. I. Wąsowicz

.

27 września 2014 r. - Udział w Integracyjnym Spotkaniu z Organizacjami Pozarządowymi

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

 Na terenie Stadionu Ludowego przy ul. Kresowej w Sosnowcu odbyło się Integracyjne Spotkanie z Organizacjami Pozarządowymi. Impreza miała na celu integrację mieszkańców z sosnowieckimi NGO-sami, które podczas jej trwania zaprezentowały swoją działalność. Była to doskonała okazja do pochwalenia się swoimi osiągnięciami i promocją własnych działań.

Nasze "Stowarzyszenie "Szkoła dla Ostrów - Ostrowy dla szkoły" reprezentowały dzieci ze świetlicy środowiskowej "Uśmiech Dziecka".  Ich występ "W Bajkolandii" został bardzo ciepło przyjęty i nagrodzony brawami. Dzieci rozdawały również broszurki informacyjne o działalności naszego Stowarzyszenia.

Wspólnie z nauczycielami i ze swoimi rodzicami korzystały z atrakcji przygotowanych przez organizatorów (SCOP).

Bartosz Zając w Biegu po zdrowie zajął wśród 8-latków III miejsce!!!

 

 p. B. Piątek, p. I. Wąsowicz.

 29 października 2013 r. - Wycieczka do Osikowej Doliny

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

29 października 2013 r. dzieci ze świetlicy środowiskowej „Uśmiech dziecka” zwiedzały Osikową Dolinę w Koziegłowach koło Częstochowy. Zapoznały się z mało znaną techniką rękodzielniczą. Podczas warsztatów mogły rozwijać swoje zdolności artystyczne i wykazać się kreatywnością poprzez własnoręcznie wykonanie ozdób z drewna osikowego: aniołka i motylka. Po zajęciach dzieci otrzymały poczęstunek. Wyjazd sponsorowany był przez Wydział Zdrowia UM Sosnowiec.

opis, zdjęcia JP

 17 CZERWCA 2013 r. – WYCIECZKA DO MANUFAKTURA CZEKOLADY

>>>zobacz zdjęcia<<<

17.06.2013 r. dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe wzięły udział w warsztatach pt. "Czekoladowa przygoda" zorganizowanych w Krakowskiej Manufakturze Czekolady. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowaną deserantkę. Dzieci poznały krótką historię czekolady, ręczne wykonywały pralinki i trufle, malowały na tabliczkach czekolady. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał Dyplom DESERANTA za samodzielnie wykonane słodkości, które mógł zabrać do domu. Wycieczka, zajęcia w manufakturze, poczęstunek w postaci słodkiej lemoniady, czekoladowe upominki i pamiątkowe zdjęcia zostały w całości sfinansowane z funduszy Wydziału Zdrowia UM Sosnowiec w ramach realizacji projektu. Słodkie warsztaty bardzo podobały się dzieciom i trudno się dziwić. Zobaczcie sami.
 

 

opis i zdjęcia JP

5 luty 2013 - Udział w karnawałowym balu świetlic środowiskowych w SP 29

>>>zobacz zdjęcia<<<

W Szkole Podstawowej nr 29 w Sosnowcu odbył się III Bal Karnawałowy  zorganizowany przez wychowawców świetlicy „Tęczowa Kraina” przy współudziale Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego  dla dzieci ze świetlic środowiskowo-socjoterapeutycznych z terenu Sosnowca. W zabawie wzięło udział około 150 wychowanków z 11 świetlic środowiskowo - socjoterapeutycznych.

Dzieci uczestnicząc w licznych konkursach otrzymały atrakcyjne nagrody. W przerwie zostały zaroszone na słodki poczęstunek.

                                      Organizatorom i WZUM dziękujemy za wspólną zabawę.

