ZSO nr 6 Hufiec Katowice Hufiec Sosnowiec ZHP Hufiec Dąbrowa G. Krąg Seniorów "Korzenie"
   

 65 Sosnowiecka Drużyna Wielopoziomowa "Leśny Lud"

Gromada Zuchowa "Leśni Władcy"
 
 

                                  >>>strona w budowie<<<

ROK 2015  
                  HARCERSKI START 2015  

Młodym ludziom wrzesień zwykle kojarzy się negatywnie – nie dość, że zaczyna się szkoła, to na dodatek zbliża się jesień… ale nam, harcerzom, wrzesień kojarzy się tylko z jednym – z rozpoczęciem roku harcerskiego! 23 września wzięliśmy udział w zorganizowanej z tej okazji grze miejskiej połączonej ze zwiedzaniem sosnowieckich zabytków. A było co zwiedzać! Zaczynając od Pałacu Dietla, przez Cerkiew Prawosławną, Główny Dworzec Kolejowy, Zamek Sielecki, na budynku sądu rejonowego (czyli jednego z dwóch Pałaców Schoena) kończąc, gdzie mogliśmy wejść na salę sądową i wczuć się w rolę sędziego czy prokuratora. Na koniec wzięliśmy udział w apelu oficjalnie rozpoczynającym rok harcerski i po pełnym wrażeń, ale i męczącym dniu, zasiedliśmy wspólnie do przepysznej, harcerskiej zalewajki :D

Harcerskie Lato 2015  

KOMENDA HUFCA ZHP SOSNOWIEC zaprasza na Harcerskie Lato 2015
12 czerwca 2015 r. - Gra terenowa - Ostrowy Górnicze
12.06.2015 braliśmy udział w zorganizowanej przez krąg seniorów „Korzenie”, w Ostrowach Górniczych, grze terenowej połączonej z pokazem rycerskim. Po apelu rozpoczynającym grę popędziliśmy na punkty. Po wykonaniu wszystkich zleconych nam zadań powróciliśmy na start, czyli park przy SP 33, gdzie obejrzeliśmy przygotowany przez bractwo rycerskie pokaz uzbrojenia i opancerzenia z czasów średniowiecza. Na koniec stanęliśmy w szranki w dodatkowych konkurencjach, takich jak skoki w workach czy przeciąganie liny. Niestety, gry nie wygraliśmy, ale bawiliśmy się wspaniale!

 

29 - 30 maja 2015 r. - BIWAK – RAJD HUFCA SOSNOWIEC „Żyjmy zdrowo na sportowo” – „JURA 2015”

W dniach 29 – 30 maja braliśmy udział w zorganizowanym przez hufiec ZHP Sosnowiec rajdzie - biwaku w ośrodku harcerskim na Kobylicy. Działo się, oj działo... Spotkaliśmy się na dworcu kolejowym, by wsiąść do pociągu i dołączyć do pozostałych drużyn. Gdy wysiedliśmy w Olkuszu, rajd oficjalnie się rozpoczął – oddzielające nas od Kobylicy ponad 12 km mieliśmy przebyć pieszo ;) po morderczej wędrówce i wykonaniu wszystkich przygotowanych dla nas zadań (w tym wykonanie zdjęcia przy ruinach zamku w Rabsztynie, ze śpiewem na ustach wkroczyliśmy do obozu. Nadszedł czas na rozbicie namiotów i posilenie się przepyszną zalewajką :) Następnego dnia atrakcji również było wiele, po zjedzeniu śniadania i zwinięciu namiotów nadszedł czas na grę terenową, min. rzucaliśmy granatem do celu i strzelaliśmy z karabinka pneumatycznego. I choć przez cały czas pogoda nam dopisywała, to zakończenie biwaku i przejście na pociąg odbyły się już w ulewie.. ale po takim weekendzie nikt się tym nie przejmował, i z radością wróciliśmy do domów.

 

Wspaniała wiadomość!

Po podsumowaniu punktów gry terenowej, która odbyła się podczas harcerskiego rajdu – biwaku okazało się, że nasza drużyna zajęła I miejsce.

 

16 maja 2015 r. - Harcerskie zawody strzeleckie

 

16 maja 2015 r. na strzelnicy DSSR w parku Rozkówka rozegrane zostały harcerskie zawody strzeleckie z karabinka pneumatycznego na dystansie 10 m. Nagrodą był Puchar Przewodniczącego Kręgu Stowarzyszenia Ruchu Harcerskiego „Czuwaj” działającego przy Hufcu ZHP w Sosnowcu. Naszą drużynę reprezentowali harcerze: Katarzyna Kucharska, Edyta Dudek, Maja Świąder, Dawid Stępczyński i Krzysztof Żebrowski.

Zajęliśmy I miejsce w konkursie drużynowym, a Maja osiągnęła trzeci wynik indywidualny.

 

Dodatkową atrakcją były rzuty lotkami do celu. W tej konkurencji najlepszą z naszej drużyny okazała się Edyta.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz drobny podarunek od klubu DSSR, a po zmaganiach mogliśmy się delektować pysznymi kiełbaskami z grilla.

 

6 maja 2015 r. - Przedstawienie drużyny harcerskiej „Kim był Rudy”
6 maja 65 Sosnowiecka Drużyna Wielopoziomowa „Leśny Lud”, zaprezentowała uczniom naszej szkoły spektakl pt. „Kim był Rudy”. Harcerze, pod czujnym okiem drużynowej Nicol Szerszeń, przedstawili losy trzech bohaterów Szarych Szeregów „Rudego”, „Alka” i „Zośki”. Przybliżyli swoim koleżankom i kolegom część Polskiej historii z okresu II wojny światowej. Dla starszych uczniów była to tylko powtórka wiadomości, które znali z lektury szkolnej „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało

 

18 kwietnia 2015 r. - Festiwal Piosenki Harcerskiej
  18 kwietnia odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej i Poezji Śpiewanej ks. Jana Twardowskiego. Nasza drużyna zaprezentowała piosenkę harcerską „Związek Harcerstwa Polskiego” oraz poezję ks. Twardowskiego „Spieszmy się kochać ludzi”. Ponieważ poziom był wyrównany, wszystkie drużyny biorące udział w festiwalu otrzymały dyplomy i nagrody.

ROK 2014

 20.12.2014 r.   -  Filmowisko

Tradycji musi stać się zadość, więc w tym roku, jak zawsze, urządziliśmy całonocne drużynowe filmowisko. Wieczorem 20 grudnia 2014 roku, cała drużyna zebrała się w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 6 w Sosnowcu, przy której mieści się nasza harcówka. Byliśmy wyposażeni i gotowi na.. ? W sumie wielu z nas nie wiedziało, czego się spodziewać, gdyż dla licznej grupy było to pierwsze filmowisko w życiu. Po przygotowaniu miejsca i podłączeniu sprzętu, nadszedł czas na gry i pląsy, które miały rozluźnić atmosferę i zintegrować się z naszym pełnoletnim opiekunem, druhem Robertem. Następnie nadszedł czas na zjedzenie kolacji – trzeba było nabrać sił przed kolejnymi atrakcjami. Gdy wszystkie talerze lśniły czystością, rozpoczęła się wielka gala, mająca wyłonić osobę najlepiej przebraną za postać z filmu. Był z tym jednak niemały problem, gdyż wszyscy wywiązali się z zadania znakomicie i wyłonienie zwycięzcy było niemożliwe. Uznaliśmy zatem, że każdy z nas jest zwycięzcą :). Nadszedł wreszcie czas na to, czego wszyscy oczekiwaliśmy, czyli filmy. Wskoczyliśmy do śpiworów i zajęliśmy się wspólnym oglądaniem takich klasyków jak „Król Lew”. O północy, nasza drużynowa zaskoczyła nas świetną niespodzianką. Mianowicie, ze względu, że za niedługo miał być Sylwester, my także symbolicznie przywitaliśmy Nowy Rok. Odliczyliśmy 10 sekund oraz wypiliśmy lampkę brzoskwiniowego Picolo, rocznik 2014 :D Wróciliśmy do śpiworów oraz do oglądania filmów. Naszym oczom ukazała się "Mumia", "Alicja w Krainie Czarów" oraz "Jak wytresować smoka?". To była super noc. Po porannej toalecie oraz śniadaniu, zobaczyliśmy także przygody słynnego Toma i Jerrego. Posprzątaliśmy jadalnię i wróciliśmy do domów.