ZDJĘCIA JW  

 

13 grudnia 2012 – WYCIECZKA do PARKU ŚW. MIKOŁAJA

 
>>>zobacz zdjęcia<<<

 

Stowarzyszenie „SZKOŁA DLA OSTRÓW-OSTROWY DLA SZKOŁY” przy współudziale i wsparciu finansowym UM Sosnowiec (Wydział Zdrowia) zorganizowało wycieczkę wyjazdową do Parku Świętego Mikołaja w Zatorze dla dzieci uczęszczających na zajęcia do świetlicy „Uśmiech dziecka” działającej przy naszej szkole.

Podczas wizyty w Parku Św. Mikołaja na dzieci czekało wiele atrakcji. Na zaczarowanych ścieżkach parku dzieci spotkały magiczne postaci z ulubionych bajek w scenerii tysięcy magicznych światełek oświetlających cały teren. Jedną z ważniejszych atrakcji  była oczywiście wizyta w Domku Św. Mikołaja, gdzie można było osobiście poznać i porozmawiać ze Św. Mikołajem i zostać obdarowanym prezentem „niespodzianką”. Następnie wszystkie dzieci uczestniczyły w interaktywnym Show 3D, którego głównym bohaterem był Sylwestrzak, kolega Św. Mikołaja.  Dzieci mogły również  na specjalnych karteczkach wypisać swoje złe uczynki i spalić je w "Kotle Zapomnienia". Pomocny w tym był wesoły diabełek, który sam kiedyś spalił wszystkie swoje złe uczynki i występki i od tamtej chwili postanowił pomagać w tym dzieciom. Wizyta w parku Św. Mikołaja dostarczyła wielu chwil radości i wzruszeń.

zdjęcia i opis JP     

8 listopada 2012 - WYCIECZKA

>>>zobacz zdjęcia<<<

Dzieci uczęszczające na zajęcia w świetlicy „Uśmiech dziecka” oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach plastycznych zorganizowanych w Pracowni Artystycznej firmy „ARMAR” w Modlnicy koło Krakowa zajmującej się produkcją szklanych, ręcznie malowanych ozdób choinkowych.
Podczas wizyty w pracowni dzieci poznały wszystkie etapy powstawania szklanych ozdób choinkowych, począwszy od rozgrzania i odpowiedniego formowania szklanej rurki, poprzez srebrzenie i docinanie, aż po zdobienie.
Po wysłuchaniu instrukcji, dzięki której poznaliśmy tajniki dekorowania ozdób choinkowych, dzieci samodzielnie ozdabiały własne bombki. Powstały prawdziwe cuda! Każda bombka była unikatowa. Cały wyjazd był sfinansowany przez Wydział Zdrowia UM Sosnowiec w ramach realizacji programu „Wyprawa z bombką w tle”.

 

JP

26 maja 2012 - FESTIWAL ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

>>>zobacz zdjęcia<<<

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Organizacji Pozarządowych, reprezentując Stowarzyszenie „Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły”. W tym roku klasa IV przedstawiła montaż słowno – muzyczny „Smerfne lato”.

opis i zdjęcia DA     

16 lutego 2012 - BAL KARNAWAŁOWY W SP 29

>>>zobacz zdjęcia<<<
Już po raz drugi wzięliśmy udział w balu karnawałowym świetlic środowiskowych zorganizowanym w Szkole Podstawowej 29. Wszyscy uczestnicy bawili się w pięknych kostiumach. Do tańca przygrywał nam zespół muzyczny. Przygotowano również wesołe konkursy i słodki poczęstunek.

Organizatorom dziękujemy za świetną zabawę!

 

13 grudnia 2011 - ZABAWA MIKOŁAJKOWA

>>>zobacz zdjęcia<<<

 24 lutego 2011 - Bal Karnawałowy w SP nr 29

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

24 lutego w Szkole Podstawowej nr 29 w Sosnowcu odbył się I Bal Karnawałowy  zorganizowany przez wychowawców świetlicy „Tęczowa Kraina” przy współudziale Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego  dla dzieci ze świetlic środowiskowo-socjoterapeutycznych z terenu Sosnowca. W zabawie wzięło udział około 150 wychowanków z 11 świetlic środowiskowo - socjoterapeutycznych.