 

14.12.2014 r.   - Betlejemskie Światełko Pokoju

14 grudnia roku 2014 w klasztorze na Jasnej Górze w Częstochowie odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju. Po długiej podróży autokarem wysiedliśmy na parking i z niecierpliwością udaliśmy się na miejsce. Jak co roku, zastaliśmy tam tłumy harcerzy z całej Polski, wielu znajomych i ludzi, z którymi miło spędzaliśmy czas na obozach i biwakach. Powitaniom i uściskom nie było końca. Wreszcie nadszedł czas by podzielić się opłatkiem oraz złożyć sobie nawzajem życzenia. Mieliśmy okazję zobaczyć świetnie przygotowany spektakl opierający się na temacie przewodnim tegorocznego BŚP, czyli „Pokój jest w Nas”. Po przedstawieniu wspólnie udaliśmy się na Mszę Świętą. Następnie zapaliliśmy wszystkie znicze i lampiony ogniem, który przywędrował do nas z samego Betlejem. Na koniec, tradycyjnie, utworzyliśmy wielki krąg i przekazaliśmy sobie tzw. „iskierkę przyjaźni”. Wreszcie, po dniu pełnym wrażeń, ruszyliśmy w drogę powrotną, zmarznięci, ale szczęśliwi, niosąc światło pokoju do wszystkich którzy potrafili docenić jego moc.

 18.10.2014 r. – Nocny Rajd „Łapmy Duchy 2014”
Co roku, od ponad 20 lat w Zawierciu organizowany jest Jesienny Rajd Nocny „Łapmy Duchy”. Tworzony jest dla wszystkich harcerzy oraz osób niezrzeszonych, którzy chcą poznać jesienną ciemną stronę Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Organizatorem wydarzenia jest 69 Harcerska Drużyna Turystyczna im. gen. M. Zaruskiego oraz Krąg Instruktorski „Pik” działający przy KH Ziemi Zawierciańskiej.

W 2014 roku 65 SDWi „Leśny Lud” po raz pierwszy wziął udział w owym rajdzie. 18 października 2014 roku wybraliśmy się w podróż. Gdy dotarliśmy na miejsce, kadra rajdu wprowadziła nas w fabułę. Tematem przewodnim tegorocznego rajdu był Scooby Doo i Tajemnicza Spółka. Trasa rozpoczynała się w Skarżycach, a kończyła w Kostkowicach. Wyruszyliśmy w drogę jak zapadał zmrok, dlatego niezbędnym ekwipunkiem każdego uczestnika była latarka. Na drodze czekało na nas wiele wymagających zadań, między innymi musieliśmy przygotować kanapkę dla znanego, bajkowego psa, albo szukać okularów Velmy w ciemnej i ponurej jaskini. Bawiliśmy się świetnie, a kiedy dotarliśmy na metę, czekał na nas ciepły posiłek. Zmęczeni po wyczerpującej drodze, lecz szczęśliwi i pełni satysfakcji wróciliśmy do domu. Do tej pory pojawia się uśmiech na twarzy jak przypomnimy sobie o tym rajdzie. Bardzo polecamy przedsięwzięcia takiego typu, gdyż dają one upust twórczemu myśleniu oraz pozwalają sprawdzić się w rozmaitych zadaniach.

 25.09.2014 r. – Rozpoczęcie roku harcerskiego

25 września 2014 roku odbył się Harcerski Start Hufca Sosnowiec. Uroczystość miała miejsce w Parku imienia Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym. Na przedsięwzięcie przybyły chętne gromady i drużyny Hufca Sosnowiec, które w sposób atrakcyjny chciały przywitać kolejny rok harcerski. Tematem przewodnim tegorocznego Harcerskiego Startu było „Jesienne Harcowanie”. Impreza rozpoczęła się o godzinie 14:00. Po wprowadzeniu do fabuły, drużyny i gromady wyruszyły na grę terenową, na której czekały na nich zadania związane z tematyką jesienną. Zadaniem uczestników było wykonanie jesiennego bukietu i wianka, rozwiązanie rebusu, czy ustawienie stosu ogniskowego. Kadra oceniała każdy wyczyn harcerzy i zuchów.

„Leśny Lud” także wziął udział w „Jesiennym Harcowaniu” i jak się okazało udało nam się wygrać! To świetna nowina! Gratulujemy wszystkim drużynom i gromadom! :)

29.06.2014 r. – Zakończenie roku harcerskiego
29 czerwca 2014 roku odbyło się zakończenie roku harcerskiego 65 SDWi „Leśny Lud”. Ten dzień był bardzo zabawny i na pewno zapadnie w naszą pamięć. Wszyscy spotkaliśmy się o godzinie 11 pod harcówką. Tam zostaliśmy podzieleni na dwie drużyny. Dostaliśmy pierwszą kopertę ze wskazówką. Podczas rajdu czekały na nas rozmaite zagadki, w których musieliśmy wykorzystać zdobytą przez nas wiedzę i umiejętności. Jako urodzeni i mieszkający obywatele Ostrów Górniczych wykazaliśmy się znajomością znaków topograficznych, odczytywaniem map oraz orientacją w terenie. Po dwóch godzinach rajdu dotarliśmy w wyznaczone miejsce w lesie. Tam czekało nas kolejne zadanie, musieliśmy przygotować kije o zaostrzonym końcu. Druh Jakub Pladek z 111 SDWi „Skauci”, który towarzyszył nam wtedy, przygotował bezpieczny stos ogniskowy. Wtedy nasza drużynowa wyciągnęła z plecaka kiełbaski. Rok Harcerski zakończyliśmy prawdziwą ucztą.
14.06.2014 r. – Ogólnopolski Głos Profilaktyki

14 czerwca 2014 roku ja, Nicol Szerszeń drużynowa 65 SDWi „Leśny Lud” miałam zaszczyt poprowadzić wraz z Podinspektorem Komendy Miejskiej w Sosnowcu Panem Dariuszem Panasem akcję o tematyce działań profilaktycznych „Profilaktyka a Ty”. Celem przedsięwzięcia było promowanie przez sosnowiecką młodzież postaw i wartości wolnych od uzależnień i przemocy. Tak jak w całym kraju 14 czerwca w Sosnowcu uczestnicy Głosu Profilaktyki wspólnie odczytali odezwę społeczności PaT oraz wykonali symboliczny "zryw wolnych serc". Harcerze i harcerki z 65 SDWi „Leśny Lud” oraz z 111 SDWi „Skauci” w imieniu Hufca ZHP Sosnowiec przygotowali tematyczną scenkę, w którą włączyli pierwszą pomoc.

 

 

 

 

6.06.2014 r. – XII Turniej świetlic środowiskowych

6 czerwca 2014 roku w szkole, przy której działa nasza drużyna – ZSO nr 6 w Sosnowcu, odbył się XII Turniej Świetlic Środowiskowych. Wydarzenie to jest organizowane dla dzieci i młodzieży z świetlic środowiskowo – socjoterapeutycznych działających na terenie miasta Sosnowiec. W tym roku udział wzięło 168 dzieci. Zamierzeniem przedsięwzięcia jest umożliwienie rywalizacji sportowej w duchu walki fair play. Drużyny mogą sprawdzić swoją zręczność i sprawność fizyczną walcząc w 12 konkurencjach drużynowych. Uczestnicy w trakcie rywalizacji wykazują się szybkością, sprytem i świetną koordynacją wzrokowo-ruchową. Zadaniem należącym do nas, harcerzy było koordynowanie pracy na poszczególnych punktach, objaśnianie zasad konkurencji oraz dopingowanie wszystkich drużyn.
 3.05.2014 r.   - ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

3 maja harcerze wzięli udział w uroczystej mszy św. w intencji ojczyzny w Kościele pod wezwaniem MBNP w Ostrowach Górniczych. Po mszy razem z uczniami ZSO nr 6 przedstawili inscenizację "Lekcja historii".

Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

 

 12.04.2014 r. - Festiwal Piosenki Harcerskiej i Europejskiej

W Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu miał miejsce Festiwal Piosenki Harcerskiej i Europejskiej, organizowany przez hufiec naszego miasta. W konkursie wzięło udział kilkanaście drużyn harcerskich i zuchowych, w tym „Leśny Lud”. Rywalizacja była zacięta, ale wszystko przebiegało w bardzo przyjacielskiej atmosferze. Najpierw drużyny zaśpiewały swoje piosenki, później oczekiwano na werdykt jury. W międzyczasie uczestnicy pląsali wspólnie i obejrzeli występ zespołu tanecznego „Skandal”. Nasza drużyna zajęła zaszczytne I miejsce śpiewając piosenki:„Szara lilijka” i „Hiszpańskie dziewczyny” ;)

 

>>>zobacz relację video<<<

 

 

  2.04.2014 r. - Konkurs na Ozdobę Wielkanocną

 

2 kwietnia odbył się Konkurs na Ozdobę Wielkanocną, zorganizowany przez Komendę Hufca ZHP Sosnowiec oraz 19 SDH „Płomień” przy SP nr 10. Naszą drużynę reprezentowały druhny: Maja, Marysia, Natalka i Weronika.