Wśród nich były: „Kraina łagodności”,  „Arkadia”, „Słoneczny klub”, „Uśmiech dziecka”, „Miś”, „Parasol”, „Świetlik”, „Twierdza”,  „Chatka Puchatka” oraz  gospodarze „Tęczowa Kraina” przy SP 29.

 Imprezę uroczyście otworzył dyrektor Szkoły Podstawowej nr 29 Mariusz Mike wraz z koordynatorem świetlicy „Tęczowa Kraina”  Mirosławą Nowak. Zabawę prowadził zespół „Amadeus” z Sosnowca przy współpracy z organizatorami balu. Dzieci uczestnicząc w licznych konkursach min.: konkurs tańca parami, konkurs tańca z balonem otrzymały upominki (plecaki, gry planszowe, kubki, skarbonki, dyplomy oraz słodycze)

 

zdjęcia AS, JW

 

17 grudnia 2010 - Hubble 3D - film dokumentalny IMAX - Wszechświat oczami teleskopu Hubble'a

>>>zobacz zdjęcia<<<

Wychowankowie świetlicy „Uśmiech dziecka” udali się w kosmiczną podróż. Magiczne okulary i technologia 3D pozwoliła na przeniesienie się razem z teleskopem Hubala na orbitę okołoziemską. To ogromne i bardzo precyzyjne urządzenie optyczne jest naszym oknem na Wszechświat już od 20 lat. Dzięki obserwacjom dokonywanym za jego pośrednictwem udało się dokonać kilku przełomowych odkryć, na przykład ustalić, że wiek Wszechświata to 13,73 mld lat, a także wykazać jak powszechnym zjawiskiem są czarne dziury. Przede wszystkim jednak zobaczyliśmy obiekty kosmiczne, których nie mieliśmy szans dojrzeć z Ziemi.

Zobacz kosmiczny teleskop HUBBLA


 

opis JP, zdjęcia IW

 

   

  5 października 2010 - Wycieczka do Ogrodzieńca

>>>zobacz zdjęcia<<<

Uczniowie uczęszczający na zajęcia Świetlicy środowiskowo-socjoterapeutycznej „Uśmiech dziecka” pod opieką p. Doroty Adamczyk i p. Anny Purchli odwiedzili ruiny Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu ponad otaczającą ją Doliną Krztyni oraz Gród na Górze Birów.

 

zdjęcia DA

opis IW

 

   

20 MAJA 2010 - SOSNOWIECKI FESTIWAL ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

>>>zobacz zdjęcia<<<

W Parku Sieleckim miał miejsce kolejny Sosnowiecki Festiwal Organizacji Pozarządowych.

Dzieci biorące udział w zajęciach popołudniowych w świetlicy „Uśmiech dziecka”, która działa w naszej szkole pod patronatem Stowarzyszenia „Szkoła dla Ostrów –Ostrowy dla szkoły” wystąpiły na festiwalu w układzie taneczno-wokalnym.

 

 

zdjęcia i opis JP

 

   

21 marca 2009 - Przywitanie wiosny

>>>zobacz zdjęcia<<<
Astronomiczna wiosna  zaczęła się w tym roku 20 marca o godzinie 12:44 czasu polskiego. Zobacz jak ją przywitały dzieci ze świetlicy Uśmiech dziecka pod opieką p. Beaty Piątek

   

 WYJAZDY DO TEATRU

5. 12. 2009

             3. 12. 2008            3. 12. 2007
>>>zobacz zdjęcia<<<
>>>zobacz zdjęcia<<<
   

Copyright © 2009 www.zso6.neostrada.pl , All rights reserved.  Designed by: nolia