 

W konkursie nasza drużyna zajęła I miejsce w kategorii zajączek wielkanocny. Pracę wykonała druhna Weronika Korzec. Zdobyliśmy też dwa wyróżnienia: dla druhny Natalki Żebrak, za kartkę świąteczną, oraz druhny Mai Świąder, za pisankę wielkanocną.

 

 21 – 23.03.2014 r. - TEATRON
>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

65 SDWi “Leśny lud”, działająca przy naszej szkole, pojechała w dniach 21 – 23.03.2014 r. na pierwszy w tym roku biwak – Teatron, który miał miejsce w Jaworznie. Przed wyjazdem harcerze sami wymyślali sztukę, którą później przedstawiali na biwaku. Pierwszego dnia odbyły się przesłuchania, podczas których jury wyłoniło najlepszych – mieli oni wystąpić na uroczystej gali dnia następnego przed wszystkimi uczestnikami Teatronu. Drugi dzień upłynął na grze terenowej, natomiast popołudniu wszyscy udali się do domu kultury na galę. Okazało się, że nasza drużyna zajęła III miejsce! Wieczorem odbył się koncert życzeń, a później każdy, kto chciał mógł wziąć udział w grze nocnej i śpiewankach. W niedzielę wszyscy zadowoleni wrócili do domów.

Sprawozdanie drużynowej:

W piątek, rozpoczęła się nasza braterska przygoda. Sztab i kadra, od samego rana robili wszystko, aby impreza było gotowa na czas.

Od godziny 17, zaczynały się przesłuchania w Domu Kultury. Nasza drużyna występowała dopiero po 20, ale dało to nam trochę czasu na dodatkowe próby. Następnie, po zjedzeniu kolacji oraz po apelu, odbyło się wprowadzenie do fabuły, stworzone przez świetnie zorganizowaną kadrę. Później, każda jednostka pokazywała prezentację multimedialną o drużynie, przy której wszyscy się uśmiali. Wszyscy udaliśmy się do śpiworów, aby nabrać sił na emocjonującą sobotę. Po śniadaniu drużyny wyruszyły na grę dzienną, gdzie wszyscy harcerze musieli się zmierzyć między innymi z rozkładaniem namiotu czy umiejętnościami posługiwania się alfabetem morsa lub telefonami polowymi. Gra była ciekawa ale i męcząca więc każdy ochoczo spałaszował pyszny obiad. Po obiedzie, nastąpił czas Gali! Oprócz fantastycznych występów organizatorów, którzy umilali wszystkim oczekiwanie na rezultat, na scenie pojawili się właśnie laureaci. Na sam początek, wystąpili zwycięzcy nagród indywidualnych. Następnie okazało się, że III miejsce w PFT Teatron 2014 zdobyła właśnie nasza drużyna 65 SDWi „Leśny Lud”. Radości nie było końca. Po Gali, by emocję mogły choć trochę opaść, odbył się koncert życzeń , na którym zostały zagrane ulubione piosenki, i odczytane dedykację harcerzy, którzy mogli napisać wszystko to, co chcieli komukolwiek przekazać. Po koncercie odbyła się gra nocna, która dotyczyła pierwszej pomocy. Harcerze musieli się wykazać duża wiedzą, ponieważ punkty były bardzo wymagające. Ale koniec końców, wszyscy dali radę.

Po wyczerpującej sobocie, w niedzielę, odbyło się sprzątanie oraz apel i wszyscy we wspaniałych nastrojach rozeszli się do domów. Jedno jest pewne. Wrócimy za rok! 

11.02.2014 r. - DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ
Zbiórka 21 lutego nie była normalną zbiórką. W ten piątek, w przeddzień Dnia Myśli Braterskiej uroczyście obchodziliśmy święto symbolizujące braterstwo łączące ludzi różny klas społecznych, pokoleń, przekonań, narodowości i wyznań. 22 lutego skauci na całym świecie przesyłają sobie bratnie pozdrowienia. Data tego święta upamiętnia urodziny twórcy skautingu - Roberta Baden-Powella oraz jego żony Olave Baden-Powell.

Głównym zamierzeniem zbiórki było przybliżenie harcerzom i harcerkom wartości i ceny tego święta oraz uzmysłowienie funkcjonowania skautingu w innych krajach, na innych kontynentach.

Zadaniem całej drużyny było wykonanie ozdobnych kartek, mówiących o życzliwości, przyjaźni i oddaniu oraz o podstawowym założeniu ruchu skautowego, jakim jest braterstwo wszystkich skautów świata.

  ROK 2013

 20.12.2013 r. – Harcerska Wigilia

20 grudnia 2013 roku w naszej drużynie została zorganizowana Wigilia Harcerska. Wszyscy harcerze i harcerki wzięli udział w jej przygotowaniach. Wiele osób przyniosło ciasteczka i ciasta własnej roboty. Wigilia rozpoczęła się łamaniem opłatków i składaniem sobie wzajemnie życzeń. Po uczcie złożonej głównie z łakoci, nastał czas na kolędowanie. Wszyscy żegnaliśmy się z mijającym rokiem w miłej, harcerskiej atmosferze.

 11.11.2013 r. – Obchody Święta Niepodległości

Dla uczczenia Święta Niepodległości, jak co roku 11 listopada, uczniowie ZSO nr 6 – szkoły, z którą współpracujemy, zorganizowali spektakl słowno-muzyczny. Harcerze z naszej drużyny włączyli się w obchody i występowali u boku swoich kolegów ze szkoły. Przedstawienie odbyło się w kościele parafialnym pod wezwaniem MBNP. Występ poprzedziła Msza w intencji Ojczyzny, celebrowana przez księdza proboszcza Stanisława Litwę.
  21.11.2013 r. – Konkurs na Ozdobę Bożonarodzeniową

21 listopada 2013 r. harcerze z 65 SDWi „LEŚNY LUD”, działającej przy naszej szkole, brali udział w Konkursie na Ozdobę Bożonarodzeniową. Organizatorami konkursu byli: Komenda Hufca Sosnowiec i 29 SDH „ZWIADOWCY”. Uczestniczyło w nim 6 drużyn harcerskich z terenu Sosnowca. Reprezentanci naszej drużyny: Weronika, Maja i Kacper, wykonywali stroik, bombkę i kartkę świąteczną.

 

 20.10.2013 r. – „Zapal Znicz Pamięci”

Dnia 20 października 2013 roku odbyła się akcja „Zapal Znicz Pamięci”. To wspólna inicjatywa Instytutu Pamięci Narodowej oraz pięciu rozgłośni radiowych. Akcja obejmuje obecnie wszystkie byłe ziemie wcielone w czasie wojny do Rzeszy. Znicze zapalane w miejscach straceń i pod pomnikami przypominają o ofiarach niemieckiego terroru.

Tej niedzieli w wielu miastach zapłonęły znicze pamięci. Także i w Sosnowcu nie została pominięta ta akcja. Nasza drużyna tego dnia odwiedziła Pomnik Żołnierzy Radzieckich znajdujący się w Ostrowach Górniczych. O godzinie 12:00 zaświeciliśmy symboliczny znicz ku pamięci.

5.10.2013 r. – Harcerski Start

Dnia 5 października 2013 roku w Ostrowach Górniczych zostało zorganizowane rozpoczęcie roku harcerskiego. Wszystkie zaproszone drużyny zjawiły się pod kościołem pod wezwanie MBNP, gdzie następnie została przeprowadzona uroczysta msza. W szkole odbył się apel dotyczący 10 rocznicy nadania sztandaru Kręgowi Seniorów „Korzenie”. Później została zrealizowana gra terenowa, po której uczestnicy udali się na poczęstunek. Na koniec wszyscy zgromadzeni druhowie i druhny utworzyli krąg w celu pożegnania się, poprzez puszczenie symbolicznej iskierki.

 

 

 

 

   

 


Copyright © 2009 www.zso6.neostrada.pl , All rights reserved.  Designed by: nolia